Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > Denizcilik Okulları > Offshore ikmal gemisi sektörü

Denizcilik Okulları hakkinda Offshore ikmal gemisi sektörü ile ilgili bilgiler


[coverattach=1]Offshore ikmal gemisi sektörü-The offshore supply boat sector The offshore supply boat sector provides transportation services to offshore drilling rigs, fixed platforms, and floating platforms. The main services provided are;

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 30.11.10, 10:25
Profesör
 
Üyelik tarihi: Oct 2008
Nereden: Amerikadan
İletiler: 7.777
Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.Efe Özcan için ne kadar gurur duyulsa azdır.
Standart Offshore ikmal gemisi sektörü

[coverattach=1]Offshore ikmal gemisi sektörü-The offshore supply boat sector
The offshore supply boat sector provides transportation services to offshore drilling rigs, fixed platforms, and floating platforms. The main services provided are; delivering drilling supplies, fuel, water, and food; moving personnel to, from, and between offshore installations; towing rigs from one location to the next and placing or retrieving its anchors; providing safety and emergency response services and; supporting offshore construction projects.

Offshore ikmal gemisi sektörü; offshore petrol platformları, sabit platformlar ve yüzer platformlara taşımacılık hizmetleri veren bir sektör. Sunulan ana hizmetler arasında; sondaj çahşmaları için gerekli malzemeler, yakıt, su ve gıda ürünleri ikmali; personelin kara ile platform veya platformlar arası taşınması; platformların bir noktadan başka bir noktaya çekilmesi ve demirlerinin atılması ya da alınması; güvenlik ve acil durum müdahale hizmetlerinin sunulması ile offshore inşaat projelerine destek verilmesi bulunuyor.

Offshore ikmal gemisi armatörleri, gemilerinin kullanılmasına karşılık günlük ücret alıyor. Alınan ücretin miktarı, birçok faktöre bağlı. Bu faktörler arasında geminin tipi, anlaşma süresi, anlaşmanın yapıldığı tarihteki arz/talep dengesi ve geminin bulunduğu yer önem taşıyor. Gemiler ayrıca spot piyasada da çalışıyor. Diğer bir deyişle bu piyasada yapılan anlaşmaların süresi kısa oluyor ve ancak gerçekleştirilecek işin süresi kadar sürüyor. Bu anlaşmalar birkaç aydan birkaç yıla kadar daha uzun süreler için de yapılabiliyor. Meksika Körfezi ve Kuzey Denizi'nde gemiler genel olarak spot piyasada faaliyet gösteriyor. Ancak Batı Afrika ve Brezilya gibi bölgelerde daha uzun süreli anlaşmalar yapılıyor. Genelde en az ücreti personel tekneleri alıyor. Bunları ikmal gemileri ve offshore çapa tekneleri izliyor. Ücretler; personel tekneleri için piyasanın düşük olduğu dönemlerde günlüğü 2,000 dolar ile çapa tekneleri için piyasanın canlı olduğu dönemlerde günlüğü 40,000 dolar arasında değişiyor.
Oldukça zorlu olan ikmal gemisi piyasası, sabit masrafların manivela etkisinin yüksek olduğu konjonktürel bir niteliğe sahip. Gemi başına çalışma günü bazında ölçülen iş hacimleri, hızlı gelişim veya gerileme dönemlerinde yüzde 15 veya daha fazla bir oranda yükselip düşebilir. Örneğin, piyasanın düşük olduğu 1998 yılı Mart'ı ile 1999 yılı Mart'ı arasındaki düşüş döneminde, dünyanın en büyük ikmal gemisi şirketi Tidewater, gemi başına düşen çalışma günlerinde yüzde 15 düşüş yaşadı. Bu işte ayrıca, sabit masrafların manivela etkisi de son derece yüksek. Günlük nakit faaliyet maliyetinin yaklaşık yüzde 70'i sabit. Bu yüzden faaliyet düzeylerinde meydana gelen değişimlerin karlılık üzerinde büyük etkisi oluyor. Yine Tidewater örneğini vermek gerekirse, 2001 mali yılı ile 2002 mali yılı arasında şirketin gelirleri %18 artış gösterirken, faaliyet karı %133 arttı.

DAN BARRETT
Eklenmiş Resim
Dosya tipi: jpg The offshore supply boat sector.jpg (1,72 MB (Megabyte), 4x kez indirilmiştir)
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf MC0208Supply.pdf (1,20 MB (Megabyte), 8x kez indirilmiştir)
__________________
Nevart Akademi
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
gemisi, ikmal, offshore, sektörü

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 05:21 .