Nüve Forum


Kültür Tarihi hakkinda Ferhat ile ilgili bilgiler


FERHAT, Parthlar'ın birçok kralının adı: Ferhat I (öl. İ.Ö. 171'e doğr.), İ.Ö. 178-171'e doğru kral —Ferhat II (öl. İ.Ö 127), Mithridates l'in oğlu ve İ.Ö. 138'den 127'ye kadar kral; -Ferhat

Kültür Tarihi Kültürel hareketler, Bayraklar, Eğitim tarihi, Filateli, Heraldik, Kültürel hareketler, Nümismatik, Sanat tarihi, Soybilim,

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 19.11.14, 15:25
Selim Hoytur - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 5.878
Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Ferhat

FERHAT, Parthlar'ın birçok kralının adı: Ferhat I (öl. İ.Ö. 171'e doğr.), İ.Ö. 178-171'e doğru kral

—Ferhat II (öl. İ.Ö 127), Mithridates l'in oğlu ve İ.Ö. 138'den 127'ye kadar kral;

-Ferhat III (öl. İ.Ö. 57'ye doğr.), İ.Ö. 69'dan ölümüne kadar kral;

—Ferhat IV (öl. İ.Ö. 2'ye doğr.), İ.Ö. 37'den ölümüne kadar kral, Orodes'in oğlu. Tahta çıkar çıkmaz istila hareketlerine girişti, Marcus Antonius'un romalı kuvvetlerini kılıçtan geçirdi (36). Zulümlerine karşı başlatılan bir isyan sonucu tahtından oldu ve yerine Tiridates II (ya da III) geçti. Geri döndü ve Tiridates, Ferhat'ın en küçük oğlunu yanına alarak Augustus'un yanına sığındı. Carres savaşı (İ.Ö. 53) sırasında Parthlar tarafından alınan bayraklara karşılık olarak, Augustus Tiridates ll'yi Ferhat'a geri verdi. Ferhat romalı metresi tarafından öldürüldü.

FERHAT (Cermanus), hıristiyan arap dilci (Halep 1670 - ? 1732). Bir maruni aile-sindendir. Doğduğu yerde müslüman ve hıristiyan bilginlerden ders alarak arap dili üzerindeki bilgisini ilerletti, latince öğrendi. Bir süre Kudüs'te kaldıktan (1693) sonra yerleştiği Lübnan'da maruni patriği Stephan el-Duveyhi'nin öğrencisi oldu. Bir manastırın başrahipliğine getirildi (1697). Çeşitli Akdeniz ülkelerine geziler yaptı. Halep patriği oldu. Bu görevdeyken arapça yazma yapıtlar koleksiyonu derledi. Sözlük, dilbilgisi, edebiyat, belagat ve beyan konularındaki yapıtlarından başlıcaları: Müselleset ül-dürriye (1705), Bab ül -i'rab an lügat il-arab (1718), Bahs ül-metalib, Risalet ül-fevaid fi'l aruz, el -Tezkire fi'l-kavafi, Büluğ ül-arab fi Hm il -adab.

#Ferhat
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü

Konu Selim Hoytur tarafından (19.11.14 saat 15:34 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
ferhat

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 11:38 .