Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Bilim ve teknoloji > Akıllı Buluş 'Alpha Prevent'

Bilim ve teknoloji hakkinda Akıllı Buluş 'Alpha Prevent' ile ilgili bilgiler


'Alpha Prevent', birçok hastalığın nedenlerinden biri olan cep telefonu, bilgisayar ve elektronik cihazların sebep olduğu manyetik ortam bozukluklarını yüzde 97 oranında azaltıyor. Avusturyalı teknoloji firması BiCoTec, insan sağlığını derinden etkileyen

Like Tree1Likes
  • 1 Post By mumunal

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 05.12.08, 21:44
Deli Dolu
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 143
mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Akıllı Buluş 'Alpha Prevent'

'Alpha Prevent', birçok hastalığın nedenlerinden biri olan cep telefonu, bilgisayar ve elektronik cihazların sebep olduğu manyetik ortam bozukluklarını yüzde 97 oranında azaltıyor.

Avusturyalı teknoloji firması BiCoTec, insan sağlığını derinden etkileyen manyetik ortam bozukluklarını yüzde 97 oranında azaltan teknolojik buluşunu 11 Avrupa ülkesi ile aynı anda Türk tüketicisinin kullanımına sunuyor. Alpha Prevent'i tanıtmak ve Tıptaki tabuları yıkan önemli gelişmeleri anlatmak için düzenlenen basın toplantısına ***8220;akıllı plastik***8221; olarak da adlandırılan, Alpha Prevent'in Avusturyalı üreticisi BiCoTec Yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang Homann, Bağımsız Ölçüm Laboratuvarı EMV- B.net yetkilisi Markus Ernle ve ürünün Türkiye distribütörü Siser Teknoloji'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Ağaç katıldılar.

***8220;HÜCRELERİMİZİ BOZUYORLAR***8221;
Dünya Sağlık Örgütü'nün kabul ettiği bilimsel sonuçlar, vücudumuzun faaliyetlerinin oldukça hassas olan 0-30 ultra düşük frekans aralığında gerçekleştiğini açıklıyor. Elektronik cihazların sebep oldukları manyetik alan sapmaları ise doğal manyetik ortamımızı bozarak DNA'larımızı, hormonlarımızı, hücre yapımızı değiştiriyor. Bu şekilde başta kanser olmak üzere birçok kalıcı hastalıklara ortam hazırlıyor.
Homann, ***8220;Sigaranın zararları nasıl uzun sürede ortaya çıkıyorsa bu cihazların etkileri de sonradan karşımıza çıkıyor. Otomobil ilk üretildiğinde kaza yapan sürücüler camdan dışarı fırladılar. Ancak kimse araba kullanmaktan vazgeçmedi. Onun yerine emniyet kemeri üretilerek önlem alındı. Çağın buluşu olan Alpha Prevent de teknolojide bunu sağlıyor***8221; dedi.

ENERJİYE iHTİYAÇ DUYMUYOR
Bavyera Kızılhaçı ve Almanya'nın Tabipler Birliği anlamına gelen ***8216;***8217;Gesellschaft für Praevention e.V ***8216;***8217;ye üye olan 30 üniversiteden bilim adamlarının referans olduğu buluş şöyle çalışıyor: ***8220;Alpha Prevent dışarıdan enerjiye ihtiyaç duymuyor. Özel bir malzeme olan 'akıllı plastik' üzerine belli bir işleme tabii tutulan atomun parçası olan elektrospinler düzgün bir şekilde yerleştiriliyor. Alpha Prevent, manyetik dalgaları yok etmiyor, elektrospinlerin yardımıyla manyetik ortam bozukluklarını dengeleyerek yüzde 97 oranında zararsız hale getiriyor. Akıllı plastik bu özelliğini uzun yıllar koruyabiliyor. Ancak plastiğin kendisi zamanla deforme olabileceğinden 5 yılda bir değiştirilmesi gerekiyor.***8221;

ÜÇ FARKLI KULLANIMI VAR
Cep telefonlarına, bilgisayarlara ve diğer elektronik cihazlara yapıştırılarak kullanılan Alpha Prevent, dengelemeyi hemen başlatıyor. Ancak Alpha Prevent'in uygulandığı cihaz ile tam uyumu 4 haftayı buluyor. Alpha Prevent ayrıca yüksek vericilerden ve diğer manyetik dalga yayıcılardan yayılan dalgalardan dolayı bozulan doğal manyetik ortamı denkleştirmek için yatak odalarında yataklara da uygulanıyor. Yoğun elektronik ortamına sahip ofislerde ise mobilyaların metal kısımlarına, bilgisayarlara, wifi aygıtına ve dect telefonlara yapıştırılarak iş verimliliği arttırılıyor.

ÇOCUK YUVALARINDA ZORUNLU
İsrail***8217;de Sağlık Bakanlığı tarafından resmi yazı ile tavsiye edilen Alpha Prevent, Avrupa***8217;da bazı ülkelerde çocuk yuvalarında zorunlu hale getirildi. Alpha Prevent, en son Alman otomobil devi BMW'nin çalışanların cep telefonlarına, bilgisayarlarına uygulandı.

TIPTA TABULARI YIKAN GELİŞME
Wolfgang Homann, insanlığın Dünya Sağlık Örgütü tarafından da doğrulanan yeni bir gerçek ile karşı karşıya olduğunu belirterek şu bilgileri verdi: ***8220;Bugüne kadar telsiz, cep telefonu, wi-fi gibi cihazların sadece termik etkilerinin insan sağılığını tehdit ettiği düşünülüyordu, örnek olarak yasal değerler dahilinde bir cep telefonu 6 dakikada vücut ısısında bir derece etki yapmıyorsa zarasız kabul ediliyordu, ancak 6 dakikanın üstündeki konuşmaların termik etki yaptığı açıktır. Ancak 2004 yılında Nobel ödülü verilen çalışmaya göre atermik etkilerin zaman içinde daha tehlikeli olduğuna ve hücre yapısında değişikliğe yol açtığına işaret edildi. Asıl tehlike ani yüksek manyetik dalgalara maruz kalmak değil, doğal manyetik alanı bozulmuş alanlarda uzun süre bulunmaktır. Örneğin wireles doğal manyetik alan sapmasına neden olur, Ancak çok kısa bir süre için bu manyetik alanda bulunmak bize ciddi zararlar vermeyebilir, ancak gün boyu bu ortamda yaşarsak o zaman ciddi tehlike ile karşılaşmış oluruz.***8221;

HEDEF BİR BUÇUK MİLYON SATIŞ
Alpha Prevent'in Türkiye distürübitörü Siser Teknoloji'nin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Ağaç, ürünü tüm tekno marketlerde ve cep telefonu bayilerinde 2009 ocak ayından itibaren satışa sunulacağını belirtti. Ürünün fiyatının Avrupa ile aynı fiyattan 14 Euro karşılığında satılacağını kaydeden Emin Ağaç, ilk 6 ay içinde bir buçuk milyon adet satış yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Kaynak

Nüve Forum
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
'alpha, akıllı, buluş, prevent'

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 11:25 .