Nüve Forum


Evet Aşk Vardır, Çıkarlar Daha Önemlidir-O. Harun Deniz hakkinda Dördüncü bölüm-Evet aşk vardır ile ilgili bilgiler


Aşıkların ayrılıklarındaki en büyük etkenlerden biri çevredir, o insan sana layık değil, ne zaman beraber olsanız seni üzüyor perişan dönüyorsun. Üstelik boyu çok kısa, kültürleriniz farklı, zaten ekonomik durumunuz şimdiki

Evet Aşk Vardır, Çıkarlar Daha Önemlidir-O. Harun Deniz Kitaplık, kendi kitabınızı yayınlayabileceğiniz, kendinize ait yayınevinizdir. Burada daha önce yazdığınız kitabınızı sayfa sayfa yayınlayabilir, yeni kitap başlatıp yazma sürecinizi herkesin görmesini sağlayabilirsiniz. Şiirler, denemeler, romanlar, bilimsel yayınlar, senaryolar aklınıza gelebilecek her alandan kendinize ait kitap yazabilirsiniz.

Like Tree2Likes
  • 1 Post By oguzgolcik
  • 1 Post By oguzgolcik

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 07.06.08, 00:42
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Dördüncü bölüm-Evet aşk vardır

Aşıkların ayrılıklarındaki en büyük etkenlerden biri çevredir, o insan sana layık değil, ne zaman beraber olsanız seni üzüyor perişan dönüyorsun. Üstelik boyu çok kısa, kültürleriniz farklı, zaten ekonomik durumunuz şimdiki zamanda geçinmek için yeterli değildi.
Seni kesinlikle hak etmiyor v.s v.s. Niye böyle yaparlar bilmem. Belki de ben toplumda iyi düşünen insanlardan değilim. Kendimin bu konuda pek dürüst olduğumu sanmıyorum. Ben aşkımı yaşarım yaşarım, beni hiçbir şey durduramaz aşkı yaşamayı dondurduğum haldeki durumlarımda çevre ilişkilerim acımı azaltmıyor. Ben ancak sevdiğim insanla birlikteyken mutlu oluyorum. Sizde öyle yapın eldeki bir kuş havadaki iki kuştan daha iyidir. Ben çıkarımı düşünürüm. Bedenim ve ruhum aşkımın yanında huzur buluyor. Kimi aşklar yıllar yıllar boyu sürerler en büyük aşklar en ulaşılmaz sevgiler, ulaşılmaz birleşilemez engellerle dolu sevdalarda yaşanır, böyle olması olağandır.
Aşk bu sonuç ister. Sonuç alınamadığı hallerde hüsrana uğrar, yıkılır çöker mahsunlaşır, yalnızlaştırır, acizleştirir, kahreder küçültür taciz eder. Siz siz olun ulaşamayacağınız fakat, aşık olma eğilimlerinizin olduğu kişilerden uzak durun. Tabii seçme şansınızın olduğunu fark ederseniz.
Bir de platonik aşklar vardır. En bilinen örneği öğrenci öğretmen meselesi. Öğrenci aşık olur, bunu öğretmenine bir şekilde belli edebilmek için çabalar durur. Öğretmen aşık olursa öğrencisine statüsü gereği fark ettirmemek için çabalar durur enteresan. Bu tip aşkların çoğu beğeni ve hoşlanmadan ibarettir.
Gerçek aşk yakalandığında bir anda yerini tatlı bir tebessüm alır. Ve bu aşk acıyla değil tatlı bir gülümseme getirir, yüreğinize ileriki zamanlarda.

Soğuklar üşütemez sizi, sıcaklar yakmaz, geceler uyutmaz, gündüzler yetmez gökyüzünde bulutların şekillerinin bu kadar güzel ve karmaşık olduğunu gözlemlersiniz. Bir ağacın yüksekliğinin farkına varır, çiçeklerin bir çoğunun ismini o zaman öğrenirsiniz. Doğadaki o zamana kadar farkına bile varmadığınız bir çok canlının karakteristik özelliklerini fark edersiniz. İşte bu yüzdendir ki sevdiğinizin gözleri, kirpikleri, saçları, boyu, dişleri her ama her şeyi size olağanüstü güzel gelir.
Zira aşıksınızdır. Ve hiçbir insana bu kadar dikkatli ve yakından bakmamışınızdır.
Ve o insan sizin bir parçanızdır. Gerisi sizi ilgilendirmez. Doyasıya yaşayamazsanız ikinize de yazık olacak, siz yaşama birileriyle devam edeceksiniz. Ancak aşk mahzun ve kimsesiz kalacak. Başkaca bir birlikteliğin mutluluğunu izleyerek köşesinde ömrünü tamamlayacaktır. Aşkı öksüz ve yetim bırakmayın.
Kitabımızın başlığı oldukça acımasız bir tarafını vurgulamıştır. Aşkın evet aşk vardır. Çıkarlar daha önemlidir.
Neden böyle bir başlık gereği duydum? Tabii ki aşkı küçümsemek için değildi. Yalnızca gerçeği vurgulamak istedim. Her aşkın içerisinde çıkar ilişkisi vardır.
Sahip olmak gibi. Lakin vurgulamak istediğim başkaca çıkarlar için aşkı terk edip çıkara koşmaktı. Paraya, sağlığa, statüye, korkuya v.s v.s aşk bir başka çıkar için terk edilecek bir duygu değildir.
Böyle davranılması da zaten toplum içerisinde tam layığı gibi adlandırılmaktadır.Günümüzde her ne kadar telefon, internet gibi sanal aşklarda olduğu söyleniyor ise de ben aşık olunan kimsenin birebir kendisiyle iletişim kurulmadığı hallerdeki aşklara da sanal bakıyorum.
Yaşam bizlere değişik metodlar sunmuştur. Hayatımızı yönlendirip, onu en güzel biçime taşıyabilmemiz için aşk en önemli unsurdur. Zira iki nokta arasındaki en kısa mesafe bir doğrudur. Reçete de burada aşktır.
En güzel evler aşıklar için inşa edilmiştir. En güzel, en özel elbiseler yine aşıklar içindir. Çok mutena toplantılar onlar için yapılır. Daha neler şarkılar, türküler, filmler, romanlar, şiirler hep aşıklar için. İşin en tuhafı da bütün bunları aşık insanlar yapmıştır. Aşkımızı ifşa etmekten garip bir haz alırız. Gizli bir zevk duyarız.
Onu o kadar çok sevdim ki bu şarkıyı onun için bestelemiştim. En güzel smokini onunla gittiğim baloda giymiştim. Seni o kadar çok seviyorum ki ilk buluşmamızda giydiğim bu bluzü bir daha giymeye kıyamadım. Evet sana da müthiş yakışıyordu, içinde harika duruyordun.
Daima uçlarda radikal biçimde yaşanan başka bir duygu olduğunu sanmıyorum.
Sen iyi ki varsın aşk.
Ben yazılarımda genellikle hep kendi acılarımdan bahsederim. Bencillik demiştik ya aşkın içinde var. Bir kere aşk esir almışsa ruhu bedeni böyledir. Mutluysanız sürekli sevdiğiniz için düşünür, onun için üretirsiniz. Ama bir de mutsuz ve kandırıldığınızı hissediyorsanız, o zaman devamlı kendinizden ve acılarınızdan bahsedip, belki belki de tehditler savurmaya başlarsınız. Kininiz artık önüne geçilmez bir canavara dönüşebilir. Zaman zaman sinir travmaları geçiririm kandırılmışlığıma, kullanılmışlığıma, o zaman kaleme sarılır peş peşe ateş etmeye başlarım kağıtlara. Her kelime birer yok edici mermiye dönüşür böyle zamanlarda. Başıma ağrılar girer, tansiyonum hiperleşir, midem buruşturulmuş kese kağıdına döner acılarımdan.
Geriye döner sığınırım yine sevdiğime arsızca. Bir çare yardım beklerim. Beni bu hale düşüren sevdanın sahibinden. Belki yanlış düşünüyorum diye. Kim bilir geleceğimi çalarken gizlice, belki farkına varamamış olabilir, yada yada o da çok sevmiştir, acılar içerisinde kıvranıyordur. İşte ben geldim diye çıkıveririm karşısına umutla.
Yine ukalaca kullandığını anlatan sözlerle karşılaşırsınız. Ok yaydan çıkmıştır. Ateş çemberine dönmüştür geleceği, her bildiğimi, her düşündüğümü, satırlara dökmeye başlarım. Bütün bu tepkileri ahlak dışı bulanlar olacaktır aranızda. Herkesin bir tepki tarzı vardır. Oturup bir köşeye ağlamalı mıyım? Kendimi toplumdan uzaklaştırıp, saç sakal birbirine girmiş kağıt toplayıcılarının arasına mı katılmalıyım. Bu kadar emeği soba tutuşturmak için mi kullanmalıyım. Onun riyakarlığını ve sahtekarlığını ödüllendirmek için, centilmenlik adına, dost kalalım böylesi daha iyi olur deyip, evine birde kırmızı gül mü yollamalıyım.
Bu durumda sıkışan riyakar benden ne istiyorsun, yaşandı bitti, niye bu kadar uzatıyorsun diyebilir. Kim bilir aynı numaraları kaç kişiye yapmıştır.
Sizin onunla bir işiniz kalmamıştır.
Geçen yıllarınıza ve sevginin düştüğü acze üzülürsünüz. Yazar, yazar, yazarsınız tam adını, soyadını, adresini kullanarak. O bundan da faydalanmanın bir yolunu bulacaktır.
Ee artık bundan sonrası onun işidir, problem çözmek sizden çıkmış karşı tarafa geçmiştir.
Bir düşünün, böylesine kinlenmek için, karşınızdaki insanın neler yapmış olması gerekir.
Sizi evlenme vaadiyle kandırmıştır!

O. Harun Deniz

devam edecek

Evet Aşk Vardır- Kitap hakkındaki yorumlarınız

Nüve Forum
Birinci Bölüm-Evet aşk vardır
İkinci Bölüm-Evet aşk vardır
Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 07.06.08, 00:45
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: Dördüncü bölüm-Evet aşk vardır

Zamanınızı ve paranızı kullanmıştır!
Tertemiz ilişkilerinizin bitmesine aracılık etmiş, daha sonra sırtını dönmüş felsefe yapmaktadır.
En asil ve ahlaki değerleri yok sayıp, aynı zamanda sizi belki de aldatmıştır.
Sizi kendine bağlamak için, yüzük bile taktırıp evlilik hazırlığına başlatmıştır.
Her türlü zorluğunuzda yanınızdan asla ayrılmayacağını, peşinizi kesinlikle bırakmayacağını, sevdanın değerini en iyi bilenlerden olduğunu sık sık tekrarlamıştır.
İlk fırsatta sizi satma ve kıyaslama eğilimleri, aldatma ve terk tehditlerine dönüşmüş, yalanları artık dayanılmaz boyutlara ulaşmıştır.
Siz farkına varmaya başladığınızda iş işten geçmiş, yeni kucaklara yelken açmıştır bile.
Size yıllardır damla damla biriktirdiğiniz sevgi ve aşktan geriye düşünüp hatırlanacak güzel duyguları yok edip, kine dönüştürüp, yazdıracak anılar kalmıştır.
Ayrılıklar olamaz mı? Elbette olur hem de defalarca olabilir.
Her biri iz bırakır mı?
Sevdim çok sevdim ayrıldık hep saygı duydum. O yada ben ayrılık istediğimizde zorlama olmadı hayatımızda.
Bu yazdığım son ilişki türü farklı, karşınızdakinin profesyonel biri olduğu düşüncesi mantığı var.
Ona gereken cevap. Aşk şeytanı demek yerinde olur.
Şeytan yalnızca iyiliklerin arasına üçüncü alternatif olabilir.
Aşkta şeytanlık yapanları, aşk kullanır. Öylesine zengindir ki aşk, bu tipleri satın alıp, her kucakta üç kuruşa oynatır. Ömürleri kucakta geçer. Maalesef aramızda aşk şeytanları vardır. Bunları deşifre edelim, sevgileri bir daha kullanamasınlar.
Çıkarlarına alet edemesinler.
Zamanlarını eğlenceli, rahat yaşama isteklerini merdiven gibi kullandıkları insanlara ödetme alışkanlıklarından vazgeçsinler.
Maalesef toplumun her kesiminde bu tip insanlar fazladır. Çoğunlukla evli insanlardan seçerler avlarını, zira en güvenilir tipler evlilerdir. Dur dedikleri yerde durdurulabilirler. Bu ilişkiyi gizlilikle yaşarken öbür tarafta hayatlarına rahatça devam edebilirler. Her zaman kozları vardır.
Ekonomik olarak evliler daha güçlüdür. Daha nazik daha anlayışlı, bonkördürler.
Av bir kere kafese girmiş her istenileni yada arzulananı yerine getirecektir.
O zaman sizde kanmayın diyebilirsiniz.
Haklısınız.
Tabii bunlar olağanüstü durumlarda kendinizi mutsuz, yalnız, beğenilmiyor endişeleri taşıdığınız hallerde oluşur.
Hayatınız boyunca hiç hata yapmamış, düzenli istikrarlı, dürüst olabilirsiniz.
Hiç önemli değildir.
Karizma sahibi, yada çok güzel, onurlu, gururlu biride olabilirsiniz. Karşınıza çıkacak aşk şeytanı sizi gözlemleyip, hayallerinize tıpa tıp uyan biri haline derhal dönüşebilir.
Müthiş duyguludur, paraya önem vermez, her gününü dakikasını sizinle paylaşır. Yanınızda olmadığı anlar her saniyesini anlatır. Veya nasıl hareket etmesi gerektiğini size danışır.
Ben akıllı ve dürüst biriyim bu tuzaklara düşmem diyorsanız öyledir. Öylede olmasını temenni ederim.
Her size iyi davranan, duygularınıza tercüman olan böyle değildir. Bu tipleri ayırmak çok belirgin değillerse maalesef hemen hemen imkansızdır.
Bu yüzden ilişkilerimizi fazla abartmadan doğal akışı içinde sürdürmeliyiz. Frenlerimiz tuttuğu sürece.
Bütün bu yazdıklarım sanki erkeklerin başına gelirmiş gibi algıladıysanız, bu konuda mağdur kadın sayısı erkekten fazladır.
Ben bir erkek olarak kurduğum, cümlelerde de, erkek tarzı vardır, olabilir.
Bunun için özür dilerim.
Bütün bunları içim kanayarak yazıyorum.
Böyle bir ilişkiyi yaşayan kadın erkek herkesin neler hissedebileceğini, neler hissettiğini en iyi anlayanlardan biriyim.
Aşk bu kadar asil ve duygulu bir kavram ki böyle yaşamlara alet olmamalıydı, kullanılmamalıydı. Fakat gerçekler maalesef aşağı yukarı böyle.
Bu kitabın formatını hazırlarken bu kadar sertleşeceğimi ben bile fark etmemiştim.

O. Harun Deniz


Evet Aşk Vardır- Kitap hakkındaki yorumlarınız

Nüve Forum
Birinci Bölüm-Evet aşk vardır
İkinci Bölüm-Evet aşk vardır
Üçüncü bölüm-Evet aşk vardır
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
aşk, bölüm-evet, dördüncü, vardır

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 05:12 .