Nüve Forum


Arhavili Parpali hakkinda Almanya neden rahatsız? ile ilgili bilgiler


Neden Almanya Türkiye'den rahatsız? Bunun iki nedeniyle vardır. Türkiye'deki en etkinliği en fazla olan hangi devlet dersek bu ne ABD dir ne de Ingiltere. Türkiye üzerinde en etkin ülke Almanya

Like Tree4Likes
  • 3 Post By parpali08
  • 1 Post By parametre

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 10.03.17, 19:31
parpali08 - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Güvenilir
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
İletiler: 1.580
Blog Başlıkları: 3
parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Almanya neden rahatsız?

Neden Almanya Türkiye'den rahatsız?

Bunun iki nedeniyle vardır.
Türkiye'deki en etkinliği en fazla olan hangi devlet dersek bu ne ABD dir ne de Ingiltere. Türkiye üzerinde en etkin ülke Almanya dır.

Birincisi ne geçmeden önce Alman-Osmanlı ilişkilerine tarihsel bağlamından bakmayın gerekir. Türkiye ile Almanya'nın tarihsel birlikteliğini Abdulhamit Han'dan önce başlamaktala birlikte, Abdulhamit Han döneminde pekişmiştir. Abdulhamit Han İngiliz ve Fransız'ları dengelemek için Hicaz Demiryolu inşaatının yapımını ve bu demiryolu çevresinde maden arama imtiyazını Almanlara vererek, Fransız'ları ve İngilizleri Almanlarla dengeleme politikasını izlemesi ve onun ardından Birinci Dünya Savaşına müttefik olarak katılmamız ve birlikte mağlup olmaları ile kader birlikteliği kurulmuştur. Osmanlının Birinci Dünya Savaşına Almanlarla yanında katılmasına katkı sağlayan İttihatçı Talat ve Enver Paşaların Osmanlı topraklarını terk ederek Almanya'ya sığınması onları sevinmek tarafından da hoşnutlukla karşılanmıştı. Kurtuluş mücadelesi sonucunda yeni kurulan Cumhuriyet'in kurucu unsurlarının İttihatçı olmaları Almanlara olan sempatiyi daha artırmıştır. Yeni kurulan Cumhuriyet'e Almanların büyük desteğiyle de olmuştur. gerek teknolojinin getirilmesine ve teknonatların yetiştirilmesinde de Almanya'nın büyük payı vardır.


Almanya da durum ise; Birinci Dünya Savaşı ardından Almanya imparaorluğunu kaybetti ancak gelişmiş sanayisinin desteğiyle ile kendisini toparlıyarak yeniden dünya sahnesine çıkarak Ikinci Dünya Savaşın'a dünyayı sürüklemiştir. Bu savaşına mağlup olarak sonuçlanması ile Almanya ikiye bölünmüş. Galip devletler tarafından Almanya da bir daha Nasyonel Sosyalizm gibi bir oluşuma gidememesi için tedbir almak için yeniden organize edilmiştir. Yeni yapıda Almanya'ya daha çok zaten var olan sanayi üretimi yönünde ilerlemesini teşvik edildi. Bu durum karşısında Almanya'nın sanayi üretimine katkı sağlamak için çalıştırmaya işçileri ihtiyaç duyması ile bir çok ülkede işçi kabul etmeye başladı. Gelen işçileri genellikle basit işlerini görmek, yani hizmet sektöründe ve maden ve taş ocaklarında çalışarak işçileri geldi. Bu işçileri gelen ülkelerin içinde Türkiye enfazla işçi gönderen ülke konumuna geldi.

Birinci neden tam burada başlamaktadır.

Bu durum Almanlara ilerde iki sorun getirdi.
A- Türkiye'den giden Müslüman kimliğinine sahip insanlar asıl kimliklerini bırakmadan büyük ölçüde kültürlerini de Almanya'ya taşıyamam yaşamaya devam ettiler.
B- Almanya'ya gelenlerin ikinci veya üçüncü nesil kişiler zamanla Almanya'da okuyup Almanya'da iş sahibi olarak ortaya çıktılar. Yani birinci nesil insanlar gibi basit işlerle yetinmeyip kalifiye işlerede el atarak iş yerlerinde zamanında birinci nesli çalıştıranların çocuklarını çalıştırmaya başladılar. Bu Almanlar tarafından hiç istemiyor bir durum oluştu.
(Dikkat ederseniz Almanya'ya İslamifobiya nedense hep Türklere karşı görülüyor)

Ikincisi: Büyümekte olan Türkiye ile ilgilidir.
Profösör David Pasig'in 2050 kitabında şöyle yazar: "...bu durum aynı şekilde devam ettiğininde 2030 yıllarında Türkiye'nin dış tiçareti 3 tirilyon dolar çıvarında olacak ve 2050 yılına gelindiğinde ise dünyanın en gelişmiş 10-11 ci ülkesi olacak" diye yazıyor.

Bu şu demek: Türkiye büyümeye devam ederse Almanya'dan daha büyük bir ekonomik güce erişecek demektir. Zaten halinde hazırda güdümünde de dediğiniz gibi Balkanlarda Almanlarla ekonomik piyasada rakip olmuş durumdadır. Afrika bazı yerlerde öne bile gelmiştir. Zaten Orta Asya, yani Türki Cumhuriyetlerde ve Müslüman diğer ülkelerde Almanya Türkiye'yi yanına alarak iş görmekteydi. Mazallah sanayinin her kolunda iş gören Türkiye; zaten buralarda Türkiye sayesinde iş görürken birde rakip Türkiye olması hiç istenmeyen bir durum oluşturur. Almanya'nın piyasası olan Türkiye, Almanya'ya rakip olacak ve Almanya'dan daha büyük olma olasılığı Almanya'yı rahatsız etmeye yeter bile artar.

Daha önce demiştik, Türkiye de en etkin ülke Almanya dır diye. Yıllarca Almanya'nın pazarlama piyasası olan Türkiye Almanya ile sıkı tiçaret ilişkisi içindedir. Bir çok Türk firmaları Alman firmalarının mübessilidir. Bu ticari ilişkiler Almanya'nın müdahale gücünü de oluşturmaktaydılar.
Almanya ticaret ilişkilerine üzerinden Türkiye de her alanda hatta siyasette bile etkin olmanın yolunu açmıştır.
Dünün Almanya'sı ile bu günün Almanya'sı arasındaki fark: Almanya'nın Türkiye'ye müdahale etme gücünün azalmasıdır. Yani dün Almanya her noktada müdahale edebilecek unsurlara sahipken 15 Temmuz'un ardından bu müdahale unsurlarını artık Türkiye'de barındıramadığı gibi bir de bu unsurlar üstüne kalmış halde Almanya'ya sığınmışlardır.

işte rahatsızlık burada başlamaktadır.

Dip Not: Almanya'yı yeniden dizayn edenler Almanya'yı Almanlara bırakmamıştırlar. Dolaylı yönden Almanya'nın Türkiye'ye bir müdahalesi var ise burada Amerika'yı ve İsrail'in parmağının olduğunu da unutmayalım.
__________________
... mezarcılar öldüğünde kazmalarını gömmezler.

...ruhum kokuşacağına ağzım koksun

Ne verirseniz alırım,
Ben bir DİLENCİYİM
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 13.03.17, 15:04
parametre - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Genel Yönetici
 
Üyelik tarihi: Sep 2009
Nereden: Kocaeli
İletiler: 568
parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.
Standart Cevap: Almanya neden rahatsız?

Avrupa ülkeleri bir çok anlaşmayı çok rahat çiğneyebilmektedir Avrupalı olmasa da İsrail uluslararası sularda gemimize askerle müdahalesi Almanya'nın tutumları Danimarka'nın davranışları akla ülkelerin ortada olmayan fakat kendi aralarında Türkiye ye yönelik (başka ülkelerde olabilir) kendiaralarında gizli anlaşmaların yapıldığı izlenimi vermektedir.1992 yıllarında Bosna Ersek Devletinde Uluslararası kuruluşların gözetiminde yapılan yasanan soykırım,savaş gibi bir çalışmanın içerisindeler mi ? Türkiye olarak böyle olayların olmaması için uluslararası platformlarda cesaret edemeyecekleri şekilde yaptırımlar uygulamamız gerekmektedir Böyle rahat ettiklerine göre gerekirse Türkiye tüm antlaşmaları sorgulamalı ticaret anlaşmalarını yeniden incelemeli Anladığım kadar bunlar iyi davranışlardan pek anlamamaktadırlar. Umarım daha kötü olaylar yaşamayız Tüm ulusumuza şimdiden geçmiş olsun
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Tejnikleri Kursu

NuveRadyo Linki
Flatcast Tema Yapımı
Photoshop Dersleri Linki
Corel Draw Dersleri Linki
Corel PHOTO-PAINT Dersleri

Konu parametre tarafından (13.03.17 saat 15:08 ) değiştirilmiştir.. Sebep: duzenleme
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
almanya, neden, rahatsız?

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 16:28 .