Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Bilim ve teknoloji > Biyoteknoloji > Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu (Genetik bilimi)

Biyoteknoloji hakkinda Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu (Genetik bilimi) ile ilgili bilgiler


*Gerçekten korkunç birşey bu!!!!* Çılgın genetikçiler yeni bir ilke imza attılar.Matrix filminde insanlara yapılan tarzda bir üretimi hayvanlar için yaparak, hayvanları paketler içinde satışa çıkattılar! Yeni çağın evcil hayvanları olarak

Like Tree15Likes

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 05.01.08, 08:52
Nicomedia - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Uzman
 
Üyelik tarihi: Apr 2007
İletiler: 2.221
Blog Başlıkları: 1
Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Angry Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu (Genetik bilimi)

*Gerçekten korkunç birşey bu!!!!*

Çılgın genetikçiler yeni bir ilke imza attılar.Matrix filminde insanlara yapılan tarzda bir üretimi hayvanlar için yaparak, hayvanları paketler içinde satışa çıkattılar! Yeni çağın evcil hayvanları olarak adlandırdıkları
projede kullanılan hayvanlar da genetik değişime uğramış mutant hayvanlar ve içlerinde chip de takılı

Minimal bir hayat destek sistemiyle satılan hayvanların karakterleri de çeşitli. Yeşil, kırmızı, mor gibi renklerde satılıyorlar ve paketlerinde mini bir kalp monitörü bile bulunuyor.Gördüklerinize ve okuduklarınıza inanmayacaksınız....

Bio-genica adlı bir firma, genetik bilimini ticari amaçlar için kullanan firmalar kervanına katıldı.Firma tam bir sebze mantığıyla hayvan klonluyor, genetik kodlarıyla oynuyor, çoğaltıyor ve satıyor.Hayvanlar plastik paketlerin içinde "tüm marketlerde" satışa sunulmaya hazırlanıyor.Markette"raflardaki"hayvanlar, bir boru ile özel yapım raftaki besleme sisteminden besleniyorlar ve sürekli "taze"kalıyorlar.

Raftaki hayvanı beğendiğinizde hayat destek sisteminden çıkartıp paketi açıyorsunuz.Pakette sol altta görülen 4 tane lamba hayvanın"son kullanım tarihini"belirliyor. 1 tane kaldığından artık"değiştirme zamanının yaklaştığını" ifade ediyor.

1 yıl ömürlü ve 3 yıl ömürlü iki ayrı"model" olarak sunulan hayvanların. karakterleri paketteki renklerle ifade edilmiş.Bu renklerin anlamı şöyle:

*Kırmızı:Atletik ve enerjik *
*Yeşil:Yardımsever, uyumlu ve barışçıl*
*Mor:yaratıcı ve ruhsal olarak gelişkin*
*Mavi:iletişimci*
*Turuncu:Maceracı, kendinden emin ve meraklı *
*Sarı:Oyuncu ve eğlenceli*

Zigot Mikro Enjeksiyon sistemiyle elde edilen hayvanlar, birden fazla hayvanın genetik karışımından oluşan, kanlı canlı, yaşayan hayvanlar.Buyöntem ilk olarak 1997 yılında kullanılmış ve parıldıyan bir denizanasının parıldama özelliği bulunan bir fare üretilmiş. 2003 yılında ise tavşan ile insan genleri karıştırılarak yarı insan yarı hayvan bir mutant üretilmişti.

Şimdi ise bu teknolojiyi kullanan firma paket içinde bitkisel hayvan alıcısını bekleyen karışım bu hayvanları üretmiş. Paketlerin içinde sıra sıra asılı olarak mağzalarda duran genpet'ler(bu hayvanlara bu isim verilmiş), paketteyken bir hortum vasıtasıyla yavaşça besleniyorlar ve hayatta kalıyorlar. Bio-genica firması bu sistemi evde de kullanabileceğini böylece tatili vs. giderken hayvanı bitkisel hayata yatırabileceğimizi de belirtiyor!
bu hayvanların diğer özellikleri ise şöyle:Büyümüyorlar(zaten en büyük boyutları paketteki halleriymiş), konuşmasalar da sesler çıkarabiliyorlar, duygularını ifade edebiliyorlar, paketten çıkarınca 20 dk. içinde uyanıyorlar ve gözlerini açıyorlar. Haftada bir kere özel yemleri ile beslenmek yetiyor ve sorunuz olduğunda "teknik destek deparmanını"arabiliyorsunuz.
İşte en ilginç yanına gelince... Tüm genpet'lerde uzaktan iletişime imkanı veren bir iletişim ve kontrol çipi takılı.Böylece Bio-Genica ağına doğrudan bağlı olarak güncelleme işlemi sizi meşkul etmeden yapılabiliyor.LCD takılı modellerinde hayvanın üzerindeki LCD ekrandan durumunu izleyebiliyorsunuz.

işte link mutlaka göz atın

Genpets.com

__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları

Konu loli tarafından (02.12.08 saat 17:19 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 05.01.08, 09:48
OnR - ait kullanıcı resmi (Avatar)
OnR OnR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Administrator
 
Üyelik tarihi: Apr 2006
İletiler: 931
Blog Başlıkları: 2
OnR isimli üye tecrübe puanını kapatmıştır.
Standart Cevap: Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu !!(Genetik bilimi)

Çok ilginc bir olay gerçekten.Baya baya canlı bunlar yani...Alla alla!!
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 05.01.08, 13:07
loli - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Editör
 
Üyelik tarihi: Apr 2006
Nereden: Ankara
İletiler: 8.212
Blog Başlıkları: 6
loli isimli üye tecrübe puanını kapatmıştır.
Standart Cevap: Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu !!(Genetik bilimi)

Gerçekten aşmışlar artık..
Acaba çok talep görüyormu?
Üstelik etikmi böyle bir seri üretim gerçekleştirmek.
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 14.02.08, 22:45
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu !!(Genetik bilimi)


Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 15.02.08, 10:28
emelbozan - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Deli Dolu
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
Nereden: istanbul
İletiler: 250
emelbozan yakında çok ünlü biri olacak!emelbozan yakında çok ünlü biri olacak!
Standart Cevap: Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu !!(Genetik bilimi)

Alıntı:
lolipop´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Gerçekten aşmışlar artık..
Acaba çok talep görüyormu?
Üstelik etikmi böyle bir seri üretim gerçekleştirmek.
aşmışlar arkadaşım evet ama etiklik konusu.... ben etik olabileceğini sanmıyorum
__________________
emelbozan
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 19.03.08, 04:04
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu !!(Genetik bilimi)

Yaratık almak ister misiniz?Genetiği değiştirilen mutant hayvanlar evcil canlılar olarak satılıyor...

19.03.2008 00:20Bu bir oyuncak yada robot değildir' diyerek Amerikada piyasaya çıkan garip canlılar tartışma konusu oldu. Bio-genica isimli firmanın bir grup çılgın genetikçiye yaptırdığı bu garip yaratıklar, firmanın iddasına göre canlı. Firma bu yaratıkların evcil hayvanların yerini alacağını iddia ediyor.

Habervitrini'nin haberine göre yeni çağın evcil hayvanları olarak adlandırdıkları projede kullanılan hayvanlar da genetik değişime uğramış mutant hayvanlar ve içlerinde chip de takılı. Nefes alıp verebilen, kalp atışları değişen ve günlük olarak beslenilebilen bu canlılar,minimal bir yaşam destek ünetisiyle birlikte satılıyor. Bu yaratıkların hepsinin karakterleri de birbirinden farklı. Markette 'raflardaki' hayvanlar, bir boru ile özel yapım raftaki besleme sisteminden besleniyorlar ve sürekli 'taze' kalıyorlar.

Raftaki hayvanı beğendiğinizde hayat destek sisteminden çıkartıp paketi açıyorsunuz. Pakette sol altta görülen 4 tane lamba hayvanın 'son kullanım tarihini' belirliyor. 1 tane kaldığından artık 'değiştirme zamanının yaklaştığını' ifade ediyor. 1 yıl ömürlü ve 3 yıl ömürlü iki ayrı 'model' olarak sunulan hayvanların karakterleri paketteki renklerle ifade edilmiş.

Bu renklerin anlamı şöyle:

Kırmızı: Atletik ve enerjik

Yeşil: Yardımsever, uyumlu ve barışçıl

Mor: Gelişime açık ve ruhsal olarak gelişkin

Mavi: İletişimci

Turuncu: Maceracı, kendinden emin ve meraklı

Sarı: Oyuncu ve eğlenceli Paketlerin içinde sıra sıra asılı olarak mağzalarda duran genpet'ler (bu hayvanlara bu isim verilmiş), paketteyken bir hortum vasıtasıyla yavaşça besleniyorlar ve hayatta kalıyorlar.

Bio-genica firması bu sistemi evde de kullanabileceğini böylece tatili vs. giderken hayvanı bitkisel hayata yatırabileceğimizi de belirtiyor!

Bu hayvanların diğer özellikleri ise şöyle:

Büyümüyorlar (zaten en büyük boyutları paketteki halleriymiş), konuşmasalar da sesler çıkarabiliyorlar, duygularını ifade edebiliyorlar, paketten çıkarınca 20 dk. içinde uyanıyorlar ve gözlerini açıyorlar. Haftada bir kere özel yemleri ile beslenmek yetiyor ve sorunuz olduğunda 'teknik destek deparmanını' arabiliyorsunuz.

Tüm genpet'lerde uzaktan iletişime imkanı veren bir iletişim ve kontrol çipi takılı. Böylece Bio-Genica ağına doğrudan bağlı olarak güncelleme işlemi sizi meşkul etmeden yapılabiliyor. LCD takılı modellerinde hayvanın üzerindeki LCD ekrandan durumunu izleyebiliyorsunuz. Yakında marketlerin raflarını süslemesi beklenen bu garip yaratıklar için şimdiden tartışmalar başladı.

Genetik canlıların evde bulunması fikrine karşı çıkanlar bu yaratıkların hemen yasaklanmasını istersen özellikle psikologlar, Genpetlerin çocukların psikolojik gelişiminde kapanmaz yara ve travmalara neden olacağını savunuyor. Bu yaratıkların yetişme çağındaki çocukları gerçekle hayal dünyası arasında bırakacağını belirten psikologlar, ürünün yasaklanmasından yana görüş bildirdi.
Yaratık almak ister misiniz? - HABERTÜRK - Türkiye'nin En Büyük İnternet Gazetesi
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 19.03.08, 10:21
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu !!(Genetik bilimi)merhaba.

kanım dondu.

sizin bu resminiz çok daha şirin...


oğuz gölçik yazar...
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 01.12.08, 22:10
seRRn - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Acemi
 
Üyelik tarihi: Dec 2008
İletiler: 2
seRRn doğru yolda ilerliyor.
Standart Cevap: Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu !!(Genetik bilimi) - Genpets

evt çokkk kötüü cidden arkim saol
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 01.12.08, 22:11
seRRn - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Acemi
 
Üyelik tarihi: Dec 2008
İletiler: 2
seRRn doğru yolda ilerliyor.
Standart Cevap: Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu !!(Genetik bilimi) - Genpets

yenii üyeyim bu aradaa
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 02.12.08, 12:20
Nicomedia - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Uzman
 
Üyelik tarihi: Apr 2007
İletiler: 2.221
Blog Başlıkları: 1
Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Nicomedia öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: Gerçekten Korkunç Bir Şey Bu !!(Genetik bilimi) - Genpets

Alıntı:
seRRn´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
yenii üyeyim bu aradaa
hoş geldin diyorum yalnız kendinizi tanışma kaynaşma bölümünde tanıtarak işe başlarsanız herkes sizi tanımış olur

aktif üye olmanız dileğiyle iyi forumlar ..
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
!!(genetik, bilimi), genpets, gerçekten, korkunç

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 23:16 .