Nüve Forum


Çocuğum hakkinda Bakabilecekseniz Çocuk Yapın ile ilgili bilgiler


[coverattach=1] Dayak, taciz, tecavüz, sağlıksız aile ilişkileri, eğitimsizlik ve parasızlığın kurbanı ne yazık ki hep çocuklar.. Son dönemde çocukların yaşadıkları dramlar medyada sıkça yer alıyor. Dayak, taciz, tecavüz, sağlıksız aile

Like Tree7Likes
  • 2 Post By diyesi
  • 2 Post By mumunal
  • 2 Post By oguzgolcik
  • 1 Post By Jeli

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 17.01.10, 10:50
diyesi - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: May 2006
İletiler: 4.666
Blog Başlıkları: 2
diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!diyesi öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Bakabilecekseniz Çocuk Yapın

[coverattach=1]Dayak, taciz, tecavüz, sağlıksız aile ilişkileri, eğitimsizlik ve parasızlığın kurbanı ne yazık ki hep çocuklar..


Son dönemde çocukların yaşadıkları dramlar medyada sıkça yer alıyor. Dayak, taciz, tecavüz, sağlıksız aile ilişkileri, eğitimsizlik ve parasızlığın kurbanı ne yazık ki hep çocuklar oluyor. Aile Türk toplumunun en temel ve önemli değerlerinden biridir. Ruh sağlığı yerinde ve mutlu nesiller yetiştirebilmek için sağlıklı aile ilişkilerinin önemine dikkat çeken Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği-CİSED bu önemli konuda çok çarpıcı bir açıklama yaptı.

Anne-baba olmak için eğitim şart
Ailenin toplumun temel direği olduğunu söyleyen CİSED Genel Başkanı Dr. A. Cem Keçe; ''Ne yazık ki anne-baba olmak çok kolay bir şey olarak algılanıyor, aslında dünyadaki en zor meslek annelik ve babalıktır. Çünkü anne-babanın sorumluluğu bir insan yetiştirmektir. Ancak çoğumuz bunun ne kadar önemli bir görev olduğunun farkında değiliz.'' dedi. İnsanın kişiliğinin temellerinin 3 yaşına kadar atıldığını ifade eden Dr. Keçe; ''Çocukluk dönemi aslında insanın hayatındaki en önemli dönemdir, özellikle 3 yaşına kadar anne ve baba ile kurulan ilişki bireyin kişiliğinin oluşmasına büyük rol oynar.
Birey kendisine, hayata, dünyaya, geleceğe ve çevresindeki insanlara karşı güvenli ya da güvensiz bir bakış açısı geliştirir ve bu tüm hayatını etkiler. Bu nedenle özellikle 3 yaşına kadar olan dönemde, cinsel kimliğin oluştuğu 3-5 yaş arasındaki dönemde ve daha sonra da ergenlik döneminde çocuğun anne-baba ile kurduğu iletişim çok önemlidir. Eğer çocuk sağlıklı bir iletişimin olduğu, anne-babanın birbirine yakınlık ve sevgi gösterdiği ve sağlıklı rol modellerinin olduğu bir ortamda büyürse, ileride de çevresiyle daha olumlu ilişkiler kuracaktır. Bu nedenle aslında karı-kocalar anne-baba olma kararı aldıklarında bunun için eğitim almalılar, ülkemizde anne-baba okulları kurulmalıdır.'' dedi.
Çocuk aile içinde travma yaşar

Çocukluk travmalarının insanın gelecekteki yaşantısı üzerinde önemli rol oynadığını belirten CİSED Genel Başkan Yardımcısı Psk. Gülüm Bacanak; ''Sağlıklı bir aile yaşantısı içersinde büyümeyen çocuklarda hem kendilerine hem de dünyaya karşı güvensizlik gelişiyor, bu ileride iş yaşantısından evlilik yaşantısına kadar birçok şeyi etkiliyor. Çocuklar aile içinde birçok travmaya maruz kalabiliyorlar. Özellikle anne-baba tarafından koşullu sevilme, değer görmeme, ihmal edilme, sürekli yetersizliğin ve beceriksizliğin vurgulanması çocuğun özgüveninin ve özsaygısının gelişmesini engelliyor.
Ayrıca aşağılanma, dayak, yakın akrabalar ya da tanıdık güvenilen biri tarafından tacize ya da tecavüze uğrama da oldukça yaygın. Bize psikolojik sorunlarla ya da cinsel sorunlarla başvuran kişilerin büyük çoğunluğunda çocuklukta yaşanan bir taciz ya da tecavüz öyküsüne rastlıyoruz.'' dedi. Çocuk sahibi olmanın önemli bir karar olduğunu vurgulayan Psk. Bacanak; ''Karı-kocalar çok çeşitli nedenlerden çocuk sahibi olmak isteyebilirler. Tam anlamıyla bir aile olmak için ve gerçekten istedikleri için çocuk sahibi olan çiftlerin yanı sıra, çocuğu iyi gitmeyen bir evliliği kurtarma aracı olarak gören, akrabaların baskısı yüzünden hazır olmadığı halde doğurmak zorunda kalan ya da kendi narsistik ihtiyaçları için çocuk yapan çiftler de vardır. Ancak çocuk sahibi olmak önemli bir sorumluluktur, ona sağlıklı bir aile yaşantısı verebilmek ve iyi bir gelecek sağlayabilmek için masraflarını karşılayabilmek gereklidir. Bu nedenle çiftlere bakabilecekleri kadar çocuk sahibi olmalarını öneriyoruz.'' diye ekledi.

Kaynak
Eklenmiş Resimin Önizlemesi
Bakabilecekseniz Çocuk Yapýn-gp_617383.jpg  
__________________
Bilmek; en ağır yüküdür insanın.
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 17.01.10, 17:18
Deli Dolu
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 143
mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Cevap: Bakabilecekseniz Çocuk Yapın

En az 3 çocuk yapın

Başbakan Tayyip Erdoğan dün Uşak Atatürk Kültür Merkezi***8217;nde Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, genç nüfusun önemine değindi ve ailelere en az 3 çocuk önerdi.

Erdoğan şunları söyledi:

"Batı devletleri genç nüfus transfer etmeye başladı. Türkiye***8217;nin genç nüfusunu korumaya devam etmesi gerekir. Batı şu anda ağlıyor, sakın bu tuzaklara düşmeyin. Böyle giderse 2030 yılında Türkiye***8217;nin nüfusunun çoğu da 60 yaşın üzerinde olacak. Sevgili hanım kardeşlerim, bir Başbakan olarak konuşmuyorum, bir dertli kardeşiniz olarak konuşuyorum. Bu tuzağa asla gelmeyiniz. Biz genç nüfusumuzu aynen korumalıyız. Bir ekonomide aslolan insandır. Bunlar ne yapmak istiyor? Bunlar Türk milletinin kökünü kazımak istiyorlar, yaptıkları şey bu. Eğer nüfusunuzun azalmasını istemiyorsanız, bir ailenin 3 tane çocuğu olmalı. Takdir sizindir, o ayrı bir mesele. Bunu yaşadım inanarak söylüyorum. Çocuk berekettir. Onu da bilmemiz lazım. Benim 4 tane çocuğum var. Memnunum, keşke daha fazla olsaydı. Hepsi de bereketiyle geldi. Şu anda nüfusumuz genç. Ama böyle giderse 2030***8217;da yaşlanıyor, bu bizim için tehlikelidir. Bu tehlikeyi yaşamak istemiyoruz. Bunu iyi dengelemek zorundayız."

Kaynak
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 19.01.10, 09:31
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Bilimsel
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 2.559
Blog Başlıkları: 5
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: Bakabilecekseniz Çocuk Yapın

efendim işin tuhaf tarafı şu!
insan denilen canlı türü aklı ve mantığı olan bunuda adalet hak ve hukuk üreterek yaşayan seçtiği yada seçilen bir din ile yaradanına bağlı canlı türü.
başbakan çıkıp sizin haktan adaletten ve hukuktan anladığınız yok!
yaradan herşeyi bilmez!
siz beni dinleyin üç çocuk yapın bakın ben yaptım diyor!
evet görüyoruz!!! vede biliyoruz!!!
kadınlar:kolaysa sen yap!
erkekler:kolaysa sen bak!
bir siyasetçinin deyişleriyle hayatını proglamlayan insan varsa o insanın allah belasını versin!!!
bukadar bilim okul tartışmalar beyin akıl ekonomi içsel dürtüler varken bunu kullanmaktan aciz bireyler varsa allah belalarını versin.
bu tip adamlar üç değil otuzüç çocuk doğursa insanlığa ne gibi bir katkı sunabilirler!
müride ihtiyacı olanlara malzemeden başka birşey değil bu emirle doğacak çocukların.


oğuz gölçik yazar...
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 19.01.10, 17:26
Jeli - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Oct 2006
İletiler: 6.516
Blog Başlıkları: 65
Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: Bakabilecekseniz Çocuk Yapın

Şİmdi başbakanın sözlerini tek tek inceleyelim;

Batı devletleri genç nüfus transfer etmeye başladı.
doğrudur
Batı şu anda ağlıyor, sakın bu tuzaklara düşmeyin.
doğrudur.Yaşlanan kesimin çok olmasına karşın iş yapacak genç kesimin olmaması emeklilik yaşının 65 e çıkarılmasına neden olmuş ve o bile soruna çözüm getiremediği için yurt dışından genç ve çalışma gücü olan gençler transferi başlamıştır
Türkiye***8217;nin genç nüfusunu korumaya devam etmesi gerekir.
Doğrudur.Sadece türkiye değil her ülke oranlı bir şekilde yaşlanan kesime oranla potensiyel genç nüfusu yaratmalı ve sürekliliğine dikkat etmelidir.Yaşlanan kesimin emekli maaşlarını vs vs ödeyecek olan iş güç sahibi genç kesimdir. Ayrıca mozaik yapıya sahip Türkiyede bir taraf 10 doğururken bir taraf sadece 1 doğurursa bu günkü azınlıklar çoğunluk, çoğunluk ise azınlığa dönüşecektir ve çoğunluğun sözüdür her zaman geçerli olan.
gerisi halkı ikna etmek için sarf edilmiş cümlelerdir.
Şimdi sakın beni herhangi bir partiylede özdeştirmeyin sadece bunlar benim kendi görüşlerim.

Bakabileceğiniz kadar çocuk yapın!
Herkez için geçerli olan bir doğrudur
__________________
Mankind differs from the animals only by a little, and most people throw that away.

Nuve Muzemizi gezdinizmi?
sanal resim galerim

Konu Jeli tarafından (19.01.10 saat 17:37 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
bakabilecekseniz, çocuk, yapın

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 08:01 .