Nüve Forum

Nüve Forum > eğlence > Nüve Radyo ve Müzik > Enstrümantal müzik

Nüve Radyo ve Müzik hakkinda Enstrümantal müzik ile ilgili bilgiler


Sanatçı: Serdar Öztop Albüm İsmi: Mutluluğun Gözyaşları Yapım Yılı: 2005 1- Güneş Doğudan Yükselir 2 - Kaytan 3 - Yalan 4 - Mutluluğun Gözyaşları 5 - Dünya 6 - Haylaz

Nüve Radyo ve Müzik Nüve Radyo'da çalmamızı istediğiniz veya istemediğiniz amatör mp3'lerinizi burada paylaşabilir, kendi çektiğiniz amatör videolarınızı izleyiciye sunabilirsiniz...

Like Tree169Likes

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #51  
Alt 01.09.08, 16:06
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik

Sanatçı: Serdar Öztop
Albüm İsmi: Mutluluğun Gözyaşları
Yapım Yılı: 2005
1- Güneş Doğudan Yükselir
2 - Kaytan
3 - Yalan
4 - Mutluluğun Gözyaşları
5 - Dünya
6 - Haylaz
7 - Sensiz Olmuyor
8 - Günebakan
9 - Hasret
10- Longa & Sirto Medley

http://www.youtube.com/watch?v=xV3bhdMSHE4&feature=related
Alıntı ile Cevapla
  #52  
Alt 01.09.08, 16:13
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik

Sanatçı'nın albümlerindeki parçalara ulaşmak için:

http://www.serdaroztop.com/
Alıntı ile Cevapla
  #53  
Alt 06.09.08, 15:09
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik

İlk kadın Neyzenimiz : Burcu Sönmez


1979 yılında İstanbul***8217;da doğdu.İlkokuldan sonra 1990 yılında İTÜ Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümüne girdi. Salih Bilgin ve Niyazi Sayın***8217;dan ***8220;Ney***8221;, Erol Sayan ve Doğan Dikmen***8217;den Türk Musıkisi Solfej ve Nazariyat, Ali Eral***8217;dan Batı Musıkisi dersleri aldı. 1996 yılında Çalgı Eğitim Yüksek Bölümüne girdi. 2000 yılında mezun oldu.
Konservatuar eğitimi yıllarından başlamak üzere yurt içinde ve dışında (Fransa, Almanya, Lüksemburg, Belçika, Avusturya, Mısır,Saraybosna,Azerbaycan,) çeşitli topluluklar, orkestralar ve musıki dernekleriyle birlikte konserler verdi.


1996 yılında Fuat Başar ve Tülay Taslacıoğlu***8217;ndan geleneksel Türk sanatlarından olan ***8220;ebru***8221; sanatını öğrendi.

1998 yılında İstanbul Kültür Merkezi***8217;nde solo konser verdi.Aynı yıl Türk Kültürüne Hizmet vakfı***8217;na bağlı Caferağa Medresesinde ney dersleri vermeye başladı.

1999 yılında TRT İstanbul Radyosu***8217;na Ney Sanatçısı olarak girdi. Sayısız radyo ve televizyon programında görev aldı.

2001 yılında, sadece TRT***8217;nin arşivinde bulunan, Vahit Anadolu***8217;nun yönetmenliğini yaptığı, Klasik Türk Musıkisi repertuarının en seçkin eserlerinden oluşan solo bir albüm yaptı.Bu çalışmalarının yanı sıra halen müzik marketlerde satılan birçok Türk Musıkisi albümünde icracılık yaptı.

2004 yılında T.C Haliç Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarında ney hocası olarak çalışmaya başladı.

2005-2007 yılları arasında, şefliğini Mustafa Doğan Dikmen***8217;in ,genel sanat yönetmenliğini Yalçın Çetinkaya***8217;nın yaptığı Cemal Reşit Rey Türk Müziği Topluluğunda görev aldı.

Sanatçı halen Türk kültürüne Hizmet Vakfı ve Haliç Üniversitesi***8217;nde Ney Hocalığı görevlerine devam etmekte,TRT İstanbul Radyosu***8217;nda ve çeşitli müzik topluluklarında icra görevlerini sürdürmekte ve Ebru çalışmalarına, hocası Ayla Makas ile devam etmektedir. Bir çocuk annesidir.


http://www.youtube.com/watch?v=k4D85rBizQI

http://www.youtube.com/watch?v=_X626nS6A24

Konu Rosella tarafından (06.09.08 saat 15:15 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #54  
Alt 13.09.08, 15:25
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik

Brenna Mac CrimmonKanada ,Montreal doğumlu Brenna Mac Crimmon'un müziğe olan tutkusu ilk gençlik yıllarında başlamıştı. Toronto'ya öğrenim için geçmesi müzik yaşantısında önemli bir dönüm noktası olur. Toronto Üniversitesi'nde okurken aldığı etnomüzikoloji dersleri Brenna için birer ilham kaynağıydı. Burlington'ta bir kütüphanede inceleme yaparken dinlediği bir uzunçalar plak ile başlar türkü sevdası ve Rumeliyi,Balkanları gezerek artık unutulmaya yüz tutmuş Türküleri araştırmaya yorumlamaya başlar. Brenna da gönül vermişti türkülere. "Türk Halk Müziği Bitirme Tezi" için Türkiye'ye gelir.Bu dilimizi öğrenerek mükemmel bir türkçe aksanına ulaşır İTÜ Türk Müziği Konservatuarı'nda bir yıl müzik eğitimi alır.Türkiye'ye ilk geldiğinde bir müzik albümü yapmak aklından bile geçmemişti Brenna'nın; taki Selim Sesler ile Taksim Sıraselviler'de Andon adında bir barda tanışıncaya kadar.Daha sonra Selim seslerle birlikte ***8220;Grup Karşılama'yı kurarlar ve Karşılaşma adlı ilk albüme imza atar. Brenna Mac Crimmon, albümünün kapak yazısında:

"Albümdeki türküleri seçerken amacım ister Türk, ister Balkan olsun, Trakya'nın o sımsıcak tınısını, hüzünden coşkuya, kimi zaman da coşkudan hüzne varan duygu yoğunluğunu yakalayabilmekti. Sizin de bu coşkuyu ve hüznü yakalayabilmeniz dileğiyle..." der. "Karşılama" 1998 Temmuz'unda Kanada ve Amerika'da çıkar. Montreal'de yaşayan Arkın Ilıcalı (Mercan Dede) albümün danışmanlığını yaptı. Elde edilen tüm gelir Uluslararası Af Örgütü'ne bağışlar. 2001 yılında Muammer Ketencioğlu, Sumru Ağıryürüyen, Cevdet Erek'le birlikte Ayde Mori (Haydi kızlar) adındaki müzik albümüne de imza atan Mac Crimmon :

"Türküleri ben çeyiz sandıklarında unutulmuş nakışlara benzetiyorum. Yıllar sonra çeyiz sandığınızı araladığınızda, o unutulmuş nakışlara tek tek bakar, renklerin güzelliğine, dokusundaki kusursuzluğa ve ince işine bir kez daha hayran kalırsınız. Tıpkı 78'lik taş plaklara, 45'liklere hayran kaldığımız gibi" diyen Brenna Mac Crimmon, Bulgaristan'daki bir Türk köyünün ahırında bulduğu 45'likten yola çıkarak, "Şu Karşıki Dağda Bir Fener Yanar" türküsünü de kasetinde yorumlar.


Halen Toronto Üniversitesi Antropoloji ve Ortadoğu Tarihi ve Kültürü öğrencisi olan Brenna Mac Crimmon.Türkülerimizle Toronto, London, Winnipeg, Quebec, Vancouver, Calgary ve Edmonton***8217;da konserler veriri,ticari amaç gütmeksizin türkülerimizi yaşatmak adına.Alıntı ile Cevapla
  #55  
Alt 13.09.08, 15:31
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik

Sanatçı: Selim Sesler, Brenna Mac Crimmon
Albüm İsmi: Karşılama
Yapım Yılı: 1998
1. Bir Ah Çektim
2. Saniye'm
3. Roman Oyun Havası
4. Zapejala Angelina
5. Bahar Dansı
6. Şu Karşıki Dağda Bir Fener Yanar
7. Karcığar Köçekçe
8. Na Çu E Rushja Ne Saba
9. Daracık Sokaklar
10. Penceresi Yola Karşı
11. Kalamatya (4.06)
12. Ahmed'in Saçları Kınalı
13. Ölümleri

O ipek gibi sesi ve duru Türkçesiyle beğeninize :

http://www.youtube.com/watch?v=IkzEoWEftNw

Dailymotion - Baba Zula - Bulbul olsam varsam, a video from sayit. Brenna, Mccrimmon, baba, zula, anadolu

Konu Rosella tarafından (13.09.08 saat 15:35 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #56  
Alt 16.09.08, 17:24
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik

Baba Zula


1996 yılında Levent Akman (vurmalı çalgılar, ritm makinaları, oyuncaklar), Murat Ertel (saz ve telli çalgılar, ses), Emre Onel (darbuka, sampler, ses) tarafından Istanbul'da kuruldu. 2002 yılında Oya Erkaya'nın (bas) gruba dahil olmasıyla grup son halini aldı.

Geleneksel Türk müzik aletlerinin kullanımını elektronik öğelerle birleştiren grup, değişik bir tını yaratarak Türk Halk Müziği'ne yepyeni bir soluk getirmiştir. Kayıdı alınan doğal seslerin, çalınan akustik ve elektrikli, geleneksel ve modern müzik aletlerinin çeşitli elektronik efektlerle zenginleştirilmesi Baba Zula müziği'nin temelini oluşturmaktadır. Müziği oluşturan tema, makam, usul ve ses gibi öğelerden biri veya birkaçının, kayıt ve prova yoluyla belirlenmesi ile doğaçlama yapmaya başlayan grup, bu yöntemi "Saptanmış Doğaçlama" kavramı altında, görselliğe de özel bir önem vererek konser, film, tiyatro ve albümlerine taşımıştır. Canlı etkinliklerde çekirdek kadroya eklenen elemanlar tarafından hazırlanan video, dia ve film gibi unsurların kullanımına da ağırlık vermektedir.

İlk albüm ve konserlerinden itibaren müzisyen ve oyunculara konuk sanatçı olarak yer vermeyi benimseyen gruba Trakya'lı Selim Sesler (klarnet ustası), Kanada'lı Brenna Mccrimmon (Rumeli türkücüsü), Fahrettin Aykut (davulcu), Tuncel Kurtiz (sinema ve tiyatro sanatçısı), Ahmet Uğurlu (sinema ve tiyatro sanatçısı), San Fransisco'lu Ralph Carney (saksofoncu) ve diva Semiha Berksoy (Türkiye'nin ilk bayan opera sanatçısı, ressam) gibi ünlü sanatçılar da katılmıştır.

Derviş Zaim'in, arabaları çalıp sonra tekrar yerlerine koyan ve daha sonra bir tavus kuşuna aşık olan araba hırsızının öyküsünü anlattığı ilk filmine yaptıkları özgün müziklerden oluşan " Tabutta Rövaşata" (Ada Müzik) adlı ilk albümlerini 1996 yılında kaydettiler. Film ile aynı adı taşıyan albümde, oyunculardan Ahmet Uğurlu, Tuncel Kurtiz ve Ayşen Aydemir'in seslerinin yer aldığı dört şarkı da bulunmaktadır.

Baba Zula, Antoine de Saint Exupery'nin "Küçük Prens", Arnold Lobel'in "Kurbağa Öyküleri" ve Perihan Mağden'in "Mutfak Kazaları" isimli tiyatro oyuncuları için yaptığı müziklerin toplandığı "3 Oyundan 17 Müzik" (Doublemoon) adlı albümünü 1999 yılında çıkartmıştır. Bu albümde pek çok sanatçının yanında Ralph Carney, Brenna Mccrimmon ve Selim Sesler de konuk sanatçı olarak yer almıştır. 2001 yılında Ahmet Çadırcı'nin yönetmenliğini yaptığı seks filmleri gösteren bir sinemanın makinistinin eski bir porno yıldızına olan tutkusunun öyküsünü anlatan "Renkli Türkçe" isimli filmini müzikleyen grup, Türkiye haricinde İngiltere ve Makedonya'da da konserler vermiştir. Topluluk, Haziran 2002'de, Efes Pilsen Summer Festivali "One Summer in Love"da Manu Chao konserini açtı.

Baba Zula elemanları Levent Akman ve Murat Ertel 6 ve 8 Aralık 2002 tarihlerinde Almanya'nın Köln kentinde gerçekleşen Akdeniz Film Festivali'nde Gerald Doecke ve Norbert Jorzik adlı iki alman müzisyenle konser verdiler.

27 Ocak 2003'te sonuçları açıklanan Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Türk Sineması 2002 ödüllerinde "En İyi Müzik" ödülüne, Ümit Ünal'ın "Dokuz" adlı filmine yaptıkları müzikleriyle Baba Zula elemanları Emre Onel, Murat Ertel ve Levent Akman'ın diğer grubu Zen layık görüldü.

Baba Zula'nın yeni albümü "Ruhani Oyun Havaları" ise Mayıs'da çıktı. Albümün miksajı ise Massive Attack , The Orb, Lee Perry gibi isimlerle çalışan İngiliz yapımcı ve müzisyen Mad Professor'a (a.k.a Neil Fraser) ait.

Ayrıca Baba Zula yönetmenliğini Yüksel Aksu'nun yaptığı ve daha vizyona bile girmeden İstanbul Film Festivali***8217;nde "Özel Jüri Ödülü"nü alarak yılın en çok konuşulacak yerli filmi olmaya aday olduğunu gösteren Dondurmam Gaymak Rh Pozitif Müzik Yapım & Rh Pozitif Publishing işbirliğiyle müzik marketlerdeki yerini aldı..

Emre Onel-Darbuka, vurmalılar ve sampler
Levent Akman-Vurmalılar, makinalar ve oyuncaklar
Murat Ertel- Saz, sitargitar, teremin ve plaklar,ses
Oya Erkaya- Bas gitar, ses

kaynak

Konu Jeli tarafından (10.10.08 saat 22:15 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #57  
Alt 16.09.08, 17:33
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik

Bir sana bir de bana
http://www.youtube.com/watch?v=N8qK9uT5wlM

Ben bir bülbül olsam
http://www.youtube.com/watch?v=-_hMopotNDk

Çöl aslanları
http://www.youtube.com/watch?v=X5PfBnaODrU&feature=related

Abbasağa Parkı
http://www.youtube.com/watch?v=N8qK9uT5wlM

Konu Rosella tarafından (16.09.08 saat 17:38 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #58  
Alt 10.10.08, 19:33
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik

Alihan SAMEDOVAlihan Samedov,1964 yılında Azerbaycan***8217;ın Sumgayıt şehrinde müzisyen bir ailede dünyaya geldi.1971***8211;1979 yılları arasında ilk ve orta öğrenimini tamamladı. Samedov, 1979 -1982 yılları arasında Samet Vurgun adına müzik okulunda Obua ve Neriman Nerimanov Kültür Evinde ise Garmon (Azerbaycanda kullanılan akardiyona benzer müzik aleti) eğitimini aldı.1986 yılında ise kazandığı Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesini,1990 yılında Rus dilinde tamamladı. Nefesli sazlar (balaban, klarnet, tütek, zurna, obua, saksafon) ve Azerbaycan Yöresel Halk Sazlarını ( Nağara, Goşanağara, Def, Garmon) büyük bir ustalıkla kullanmaktadır.

1993 yılında müzik çalışmalarını daha da geliştirmek için Türkiye***8217;ye yerleşen Samedov, ustaca kullandığı Balabanı ile kısa sürede önemli müzik kuruluşlarının ilgisini çekmiştir. Türk ve Azerbaycan müzik motiflerini büyük bir titizlikle inceleyen Samedov, birçok albümlerini bu araştırmalara dayanarak yapmıştır. Balaban - adını verdiği ilk albüm çalışmasıyla kısa sürede müzik severlerin ruhlarını fethetmeyi başaran Samedov, etnik müzik motif araştırmaları ve birbirini takip eden albüm çalışmalarıyla ünü ülke sınırlarını aşan, müzik dünyası içinde beğeni ile dinlenen Balaban virtüözü olarak kabul edilmiştir.

Alihan Samedov***8217;un çaldığı balaban sesi bugün ülkemiz ve yurt dışındaki birçok tv programı jeneriklerinde, sinema müziklerinde, belgesellerde duyulmaktadır. Hatta ***8221;Casio***8221; Firması tarafından üretilen çeşitli elektronik klavyeli müzik aletlerine, onun sayesinde Balaban sesi de eklenmiştir.


Bu güne kadar birçok ödül alan Samedov Rusçayı çok iyi bilmesinin yanısıra iyi bir satranç ustasıdır halen Özel Eyüboğlu Çamlıca İlköğretim Okulu'nda Satranç Öğretmeni olarak ,Eyüboğlu Eğitim Kurumu`nda Halk Dansları Müzik Direktörlüğü, İstanbul Caucas Dance Company`de Müzik Direktörlüğünü yapmaktadır.


Alıntı ile Cevapla
  #59  
Alt 10.10.08, 19:39
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik1. Sen Gelmez Oldun
2. Sarı Gelin
3. Sarı Gelin
4. Men Gülem
5. Gözelim Sensin
6. Apardı Seller Saranı
7. Gelmedin
8. Mirzeyi
9. Getti Yar
10. Heyva Gülü1. Sızı
2. Yalgızam
3. Yaz Akşamı
4. Son Nefes
5. Laçin
6. Segah
7. Ayrılık
8. Alagözlüm
9. Aygız
10. Üsküdara Gideriken
11. Her Şey Senin İçin1. Ah Bir Ataş Ver
2. Dağlar Oy
3. Sarı Gelin
4. Vardım Baktım Demir Kapı Sürgülü
5. Arzu Gizim
6. Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar
7. Göçmen Kızı
8. Urfa***8217;nın Etrafı
9. Reyhan
10. Leyla
1. Nerede Kaldin
2. Duet Club
3. Asya
4. Yaz Aksami
5. Nale
6. Azerbaycan Marali
7. Sen Gelmez Oldun
8. Roket
9. Aziz Dostum
10. Karabag Sikestesi
11. Lay Lay
1. Cırpınırdı Karadeniz
2. Halil Ibrahim
3. Karagile
4. Keskin Bicak
5. Incir Agaci
6. Karaagaç
7. Sirvan Sirkestesi
8. Azerbaycanim
9. Kör Arabin Mahnisi
10. 20 Ocak 11. Halil Ibrahim (Remix)

Konu Rosella tarafından (10.10.08 saat 19:55 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #60  
Alt 10.10.08, 20:03
Rosella
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Enstrümantal müzik

Sanatçı'nın sitesi
http://www.alihansamedov.com

Alihan Samedov - Yaz akşamı
http://www.youtube.com/watch?v=ZdDoAQKJJPA

Alihan Samedov - Sen Gelmez Oldun
http://www.youtube.com/watch?v=bkV0G2pKw-0

Alihan Samedov-Canım
http://www.youtube.com/watch?v=yVxiN00VXBc

Alihan Samedov - Dilberim
http://www.youtube.com/watch?v=jB4_JMoEzgc

Alihan Samedov ***8211;Sarı Gelin
http://www.youtube.com/watch?v=1S-pkXIMGM8

Konu Rosella tarafından (10.10.08 saat 20:11 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
enstrümantal, müzik

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 17:09 .