Nüve Forum


Evet Aşk Vardır, Çıkarlar Daha Önemlidir-O. Harun Deniz hakkinda Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır ile ilgili bilgiler


O. Harun Deniz takma adıyla yazılmış kitap, şiir, denemeler ve çocuk masalları Oğuz Gölçik gerçek ismine aittir. İzinsiz alınamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz. Doğru mudur aşktan sıkılmak? Karşı tarafın duyguları ne olacaktır.

Evet Aşk Vardır, Çıkarlar Daha Önemlidir-O. Harun Deniz Kitaplık, kendi kitabınızı yayınlayabileceğiniz, kendinize ait yayınevinizdir. Burada daha önce yazdığınız kitabınızı sayfa sayfa yayınlayabilir, yeni kitap başlatıp yazma sürecinizi herkesin görmesini sağlayabilirsiniz. Şiirler, denemeler, romanlar, bilimsel yayınlar, senaryolar aklınıza gelebilecek her alandan kendinize ait kitap yazabilirsiniz.

Like Tree14Likes
  • 2 Post By oguzgolcik
  • 2 Post By oguzgolcik
  • 4 Post By oguzgolcik
  • 2 Post By balikci3435
  • 2 Post By Selim Hoytur
  • 2 Post By İlhan Hoca

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 31.05.08, 12:50
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır


O. Harun Deniz takma adıyla yazılmış kitap, şiir, denemeler ve çocuk masalları Oğuz Gölçik gerçek ismine aittir. İzinsiz alınamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz.

Doğru mudur aşktan sıkılmak?
Karşı tarafın duyguları ne olacaktır. İnsan olarak dürüst olmak aşkta ne anlama gelir. Ne kadar yazıp, çizilirse, anlatılsa bile, o esnada hiçbir tavsiyenin faydası olmayacaktır. Bir taraf evet seni seviyorum, sana aşığım ama seninle yapamıyorum diyorsa, yapılacak bir şey kalmamıştır. Onun içindir ki birlikteliklerde çok fazla özveri, büyük üzüntü ve pişmanlıklara neden olacaktır.
Maalesef bunları yazan ben, aşık olduğumda bütün varlığımla kendimi, birlikte olduğum insana adapte ediyor, en küçük ilgisizlik ve riyada çok büyük üzüntüler çekiyorum. Adeta bütün tecrübelerime rağmen, yaşamla ilişkimi donduruyorum. Bu konuda her acı çeken insan gibi ben de değişik metotlar deniyorum. Acımı azaltmak için benim bulduğum metod, yazmak yazmak yazmak.
Şiir kitaplarım ve romanlarımda hep bu terk edilişi işledim. Bütün yazılarımı bunun üzerine kurguladım.
Zira hayatım boyunca etkilendiğim en önemli olayları aşk konusunda yaşadım. Yazdıklarımın hemen hemen tamamına yakını, başımdan geçen olayları konu eder.
Ancak şimdiye kadar okuduğunuz satırlarda aşkın olumsuz taraflarını gördünüz. Şimdi biraz bu karanlık ve baskıcı atmosferden çıkıp, aşkın o doyumsuz güzelliklerine dalalım.
Ellerinden tuttuğumda yeniden baharı yaşarım. Sen ellerimden tuttuğunda yüreğime bir kanal açılır ve içinden sen geçersin, ılık ılık.
Gözlerim nemlenir, kanım delice akmaya başlar. Aşkın coşkusunu yaşarım, şuursuzca saçlarına dokunduğumda. Gözlerim tel tel tarar onları dikkatlice. Kokusu kadınlığını çağrıştırır, bende. Sarıldığımda sana saatler durur, gece gündüz birbirine karışır. Ben bilerek esir ederim kendimi sana. Çünkü ancak sana sarıldığımda yüreğim bir anlık durur. Yalnızca yüreğinin sesine kilitlenirim. Ya bir gün, işte sana geldim artık ayrılmak yok, dediğinde inan hiç şaşırmayacağım. Beni sevdiğini biliyorum. Bir insanın coşkusunu, sevincini, özlemini, kokularını paylaşabileceği, özellerin tamamını yaşayabileceği tek canlı aşık olduğu insandır. Ne mutlu, böyle beraberlikleri, güveni yaşayan insanlara. Ve bunu sürdürenlere.
Aşk çoğu zamanlar maalesef yaş, kültür, ırk ve din gözetmiyor.
Doğruyu söylemek gerekirse gözetmesi iyi olurdu. Zira sipariş kabul etmeyen bir duygudur.
Aşklar ne kadar eşit koşullarda yaşanırsa, taraflar birbirlerinden daha çabuk ve kolay emin olurlar. Ayrılıklarda daha mantıklı mazeretleri olur.
Aksi durumda karşınızda ki insanın gerçek niyetini anlamakta zorluk çekebilirsiniz. Sizi hangi çıkarlarına alet etmek isterse o tarafa yönlendirip, yukarıda saydığım zıtlıklardan birini kesinlikle aşılmaz bir mecburiyet gibi gösterip, ortada bırakabilir. Kullanıldığınızla kalırsınız.
Aşkın bu yüzü kullanılmanın en acı tarafıdır. Kullanana gerçek ismini, kısmet olursa bundan sonra yazacağım kitapta koyacağım.
Zengin kimselerin bir takım ihtiyaçlarını karşılamak sözleşmesi ile ya da heveslerini isteklerini sözüm ona hayallerini satın aldıkları birliktelikler vardır. Bunlara sıkça rastlamaktayız.
Genellikle kızın kültürü, sosyal durumu uygun olmadığı halde yalnızca görüntüsüne güvenerek, rahat yaşama ulaşma isteği, onu ya bir para babasının sex kölesi, yada gecelik zenginlerin günlük tatlısı haline getirmesi kaçınılmazdır.
Bu tip ilişkilerin aşkla ilgisi sex yapmaktan ileri gitmez. Kısacası tamamen çıkarlar üzerine kurulmuş birlikteliktir.
Varlıklı biri ile, gelir seviyesi, kültürü ve sosyal durumu kısıtlı biri aşk yaşayamaz mı tabiki yaşarlar.
Çıkarlar beyinlerinde davul çalmıyor, yürekleri birbirlerine denk düşmüşse pekala olabilir.
Kendini rüzgara bırakanları da yazmadan geçemeyeceğim.
Bulundukları her ortamda kendilerine bir aşık edinirler, ortamı değiştirir değiştirmez, aşıklarını bir anda ortada bırakırlar. Çok duygulu sevecen iyi niyetli gibi görünürler, sanırsınız ki size ayrılamaz şekilde bağlanırlar.
Bunları anlamak çok zor değildir. Kaç okul değiştirdiyse, o kadar aşığı olmuş, kaç ev, kaç iş değiştirdiyse hepsinde farklı tecrübeler yaşamıştır. Mutlaka sizde onun ortamında yeni bulunmuşsunuzdur.

O. Harun Deniz

devam edecek

http://www.nuveforum.net/1527-evet-a...iz/#post197804

Nüve Forum
Birinci Bölüm-Evet aşk vardır
İkinci Bölüm-Evet aşk vardır
Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır
Dördüncü bölüm-Evet aşk vardır
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 31.05.08, 12:59
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır


Birkaç hafta önceyi araştırırsanız, öyle çok bulunmaz biri olmadığınızı anlayacaksınızdır.
Evlilik, genellikle çıkarların çatışmadığı, ekonomik durumunuzdan, eğitim, din, kültür ve fizik gibi eşit durumlarda olması gerekmektedir.
Gizli yaşanan aşkların sebepleri burada sayamayacağımız kadar çoktur.
Örnek vermek gerekirse taraflardan birinin yada her iki tarafın evli olması. Taraflardan birinin statüsünün aleniyete kapalı olması. Sizi ailesine tanıştırmak için ailesinin veya kendisinin hayallerine uymadığı için, tercih hakkını gizlilikten yana kullanması durumu.
Bu tip birliktelikte doğan aşklar fazla uzun ömürlü olmayacağı gibi ayrılıklarında da büyük acılar verebilir. Böyle bir aşk yaşıyor iseniz (evliliği olanlar hariç) mutlaka ortaya çıkmalı ve sonuçları göğüslemelisiniz. Yoksa siz beş para etmez bir aşıksınızdır.
Yine de derim ki gerçek bir aşk yaşıyorsanız mutluluktan çok acıya da alışmışsınızdır. Olsun bir ömrün aşk acısını birlikte alınacak birkaç dakikalık nefesle unutabilirsiniz.
Ve inanın o birkaç dakikalık mutluluk bir ömre değer. Tabii değecek aşığı bulmuş iseniz. Çoğumuz aşkı yaşarken değil de daha sonraki zamanlarda iş işten geçince değerlerini anlarız. Daha sonraki yıllarda onunla mutlu olabilmek varken vazgeçip, başka biriyle mutluluğu denemiş olmanın geri dönülmez yürek kanamalarının içinde boğulup yok oluruz.
Ne yaparsınız bilmem nasıl yaparsanız yapın gerçekten aşık iseniz aşkınızı yaşayın
Sizin hayatınızı başkalarının yaşamasına izin vermeyin. Bu arada aşkınızı yaşayın diyorum, yanlış bir şey yapıp aşkınızı yaşamayın demedim.

Size bir öykü:
Bir adam genç bir kızla karşılaşır. Ve o kız yıllar önce tanıdığı birine çok benzemektedir. V.s v.s. Kısacası adam kıza aşıktır. Duygularını kıza anlatır. Kızda kendisine karşı bir şeyler hissettiğini söyler, ve ilişki başlar. Gelecekte birbirlerine aşık olduklarını ve birbirlerinden ayrı yaşayamayacakları konusunda hemfikirdirler.
Adam evlidir. Eşinden boşanacağı ve kendisiyle evlenmek istediğini sık sık tekrarlamakta , genç kız buna onay vermektedir. Kısaca bir gün hiç yoktan genç kız erkeğe ayrılmak istediğini söyler. Sebep olarakta kendisinin evliliğini göstermektedir. Haklıdır da genç kız. Erkek ne yaptıysa kızı ikna edemez. Çekilen tarifsiz acılar neticesinde ayrılırlar.
Bir yıl kadar hiç görüşmezler ve nihayet bir gün karşılaşırlar. Birbirlerine sarılmamak için yol ortasında kendilerini zor zapt ederler. (Erkek o günü hatırladıkça keşke sarılsaydım diye içinden çok geçirmiştir. O istek ve arzu kesinlikle içinde bir eksik olarak kalacaktır.) Sonuçta birbirleri ile konuşmak istediklerini söyleyip, buluşurlar.
Kısa bir durgunluktan sonra açılırlar ve birbirlerini çok özlediklerini geçen zaman içinde hayatlarına kimseyi sokmadıklarını anlatırlar. Erkek eşinden boşanmak üzere mahkemeye başvurduğunu ve eşiyle hiçbir beraberlik yaşamadığını anlatır.
Bu konuşma genç kızı daha da umutlandırmıştır. (Erkeğe göre) erkek sevdiğini ve sevildiğini düşünür. Aşk müthiş bir yoğunlukla yaşanmaktadır. Artık sürekli birlikte olmaktadırlar. Erkek ve kadın gibi. Birbirlerinin her konuda ikizi gibidirler. Yalnız kızda bazen küçük yalanlar ve olayları değiştirerek aktarma gibi davranış bozuklukları baş göstermeye başlamış. Erkek bunları kızın kendisini evli olduğu için ailesinden gizleme gereğine bağlamaktadır. Ve nihayet erkek eşinden boşanır. Fakat genç kadında hiçbir hareket yoktur evlilik konusunda, erkek evlilik için sürekli baskı yapmakta, kadınlığını teslim etmiş bir insanı genç kadının bütün tersliklerine rağmen, hoş görmeye çalışmakta, kadının davranışlarını bahane edip, ondan uzaklaşmayı kendisine yedirememektedir.
Genç kız durumundan gerçekten memnun görünmekte, en küçük problemleri ayrılık nedeni olarak görmektedir.
Bu arada 4 yıl bitmiş artık kesinlikle ayrılmalıyız denilen bir noktada ayrılmak zorunda kalmışlardır.
Tek sebepte kızın erkeği ailesine tanıtmak istememesidir. Erkek kadına gerçekten çok bağlı ve aşıktır. Kadınında öyle olduğunu sanmakta ve ona çok güvenmektedir. Kadın birkaç süslü laftan sonra zaten bu beraberliğin hiçbir zaman evliliğe dönüşemeyeceğini bildiğini bu birlikteliğe macera olsun diye başladığını, bundan sonra kendisini aramamasını hayatında kendisine yer olmadığını söyleyerek adeta intikam almaktadır.
Bunun tek nedeni kızın artık kendi ayakları üzerinde durabileceğine inanması ve kendi yaşıtları ile daha rahat beraberlikler yaşayabileceği ortamları hazır bulmasıdır. Erkek böyle bir şeyi kabul etmeyeceğini, beraberlikleri sırasında yüzük bile taktıklarını ve resmi olmasa da karı koca ilişkisi ile evlilik amacıyla yaşadıklarını anlatmış.
Kullanılıp bir kenara atılacak kadar, hayat felsefesini ve yaşam tarzının değişmesini hak etmediğini, bu ayrılığın kolayca gerçekleşmeyeceğini söylemesi, kızın bir sürü taciz edici hakaretlerine maruz kalmasını sağlamış, artık aşk nefrete dönmüştür. Nefretin sonu asla terk etmek değildir der erkek ve kızla barışmak için ilişkiyi bir süre dondururlar. Sonuç tabii ki yine hüsrandır. Ailesinde toplum kurallarına göre yaşayan bir genç kız 4 yıl karı koca hayatı yaşadığı bir adamı zorlayacağına, kolay yaşamı seçmesi ne anlama gelmektedir. Yarını ne olacaktır. Ailesinin hatta onu görücü usulü ile evlendirmek istemeleri bile söz konusudur. Ama o bir çaresini bulabileceğini düşünmekte o gün geldiğinde ise, havuz problemi ile karşılaşacak olması muhtemeldir.
Kız sosyal yaşamında yalnız gibi yaşamakta, lakin ailesinin yanındayken masum bir ev kızı olmaktadır. Erkekten başkaca ayrılma sebepleri var mıdır?
Kariyer sahibidir erkek. Kural dışı hiçbir hareketi söz konusu olmamakla birlikte genç kadına oldukça iyi bir yaşam kalitesi sunmak istemektedir. Tek problem genç kadının ailesi ile ters düşmek istememesidir. Kadının onların gözünde biricik masum kız rolünü yitirmemek istemesidir.
Sonuç her iki insan içinde yaşamları boyunca kiminle birlikte olurlarsa olsunlar silinmeyecek olumsuz etkiler bırakmıştır.
Kimseye samimi olmayan duygularınızı samimiymiş gibi gösterip, çıkarlarınız için rol yapma hakkınız yok. O zaman şerefli biri olamayacağınız ve haysiyetli, dürüst beraberlikler yaşayamayacağımız kesindir. Getireceği sonuçlar her zaman düşünülen kolaylıkları sağlamayabilir. Kalıcı hasarlar almanız içten bile değildir.
İlişkilerimizde her konuda ama her konuda asla yalan söylememeliyiz. Zira küçücük masum bir yalan koskocaman bir geleceği daha doğmadan boğazlamak demek anlamına gelebilir.
Birliktelikler çoğu zaman geri dönülemeyecek sorumluluklar yükler her birimize. Cinsellik işin içine girmişse kadın sonuca ulaşamadığı hallerde kullanıldığını düşünebilir, erkek ise ciddi bir beraberlikte toplumun ona yüklediği misyonu tamamlamak ister. Zira sevdiği insanı terk etmek koruma iç güdülerine ihanettir.
Çıkarlar aşkta karşılıklı paylaşarak eşit biçimde olmalı, taraflar birbirlerinin zayıf noktalarını zaman içinde öğrenip, aleyhlerine kullanmamalıdırlar. Karşılarındaki insandır. Duyguları ve aklı vardır. Bir süre sonra niyetinizi anlayacak ve belki de hiç olmadık yöntemlerle sizi taciz edecektir.

Birinci Bölüm-Evet aşk vardır
İkinci Bölüm-Evet aşk vardır
Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır

O. Harun Deniz

devam edecek

http://www.nuveforum.net/1527-evet-a...iz/#post197804

Nüve Forum
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 31.05.08, 13:39
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır

Hep bağlılıktan söz ediyoruz. Dürüstlükten ilişkilerin sürekliliğinden, açık yüreklilikten.
Peki aşklarda zaman içerisinde bir takım olumsuzluklardan etkilenmez mi? Yada eskiyemezler mi? Rutinleşmek son olamaz mı? Pek tabidir ki insan bir gün ölesiye sevdiği birini yarın öbür gün sevmeyebilir yada başka birine aşık olabilir hatta aynı anda iki kişiye sevgi ve aşk duyabilir. Ne yalan söyleyeyim ne aşık durumunda ne de terk edilen durumunda olmak istemem, hoş kim ister ki?
Bu durumda partnerle kesin birlikte olunmaya karar verilmişse yapılacak en dürüst hareket eski sevgiliniz veya eşinizle konuşup durumu anlatmaktır. Evliliklerde durum oldukça zordur. Kırmadan karşınızdaki ile konuşun diyemiyorum, kırılmaması mümkün değildir. Hatta öyle örnekler biliyorum ki bu şekil ayrılıklarda yalnız kalan eş hayatını dış dünyaya kapatabilir. Sonuçlarını çok iyi düşünmek gerekir. Aşk her koşulda yaşanmalıdır derken bu başka birinin hayatını silmek anlamında değildi.
Çünkü hissedeceğiniz suçluluk duygusu sizin aşkınızı yaşamanıza izin vermeyecek üçünüz birden mutsuz olacaksınız anlamına gelir.
Yaşayacağınız olaylar içerisinde kendinize uygun bir rol bulmanız gerekiyor. Sonuçta mutsuz olabilirsiniz fakat, sorumsuz ve kişiliksiz olmaktan daha iyidir. Kararınızı sevgi ile alırsanız çözümü daha kolay olacaktır.
Gönül ilişkileri dikenleri çiçeğin içinde çıkan gül gibidir. Şöyle uzakta dursa olmaz sahip olmak istersiniz elinize alıp koklasanız, yüzünüze dikenleri batar. Ne yaparsanız yapın ondan vazgeçemezsiniz. Kokusuna da acısına da alışmak gerekir. Gülden tamamen uzak durmak mı o zaman doğa kanunları devreye girecek gül gelip, yüreğinize kendi yerleşecektir.
Kadın ve erkek yetişkin olmak, insan olmak ne müthiş bir duygudur. Aşık olmak, üremek, çoğalmak ve bilinen son, sonuç?
Madem ki yaşıyoruz bir bedene sahibiz ve bir yürek taşıyoruz, aşağı yukarı %90 ımız bu duyguyla tanışacaklar. Hatta birkaç defa yaşayacaklar. Tarih boyunca tarihe yön veren insanlar hayatlarını ve geleceklerini programlarken, yaşarken yalnızca tek bir şeyi programlayıp ideal edinememişler. Aşk aşk insanın yargıları ve görüşü rutin yaşama biçimini değiştirir ve tarihi de yönlendirdiği de tabiidir.
Aşık olan birinin davranış, hareket, konuşma, düşünme, beslenme, uyuma gibi fiziksel ve ruhsal değişimleri kaçınılmazdır.
Böyle bir durumun yakın çevresi tarafından algılanmaması mümkün değildir. Aşık sık sık en gürültülü ve kalabalık ortamlarda bile iç dünyasına kapanır. Söylenenleri işitmez. Yalnız kalmak ister. Onu daldığı ortamdan uyandırdığınızda yüzü kızarır, sesi titrer, asabileşir, sık sık gerekmediği halde saatine bakar.
Yemek yemek istemez. Yediklerinde seçiçi değildir. Zira ne yediğini fark etmez. Yalnız giydiklerine ve bakımına daha çok özen gösterir. Görsellik ön plandadır. Nedendir bilinmez aşık olmak gerçekten çok hoş bir duygu olmasına rağmen maalesef aşıklar müthiş tartışmalar yaşarlar. Birbirlerinden bir saniye dahi ayrılmaya tahammülleri yokken uzun bir süre birbirlerini görmeseler bile olağanüstü hasret ve özlem çekerken birkaç dakikalığına bir araya geldiklerinde çoğunlukla bu harika zamanı tartışarak harcarlar.Çoğunlukla tartışmadıkları zamanları yalnız geçirirler ve yine bir daha olmayacağına dair kendilerine söz verip, karşılaştıklarında yine benzer durumlar yaşanır.
Aşık olan birinde bu tartışmalar aşıkları birbirlerinden uzaklaştıracağına aksine çoğunlukla yakınlaştırır bile. (Tabii tartışmayı önermiyorum.) Belirli süre sonra aşıklar birbirlerinden ve aşklarından emin olup, birlikte yaşamaya başladığında bu tartışmalar kendiliğinden kesilecek, o yorgunluğun olağanüstü rahatlığı ve sakinliği başlayacaktır.
Aşık çiftlerin bu tartışmalardan korkup, çekinip, ilişkilerini aslında böyle biri olarak tanımadıkları, karşısındaki insanı yalnızlığa mahkum etmemeleri gerekmektedir. Belirli bir süre sonra bu sorun aşılacaktır.
Sevda acıyla kardeştir. Acısız sevda sevdasız acı olur mu? Her neyse yazmış olduk.
Şaka bir yana gerçekten ben çok yoğun aşklar yaşadım. Lakin hiç birinde acı çekmedim diyen biri aşkla hiç tanışmamıştır.
Ayrılıklarda yüreğinizden kanın çekildiğini hissedersiniz. İçinize kurşun bir top tam göğsünüzün ortasına yerleşmiştir. Nerededir, ne yapmaktadır, nasıldır, hasta mıdır, gülüyor ağlıyor mudur? Sizi düşünüyor mudur evet evet düşünüyordur. Bütün bu yaşadıklarınızdan dolayı unutması mümkün değildir. O da acı çekiyor mudur? Eğer acı çekiyorsa ve siz hala aşıksanız tuhaftır lakin, bundan gizli bir keyif alır fakat, böyle düşünemezsiniz. Ağlar ağlar ağlarsınız.


O. Harun Deniz

devam edecek

Evet Aşk Vardır- Kitap hakkındaki yorumlarınız

Nüve Forum
Birinci Bölüm-Evet aşk vardır
İkinci Bölüm-Evet aşk vardır
Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır
Dördüncü bölüm-Evet aşk vardır
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 09.06.08, 14:16
balikci3435 - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Çekingen
 
Üyelik tarihi: Mar 2007
İletiler: 52
balikci3435 yakında çok ünlü biri olacak!balikci3435 yakında çok ünlü biri olacak!
Standart Cevap: Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır

yaşanmışlarla yaşanacakların "izdüşümü" gibi muhteşem bir ortak çizgi yakalamış haldesiniz..isterdim ki bu yazılar sanal alemde savrulsun hertarafa..dağılsın tüm sayfalara..okunsun "niyetlenenlerce" biran önce..!
sevgilerimle
__________________
derdim yaradan....dermanım da yaradan..!
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 09.06.08, 15:17
Selim Hoytur - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 5.878
Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır

Alıntı:
Bir insanın coşkusunu, sevincini, özlemini, kokularını paylaşabileceği, özellerin tamamını yaşayabileceği tek canlı aşık olduğu insandır. Ne mutlu, böyle beraberlikleri, güveni yaşayan insanlara. Ve bunu sürdürenlere.
Ne mutlu!!
Ne mutlu ki ayrılma kararını tek taraflı veren kimselerin bunu mertçe, dürüstçe ve çevrenin etkisi ile değil kesinlikle kendi iradesi ile bu kararı aldığını söyleyebilme dirayetini gösterebilmesine....Ne mutlu!!
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 10.06.08, 20:32
Profesör
 
Üyelik tarihi: May 2008
İletiler: 5.648
İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.
Standart Cevap: Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır

Alıntı:
Kimseye samimi olmayan duygularınızı samimiymiş gibi gösterip, çıkarlarınız için rol yapma hakkınız yok. O zaman şerefli biri olamayacağınız ve haysiyetli, dürüst beraberlikler yaşayamayacağımız kesindir. Getireceği sonuçlar her zaman düşünülen kolaylıkları sağlamayabilir. Kalıcı hasarlar almanız içten bile değildir.
Duygularıma ve söylenecek sözlerime tercüman olmuşsunuz.
Çok teşekkürler.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
aura cleanmax, aşk, bölüm-evet, ihlas temizlik robotu, üçüncü, vardır

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 14:25 .