Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Bilim ve teknoloji > Araçlar ve Gereçler > Kravat ve çantalara gizlenen mini kameralar kolayca kamufle edilebiliyor

Araçlar ve Gereçler hakkinda Kravat ve çantalara gizlenen mini kameralar kolayca kamufle edilebiliyor ile ilgili bilgiler


Sinema ve televizyon çekim aygıtı. Kamera, birkaç temel öğeden oluşur: biri boş, öbürü görüntü kaydedilmiş filmi içeren makara (verici ve alıcı makaralar); dişlerin filmin deliklerine girip dönmesiyle filmi ışık penceresi

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 09.01.08, 22:36
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Kravat ve çantalara gizlenen mini kameralar kolayca kamufle edilebiliyor

Sinema ve televizyon çekim aygıtı.
Kamera, birkaç temel öğeden oluşur: biri boş, öbürü görüntü kaydedilmiş filmi içeren makara (verici ve alıcı makaralar); dişlerin filmin deliklerine girip dönmesiyle filmi ışık penceresi önünde değişik hızlarda harekey ettiren mekanik düzenek; çekilecek nesneden ışık ışınlarının filmin duyarlı bölümünde toplanmasını sağlayan optik sistem. Bunlara modele göre eklenmiş çeşitli tamamlayıcı veya ikinci derecede önemli düzenekler eklenir. 1920li yıllara kadar kameralar elle döndürülen bir kolla çalıştırılken, sonradan bu kolun yerini motor sistemi almıştır. Günümüzde aşağı myukarı tüm kameralarda refleks vizörler kullanılmaktadır. Çok hızlı görüntü kaydı için (bir kameranın normal hızı genellikle saniyede 8-48 görüntü arasında değişir) de özel kameralar (optik dengeliyicili; bir dizi elektrik sinyali; elektronik) yapılmıştır.
Televizyon kamerası, optik görüntüyü bir dizi elektrik sinyaline dönüştürür. Görüntülenecek sahne önce bir objektif yardımıyla, boş bir tüpün içine yerleştirilmiş ışağa duyarlı bir yüzey üstüne yansıtılır. Işık ışınları, aydınlatırmış yüzeyin her noktasına ışığın gücüyle orantılı yoğunlukta elektronlar yayar. Yayılan elektronların, oluşturduğu artı (pozitif) elektrik yükleri bir katot ışınıyla taranıp yansızlaştırılır. Sonra bir yükselteç tarafından yükseltilir.


Herkesin peşinde bir kulak var



Kravat ve çantalara gizlenen mini kameralar kolayca kamufle edilebiliyor; kalem, düğme, hatta vida görünümlü kamera var.
Türkiye'de de satışa sunulan bazı yazılım ve cihazlar nedeniyle özel yaşam, haberleşme özgürlüğü ve mahremiyeti, kurumların sırları ve iletişimi riske girebiliyor. İnternetten satılan ve büyük ilgi gören 'casus' yazılım ve ürünlerle kişi ve kurumların bilgisayar iletişimi takip edilebiliyor. Kişilerin bilgileri dışında yüklenen bir yazılım, cep telefonu kapalı olsa da cihazın bulunduğu ortamın dinlenmesini sağlıyor, programın iki saatlik 'demo' sürümleri internetten bedava indirilebiliyor. Bir başka programsa cep telefonundaki tüm trafiği ele geçiriyor.
Cep telefonundan yapılan görüşmeleri anında bir mesajla raporlayan sistem, gizlice araya girerek görüşmenin dinlenmesini sağlıyor. GSM baz istasyonunun yakınına kurulan bir cihazsa 'hiç iz bırakmadan' o bölgedeki tüm cep telefonlarının iletişimini takip ederek, aynı anda yüzlerce konuşmayı kaydediyor.
Dinleme cihazları ilginç şekillerde saklanıyor. Duvar saati görünümlü GSM dinleme cihazında mesafe sınırı yok, ABD'den bile aktif hale getirilebiliyor. Üç kalem pille çalışıyor, iki hafta, 24 saat kesintisiz dinleme yapabiliyor. Resim çerçevesine gizli GSM dinleme cihazının ses kalitesi çok yüksek. Tüm mesajların kopyasını istenilen cep telefonuna yönlendirirken iz de bırakmıyor.
Kravat ve çantalara gizlenen mini kameralar da kolayca kamufle edilebiliyor; kalem, düğme, hatta vida görünümlü kameralar var. Şantaj amacıyla kullanılabilen bu aletlerin satış fiyatı 50'yle 700 YTL arasında. Bu cihazların ilgili güvenlik birimleri haricinde kullanımı ve satışı yasak ancak onlarca web sitesi yasadışı satış yapıyor.

Diğer başlıklar
Akışölçerler - anemometre - debiölçer-sivilarin hizlarini olcmek
İlk elektrikli taşıt ne zaman yapıldı
Elektrik motoru - indüksiyon - Eşzamanlı - senkron - Kesiklik - histerezis
Elektrik sayacı - Tek fazlı alternatif akım sayaçları - Çok fazlı kWh sayaçları
Elektrik süpürgesini ilk Hubert Cecil Booth yaptı
Alçak gerilimli iç elektrik tesisatları
Fırın - kurutma ve pişirme - işlevleri bakımından çeşitli tiplere ayrılır
Metalürji fırınları - kesikli ya da sürekli çalışabilir
Kravat ve çantalara gizlenen mini kameralar kolayca kamufle edilebiliyor
Plazma ve LCD televizyonlar hakkında bilmeniz gereken her şey!
Cepteki projektör
Telemetre- insan gözü ve beyniyle aynı ilkeye dayanarak uzaklıkları ölçen aygıt
Telemetri
Elektrikli zil
Siyah-beyaz televizyon-kamerası, resim tüpü,ses yayını, kanalları,siyah-beyaz alıcı
Renkli Televizyon - renkli yayın
Telli televizyon - Alınan sinyallerin zayıf olduğu uzak yerleşme bölgelerinde kullanı
500w lık süper bir anfi proje halinde
Teyp-Teyp'in gelişimi, tarihi, magnetik kayıt, magnetik bant
Tıraş Makinesi-kesici başların hareketi, titreşimli tip, döner tip
Model uçak-çok kanallı kumandalı,tek kanallı kumanda,kablo kumandalı,radyo kumandalı

kaynak

Konu loli tarafından (19.02.08 saat 14:07 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
çantalara, edilebiliyor, gizlenen, kameralar, kamufle, kolayca, kravat, mini

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık



Bütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 00:31 .