Nüve Forum


Hz. Muhammed (S.A.V) hakkinda Hz. Hatice'nin Vefatı ile ilgili bilgiler


[coverattach=1]Yine Resûlullah'a nübüvvet verileli on sene olmuş, Ebu Talib'in vefatından takriben on beş gün geçmişti. Resûlullah'ın (s.a.v) can yoldaşı, sevgili eşi Hz. Hatice hastalanmıştı. Kendisine yirmi beş sene hizmet eden

Hz. Muhammed (S.A.V) Peygamberimizin Doğumu, Hayatı, Peygamberlik Müjdeleri, Hicreti, Miracı, Savaşları, Seferleri, Veda Haccı, Mekkeye Girişi

Like Tree1Likes
  • 1 Post By Zehravî Zeytuna

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 24.06.09, 09:31
Uzman
 
Üyelik tarihi: May 2008
İletiler: 2.134
Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Zehravî Zeytuna çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!
Standart Hz. Hatice'nin Vefatı

[coverattach=1]Yine Resûlullah'a nübüvvet verileli on sene olmuş, Ebu Talib'in vefatından takriben on beş gün geçmişti. Resûlullah'ın (s.a.v) can yoldaşı, sevgili eşi Hz. Hatice hastalanmıştı. Kendisine yirmi beş sene hizmet eden bu mübarek kadın hasta idi. İlk vahiy geldiğinde korkusunu gideren, her başı derde düştüğünde sevgi ve Şefkat kanatlarını üzerine geren, kavminden gördüğü eziyet ve cefalara merhem olan bu kadındı. Hz. Peygamberin (s.a.v) kalbinde yüksek bir yeri vardı, insanlar kendisini bıraktığı zaman, Ona ilk inanan o olmuştu.
İşte bu mübarek kadın, şimdi 65 yaşında idi ve hastalanmıştı. Ramazan ayı girdiğinde, Peygamber efendimiz'i (s.a.v) büyük bir üzüntüye gark ederek dünyaya veda etti.
Peygamberimiz'in (s.a.v) yanında büyük bir itibarı vardı.
Peygamberimiz'den (s.a.v), kendisi için cennette inciden bir köşk yapıldığı müjdesini almıştı.
Bir rivayete göre Peygamberimiz (s.a.v) Hira dağında iken Hz. Hatice ona (yiyecek veya içecek) bir şey getiriyordu. Cebrail (a.s) Resûlullah'a (s.a.v) gelerek:
"Yâ Resûlullah, işte Hatice sana yönelmiştir (sana gelmektedir) ... Sana geldiği vakit ona Rabbi'nden (azze ve celle) ve benden selâm söyle! Hem kendisini cennette inciden bir köşkle müjdele. O evde ne gürültü olacak ve ne de meşakkat!" dedi.
Hz. Hatice (r.a) ise Resûlullah (s.a.v) selâmı kendisine müjdeleyince:
"Selâm odur ve selâm ondandır. Cibril'e de selâm olsun" dedi.
(Müslim)
nail olan, onun maddi ve manevi en büyük destekçiliğini yapan bu can dostunun kaybı, Resûlullah'a (s.a.v) çok dofesöndu.
Böyle arka arkaya iki büyük yârâmnı kaybeden Resûlullah, çok üzüldü. Bu üzüntüsünden dolayı bu seneye hüzün yılı denildi.
Eklenmiş Resimin Önizlemesi
Hz. Hatice'nin Vefatý-islam.jpg  
__________________
[CENTER][URL="http://www.nevart.net/"][IMG]http://www.nuveforum.net/galeri/data/500/2602.jpg[/img][/url]
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları[/CENTER]
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
hatice'nin, hz., vefatı

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 08:22 .