Nüve Forum

Nüve Forum > kütüphane > Kültür > Kültür Tarihi > israiloğulları, Beni İsrail

Kültür Tarihi hakkinda israiloğulları, Beni İsrail ile ilgili bilgiler


İSRAİLOĞULLARI ya da BENİ İSRAİL, Batı Hindistan'da, özellikle Bombay ve çevresinde yaşayan yahudi kabile. Israiloğulları, Süleyman peygamberin (Kral Şelomo) ölümünden sonra Kudüs topraklarından ayrılan 10. israil kabilesinin torunları olduklarını söylerler.

Kültür Tarihi Kültürel hareketler, Bayraklar, Eğitim tarihi, Filateli, Heraldik, Kültürel hareketler, Nümismatik, Sanat tarihi, Soybilim,

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 15.03.11, 14:53
Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 21.463
Blog Başlıkları: 13
CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart israiloğulları, Beni İsrail

İSRAİLOĞULLARI ya da BENİ İSRAİL, Batı Hindistan'da, özellikle Bombay ve çevresinde yaşayan yahudi kabile. Israiloğulları, Süleyman peygamberin (Kral Şelomo) ölümünden sonra Kudüs topraklarından ayrılan 10. israil kabilesinin torunları olduklarını söylerler. Bir başka söylentiye bakılırsa, bu kabilenin ataları Kudüs tapınağı'nı yıkan (İ.Ö. 586) Babilliler'in baskısından kurtulmak için yurtlarından ayrılıp Hindistan'a sığındılar, israiloğulları arasında, biraz değişime uğramış koyu bir musevilik egemendir. Erkekleri şakak sakalı bırakır, takke ve entari giyerler. Kadınları örtünür, yolda kocaları bile olsa bir erkekle yan yana yürümezler. Öteki yahudiler gibi, bu kabile halkı da domuz eti yemez, cumartesini kutsal gün sayar, çocuklarını sünnet ettirirler. Kabilenin okumuş olanları ibranice bilirse de halk yerel marathi dilini konuşur. Genelinde zeytincilikle uğraşan israiloğullarinın havraları, kendilerine özgü okulları, kitaplıkları ve yetimhaneleri vardır. Marathi dilinde gazete ve dergiler çıkarır, kitap yayımlarlar. Din ve yönetim birbirinden ayrılmıştır. Yönetsel işlere "mukaddam" denen bir yönetici, dinsel işlere de hahambaşının gözetiminde hahamlar bakar. Kabilenin toplam nüfusu 25 bin kadardır.

kaynak:2-cilt:10
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
israiloğulları, ısrail

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 18:26 .