Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Tartışma Platformu > BTC ve Sözde "Kürdistan" Haritası

Tartışma Platformu hakkinda BTC ve Sözde "Kürdistan" Haritası ile ilgili bilgiler


Bakü Tiflis Ceyhan boru hattı ve sözde "kürdistan" haritası aşağıda görüldüğü gibidir. Sizce hangisi BTC, hangisi sözde "kürdistan" haritası? Son kullanım tarihi dolmak üzere olan borular mı bitirilmeye çalışılmış yoksa

Tartışma Platformu Gündemdeki önemli konular ve onlar hakkında yapılan yorumları buradan okuyabilir, siz de kendi yorumunuzu paylaşabilirsiniz... Tartışmaya katılabilirsiniz.

Like Tree1Likes
  • 1 Post By nuvekolik

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 10.06.07, 23:57
Deli Dolu
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 143
mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.
Question BTC ve Sözde "Kürdistan" Haritası

Bakü Tiflis Ceyhan boru hattı ve sözde "kürdistan" haritası aşağıda görüldüğü gibidir.

Sizce hangisi BTC, hangisi sözde "kürdistan" haritası?

Son kullanım tarihi dolmak üzere olan borular mı bitirilmeye çalışılmış yoksa doğu anadoludaki olası olaylardan biraz daha uzak olsun diye mi böylesine bir yay çizilmiş.

Dikkatli incelenirse her iki harita İskenderun Körfezi nden başlıyor,
her ikisi de Sivas ı böldükten sonra Erzincan ın üzerinden devam ediyor.
Her iki haritada Erzurum üzerindeki hattın benzerliğine dikkat edin.

Bu bir komplo mu dersiniz?
Yoksa bizim bilmediğimiz bir anlamı mı var?

Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 11.06.07, 01:20
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Arrow BTC ve Sözde "Kürdistan" Haritası

mumunal bu iki haritanın kaynağını belirtirsen bu konuda daha net yorumlar yaparız düşüncesindeyim

Ahmet Dursun dostumuzun bir yazısında belirttiği gibi ırağın kuzeyine kuzey ırak diye diye kuzey ırak sözcüğünü bizlerede benimsettiler şimdide değişik haritalarla bunuda bize benimsetmeye çalışıyorlar bunlar bir tür beyin yıkama operasyonudur ciddiye alınacak konular değildir fakat bu şekilde bizlerin değilde bu haritaları gören ve ırağın kuzeyi değilde kuzey ırak kelimesiyle yetişen gelecek neslimizin beyinlerinde bir şekil çizmek amacıyla uygulanan formüllerdir.
Örneğin trajı yüksek bir gazetenin kuponla dağıttığı bir çocuk oyununda haritada Türkiyenin yarısı olmayışı gibi. Tmamen gelecek nesillerimize yönelik bir olaydır ve önlemi alınmalıdır
peki bu önlem nasıl alınabilir? Buna alınabilecek tek bir önlem vardır başkada hiç bir çare yoktur günümüz teknolojisi itibarıyla bu tür beyin yıkama takdiklerine hiç bir ülkenin karşı koyma imkanı yok tek çare her platformda etkin bir MİSİLLEME.
Selamlar.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 12.06.07, 00:29
Deli Dolu
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 143
mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.mumunal ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Cevap: BTC ve Sözde "Kürdistan" Haritası

Tabiki:

üstteki
ve alttaki
Konuyla ilgili bazı yazılar:...Ülkemize yazılan senaryolar, Türkiye'yi bölme, parçalama projeleri, belgelerle gün ışığına çıkmış bir durumda iken, yapımına milyarlarca dolar harcanmış olan boru hattının sınırlarıyla, dış güçlerin oluşturmaya çalıştığı yeni Ortadoğu kurma amaçlarınında bir parçası olan sözde Kürdistan şekillenmiş oluyor. Çizilen haritalar, oynanan oyunlar, misyoner faaliyetler, yaratılmaya çalışılan kimlik tartışmaları, kardeş kavgası, bayrak yakma olayları hep aynı projeyi oluşturma çabaları. Yani amaç sınırları boru hattıyla çizilen bölgelerde önce bir kardeş kavgası yaratmak, sonrada akan kanı durdurma bahanesi ile zaten çizili olan sınırları kabul edip sömürmek için yeni devletler kurmuk. Bu saydıklarımız Batı'nın senelerdir üzerinde çalıştığı ve artık amacına ulaşmak için gün saydığı gizliliği kalmamış projeler. Haritalar ortada, amaçlar belli.
http://www.abd-ana.com/usm/abdana/political?pid=20

...İmzalanan ortaklıkla yüzde 40***8217; lık payına İngiliz milli petrol şirketi BP egemendi, Türkiye ise yüzde 6,5 .Asıl ilginç tesadüf ise Avrupa***8217;yı besleyen ve ABD ile İngiltere***8217;nin egemen olduğu petrol boru hattı, sözde Kürdistan olarak düşünülen sınırla tıpatıp aynıydı, Üstelik yapılan anlaşmaya göre , Türkiye, boru hattını korumada zafiyet gösterirse, uluslar arası bir güvenlik kuruluşu korumaya gelecekti. Yani silahlı bir İngiliz-Amerikan gücü ülkemizde koruma yapacaktı. ATO başkanı Sinan Aygün ise BTC kısaltmasını Bölünmüş Türkiye Cumhuriyeti olarak tanımladı.
http://www.bafrahaber.com/default.as...ca%20Cezayirli

Boru hattına Kürtleri kim yerleştiriyor?
Sandığa giden yolda belli ki ***8220;ana arter***8221;lerden biri bu olacak.
Krizin bu yola dökülmesi belki kamuoyu konsantrasyonunu, terörist ve ayrılıkçı Kürt hareketi ile Kuzey Irak konusundaki son ve oldukça hassas gelişmelere de çeker.
Örneğin***8230; Azerbaycan***8217;da gizlice himaye edilen bir Kürt göçü olduğunu biliyor musunuz?
Azeriler özellikle son iki haftadır bu konuyla çok ilgileniyor. Nedeni ilginç.
Ülkeye göç eden Kürtlerin özellikle Binegadi Kasabası***8217;ndan başlayarak, tâ Gazah şehrine kadar ***8220;belli***8221; bir çizgide yerleştirildiğine ilişkin sağlam bilgiler geliyor....
http://www.iyibilgi.com/artikel.php?artikel_id=21869

...Böyle bir haritanın varlığı, elbette ki, Türkiye'nin bölüneceği anlamını taşımıyor.
Ama bir niyet beyanı olarak anlamlı.
Peki ne yapmak lazım.
Ciddiye almamak çözüm mü?
Değil.
Türkiye'nin çok üst düzey güvenlik uzmanlarıyla konuştuğumuzda hepsinde belirli bir tedirginlik görüyoruz.
Söyledikleri en net şey şu:
"Türkiye bu konudaki politikasını değiştirmeli. Sorunu kendi içinde çözecek adımları atmalı. Paket diye ortaya koyulan paketlerin içi boş. Onlar doldurulmalı. Hamasetle değil, özgüvenle, büyük bir devlet gibi davranmalı."
Benim bundan anladığım şu:
Türkiye'nin bölünmesinin önüne geçmek siyah takım elbise, yakası açık gömlekle bar kapısında durup "vatanseverlik" edebiyatı yapmakla olmaz.
Bunun için cesur adımlar atmak gerek.
Cesaret her zaman "ölmeye hazır olmak" anlamına da gelmez.
FATİH ALTAYLI (Sabah)
http://www.kodadimedya.com/detay.php?id=17820

Konu mumunal tarafından (12.06.07 saat 01:03 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 21.10.07, 11:37
ozkanbulut16@ttnet
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Exclamation Cevap: BTC ve Sözde "Kürdistan" Haritası

alın siz buharitayı ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,terbiyem müsade etmiyor
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 11.11.07, 15:05
Rizzo
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: BTC ve Sözde "Kürdistan" Haritası

Arkadaşlar,

BTC boru hattı'nın geçeceği yerleri Türk devleti belirlemiştir. Böyle ucuz komplo teorilerinden gaza gelmeyelim ! Birebir geçeceği her nokta bakanlıklar, kamu kurumları, ve genelkurmay tarafından onaylanmıştır. Hem inşaat hem de güvenlik açısından en doğru yerler mühendisler ve uzmanlar tarafından seçilmiştir. Yabancı şirketlerin orijinal BTC haritası çok farklıydı. Devletimiz bunu final haline getirdi. Bu konuda her türlü bilgiyi bakanlıklardan elde edebilirsiniz.

Güzel günler dileğiyle..
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
"kürdistan", btc, haritası, sözde

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 16:58 .