Nüve Forum

Nüve Forum > kütüphane > Kültür > Medya > Gazeteciler > Ahmed Samim-Türk Gazateci

Gazeteciler hakkinda Ahmed Samim-Türk Gazateci ile ilgili bilgiler


[coverattach=1]Ahmed Samim-türk gazeteci, (Prizren 1884 - İstanbul 1910). Galatasaray Mektebi sultanisi'nde ve Robert Kolej' de okudu. Ahrar fırkası'mn yayın organı Osmanlı gazetesindeki yazılarıyla mesleğe başladı (1908). 31 Mart olayının ardından

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 10.08.09, 16:10
Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 21.463
Blog Başlıkları: 13
CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Ahmed Samim-Türk Gazateci

[coverattach=1]Ahmed Samim-türk gazeteci, (Prizren 1884 - İstanbul 1910). Galatasaray Mektebi sultanisi'nde ve Robert Kolej' de okudu. Ahrar fırkası'mn yayın organı Osmanlı gazetesindeki yazılarıyla mesleğe başladı (1908). 31 Mart olayının ardından Hilal gazetesini çıkardı. Sonra istanbul Emniyet müdürlüğü'nde görevlendirildi. Cidal, itilaf gazetelerinde yazdı, ittihat Terakki karşıtı Sadayı millet gazetesinin başyazarlığını yaptı (1909). Makaleleri ve öteki yazılarıyla ittihatçıları ve hükümeti kıyasıya eleştiriyordu. Divanı harbi örfi belgeleriyle işkenceleri, Soma-Bandırma demiryolu imtiyazmdaki yolsuzluğu sergiledi. Bu nedenle istanbul'dan uzaklaştırılmak istendi, önerilen mutasarrıflık görevini kabul etmedi. 9 haziran 1910 akşamı vurularak öldürüldü. Cenaze törem engellenerek tabutu Hilal bası-mevı'nden kaçırıldı ve gizlice gömüldü. Hasan Fehmi Bey'den sonra, siyasal nedenlerle öldürülen ikinci türk gazetecidir.

kaynak:2-cilt:1
Eklenmiş Resimin Önizlemesi
Ahmed Samim-Türk Gazateci-ahmet-samim.jpg  
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
ahmed, gazateci, samim-türk

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 15:48 .