Nüve Forum


Telekomünikasyon Araçları hakkinda Adres-Adresse ile ilgili bilgiler


[coverattach=1]Adres a. (fr. adresse). 1. Bir kimsenin oturduğu yeri ya da bir kuruluşun (firma, devlet dairesi vb.) yönetim yerini açık olarak belirten bilgilerin (sokak, numara, semt, il, ülke vb.) tümü:

Telekomünikasyon Araçları Duyum, yazı, resim, simge ya da her çeşit bilginin tel, radyo, optik ile başka elektromanyetik dizgelerle iletilmesi, bunların yayımı ya da alınması.

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 22.05.09, 13:10
Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 21.463
Blog Başlıkları: 13
CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Adres-Adresse

[coverattach=1]Adres a. (fr. adresse). 1. Bir kimsenin oturduğu yeri ya da bir kuruluşun (firma, devlet dairesi vb.) yönetim yerini açık olarak belirten bilgilerin (sokak, numara, semt, il, ülke vb.) tümü: Yeni adresini bildirmek. Birine yanlış adres vermek. Adres bırakmadan gitti. Bir dükkânın, bir şirketin adresi.
***8212;2. Posta hizmetlerinde kullanılan, özellikle de mektuplarda yer alan, bir kimsenin, bir kuruluşun adıyla birlikte bulunduğu yeri de içeren yazılı açıklama: Adres okunamadığı için mektup geri geldi. Adres defteri.
***8212;Bilş. 1. Bir simge, bir sayı ya da genelde bir karakterler dizisi olabilen ve bilgisayarın belleğindeki bir yeri birebir biçimde tanıtan bilgi.
***8212;2. Bir simge ya da sayı ile tanınan bellek yeri.
***8212;3. Dönüş adresi, bir hesap makinesinin, bir alt program ya da işlemi yaptıktan sonra yerine getirmesi gereken komutun adresi.
***8212; Göreli adres, bir taban kütüğünün ve gerektiğinde bir dizin kütüğünün içeriği eklenerek mutlak değeri elde edilen adres.
***8212; Mutlak adres, bir belleğin her yerinin sayısal olarak tanımlanması.(Genellikle belleğin kapsayabileceği n yere.O'dan n-1 'e kadar numara verilir.) iiTaban adresi, tabanla ve kaymayla adreslemede, taban kütüğünde bulunan adres.
***8212; Varsayılan adres, varsayılan bir belleğin bir aralığında ifade edilen adres. (Bk. ansikl. böl.) ***8212;Bür. Adres makinesi, zarfların ya da gönderilecek gazete, katalog vb. bandrollerinin üzerine kâğıt, stensil, plastik ya da madenden klişelerle adres basan makine.
***8212;Tic. Adres kartı, isim ve adreslerin a-becesel olarak kaydedildiği indeks kartları dizisinden her biri.
***8212;ANSİKL. Bilş. Bir bilgisayar komutunda adres bölümü, bu komutça kullanılan işlenenlerin adresini içerir, işlenenlerin mutlak adresiyse, bu bölümün içeriği, kullanılan adresleme* yöntemine göre dönüştürülerek elde edilir. Bir komut, kullanılacak işlenen sayısı kadar adresten yararlanır. Bu sayıya, sonucun yerleştirildiği adres ve izleyen komutun adresi eklenir. Genellikle komutların sahip olduğu tek açık adres, işlenenin adresidir; bu durumda komutun işlem koduna göre, ikinci olası işlenenin biriktiricide bulunduğu, sonucun yeniden biriktiriciye verileceği ve izleyen komutun özel durumlar dışında, işlemdeki komutun adresinden sonra gelen adreste olduğu kabul edilir.

kaynak:2-cilt:1

Eklenmiş Resimin Önizlemesi
Adres-Adresse-adres.jpg  
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
adres-adresse

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 05:35 .