Nüve Forum


Arhavili Parpali hakkinda çatışma ile ilgili bilgiler


ÇATIŞMA Çatışmalar artık ideolojiler üzerinde değil, ideolojilerin nüvesi üzerinden yapılmaktadır. Yani maddi dünya gerçekleri üzerinden yapılmaya çalışılmaktadır. Çoğu ideolojilerin temel dayanağı da pozitivizmdir. Pozitivizm içerisinde teoloji ve metafizik içermeyen fiziksel

Like Tree2Likes
  • 2 Post By parpali08

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 24.03.14, 14:45
parpali08 - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Güvenilir
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
İletiler: 1.580
Blog Başlıkları: 3
parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart çatışma

ÇATIŞMA
Çatışmalar artık ideolojiler üzerinde değil, ideolojilerin nüvesi üzerinden yapılmaktadır. Yani maddi dünya gerçekleri üzerinden yapılmaya çalışılmaktadır. Çoğu ideolojilerin temel dayanağı da pozitivizmdir. Pozitivizm içerisinde teoloji ve metafizik içermeyen fiziksel veya maddi dünya gerçeklerine dayanır.
Öncelikle Pozitivizm***8217;i insanlara kabul ettirebilmek için; semavi dinler arasında sonra din kendi içerisinde çatıştırılarak aralarındaki farklar ortaya konularak fiziksel gerçeklere aykırılığı ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır.
Bu durumda dünya ideolojileri önemini kaybeder, artık sağcı solcu çatışması önemsiz hale gelir. Dinlerin birbirlerinden farklılığı ve dinlerin mezhepsel farklılıklar vurgular yapılır. Şeytan ayrıntıda gizlidir bugün yaşadıklarımız bu duruma tam uymaktadır. Aslında farklılığımız zenginliğimizdir anlayışından koparma çabalarındadırlar.
Sarte***8217;in dediği gibi: ***8216;***8217;İnsan, doğası ve seçimlerinden tümüyle sorumludur***8217;***8217; bunun üzerinden sanki yüzlerce yıl geçmiş de, bugün tam tersi geçerli, ***8216;***8217;İnsanlar ne doğalarından ne de seçimlerinden sorumludur***8217;***8217; anlayışına gelmişiz.
Sorumluluk kavramı, yani kaderimizi kendimiz tayin edileceğimiz görüşü, modern toplumun tam göbeğindedir ve çoğunluk olarak doğru kabul edilir. Buna rağmen bu kavram her tarafından, kültürümüzü baltalamaktadır.
Bugün ülkemizde tartışma alanı olarak İslam Hıristiyanlık alanından ziyade İslam***8217;da mezhepler ve örgütler arasına sıkıştırılmıştır.
Mahir Kaynak dediği gibi: ***8216;***8217; Din adamları inançları nedeniyle mi yoksa dünyadaki amaçlarını gerçekleştirmek için mi, yoksa onları yönlendiren bir gücün etkisiyle mi olduğu bilinmeyen bir sebeple ayrışma yaratıyorlar. Bunun bir örneği ülkemizde oluyor. Erdoğan bir taraftan laik olmadığı iddiasıyla bazı eksenlerin eleştirisine maruz kalıyor diğer yandan da bazı İslamcı örgütlerle anlaşamadığı söyleniyor.
Erdoğan***8217;ı tasfiye etmek isteyenler; yerine kimin gelmesini istiyorlarsa bunu kararlaştırmış olabilirler. Gelmesi istenen kişi merkez sağ eğilimli ve İslam***8217;a karşı olumlu tavır sergileyen biri olacaktır diye düşünüyorum. Yani bu zat adeta Erdoğan***8217;ın kopyası olacak fakat dünyadaki yerimizin de karşı tarafta olmasını sağlayacak, yani küresel sermayenin ülkemizi yerleştirmeyi tasarladığı yer olan Avrupa olmasını düzenleyecek kişi olacaktır.
Buradan şu sonuca varılır: Mücadele kişilerin kişisel özelliklerinden değil, Türkiye***8217;nin dünyadaki yerinin farklı olmasını istemelerinden kaynaklanmaktadır. Hâlbuki muhalefet partilerimiz, sadece iktidar için mücadele ediyor gibi görünüyor ve dünyadaki bu mücadele ile ilgilenmiyorlar. Bu konudaki tartışmaları da gereksiz buluyorlar.***8217;***8217;

__________________
... mezarcılar öldüğünde kazmalarını gömmezler.

...ruhum kokuşacağına ağzım koksun

Ne verirseniz alırım,
Ben bir DİLENCİYİM
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
çatişma, çatışma

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 16:32 .