Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Tartışma Platformu > Duyurular > Prf. Dr. Aziz SANCAR Uluslararası Bilim Olimpiyatı

Duyurular hakkinda Prf. Dr. Aziz SANCAR Uluslararası Bilim Olimpiyatı ile ilgili bilgiler


Teknolojinin bireyler arasında hızla yayıldığı, yenilenme ve geliştirme süreçlerinin kısaldığı günümüzde, yenilikçi projelerin üretilmesi, genç neslin bilime olan ilgilerinin arttırılması, teknolojik yükselişin devamlılığı için uluslararası gereklilikler arasında gösterilmektedir. Ülkemizde, aynı

Duyurular Herkesi ilgilendiren duyurularınızı burada yapabilirsiniz...

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 07.03.16, 20:25
Selim Hoytur - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 5.878
Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Prf. Dr. Aziz SANCAR Uluslararası Bilim Olimpiyatı

Teknolojinin bireyler arasında hızla yayıldığı, yenilenme ve geliştirme süreçlerinin kısaldığı günümüzde, yenilikçi projelerin üretilmesi, genç neslin bilime olan ilgilerinin arttırılması, teknolojik yükselişin devamlılığı için uluslararası gereklilikler arasında gösterilmektedir.
Ülkemizde, aynı gerçekten hareketle gençlerimizin, serbest zamanlarının, eğitim, bilim, sanat, kültür faaliyetleri içerisinde bulunmalarının sağlanması ve sosyokültürel gelişimlerinin temini için bilimsel gelişim ve üretim faaliyetlerinin desteklendiği hizmetler yürütülmektedir.
Çekmeköy Belediyesi, ülke vizyonuna uygun ve ilçemizin etkinliğinin arttırılması amaçları ile uluslararası lise düzeyi etkileşimin arttırılacağı ve süreklilik halinde yinelenen bir Bilim Olimpiyatı organize etmektedir.
Prf. Dr. Aziz SANCAR Uluslararasý Bilim Olimpiyatý-aziz-sancar-bilim-olimpiyatlari-afis1-320x446.jpg

Proje Amaçları
Lise Düzeyi Uluslararası etkileşimin desteklenmesi
Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar ile etkileşimlerin desteklenmesi
Gençlerimizin Bilim, Kültür ve Sanat ilgilerinin arttırılması
Yenilikçilik Kültürünün genç nüfus arasında yaygınlaştırılması projemizin başlıca amaçları arasında gösterilebilir.

Proje Gerekçeleri
Çekmeköy Belediyesi, istihdamın gelişeceği, yenilikçi teknolojilerin uluslararası arenada etkin olacağı bir neslin yetişmesi amacı ile ülke vizyonuna uygun projeler gerçekleştirmiş ve gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu sebepler ile Yenilikçi ve Üretken Gençlik, Üretken Yeni Nesiller vizyonu ile aşağıda belirlenen hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için bir Uluslararası Bilim Olimpiyatı projesini hayata geçirme planlaması içerisindedir;
1. Küresel ekonomide söz sahibi, yüksek katma değer üreten, yenilikçi ve yaratıcı ekonomi,
2. Adil paylaşan, eşitlikçi, kapsayıcı ve öğrenen toplum,
3. Yenilikçi Gençler ve büyüyen Türkiye.
Belirlenen hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için genç nüfusun üretkenliklerinin arttırılması, projelerinin desteklenmesi ve katma değer sağlayacak ürünlerin geliştirilmesi gerekmektedir.Hedeflerin gerçekleştirilmesi sürecinde Belediyemiz, ilk basamakta, uluslararası genç neslin etkileşimlerinin sağlanacağı, Bilim Olimpiyatı organize edecektir. Yapılacak etkinlik dahilinde hedeflerimizin gerçekleştirilebilmesi amacı ile 3 farklı kategoride Bilimsel Yenilikçilik Yarışması düzenlenecektir. Türkiye genelinden daha yüksek bir oranda işsizliğin söz konusu olduğu İstanbul’da işgücü için istihdam yaratılması, istihdamın niteliğinin iyileştirilmesi ve işsizliğin azaltılması büyük önem taşımaktadır. İstihdamın ekonomik, sosyal ve politik istikrar üzerinden büyüme, yatırım ve üretim artışına uzanan zincirleme etkisinin bilinciyle sağlıklı stratejilerin ortaya konulabilmesi için organizasyon dahilinde 16 tekrardan oluşan Online Uluslararası Öğrenci Çalıştayı toplantısı gerçekleştirilecektir. Genç nüfusun ilgisinin ve ileride oluşacak iş gücü potansiyelinin söz konusu toplantılar ile etkileneceği düşünülmektedir. Bu çerçevede planlanan organizasyon, belirlenen hedefler doğrultusunda gerekçelendirilmiştir.

Proje Tanıtımı
Çekmeköy Belediyesi olarak hazırladığımız “ÇekmeköyBelediyesi Prf. Dr. Aziz Sancar Uluslar Arası Bilim Olimpiyatları” adlı proje, lise düzeyindeki gençlerin; bilimi bilen, anlayan, yorumlayan ve üreten gençler olarak yetiştirilmesini, bu gençlerimizin ürettikleri, üretmek istedikleri bilimsel projelerine destek olunmasını hedeflemektedir. Dünya’nın bir çok ülkesinden lise düzeyindeki gencin katılım sağlayacağı projemiz ile gençlerimiz başka ülkelerde insanların bilime nasıl baktığını görecek ve hayat ufukları da genişleyecektir. Çekmeköy Belediyesi Uluslar Arası Bilim Olimpiyatları’nda öğrenciler seçkin jüri üyelerimize projelerini sunacaklar. İlk 100’e giren her bir projenin gerçeğe dönüşmesi için gerek Çekmeköy Belediyesi olarak tarafımızdan, gerekse de özel sektörden destekler sağlanacaktır.

Uluslararası Bilim Olimpiyatı | Çekmeköy Belediyesi
Science At Turkey | Change The World
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
aziz, bilim, dr., olimpiyatı, prf., sancar, uluslararası

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 11:03 .