Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > Tıp Fakültesi > Ozon Terapi Hakkında Mit ve Gerçek

Tıp Fakültesi hakkinda Ozon Terapi Hakkında Mit ve Gerçek ile ilgili bilgiler


Ozon gazı üç adet oksijen atomundan oluşan doğadaki en güçlü oksidanlardan birisidir. Ozon terapi, vücuda çeşitli yollardan ozon gazı ya da ozon gazına tabi tutulmuş hastanın kendi kanı verilerek oluşturulan

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 21.09.13, 16:55
Selim Hoytur - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 5.878
Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Ozon Terapi Hakkında Mit ve Gerçek

Ozon gazı üç adet oksijen atomundan oluşan doğadaki en güçlü oksidanlardan birisidir. Ozon terapi, vücuda çeşitli yollardan ozon gazı ya da ozon gazına tabi tutulmuş hastanın kendi kanı verilerek oluşturulan oksidatif stresin adıdır. Ozonun vücuttaki etkisi sıvı ortamda oluşan hidreojen peroksit ve hücre zarındaki doymamış yağ asitleri ile reaksiyon sonucu oluşan lipid oksidasyon ürünleri aracılığıyla gerçekleşir. Sonuçta vücut bu kontrollü strese karşı antioksidan mekanizmalarını, bağışıklık sistemini ve diğer nöro-humoral mekanizmaları harekete geçirir, bir tür “fizyolojik aşı” etkisi ortaya çıkar.
Ozon terapinin endikasyonları arasında başlıcaları dolaşım bozuklukları, dejeneratij hastalıklar, kas ve eklem patolojileri, bazı enfeksiyonel hastalıklar, kronik yaralardır. Ozonu solunum sorunları olanlarda, hamilelerde, glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliğinde, favizmde ve kontrol altında olmayan hipertiroidide kullanmamalıyız.
Ozon terapi henüz FDA tarafından kabul edilmemiştir, aksine halen ozon aynı kurum tarafından toksik olarak kabul edilmektedir. Türkiye’de yeterli kanuni düzenlemeler yoktur.
Sonuç olarak ozon terapi günümüz verilerine göre ne primer ne de alternatif tedavi olabilir, ancak literatürdeki başarılı sonuçları görmezden gelemeyiz.

Ozone is the one of the most potent oxidant in the nature.It is found in tricyclic molecular form. Ozone therapy is a kind of oxidative stress, which is achieved by either direct
ozone injection into the tissues or reinfusion of ozonated blood of the patient. Ozone shows its effect via secondary messengers, which are hidrogen peroxide and lipid oxidation products from oxidation of the polyunsaturated fatty acids in the cell membrane. As a result of this controlled stress, the anti oxidant mechanisms, immunity system and other neurohumoral mechanisms are activated. It is more likely a “physiological
vaccine.” Currently,ozon therapy was indicated in the case of circulatory disturbances, degenerative disesases, musculo-skeletal pathologies, some infectional diseases, chronic wounds. Ozone should not be used in patients with respiratory system pathologies, in pregnants, in glucose 6 phosphate dehydrogenase deficiency, favism, and uncontralable hyperthyroidisim. Ozone therapy is not approved by the FDA, contrary it is classified as a toxic material. In Turkey, there is no any legal regulation yet.
As a conclusion, the ozone therapy cannot be accepted neither primary nor secondary treatment modalitiy, on the other hand,

Orhan Babucçu
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Dergisi (Türk Plast Cer)
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü

Konu Selim Hoytur tarafından (21.09.13 saat 16:58 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
gerçek, hakkında, mit, ozon, terapi

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 15:27 .