Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Toplum ve Yaşam > Hayvanlar Alemi > 6 Kahraman polis köpeği ihmalden öldü

Hayvanlar Alemi hakkinda 6 Kahraman polis köpeği ihmalden öldü ile ilgili bilgiler


ANKARA - Eğitim almaları için Emniyet Genel Müdürlüğü Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi'nde getirilen 6 bomba arama köpeği, eğitmenleri tarafından öğle arasında merkeze ait araçlara kilitlendi. Yemek molası veren eğitmenler, eğitime

Like Tree4Likes
  • 1 Post By yabangülü
  • 2 Post By Jeli
  • 1 Post By CiwCiw

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 02.07.09, 19:07
yabangülü - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Deli Dolu
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
Nereden: Türkiye
İletiler: 231
yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.
Standart 6 Kahraman polis köpeği ihmalden öldü

ANKARA - Eğitim almaları için Emniyet Genel Müdürlüğü Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi'nde getirilen 6 bomba arama köpeği, eğitmenleri tarafından öğle arasında merkeze ait araçlara kilitlendi.
Yemek molası veren eğitmenler, eğitime devam etmek üzere geri geldiklerinde üzücü manzarayla karşılaştı.
Uzun yıllardır köpeklerle birlikte görev yapan eğitmenlerden biri, eğitim verdiği köpeğin ölmesi üzerine kalp krizi geçirdi.

Ölen köpeklerden 'Maske' adlı Alman Kurdu, 2007 yılında Ankara Kurtuluş'ta bir katlı otoparka bırakılan bomba yüklü minibüsü bulmuştu.

Minibüste sodyum nitrat, amonyum nitrat ve TNT'den oluşan 580 kilogram patlayıcı bulunuyordu.
Emniyet Genel Müdürlüğü, Alman Kurdu ve Labrador cinsi olduğu öğrenilen bomba arama köpeklerinin ihmal sonucu hayatını kaybetmeleri üzerine soruşturma başlattı.
6 Kahraman polis köpeði ihmalden öldü-maskee.widec.jpg

İNGİLTERE'DE DE KÖPEKLER ÖLDÜ
Ankara'da yaşanan ölümlere benzer bir olay da İngiltere'de yaşandı. Son yılların en sıcak günlerinin yaşandığı Nottingham bölgesinde polis aracında unutulan 2 Alman Kurdu öldü.
Köpeklerin, aşırı sıcak yüzünden su kaybından öldükleri tahmin ediliyor. Köpeklerin aşırı sıcakta, kapalı bir araçta 30 dakika içinde beyin ısısının artabileceği ve beyinle birlikte diğer organların iflas edebileceği belirtiliyor.
Geçen yıl ABD***8217;nin Mulbery-Indiana kentinde aynı sebepten bir köpek ölmüştü.
10 YAVRUDAN 2'Sİ ARAMA KÖPEĞİ
Özellikle terör ve uyuşturucu suçlarının yoğun olduğu illerde görev verilen arama köpekleri, en çok Alman Kurdu, Belçika Kurdu, Springer, Çatalburun, Labrador, Golden Retriever gibi cinsler arasından seçiliyor. Bu cins köpekler, zekaları, sadakatları ve eğitimle çalışmaya yatkınlıkları dolayısıyla dünyadaki polis teşkilatları tarafından tercih ediliyor.
Arama köpeklerinde ırktan çok karaktere bakılıyor. Bu nedenle bir köpeğin 10 yavrusundan en çok ikisi arama köpeği olarak seçiliyor.
Arama köpekleri "Asayiş köpekleri", "Narkotik dedektör köpekleri", "Patlayıcı dedektör köpekleri", "Canlı ve cansız insan arama köpekleri" gibi sınıflara ayırılıyor. Asayiş köpeği 8 hafta, canlı insan arama köpeği 20 hafta, patlayıcı arama köpeği 16 hafta, narkotik köpeği için ise 12 haftalık eğitim uygulanıyor.

Köpeklerin branş dalları içinde en zoru patlayıcı dedektör köpekleri. 300-400 köpekten ancak biri patlayıcı dedektör köpeği olarak yetiştiriliyor.
Patlayıcı dedektör köpekleri 16 haftalık eğitimlerinin sonunda plastik patlayıcıları, sıvı bombaları ve dinamit türü patlayıcıları borunlarıyla koklayarak çok rahat bulabiliyor.
Emniyet teşkilatında halen 244 görev köpeği bulunuyor. Görev köpekleri, narkotik, silah, mühimmat, patlayıcı, ceset arama, asayiş, devriye, özel operasyon, sahte para branşlarında eğitiliyor.
Ölen köpeklerin hatırlatma eğitimi almak üzere eğitim merkezine gönderildiği belirtiliyor. Eğitim merkezinde 6 ay süreyle eğitim gören köpeklerin değeri 30 bin dolara kadar ulaşıyor.
NTV
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 02.07.09, 19:16
Jeli - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Oct 2006
İletiler: 6.516
Blog Başlıkları: 65
Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: 6 Kahraman polis köpeği ihmalden öldü

cok aci.Arabada biraktiklarinda bu sicaklarda o köpeklere neler olacagini niye akil edemediler acaba?
__________________
Mankind differs from the animals only by a little, and most people throw that away.

Nuve Muzemizi gezdinizmi?
sanal resim galerim
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 02.07.09, 21:03
Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 21.463
Blog Başlıkları: 13
CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: 6 Kahraman polis köpeği ihmalden öldü

televizyonda haberlerde dinledim çok üzüldüm, nasıl böyle düşüncesizce arabada sıcakta havasız bırakılır bu hayvanlar
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 03.07.09, 06:40
yabangülü - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Deli Dolu
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
Nereden: Türkiye
İletiler: 231
yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.yabangülü artık çok görkemli biri.
Standart Cevap: 6 Kahraman polis köpeği ihmalden öldü

Ankara***8217;da ***8217;eğitim tazelemeye***8217; gelen 6 bomba arama köpeğinden 5***8217;inin bırakıldıkları araçta ölmesi üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü hem soruşturma başlattı, hem de vatandaşlara ***8217;Köpek bağışlayın***8217; çağrısında bulundu.
6 köpekten 5***8217;i öldü

Köpek eğitmenleri, öğle yemeği nedeniyle ara verirken köpekler de dinlenmeleri için özel soğutma sistemli araçlara bırakıldı. Görevliler açık arazide güneşte bırakılan aracın soğutma sistemini çalıştırmayı unuttu.

Yaklaşık bir saat sonra aracın kapısını açan görevliler köpekleri baygın buldular. Cumhurbaşkanlığı Koruma Şube Müdürlüğü***8217;nde görev yapan kurt köpeği dışındaki beş köpek kurtarılamadı.
Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal olayın araştırılması talimatını verdi. İki polis başmüfettişi, köpeklerin ölümü ile ilgili olarak 4 polis eğitmenin ifadesini aldı. Eğitmenler hakkında ne gibi işlem uygulanacağına soruşturma sonucunda karar verilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü ayrıca, beş köpeğin ölümünden sonra yeniden eğitilmesi için vatandaşlara köpek bağışı çağrısında bulundu. Emniyete köpek bağışlayan şahısların talebi olması halinde, eğitilecek köpeklere kendilerinin belirleyeceği isimler verilecek ve haftanın belli günleri köpeklerini görebilecekler. Kesin ölüm nedenlerinin belirlenebilmesi için 5 köpeğin ölüsü otopsiye gönderildi. (Hürriyet)
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
ihmalden, kahraman, köpeği, öldü, polis

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 16:38 .