Nüve Forum

Nüve Forum > kütüphane > Kültür > Spor > Badminton > Badminton Milli Takım Seçme Kritar ve Neticeleri

Badminton hakkinda Badminton Milli Takım Seçme Kritar ve Neticeleri ile ilgili bilgiler


[coverattach=1] Seçme Kriterleri Türkiye Şampiyonalarında her dalda ilk 4***8217;e giren sporculardan, Tekler kategorisinde birinci olanlardan başlayarak sporcular seçmelere çağrılırlar. Seçmelere katılan sporcu sayısı ve Milli Müsabakaya gidecek sporcuların sayısına göre

Like Tree1Likes
  • 1 Post By CiwCiw

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 23.10.09, 20:55
Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 21.463
Blog Başlıkları: 13
CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Badminton Milli Takım Seçme Kritar ve Neticeleri

[coverattach=1]Seçme Kriterleri
Türkiye Şampiyonalarında her dalda ilk 4***8217;e giren sporculardan, Tekler kategorisinde birinci olanlardan başlayarak sporcular seçmelere çağrılırlar. Seçmelere katılan sporcu sayısı ve Milli Müsabakaya gidecek sporcuların sayısına göre 2.3.ve 4.olanların çağrılmasına Federasyon karar verir.
a) Türkiye Şampiyonasına katılıp dereceye giremeyen sporculardan seçmelere katılmak isteyenlerin talepleri federasyonca kabul edilenler (kendi imkânlarıyla) seçmelere katılabilirler. ( Yol, Konaklama, Yemek giderleri)
b) Türkiye Şampiyonasına katılmadığı halde, daha önceki yıllarda Türkiye Şampiyonalarında derecesi olan veya daha önceki seçmelere katılıp iyi performans sergileyen sporculardan seçmelere katılmak isteyenlerin talepleri federasyonca kabul edilenler ( kendi imkânlarıyla) seçmelere katılabilirler.
c) Türkiye Şampiyonalarına katılmayan sporculardan seçmelere katılmak isteyenlerin mazeretleri Federasyon tarafından kabul edildiğinde( kendi imkânlarıyla) seçmelere katılabilirler. Bu kategoride 1 antrenörün en fazla 2 sporcusu seçmelere alınabilir.
d) Aynı ilden 2 a,b ve c maddesine şartları uyan sporcu sayısı 2***8217;den fazla ise federasyonun görevlendireceği bir hakem veya antrenör tarafından O ilde bu sporcular arasında seçme yapılır. İlk 2 ***8216;ye giren sporcular Milli takım ön eleme seçmesine alınır.
e) Milli takım antrenörleri ve federasyon teknik kurulu raporları ve talepleri doğrultusunda milli takıma giren sporcular dışında Keskin Kamp merkezinde kalan sporcular arasından milli takım kadrosuna katılmalarında ilerisi için fayda görülen sporcular artı olarak milli takım kadrosuna dahil edilebilecektir.
Örnek : Milli takım 4 erkek ve 4 bayandan oluşuyor, federasyon teknik kurulu, milli takım antrenörleri teklifi doğrultusunda Keskin kamp merkezinde sürekli kalan sporcular arasından gelecek vaat eden sporculardan milli takım kadrosuna artı 1 erkek ve 1 bayan olarak eklenmesine federasyon karar verebilir.
Ön Eleme:
Seçmelere Türkiye Şampiyonasında dereceye girenlerin ve Federasyonun daveti dışında katılanlar, seçmelere ön elemeden başlar. Ön elemeye gelen sporcu sayısı 3***8217;ten fazla ise bu sporcular arasında ön eleme yapılır. Ön elemede ilk 3***8217;e giren sporcular asıl seçmelere alınırlar.
1. Seçmeler ikinci bir talimata kadar Tekler kategorisi üzerinden, Tek devreli lig usulü olarak yapılır. Ancak seçmelere katılan sporcu sayısı fazla olduğunda gruplar oluşturularak seçme yapılmasına Federasyon karar verir. Seçmelerin Lig usulü veya gruplara ayrılarak yapılması seçmelere katılacak sporcu sayısına ve seçmelerin yapılacağı gün sayısına bağlıdır. Seçmelerin kaç günde bitirileceğine Federasyon karar verir.
2. Bir sporcuya 1 günde en fazla 4 tekler maçı yaptırılır. (sporcu kendini iyi hissettiği ve kabul ettiği takdirde daha fazla maç yapabilir)sporcu 1.maçtan çıktıktan sonra (en erken) 30 dk. sonra 2.maç verilebilir. Sporcuya 2.maçından en az 1 saat sonra 3.maç verilebilir. Bir sporcuya bir antrenman süresinde (yarım günde) en fazla 3 seçme maçı verilebilir.
3. Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ilk 4***8217;e girenler, Avrupa-Dünya rankinginde ilk 2***8217;ye girenler, Balkan Şampiyonu olanların geçerli mazeretleri olduğu takdirde seçmelere katılıp, katılmamalarına Federasyon karar verir.
4. Herhangi bir yaş grubunda yapılan en son seçme neticeleri, gidilen müsabakanın ardından yeni müsabakalar içinde geçerlidir. Ancak Federasyon aradaki süreye veya sporcuların Performansına göre yeni bir seçme yapılmasına karar verebilir.
5. Her yaş grubunda yapılan seçmelerde sporcular arasında sıralama (ranking) yapılır. Sıralamadan müsabakaya gidemeyen sporcuların yerine sıra ile bir sonraki sporcunun müsabakaya gitmesine veya daha alt yaş gruplarından bir sporcunun gitmesine, federasyon karar verebilir.
6. Her yaş grubuna daha alt yaş gruplardan sporcu çağrılmasına Federasyon karar verebilir. Daha üst yaş grubu seçmelerine çağrılacak sporcular kendi yaş grubundaki sıralamasına bakılarak en üstten başlayarak çağrılır.
7. Seçmelerde Türkiye yaş grupları sıralamasının (Türkiye rankingi) dikkate alınmasına Federasyon karar verir.
8. Milli Takım Baş Antrenörünün seçmelere herhangi bir sporcu davet etme teklifini federasyon değerlendirebilir.
9. Seçmelerde hiçbir antrenör sporculara taktik veremez.
10. Badminton Federasyonu Seçmelerden sonra her yaş grubunda Uluslararası alanda başarı getirecek sporcuları sıralamaya koyar. Bu sporcuları uzun vadede Uluslararası turnuva ve kamplara gönderebilir.
Seçmelerin Yapılacağı iller :
Seçmeler öncelikle Badminton Eğitim merkezlerinde yapılır. Sponsorluk teklifi yapılan illerin talepleri de değerlendirilir. Sponsorluk teklifi yapan il sayısı birden fazla ise en iyi şartları teklif eden ilde yapılır. Federasyon Seçmelerin en fazla sporcuyla seçmelere katılan illerde yapılamasına karar verebilir.
1. Sponsor teklifi yoksa seçmeler en fazla sporcuyla katılan ilde yapılır.
2. Sponsor teklifi yoksa ve sporcusu fazla olan ilde yapmak federasyona tasarruf sağlamıyorsa Seçmelerin en asgari maliyetle yapılacağı iller tercih edilir.

Kaynak
Eklenmiş Resimin Önizlemesi
Badminton Milli Takým Seçme Kritar ve Neticeleri-800px-badminton_semifinal_pan_2007.jpg  
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
badminton, kritar, milli, neticeleri, seçme, takım

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 00:12 .