Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Bilim ve teknoloji > Biyoloji > Evrim tartışmasında sıcak anlar

Biyoloji hakkinda Evrim tartışmasında sıcak anlar ile ilgili bilgiler


[coverattach=1] Evrim tartışmasında sıcak anlar Yiğit Bulut'un programında Evrim teorisi tartışıldı. Mine Kırıkkanat Adnan Oktar ve ekibini hedef aldı.. Evrim teorisi Habertürk'te yayınlanan Sansürsüz programında masaya yatırıldı. Sunucu Yiğit Bulut

Like Tree5Likes
  • 3 Post By oguzgolcik
  • 2 Post By oguzgolcik

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 15.08.09, 20:25
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Evrim tartışmasında sıcak anlar

[coverattach=1]Evrim tartışmasında sıcak anlar
Yiğit Bulut'un programında Evrim teorisi tartışıldı. Mine Kırıkkanat Adnan Oktar ve ekibini hedef aldı..
Evrim teorisi Habertürk'te yayınlanan Sansürsüz programında masaya yatırıldı. Sunucu Yiğit Bulut ile biyolog Ergi Deniz Özsoy arasında zaman zaman hararetli konuşmalar yaşandı..
İlk oluşum ve insanın atası konusunda tartışma çıktı. Bulut, Özsoy'a insanın ilk atası olduğu ileri sürülen ve maymuna benzeyen canlıyı ekrana getirterek 'izleyiciler diyor ki bilim adamı burdan buraya gelmeyi kendine yakıştırıyor mu" diye sordu.
[coverattach=2]Programa telefonla katılan gazeteci Mina Kırıkkanat, evrim teorisiyle açıklamalar yaptı. Adnan Oktar'ı inanılmaz yalancılıkla suçlayan Kırıkkanat'ın açıklamaları Oktar'ı kızdıracak. Oktar ve ekibinin Danimarka'nın Politiken gazetesini ve Atlas Haritası gönderdikleri Fransa başbakanı Alain Juppe'nin teşekkürünü çarpıttıklarını iddia etti. İşte Kırıkkanat'ın açıklamaları:
OKTAR'DAN DAHA AKILLI YARADILIŞÇILAR VAR
Yaradılışçılık dedikleri kurgu tabii ki kuram değil özellikle onu savunacak olan çok daha akıllı kişiler var. Harun Yahya'dan ve onun müritlerinden çok daha akıllı kişiler var olduğunu biliyorum. Yaradılışçılığın bir bölümü evrim teorisinin tamamını kabul ediyor yalnız bir yerde takılıyor.
İNANILMAZ YALANCILAR
Yani bütün bu işlerin hepsi evrimcilerin dediği gibi oluyor fakat sonra tanrının eseridir diyorlar. Başlangıç noktası bulmakta ayrılıyorlar. Çok daha akıllandılar. Bizdeki yaradılışçılar Harun Yahya ve müritleri sacede yaradılışçılığın yeni şekline ters düşmekle kalmayıp Vatikan'da reddedildikleri gibi ayrıca inanılmaz yalancılar.
POLİTİKEN GAZETESİ
İki noktaya dikkat çekeceğim. Örneğin diyorlar ki "Politiken gazetesi bizim için çok iyi yayın yaptılar. Atlas haritasına bayıldılar." Politiken ciddi ve tarafsız bir gazetedir. Merakımı gıdıkladı. Gerçekten övüyorlar mı kontrol ettim. Gazetenin Yazı işlerine mail attım ve Fransızca yazıştık. Adam korkunç hırsla cevap maili geçti. Tam olarak şunu sölüyüyor: "Böyle bir yapıt asgari düzeyde bilimsel kültür sahibi herkes için gülünç bir kitaptır. "
JUPPE'NİN TEŞEKKÜRÜ
Geçen programda Adnan Oktar geçen programda Alain Juppe'nin mektubuyla çıktı. Dünyada en düşük kültür sahibi insan bilir ki, Juppe Sarkozy gibi adamlar çok özür dilerim anasına babasına küfredin iyi cilde bastırın gönderin onlar okumadan teşekkür edip mektup yazarlar. Hatta şimdi bir tane deneyin Juppe'ye kitap yollayın size teşekkür mektupu gönderecektir. Okumazlar.. Fransa Yaradılış Atlası'nı yok etti toplattı. Korkunç şekilde ürktüler. Bu kadar büyük yalanlar nasıl yapılır diye.. Juppe'nin basit bir teşekkürünü bakın Yaradılış Atlası'nı ne kadar beğenmişler diye çıkıyorlar. Yalan rüzgarı estiriyorlar.
İNSAN TEKNİK HATA SONUCU OLUŞMUŞ... İŞTE O SICAK DAKİKALAR
Programda Yiğit Bulut ile biyolog Özsoy arasında canlıların ilk oluşumu konusunda tatlı sert diyaloglar yaşandı..
Bulut "Biz şimdi bu arkadaştan mı geldiğimizi iddia ediyorsunuz? İzleyiciler diyor ki bilim adamı kendine bunu yakıştırıyor mu diyorlar? " dedi. İşte programdaki ilginç anlardan biri...
İLK CANLI NASIL OLDU TARTIŞMASI
İlk oluşum tartışma konusu oldu. Hayat belirtisinin olmadığı bir ortamda moleküllerin canlıya dönüşmesi Yiğit Bulut ile Özsoy'u karşı karşıya getirdi.
Özsoy "Uygun bileşikler moleküller belli ölçülerde bir araya geldiği zaman bugün canlılık diyebileceğimiz ilk oluşma meydana getirebiliyorlar" dedi. İkili arasında zaman zaman gerilimli anlar yaşandı.
Yaratılış teorisini savunan Dr. Cihat Gündoğdu özellikle ara tür konusunda Bilim ve Gelecek Dergisi Ender Helvacıoğlu ve Marmara Üniversitesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Ergi Deniz Özsoy ile canlı yayında tartıştı..
Gündoğdu: Halkımız da görüyor bunların elinde delil olmadığını. Biz geçen hafta masanın üstüne fosilleri yaymıştık. Bugün ise evrimcilerin en azından ellerinde ara geciş formu varsa getirmelerini bekliyorduk. Ya da proteinin tesadüfen meydana gelebileceğini izah etmelerini bekliyorduk. Halk evrim teorisinin masal olduğunu gördü. Bilimsel data göremedim. Türleri birbirine bağlayan ara geçiş formu var mı?
Helvacıoğlu: Yüzlerce var. Adnan Oktar'ın bile parası yetmez. Ben buraya fosil getirecek halim yok. Çeşitli bilimsel yayınlarda ortaya çıkarılmış kanıtlanmış bulunmuş fosiller (elinde bir dergide yer alan ve ara fosil olduğunu ileri sürdüğü resimleri gösteriyor) 315 milyon yıl önce amfibyumlardan ilk sürüngenlere ara form. Yarım organ diye bir şey olamaz. Siz ara formu sanıyorsunuz ki yarısı üstü kuş olacak altı sürüngen olacak.
Gündoğdu: Darwvin "bir türün diğer türe dönüştüğünü şahitlik edecek ara türlere rastlamıyoruz" diyor. Darwin zaten sizin gösterdiklerinizi kabul etmiyor. Çünkü bunlar soyu tükenmiş canlılar. Bilimadamı Nice Aldrich diyor ki "Yürütülen tüm paleontojik araştırmalar sonucunda fosil kayıtlarının Darwin'in bu kehanetini doğrulamayacağı açıkca görülmüştür."
Özsoy: Mozaik evrim denen bir şey vardır. Bir organizmanın organları farklı hızlarda evrimleşir. Dolayısıyla yarı kuş yarı sürüngen görmeyiz. Ancak belli organlar açısında tipik şekilde kuşa dönüşebilecek ara form görürüz. Gelelim Nice Aldrich'e. Aldrich şunu söyler: Tamamen Darwin'in ilk söylediğine bağlı olarak bütün fosil kaydını açıklayamayız. Ancak bazı boşluklar çok yüksek hızlı evrimleşmeler gösterdiği için bir fondan diğerine geçmiş gibi gözükür. Ancak zaman sıkalasını genişlettiğimiz zaman bunların da görece şekilde alımlı olduğunu görürüz. Aldrick'i bana satmayın. Oldu mu?

kaynak:
Eklenmiş Resimin Önizlemesi
Evrim tartýþmasýnda sýcak anlar-451.jpg   Evrim tartýþmasýnda sýcak anlar-399.jpg  
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 16.08.09, 03:25
Nüvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Evrim tartışmasında sıcak anlar

Bu programdaki en önemli bölümlerden biri programın en başında Yiğit Bulut'un evrimcilere sorduğu "Hayat nasıl başladı yani ilk hücre nasıl oldu" sorusuydu. Cevap: "E ben nerden bileyim" olarak gelince anladım ki evrimciler bilime değil bir ideolojiye inanıyorlar. Evrim yok bunu da görmüş olduk. Evrim bir teori olarak ortaya atıldı ve olmadığı kanıtlandı. Her teorinin bir kaynağı bir dayanağı oluyor. Ama bu teoride hiçbir kaynak yok ara fosil var mı diyoruz yok kanatlar nasıl oluştu diyoruz dinazorların sinek yakalamaya çalışırken ellerini çırpması suretiyle oluştu diyorlar. Bunun gibi milyon soruya milyon mantıksız cevap. Ayrıca programda "canlılık o kadar da önemli değil" dediklerini duyunca evrimin çöktüğüne iyice kanaatim geldi. Burada canlılarla cansızların çokta farklı olmadığını canlılığın önemsiz olduğunu söyleyen bir zihniyet evrimi savunuyor. bir yerde taş toprak tahta diğer yerde sonsuz güzellikeki bilinçli canlılar. artık ne diyeceklerini şaşırdılar. Ama ben anlayacağımı anladım. EVRİM YOK
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 17.08.09, 19:52
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: Evrim tartışmasında sıcak anlar

merhaba.

varmı? yokmu?

doğrumu? yanlışmı?

hiç bu teorinin bilimsel çalışmalarının getirdiği yarar ve incelemeleriyle ortaya konulan araştırmalardan söz bile edilmiyor.
ispat ile yada ispata yandaşlık önemli değil.
önemli olan bir bilimsel konu araştırılırken ortaya çıkan çıkacak olan araştırmanın diğer bilimsel sonuçları.
yani nasılsa evrim yok araştırmayada gerek yok amaaan boşverin bilimi ilimi yok dedikya öyle kalsın kurcalamayın mantığı gerçekten çok bilimsel!!!
çağırın bir üfürükçü herşeyi anlatsın ne uğraşıp kafa yoruyorsunuz.

oğuz gölçik yazar...
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
anlar, evrim, sıcak, tartışmasında

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 12:19 .