Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Köşe Yazarları > Hüdai Çakmak > Evrime ret = Evrimin canlılar üzerindeki etki ve sonuçları

Hüdai Çakmak hakkinda Evrime ret = Evrimin canlılar üzerindeki etki ve sonuçları ile ilgili bilgiler


ALINTI: Evrim - Vikipedi Evrim, organizmaların şekil ve davranışlarını her yönden etkiler. En göze çarpan, kendine özgü davranışsal ve fiziksel uyarlamalar, doğal seçilimin sonuçlarıdır. Bu adaptasyonlar, besin arayışı, avcı hayvanlardan

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 12.09.14, 21:12
Atılgan
 
Üyelik tarihi: Jul 2010
İletiler: 542
tersinim yakında çok ünlü biri olacak!tersinim yakında çok ünlü biri olacak!
Lightbulb Evrime ret = Evrimin canlılar üzerindeki etki ve sonuçları

ALINTI: Evrim - Vikipedi


Evrim, organizmaların şekil ve davranışlarını her yönden etkiler. En göze çarpan, kendine özgü davranışsal ve fiziksel uyarlamalar, doğal seçilimin sonuçlarıdır.

Bu adaptasyonlar, besin arayışı, avcı hayvanlardan korunma, eşler üzerinde cinsel çekicilik gibi diğer etkenlerin yardımıyla seçilim değerini artırırlar. Bunun yanında, canlı organizmalar, genellikle akrabalarına yardım etme veya karşılıklı yarar getiren simbiyoz ilişkilere girme suretiyle karşılıklı yardımlaşma yaparak da seçilime tepki verebilirler.CEVABIMIZ:

Yukarıdaki yazıyı doğru olarak cevaplayıp yorumlamak için her şeyden önce evrimi doğru tanımlamak gerekir.

Evrim kısaca, değişerek gelişim yoluyla türlerden türlere geçmedir.

Sevgili evrimcilerimiz canlıların zaman içinde geçirdikleri tüm değişimleri evrim diye tanımlamak isterlerse de bu yanlıştır.

Canlılarda doğal olarak gözlenen, gerçekte tümünün tersinim olduğu değişimlerin evrim olarak nitelenebilmesi için iki özelliği; değişerek gelişimi ve türlerden türlere geçişi bir arada görmeliyiz.

Tüm canlıların üç temel özellikleri vardır. Bir canlının yaşayıp neslini devam ettirebilmesi için bu üç temel özelliklerin tümünü eksiksiz sahip olmak zorundadır.

Diğer ifade ile bu üç temel özellik var olduğu ilk anlardan itibaren
canlılarda bulunmalıdır. Aksi halde canlı yaşayamaz, üreyemez, neslini devam ettiremez.

Bu üç temel özellik sıra ile:

a)-Her canlı korunma - savunma - bağışıklık ve çevreye uyum mekanizma ve sistemlerin eksiksiz ve işlerli sahip olmalıdır.

b)-Her canlı beslenme mekanizma ve sistemlerine eksiksiz ve işlerli sahip olmalıdır.

c)-Her canlı üreme mekanizma ve sistemlerine eksiksiz ve işlerli sahip olmalıdır.

Bu arada canlıların olmazsa olmaz özelliklerinden olan korunma - savunma - bağışıklık ve çevreye uyum mekanizma ve sistemlerinin FAYDALILARI SEÇME YERİNE, ZARARLILARDAN KORUNMA ŞEKLİNDE organize edildiğini ayrıca hatırlatalım.

Bu gerçekte evrimin canlılar faydalıları seçip biriktirdi, bu yolla evrim gerçekleşti varsayımının iflasını getirir.

Bütün bu gerçekleri bir araya getirip yorumlarsak:

1)-Tüm canların birinci amacı varlıklarını ve nesillerini korumaktır. Bunun içinde var oldukları ilk andan itibaren sahip oldukları tüm yaşam avantajlarını sonuna kadar kullanırlar.

2)-Her hangi bir nedenle yaşam avantajlarını zayıflatan ya da yitiren canlılar ekolojik düzen gereği yaşam sahnesinden silinir. Bu bir doğal seleksiyon değil, DOĞAL elenmedir.

3)-Canlılar herhangi bir nedenle yaşamsal avantajlarını eksiksiz diğer nesillere aktaramıyor ya da üreyemiyorsa nesilleri yok olur.

4)- Mevcut yaşam avantajlarını kaybedip yeni yaşam avantajları kazanmayı (türlerden türlere geçmeyi) öngördüğünden evrim mümkün olmaz.

5)-Canlılardaki dayanışma canlılar arasında sonuçta doğal seleksiyona neden olacak amansız bir yaşam savaşını öngören evim mantığıyla en baştan çelişir.

Canlardaki dayanışma ekolojik düzen gereğidir.= = = =

ALINTI: Evrim - Vikipedi


Uzun vadede, evrim, organizmaların ata popülasyonlarını, artık melez bireyler üretemeyecekleri yeni gruplara bölerek yeni türler meydana getirir.


CEVABIMIZ:

Yukarıdaki bilimsel gerçeklere uygun olma amaçlı değil de evrime uygun olma amaçlı zorlama bir yorumdur.

Canlılarda öylesine çok AYRINTI FARKLIKLARI vardır ki genetik şablonların sınırları dahilinde çok zengin kombinasyonlar oluşturabilir.

Bu nedenle aynı türden olsalar dahi hiç bir canlı tıpatıp birbirlerine benzemezler, benzemeyeceklerdir.

Bu zengin kombinasyonlar genelde ana (arı) ırka doğru bir dönüş de gerçekleştirir. Buna ıraya (ataya) dönüş denilir.

Görüleceği gibi evrimcilerin “uzun vadede, evrim, organizmaların ata popülasyonlarını, artık melez bireyler üretemeyecekleri yeni gruplara bölerek yeni türler meydana getirir” VARSAYIMI YANLIŞTIR.

Değişimlerin hepside genetik şablon (gen havuzları) dahilinde oluşur. YENİ GENETİK ŞABLONLAR OLUŞTURMAZLAR, OLUŞTURAMAZLAR
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
canlılar, etki, evrime, evrimin, ret, sonuçları, üzerindeki

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 12:39 .