Nüve Forum


Haluk Demirgüç hakkinda Birlik ve beraberliğin kelepçesi ile ilgili bilgiler


Öyle bir zaman diliminde soluk alıp vermekteyiz ki, bu yelpazede hayatın tüm kademesinde etkili, ve tesir gücü bir o kadarda yüksek olan,ve insanı en münezzeh seviyeye ulaştırmayı bilen, gerek fertler

Like Tree5Likes
  • 5 Post By Haluk Demirgüç

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 04.08.08, 14:11
Haluk Demirgüç - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Acemi
 
Üyelik tarihi: May 2008
Nereden: ankara
İletiler: 10
Blog Başlıkları: 19
Haluk Demirgüç yakında çok ünlü biri olacak!
Standart Birlik ve beraberliğin kelepçesi

Öyle bir zaman diliminde soluk alıp vermekteyiz ki, bu yelpazede hayatın tüm kademesinde etkili, ve tesir gücü bir o kadarda yüksek olan,ve insanı en münezzeh seviyeye ulaştırmayı bilen, gerek fertler arasında gerekse kültürel etkileşimi farklı olan toplumlar arasındaki derin nifakları bertaraf eden, dirlik ve beraberlik tohumlarından git gide uzaklaşmanın derin sancılarını yaşamaktayız.
Bundan ırak kalmanın, insanları hüzne, bu hüznün içerisinde refah ve mutluluktan yana bir şeyin kalmamasına, sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerin alt üst olacağı günlerin uzaklığı, bir gölge kadar yakınımızda dolaşmaktadır. Bu amaç doğrultusunda kendi pusulamızı bulmamız gayet zorlaşacaktır.
Böyle ayrılıkların yaşanmasında hem toplumsal hemde bireysel olarak kendi iç hesaplaşmamızdan uzak kalmamız ve bunu takiben başımızı iki elimizin arasına koyamamanın, veyahut şapkamızı önümüze alıp, yeter derecede parmak uçlarımızın saçlarımızın tellerine değmemesine bağlanabilir. Düşünce ufkumuzun yalancı tan***8217;larda sadece ve sadece tek rengin görmesine ve algılamasına, belirli bir noktaya odaklanmasına kendini bildiği yere ve yöne empoze etmesini bilir.
Ki o tan***8217;da beraberce ve iç içe olan renk cümbüşlüğünden bihaber olmuşuz. Bu yüzdendir ki kendi değerlerlerimizden soyutlanıyoruz, veya soyutlatılıyoruz. Birlik ve güzelliğin kol kola gezdiği coğrafyada büyümek ve o anı yaşamak, gerek yaşantı alanımızı gerekse aileler arasında oluşacak olan diyaloga büyük bir katkı sağlanacağını fasih bir düşünce ile belirtmekte yarar olacağını sanıyorum.
Kitlesel iletişimlerin baş mimarları olan ve kişisel değerlerin ortaya koymasını sağlayan, anne ve babaların buradaki rolü tartışılmaz bir boyuta sahiptir. Evin içerisinde güçlü otorite sahibi olan babanın, birlik ve beraberliğin öneminden,çocuklarına vereceği eğitimin bir parçası olarak bunu telaki etmesini bilirse, hem gelecek jenerasyonlar için, hemde içinde bulunduğu habitatı daha da yaşanabilir ve abat bir düzeye getirecektir.
Bireysel olarak alınan bir başarı, sadece bir kişiyi tatmin edebilir, fakat beraberce alınan bir başarının tadı daha leziz hale gelmekte, dahada katmerli başarılara yol açmaktadır.
Her başarılı bir iş adamının arkasında bir kadının imzası bulunur söylemi ya da bir elin nesi var iki elin sesi var gibi özlü sözlerle yelpazeyi genişletmek mümkün olacaktır. Nitekim büyük devletlerin uzun edvarlardan beri ayakta kalmasının temelinde yatan ve bünyesinde barındırdığı insanlarla belirli kurallar çerçevesinde birlik ve beraberlik içerisinde yaşaması ve yaşatmasını bilen toplumlar hep kalıcı ve kendisine has kültürleri bugünlere taşıtmasını bilmişlerdir.Birliğin olduğu yerde yaşama mücadelesi daha bir işlerlik kazanır, insanlar arasında esenlik ve mutluluk kenetlenecek bir hal alır.
Öyleyse kollarımızın birlik ve beraberlik kelepçeleriyle bağlanması yarınların mutlu ve umutlu olması dileğiyle***8230;


Yazar
Haluk Demirgüç


Konu RepStaR tarafından (04.08.08 saat 21:18 ) değiştirilmiştir.. Sebep: link eklendi.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 26.08.08, 12:16
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: Birlik ve beraberliğin kelepçesi

gerek fertler arasında gerekse kültürel etkileşimi farklı olan toplumlar arasındaki derin nifakları bertaraf eden, dirlik ve beraberlik tohumlarından git gide uzaklaşmanın derin sancılarını yaşamaktayız.merhaba.

yani ayrıştırılmaktayız!
ötekileştirilmekteyiz!
bunuda saygısızca yapıyoruz.
bakınız aydın geçinenlere?
toplumu aydınlatıp problemleri irdeleyip sebeplerini yanlış ve doğrularını açma değerlendirmesi görevini yüklenmiş misyonlara(gazeteci geçinenlere)bakınız!
siyasilerin ülke insanının ihtiyaçlarını baz alan yatırım ve söylemlerinin aksine tahriklerine bakınız?
din ve vijdan hürriyetinin nasıl hürriyetsizliğe dönüştürülüp siyasi rant için sömürüldüğüne bakınız?
yine bu din sömürüsüne karşı çıktığımız için mezhep yandaşlığı ile bu cumhuriyetçilik anlayışımızın taciz edildiğine bakınız?
kendilerinin yandaşı olmamız için siyasi etiğe uymayıp din adına yatırım yapanlarla karşı mezhep gruplarının karalamaları arasında ne farkı varki bu din sömürücüleriyle onların.
cem evleri mağdurlarının bu mezhep yandaşlarını sürekli karalama çabalarının tayyipçilerden ne farkları var?
ülke bütünlüğünün kendi davranış ve ihtiyaç listesinden ibaret olduğunu sananların atatürkçülüğüne inandığımızı beklemelerinin saflığınımı yaşıyor bu millet?
görüşler ve inançların kimsenin tekelinde olmadığı yasaların bir bütün olduğu inancımızın artık kafamıza dank etme zamanı gelmiştirde geçmektedir.
biraz daha zorlarsak sonunda ne savunulacak bir din nede bir vatan kalacaktır.
lakin hainler vatansızlığa ve dinsizliğe alışıktır!
bizler alışamayacağımıza göre sonuna kadar değerlerimizi savunacağız.

hocam yeri bu yazınızın altımıydı tam bilemiyorum.
lakin kendimi tutamadım.
özür dilerim.
saygılarımla.
oğuz gölçik yazar...
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları

Konu oguzgolcik tarafından (26.08.08 saat 12:26 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
beraberliğin, birlik, kelepçesi

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 23:17 .