Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Bilim ve teknoloji > Matbaacılık > 3. Büyük Anadolu Matbaa ve Kâğıt Teknolojileri Fuarı - Geri Sayım Başladı

Matbaacılık hakkinda 3. Büyük Anadolu Matbaa ve Kâğıt Teknolojileri Fuarı - Geri Sayım Başladı ile ilgili bilgiler


İhlas Fuarcılık tarafından 17-19 Ekim 2008 tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi fuar alanında gerçekleştirilecek olan 3. Büyük Anadolu Matbaa ve Kâğıt Teknolojileri Fuarı için geri sayım başladı. İhlas Fuarcılık

Like Tree6Likes
  • 3 Post By CiwCiw
  • 2 Post By oguzgolcik
  • 1 Post By CiwCiw

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 23.09.08, 13:29
Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 21.463
Blog Başlıkları: 13
CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart 3. Büyük Anadolu Matbaa ve Kâğıt Teknolojileri Fuarı - Geri Sayım Başladı

İhlas Fuarcılık tarafından 17-19 Ekim 2008 tarihleri arasında Kayseri Dünya Ticaret Merkezi fuar alanında gerçekleştirilecek olan 3. Büyük Anadolu Matbaa ve Kâğıt Teknolojileri Fuarı için geri sayım başladı. İhlas Fuarcılık 2007 başından beri bu fuar için hazırlıklarını sürdürüyor. 2004 ve 2006 yıllarında ilk ikisi gerçekleştirilen fuarın üçüncüsü için hedef fuarın niteliğini artırmak. Fuar ile ilgili bilgi veren satış müdürü Nuray Darcan, basım endüstrisinin isteklerini çok yakından incelediklerini bu yüzden sadece bir fuar olmanın ötesinde hem katılımcılar hem de ziyaretçiler açısından maksimum artı değer ve maksimum kazancı hedeflediklerini, söylüyor:

MAKSİMUM ARTI DEĞER MAKSİMUM KAZANÇ
***8220;İhlas Fuarcılık bugüne kadar gerçekleştirdiği fuarlarda öncelikle o endüstriye nüfuz etmeyi görev edindi. Sektörel fuarcılıkta ana prensip hizmet verdiğiniz sektörü, ihtiyaçlarını ve taleplerini en iyi şekilde süzebilmektir. Biz matbaa sektörüne yönelik olarak Büyük Anadolu Buluşmalarında da aynı yolu izledik. Elbette hem sektörel hem de bölgesel olmanın getirdiği tüm gereklilikleri en iyi biçimde masaya yatırdık. Bugün için geldiğimiz noktada iki kez başarı ile gerçekleştirilmiş, hem katılımcısı hem de ziyaretçileri tarafından övgü almış matbaa ve kâğıt teknolojileri fuarımızın üçüncüsünde de elde ettiğimiz tüm bilgi birikimlerimizi ortaya koyduk. Sadece bir fuar yapmanın ötesinde ana amacımız fuarın her iki segmenti, yani katılımcı ve ziyaretçi için maksimum artı değer ve maksimum kazancı sağlamak.***8221;

ANADOLU MATBAACISININ BEKLENTİLERİ
Fuarın biçimlenmesinde en önemli verilerin ziyaretçilerden yani Anadolu matbaacılarından elde edileceğini düşünen satış pazarlama ve planlama ekibi bölgedeki matbaacıların nabzını tuttu. Özetle matbaacıların bu fuardan beklentileri, katılımcıların niteliği ve sergiledikleri teknolojilerin yeni olması.
Elazığ***8217;da bulunan Elif Ofset***8217;in sahibi Celal Arslanoğlu, ***8220;taşrada matbaacı olmak zordur,***8221; diyor. Kayseri fuarının yöre matbaacıları açısından büyük önem arz ettiğini anlatan Arslanoğlu, bu fuarı matbaacının bilgi, görgü, tecrübe ve vizyon kazanması için bir fırsat olarak, nitelendiriyor. Malatya Yorulmaz Matbaası sahibi Mehmet Yorulmaz da fuarda matbaacılıkla ilgili gelişen tüm yeni teknolojileri görmek istediklerini, 2006***8217;daki fuarda satın aldıkları kırım katlama makinesi ile artık çok kısa sürelerde üretim yapabildiğini, anlatıyor.

KAYSERİ***8217;YE GELMENİZ GEREK
Bir başka matbaacımız Batman***8217;dan Uğur Ofset Form ve Matbaacılık***8217;tan Uğur Kapucu ise fuarların büyük şehirler yerine Anadolu***8217;ya açılmasının faydalı olacağını, söylüyor. Bu yüzden Kayseri***8217;de yapılacak olan 3. Büyük Anadolu fuarının bölge ve Anadolu matbaacılığı için faydalı olacağını ve Anadolu***8217;daki baskı sektörü girişimcilerine destek vereceğini, anlatıyor. Yakın zamanda baskı yatırımını gerçekleştiren ve renk ayırım ile birlikte artık baskı hizmeti de üreten Candan Repro ortaklarından Bayram Candan ise ***8220;Fuarın Kayseri***8217;de yapılması büyük isabet. Çünkü doğu bölgelerindeki matbaacıların bırakın yurt dışına çıkmayı Ankara***8217;ya, İstanbul***8217;a gitmesi istisnalar haricinde zor. Kayseri***8217;deki bir fuara doğu bölgesindeki matbaacıların gelecektir. Burada yapılan ilk fuar kimsenin tahmin edemeyeceği bir şekilde çok güzel geçti. Kısaca doğudaki matbaalara ulaşılmak isteniyorsa Kayseri***8217;ye gelinmesi gerekiyor,***8221; diyor.

HANGİ KONULARDA EKSİK VAR
Kayseri***8217;ye gelmenin şart olduğunu söyleyen bir diğer matbaacı ise Doğuş Ofset***8217;ten Bilal Karakuş. Karakuş, ***8220;En büyük matbaa fuarı olan drupa***8217;ya 150***8217;ye yakın matbaanın bulunduğu Kayseri***8217;den en fazla beş kişi gitti. İstanbul fuarına da en fazla on kişi gidecektir. Ama Kayseri***8217;deki bir fuara hepsi gelme imkânına sahip,***8221; diyor. Kayseri***8217;nin önde gelen matbaalarından bir diğeri M Grup***8217;un sahibi Ömer Tahtasakal***8217;ın ise tedarikçilere bir mesajı var: ***8220;Mücellit makineleri, özellikle sert kapak, serigraf, dijital baskı ve ambalaj konularında eksiklik var. Karton tarafındaysa neredeyse kimse yok. Burada farklı sektörlerde yeni gelişmeler var. Buraya sadece donanım satmak için değil, bilgiyle beraber gelsinler.***8221;

KİMLER KATILIYOR?
3. Büyük Anadolu Matbaa ve Kâğıt Teknolojilerinin katılımcıları neredeyse tamamen şekillendi. Bu yılki fuarda da basım endüstrisinin lider tedarikçileri en iyi makine ve malzemelerini sergilemek için çaba sarfedecekler. Katılımcılar arasında Agfa***8217;dan KBA***8217;ya, HP***8217;den Toyo***8217;ya bir çok markanın temsilciliğini yürüten Mat Gurup en büyük alana sahip. Mitsubishi ofset baskı makinelerinin yanı sıra Sakurai serigrafi baskı makineleri ve diğer mümessillikleri ile Mitra, Kodak, KBA ve bir çok malzemeyi portföyünde barındıran Dereli Graphic, bütün endüstrinin çok yakından tanıdığı Heidelberg, Türk basım sektörünün yüz akı ve tüm dünyanın tanıdığı Omega markasının üreticisi Duran Makine, yine yurt dışında da önemli bir üne sahip ciltleme teknolojileri ile Eraysan, Renz Türk ve Sanem; Perfecta, Meiguang, Hamada gibi markaları temsil eden MS Makine, Anadolu***8217;daki pek çok matbaada makinesi çalışan Aktif Matbaa Malzemeleri, Duplo gibi çok önemli bir markayı yıllardır Türkiye***8217;de başarıyla satan Print Shop, son drupa fuarında da katılımcı olarak yer alan ve çok büyük sürprizle Kayseri***8217;ye hazırlanan üreticimiz 3 ES Mega, Technova markasının yanı sıra dijital çözümleri ile önemli bir tedarikçi olan Teknograf; fuar katılımcılarından sadece bir kaçı. Katılımcılar arasında ikinci el makine konusunda yurt dışı ile köprü vazifesi gören Arı Makine ve Özdemir Makine***8217;nin yanı sıra Türk matbaacısının çok yakından tanıdığı Orient Graphics***8217; te var.


kaynakhaber
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 23.09.08, 15:17
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: 3. Büyük Anadolu Matbaa ve Kâğıt Teknolojileri Fuarı - Geri Sayım Başladı

merhaba.
anadoluyla birlikte istanbulda bile hala el pedalı-haydarbek kazanlı-maşalı- daha bir çok modeli geçmiş 1960 model teknolojilerle çalışmaya çalışan bu kesim gerçekten çok mağdur.
kağıt sanayinin ülkemizde hala devlet kuruluşlarının eskileri ile idare etikleri bir gerçektir.
umalımki böyle fuarlar matbaa ve kağıt sanayine faydalı olacaklardır.
ekonomik göstergelerin asla esnafın ve gerçek sanayicinin yanında olmayan bir ülke görüntüsünden utanan bir siyasi iktidar temennisiye.

teşekkürler efendim saygılarımla.

oğuz gölçik yazar...
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 23.09.08, 16:17
Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 21.463
Blog Başlıkları: 13
CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: 3. Büyük Anadolu Matbaa ve Kâğıt Teknolojileri Fuarı - Geri Sayım Başladı

fuarcılık sektörü her ilde var diye biliyorum. belediyeler tarafından yapılmış özel alanlar var. yalnız şirketlerin çoğu fuar parası ödememek için yani stant yeri kirası vermemek için gelmemeyi seçmekte böylede olunca tanıtım yetersiz kalmakta.

bizim insanlarımızda ellerindekini öldürene kadar kullanırlar. yani teknolojiye geçişimiz biraz geç olmakta gereksiz gibi görülmekte ucunda para çıkışı var tabiki.

tek taraflı değil herşey birazda kendimizden ödün verip kendimizde araştırmalıyız.
önümüze getirsinlerde görelim anlatsınlarda seçelim olmamalı.birazda kendimiz gidip araştırıp gelişmeleri takip etsek...
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
anadolu, başladı, büyük, fuarı, geri, kağıt, matbaa, sayım, teknolojileri

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 04:21 .