Nüve Forum


Tarihsel olaylar hakkinda Nick seçimi nasıl yapılır? ile ilgili bilgiler


Nick seçimi bence Tarihte ün yapmış yer adlarından yada nam salmış kahramanlardan veya çoğunluğun beğenisini kazanmış zeka sahiplerinden esinlenilerek yapılmaktadır. Fikirleri olanlar iletebilir ama aşağıdaki yazıda seçilebilecek bir çok nick

Like Tree3Likes
  • 2 Post By hahigo
  • 1 Post By emelbozan

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 26.07.06, 06:09
Meraklı
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
İletiler: 120
hahigo doğru yolda ilerliyor.
Standart Nick seçimi nasıl yapılır?

Nick seçimi bence Tarihte ün yapmış yer adlarından yada nam salmış kahramanlardan veya çoğunluğun beğenisini kazanmış zeka sahiplerinden esinlenilerek yapılmaktadır.

Fikirleri olanlar iletebilir ama aşağıdaki yazıda seçilebilecek bir çok nick bulacaksınız.

Atlantis
Atlantis kıtasının en canlı aktarıldığı yer, Platon***8217;un eski Mısırlıların Atlantis miraslarına ilişkin inançlarını da kapsayan ***8216;Critias***8217; ve ***8216;Timaeus***8217; diyalogları. Platon***8217;un, ***8216;Timaeus***8217; adlı diyalog kitabında piramitlerin kaynağı olduğu öne sürülen efsanevi Atlantis kıtasıyla ilgili verdiği bilgiler Atlantis konusuyla ilgilenenlerin çıkış noktaları olmaya devam ediyor :
***8216;Bugün Herkül sütunları diye adlandırılan yerin ötesinde bir zamanlar büyük Poseidon denilen büyük bir kıta vardı. Bu kıta Asya ile Libya***8217;nın toplamından dahi büyüktü. Genişliği üç bin mil, uzunluğu iki bin mil idi. Bu kıtadan başka adalara geçiliyor, bu adalardan da gerçekte bu adla adlandırılan denizi çevreleyen kara parçasına geçilebiliyordu.***8217;
Platon***8217;un ***8216;Critias***8217; söylevine göre Atlantis bir Tsunami dalgası yüzünden yok olmuştu. Platon***8217;un anlatımına göre Atlantis***8217;te yüksek ve görkemli dağlar, göller, nehirler, yemyeşil ovalar, zengin ormanlar vardı. Madenler boldu ve ***8216;orichaic***8217; denen ateş gibi parlayan bir madenden söz ediliyordu. Tüm Atlantis adası halka şekinde iki kara parçasıydı ve adaların aralarında sular yer alıyordu.
MISIR***8217;IN ATLANTİS BAĞINTISI
III. Ramses***8217;in yazdırdığı yazılarda Atlantislilerin ***8216;büyük su dairesi üzerindeki kara parçasından ve adalardan dünyanın ucundan, dokuzuncu kuşaktan geldikleri***8217; anlatılıyor. 9. Kuşak da eski Mısır, Yunan ve Roma***8217;da kullanılan coğrafi bölümlere göre 52. Ila 57. Kuzey enlemleri arasında kalan bölgedir.
Atlantis konusunda sayısız makalesi bulunan Okültist White Eagle şöyle söylüyor:
***8216;Atlantislilerin inşa ettikleri muazzam binalardan günümüze kalan birkaç örnek vardır. Mısır***8217;ın büyük piramitleri ile Ingiltere***8217;deki Sthonage, Atlantis mimarisinin örnekleridir. Ayrıca, diğer ülkelerde de bugün çözülemeyen arkeolojik sırların çoğu Atlantis***8217;e dayanır. Atlantisliler maddenin yapısını anladıkları için, madeyi dezentegre edip tekrar maddi form haline getirebiliyorlardı. Bu binaların inşasında kullanılmış olan devasa taş bloklar, önce demateryalize ediliyor, arzu edilen noktaya götürülüyor ve sonra tekrar metaryalize ediliyordu. Bu dünyanın maddesi, güneş enerjisi tarafından tutulur. Maddenin bir arada tutuluş şeklini keşfettiğiniz takdirde, artık maddeyi dezentegre edebilir ve arzu ettiğiniz şekilde onu yeniden elde edebilirsiniz.***8217;
Bir başka okült uzman Marcio Moore göre ise Atlantis kültüründe ekonomi, güneş enerjisine dayanıyordu. Güneşin ışınımı, lazer benzeri kristaller tarafından ısıya, ışığa ve tahrik gücüne dönüştürülüyordu. Moore***8217;a göre gerçek Atlantis, güneş sisteminin bir başka yerinde mevcut olup, dünyadaki Atlantis, ölmekte olan bir gezegenin halkını barındırmak üzere kurulan bir koloniydi. Atlantis***8217;in nihai yok oluşu yaklaşı 12 bin yıl önce, bir dizi afetler sonucunda meydana gelmişti. Bu akıbeti çabuklaştıran, doğanın herhangi bir kaprisinden çok, Atlantislilerin kendini beğenmişlik ve açgözlülükleri olmuştu. Dünyasal güçlerin nazik dengesi, kendine emanet edilen güçleri Atlantislilerinahlaksızca suistimal etmesi sonucunda bozulmuştu. Atlantisli din adamları yaklaşmakta olan afetle ilgili olarak uyarılmışlar, halkı da uyarmışlardı. Moore***8217;a göre afetle ilgili imalara kulak verenlerin bir kısmı bugünkü Moğolistan***8217;a , Hindistan***8217;a, Tibet***8217;e, Orta ve Güney Amerika***8217;ya ulaşmışlardı.
Ünlü tarihçi Renan ise oldukça şaşırtıcı bir şekilse Mısır sanatının gençlik dönemi olmadığı iddiasında bulunarak Mısır uygarlığı ile ilgili şüphelerini şöyle dile getiriyordu:
***8216;Mısır, sanki bu ülke gençlik dönemini hiç yaşamamış gibi, daha başlangıçta olgun, yaşlı ve mitolojik ve kahramanlık çağlarından tamamen yoksun gibi görünmektedir. Mısır uygarlığının bebeklik çağı ve sanatının da kadim dönemi yoktur. Mısır uygarlığı daha o zaman olgundu.***8217;
Heredot da şaşırtıcı bir şekilde, ***8216;Euterpe***8217; adlı eserinde Mısır rahiplerinin yazılı tarihinin kendi zamanından 12 bin yıl öncesine kadar gittiğini belirliyor. Yani Atlantis***8217;in batışına kadar.
***8216;5400 yıl önce, Mısır***8217;daki Siyen(Aswan) kenti tam olarak Yengeç Dönencesi***8217;nin altına rastladığı dönemde inşa edilmiş olan Siyen Duvarları, tam güneşin gündönümü anında, öğle vakti, güneş komple bir disk halinde bu duvarların üzerinden yansırken görülürdü. Günümüzde, Avrupa***8217;nın bütün bilim adamları bir araya gelseler bunun bir benzerini yapamazlar.***8217; diyor tarihçi Keneally ***8216;Tanrının Kitabı***8217; adlı eserinde.
ATLANTİS NASIL YOK OLDU?
Otto Muck***8217;un birkaç Rus otoritesince de destsklenen kuramı, dev bir asteroidin Dünya***8217;ya çarpıp eksenini etkilediği kuramı. ***8216;Parçalanmış Porto Rico Platosu***8217;ndan artakalan gövdenin yakınlarında aşağı yukarı 7000 mil derinliğinde iki büyük çukur vardır. Bu çukurlar parçalanmış kıyı bölgesinin merkezinde, batışından önce Gulfstream***8217;e engel olan Platon***8217;un Atlantisi olarak tanımladığımız denizaltı kara kütlesinin güney sırtı yakınlarındadır. Derinliği 9000 mili bulan Porto Rico hendeği, merkez felaket alanının güney kesimini çevrelemektedir. Bu bölgede okyanus yatağının incelenmesi, zincire yeni halkalar eklememizi sağlayacaktır.***8217;
Belli başlı kurumlarca kabul edilen yazılı tarih döneminde bu tür bir kayda rastlanmadığına göre, Dünya***8217;nın böyle çarpmaya uğraması olasılığı nedir? 1937 Ekiminde bir planetoid dünyaya yalnızca 5,5 saat mesafeden geçti. 1989 başlarında çapı 1 mil olan bir asteroid dünyanın 500 bin mil(805 bin km.) kadar uzağından geçti. Bu doğal asteroid çarpsaydı ne olurdu? Cevap son derece basit: Devasa dalgalar oluşacak, dünyanın ekseni olasılıkla değişmeye uğrayacak, bu da küre ölçeğinde büyük iklim değişikliklerine yol açacak, dünya ölçeğinde kıtlık başgösterecek ve milyonlarca insan ölecekti.
Yeryüzü dışından gelen nesnenin asteroid değil de bir kuyruklu yıldız olduğu iddiası da pek çok destekçi bulmuştu. Gerek Eskimolar, gerekse Çinlilerde dünyanın Tufan***8217;dan önce nasıl şiddetle yana yattığına dair efsaneler bulunuyor. Eğer dünyanın kabuğu gerçekten hareket edebilir özelikte ise, büyük bir çarpışma, gezegenin Güneş ve Ay***8217;a ilişkin olarak farklı bir açıya oturmadan önce ekseni üzerinde kaymasına yol açabilir. Bu da kısa sürede yaşanacak büyük iklim değişiklikleri demektir.
ATLANTİS ŞİMDİ NEREDE?
Bazı bilim adamları son buzul döneminde önceki uzak çağda yeyüzünde sonraki kuşakları bir hayli etkileyen tek bir kavmin yaşadığı kanısında. Efsaneye göre Atlantis kıtası bir zamanlar Pasifik Okyanusu boyunca uzanan ve Mu adı verilen daha büyük bir kara kütlesinin parçasıydı. Bu kıtaya daha sonra Atlantisbilimci Scatler Lemuria adını verdi.
Diğer taraftan Atlantis***8217;in şu an Antarktika***8217;da olduğunu düşünenler de yok değil. Bazı kayıtlara göre Kuzey Avrupa ve Gröndland***8217;ın belli kesimleri, ılıman bir iklime sahipti. Içinde bulunduğumuz yy***8217;da, binlerce yıl öncesine dayanan ve bir kısmında Antarktika***8217;nın buzlardan arınmış olarak gösterildiği çizimlerden kopya edilmiş haritalar da bulunuyor. Eğer kutupların konumu sapmaya uğramışsa, bugün buzlarla kaplı yerler ılıman bir iklime sahip iken, sözü çok edilen ***8216;buzul çağları***8217; günümüzün ılıman bölgelerini etkilemiş olabilir. Bu varsayım Atlantis***8217;in konumu hususunda yepyeni bir araştırma konusu.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 29.07.06, 02:50
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Jun 2006
Nereden: İstanbul
İletiler: 691
umit.emel yakında çok ünlü biri olacak!
Standart Ynt: Nick seçimi nasıl yapılır?

Benim yıllardır gerek sanalda gerek se gencligimden beri kullandıgım tek bir rumuzum vardır o da PUSAT'tır...Atlantisle uzak yakın en ufak akrabalığı yoktur...

Türk'ün üç kutsalı AT,AVRAT,PUSAT derler.....

Sarı Zeybek şu dağlara yaslanır,
Yağmur yağar,PUSATları ıslanır.....

Sevgiyle kalın....

Ümit Emel Pusat


[img]http://[/img]
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 29.07.06, 02:59
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
İletiler: 1.025
fasıl olağanüstü bir gizeme sahip!fasıl olağanüstü bir gizeme sahip!
Standart Ynt: Nick seçimi nasıl yapılır?

Ben ingilizce olmaında sakınca görüorum.Çünkü hakim kültüre bir başkaldırış olarak dilimize sahip çıkmalıyız.Oktay Sinanoğlu'nun deiği gibi Türkçe giderse Türkiye gider.Bu sadece rumuz seçiminde değil işyeri isimlerimizde yada günlük konuşma hayatımızda da böyle olmalıdır.Aslında bu konuyu ben en iyisi yeni bi başlık ta inceleyim.
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 30.07.06, 21:56
Atılgan
 
Üyelik tarihi: May 2006
Nereden: türkiye
İletiler: 669
baybtr13 yakında çok ünlü biri olacak!
Standart Ynt: Nick seçimi nasıl yapılır?

bizim yankiler internette takılıyolardı hepsi bir parça koydu olduk baybtr13 bana ait sadece 13 var bizimkinde anlam yok hatır var
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 17.05.07, 10:54
ilpar - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Yaratıcı
 
Üyelik tarihi: Dec 2006
İletiler: 723
ilpar ... O'nu tanımayan yok ki.ilpar ... O'nu tanımayan yok ki.ilpar ... O'nu tanımayan yok ki.ilpar ... O'nu tanımayan yok ki.ilpar ... O'nu tanımayan yok ki.ilpar ... O'nu tanımayan yok ki.ilpar ... O'nu tanımayan yok ki.ilpar ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Cevap: Nick seçimi nasıl yapılır?

Adım ve soyadımın parçaları,böyle iyi diye düşündüm..Fena da olmamış hani..
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 17.05.07, 12:30
turgay - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Yaratıcı
 
Üyelik tarihi: Jun 2006
İletiler: 1.215
Blog Başlıkları: 10
turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.turgay için ne kadar gurur duyulsa azdır.
Standart Cevap: Nick seçimi nasıl yapılır?

nick yeni ismi yani biz artık yeni türkçe diye bi akımla yabancı kelimeleri direk olarak türkçeye sokup sonrada yeni birşeymiş gibi yansıtıyoruz ya hangi dil olursa olsun bizim en zayıf tarafımız olan aydın bişiler bilen kesim ne derse o olur varya o sebepden kabul ederiz.
bizim seçtiğimiz takma adlarımız (lâkap) eskiden soyadı meselesi olmadığında benzer isimleri ayırt edebilmek için kullanılmıştır. tabii sonraları bu bir gelenek halini almıştır, ve herkesi bir özelliğinden, benzer kişilerden, sülale veya soy ağacındaki birilerinden, yaptığı işler -savaş yaşamış veya askeri rütbe taşıyanlarda rütbe/mevki- vs. bir çok sebep den başkaları tarafından verilen isimdir.

kendimizin verdiği isimler çok saçmada olsa genelde bir açıklama bulunur. ama asıl olan başkalarının verdiği isimlerdir.benimki direk ismim. radyoda adımın baş harfi ve soyadım. maillerimde latince kıyamet anlamına gelen apocalypse kelimesi ve soyadımın ilk hecesi tos birleşiminden bi karışım qalypstos ve ya bir deyim olan ingilizce stone_by_stone. bazı yerlerde bizim için bi anlamı olan 659 sayısı ve soyadımın ilk harflerinin birleşimi olan tos659_..
asıl olarak yukarıdaki açıklamadaki anlatıma göre bana hitap aile veya komşular çevresinde mektepli yada dedemden gelen vızırik derler
önemli olan asıl sen kendini nasıl benimsettiğindir öğrenci olanlar (veya daha önce yaşamış) ve askerlik yapmış olanlar iyi bilir birbirlerine yakıştırdıkları isimleri misal lüzumsuz insan, koca kafa, boş beleş gibi
__________________
QaLYpstoS
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 17.05.07, 12:31
emelbozan - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Deli Dolu
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Nereden: istanbul
İletiler: 250
emelbozan yakında çok ünlü biri olacak!emelbozan yakında çok ünlü biri olacak!
Standart Cevap: Nick seçimi nasıl yapılır?

adımı ve soyadımı çok seviyorum
__________________
emelbozan
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
nick, seçimi, yapılır?

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 18:01 .