Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > İlahiyat Fakültesi > Din Psikolojisi***8217;nin İmkânları, Sınırları ve Gelecek Vizyonu

İlahiyat Fakültesi hakkinda Din Psikolojisi***8217;nin İmkânları, Sınırları ve Gelecek Vizyonu ile ilgili bilgiler


I. ULUSAL DİN PSİKOLOJİSİ KONGRESİ (Din Psikolojisi***8217;nin İmkânları, Sınırları ve Gelecek Vizyonu) 8-10 Ekim 2010, Konya İlahiyat alanında birçok anabilim dalı tarafından gerçeklestirilen ve son zamanlarda adeta gelenek haline gelen

İlahiyat Fakültesi Tefsir, Hadis, Fıkıh, Kelam, Tasavvuf, İslamiyetin mistik boyutu, Allah'ın varlığı ve nitelikleriyle ilgili konuları ele alan bir bilim kolu, tanrı bilimi, teoloji, metodoloji

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 22.03.11, 10:00
Uzman
 
Üyelik tarihi: May 2008
İletiler: 2.134
Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!
Standart Din Psikolojisi***8217;nin İmkânları, Sınırları ve Gelecek Vizyonu

I. ULUSAL DİN PSİKOLOJİSİ KONGRESİ
(Din Psikolojisi***8217;nin İmkânları, Sınırları ve Gelecek Vizyonu)
8-10 Ekim 2010, Konya
İlahiyat alanında birçok anabilim dalı tarafından gerçeklestirilen ve son zamanlarda adeta gelenek haline gelen koordinasyon toplantıları, alanın hâlihazırdaki durumunu gözlemleme, problemlerini müsahede etme ve gelecege dair vizyonunu olusturma açısından önemlidir. Bu tür toplantılar, alanda yapılan ve yapılmakta olan her türlü akademik faaliyeti istisare etme imkanının yanı sıra, fakülteler arası koordinasyon birligine de imkan saglamaktadır. Ancak böylesine güzel organizasyonları meydana getirirken süphesiz çesitli zorluklarla karsı karsıya kalınmaktadır. Önümüzdeki yıllarda gerçeklestirilecek bu ve benzeri toplantıların formatı, konusu, zamanı, mekanı ve toplantıya kimlerin katılacagı belirlenirken, programı organize edecek olanların anabilim dalını; ögrencisiyle, hocasıyla, imkanlarıyla ve disiplinler arası iliskileriyle bir bütün olarak degerlendirmeleri ve zamanın ruhuna göre gündem olusturmaları, göz önünde bulundurulması gereken önemli hususlardır.
Table_Pencil_Clock.jpg
İslâm Dünyasında bilinen ilk Din Psikolojisi kongresi olan I. Ulusal Din Psikolojisi Kongresi, 8-10 Ekim 2010 tarihleri arasında, Bera (Mevlana) Otelinde yapıldı. Selçuk Üniversitesi lahiyat Fakültesi Din Psikolojisi Anabilim Dalı***8217;nın ev sahipliginde düzenlenen kongre,1 saygı durusu ve istiklal marsıyla basladı.
Görsel ve yazılı basının da yer aldıgı kongrenin, açılıs konusmasını yapan Kongre Düzenleme Kurulu Baskanı, Selçuk Üniversitesi***8217;nden Doç. Dr. Abdülkerim Bahadır, katılımcıları ve misafirleri selamlayarak kongre hakkında genel bilgiler verdi. Ardından sunulacak tebligler ve yapılacak çalıstay açısından bu kongrenin kapsamının, din psikolojisinin çalısma alanı, metodik sorunları ve gelecek vizyonuyla kayıtlı oldugunu söyledi. Sayın Bahadır, konusmasına söyle devam etti; ***8220;Din psikolojisinin bilimsel etkinligi açısından kongrenin kısa ve uzun vadede temel amaçlarını söyle sıralayabilirim.

lker YENEN*
* Arastırma Görevlisi DEÜ İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi Anabilim Dalı.
1 I. Ulusal Din Psikolojisi Kongresi Mehir Vakfı, Konya Büyüksehir Belediyesi, Meram ve Selçuklu Belediyelerinin isbirligiyle gerçeklestirilmistir.
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf 17.pdf (176,2 KB (Kilobyte), 8x kez indirilmiştir)
__________________
[CENTER][URL="http://www.nevart.net/"][IMG]http://www.nuveforum.net/galeri/data/500/2602.jpg[/img][/url]
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları[/CENTER]
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
din, gelecek, psikolojisi’nin, sınırları, vizyonu, ımkanları

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 00:58 .