Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > İletişim Fakültesi > Radyo Televizyon Sinema > Kayseri***8217;yi Okumak: Göstergebilimsel Yaklaşımla Bir Şehrin Analiz

Radyo Televizyon Sinema hakkinda Kayseri***8217;yi Okumak: Göstergebilimsel Yaklaşımla Bir Şehrin Analiz ile ilgili bilgiler


4. Sonuç Bu çalışmada Kayseri şehri, geleneksel Kayseri evleri, Erciyes Dağı ve Kayseri Kalesi göstergebilimsel yaklaşım ışığında bir anlamlandırma, okuma prati-ğine tâbî tutulmuştur. Kayseri şehrinin gösterenleri olarak kabul edilen alt

Radyo Televizyon Sinema Radyo Televizyon Sinema Bölümü 1965 yılından bu yana görsel işitsel medyaya nitelikli mezunlar kazandırmanın ötesinde, Türkiye’deki medya çalışmaları alanına öncülük etmektedir.

Like Tree17Likes

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #11  
Alt 01.08.08, 01:21
Unrealseptic - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Ordinaryüs
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Nereden: kocaeli
İletiler: 14.735
Blog Başlıkları: 2
Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: Kayseri***8217;yi Okumak: Göstergebilimsel Yaklaşımla Bir Şehrin Analiz

4. Sonuç
Bu çalışmada Kayseri şehri, geleneksel Kayseri evleri, Erciyes Dağı ve Kayseri Kalesi göstergebilimsel yaklaşım ışığında bir anlamlandırma, okuma prati-ğine tâbî tutulmuştur.
Kayseri şehrinin gösterenleri olarak kabul edilen alt birimler, düz anlamlarının yanı sıra, anlamın ikincil düzeyi olan yananlamsal boyutta da değerlendiril-miştir. Böylelikle, bu gösterenlerin birincil işlevleri dolayımıyla sahip oldukları anlamların dışında kalan anlamlar da ortaya çıkarılmaya çalışılmıştır. Toplum oluş-tuğu anda her kullanım, kendi kendisinin göstergesi olur25 düşüncesinden hareket ederek, kültürel bir gösteren olarak Kayseri şehrine başka bir ***8220;görme biçimi***8221; ile bakılmıştır.
Bu çalışmanın, kent sosyolojisi veya mimarlık alanından değil, iletişim bilimleri disiplininden kaynaklı bilgiler doğrultusunda gerçekleştirildiği ve Kayse-ri***8217;deki tarihi ve coğrafi gösterenlerin (geleneksel Kayseri evleri, Erciyes Dağı ve Kayseri Kalesi) göstergebilimsel bir okuma ile sınırlandırıldığı gözden kaçırılma-malıdır. Hiç kuşkusuz Kayseri üzerine söylenecek her söz ve gerçekleştirilecek her çalışma ile Kayseri ile ilgili literatür giderek zenginleşecek ve ardından yeni çalış-malar gelecektir.


Kaynak pdfNüve Forum
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf 14_topcu.pdf (232,8 KB (Kilobyte), 19x kez indirilmiştir)
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
  #12  
Alt 01.08.08, 13:10
wakan - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Aug 2007
İletiler: 602
Blog Başlıkları: 3
wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!
Standart Cevap: Kayseri***8217;yi Okumak: Göstergebilimsel Yaklaşımla Bir Şehrin Analiz

Kayseriye yaklaşırken Erciyesin o muhteşem görüntüsü nasılda çeker insanı...
Defalarca gittim kayseri yede okumamıştım hiç...sizin yazılarınızda okumuş oldum...
bunun için teşekkürler....
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
analiz, göstergebilimsel, kayseri’yi, okumak:, yaklaşımla, şehrin

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 09:35 .