Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > Tıp Fakültesi > Alternatif Estetik Uygulamalar (Karboksiterapi, Oksiterapi)

Tıp Fakültesi hakkinda Alternatif Estetik Uygulamalar (Karboksiterapi, Oksiterapi) ile ilgili bilgiler


Artan sosyoekonomik düzey ve küreselleşmenin bir sonucu olarak estetik görünümün daha da ön plana çıktığı günümüzde estetik cerrahi ve kozmetoloji sektörü büyük ilerleme kaydetmiştir. Ancak anesteziyoloji ve cerrahideki ilerlemelere rağmen

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 31.07.13, 15:06
Selim Hoytur - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 5.878
Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Alternatif Estetik Uygulamalar (Karboksiterapi, Oksiterapi)

Artan sosyoekonomik düzey ve küreselleşmenin bir sonucu olarak estetik görünümün daha da ön plana çıktığı günümüzde estetik cerrahi ve kozmetoloji sektörü büyük ilerleme kaydetmiştir. Ancak anesteziyoloji ve cerrahideki ilerlemelere rağmen hastaların ameliyat korkusu halen sürmektedir. Her ne kadar estetik ameliyat sayısı artsa da bu artış hastaların cerrahi dışı alternatif tekniklere olan talepleri yanında çok düşük miktarda kalmaktadır. Karboksiterapi ve oksiterapi bu yeni alternatif tekniklerden ikisidir. Bu teknikleri uygulayanlar başarılı sonuçlar elde ettiklerini iddia etmektedirler, ancak bu teknikler FDA gibi ciddi kuruluşlar tarafından henüz onaylanmamıştır. Yine de bu uygulamalara olan talep, yapılan reklamlara bağlı olarak, oldukça yüksektir. Uygulamalar için kısa bir sürenin yeterli olması, anesteziye ihtiyaç olmaması, göreceli olarak daha az acı beklentisi, uygulamaların hastane dışında yapılabilmesi ve günlük hayatı kısıtlamaması bu yöntemlere olan ilgiyi arttırmaktadır. Bununla birlikte uluslararası ciddi tıbbi kaynaklarda yeterli sayıda araştırma veya karşılaştırmalı sonuçlar içeren yayın yoktur. Bu nedenle birçok Plastik Cerrah bu yeni yöntemler hakkında yeterli bilgiye sahip değildir. Ne yazık ki, uygulamadaki bu yöntemlerin birçoğu hakkında genellikle televizyon ve diğer basın yayın organları kanalıyla bilgi edinmekteyiz. Birçok Plastik Cerrahın bilimsel temellerini tartışmalı gördüğü bu uygulamaları göz ardı ettikleri ve pek önemsemediklerini de biliyoruz. Ancak olumlu veya olumsuz düşünüyor olsak bile bu yöntemler hakkında temel bir bilgiye sahip olmamız şarttır. Hastalarımızın sorularına doğru ve yeterli yanıt verebilmek, hastalarımızı ve toplumu hatalı olan uygulamalara karşı koruyabilmek için bu gereklidir. Bu derlemede, adını sıkça duyduğumuz yöntemlerden karboksiterapi ve oksiterapi hakkında var olan kaynaklardaki bilgileri bir araya getirerek temel bir bilgi sunmayı amaçladık.
Tam Metin: PDF
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
(karboksiterapi, alternatif, estetik, oksiterapi), uygulamalar

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 04:44 .