Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Köşe Yazarları > Hüdai Çakmak > Din - bilim - evrim tartışması ve cevaplarımız - 7

Hüdai Çakmak hakkinda Din - bilim - evrim tartışması ve cevaplarımız - 7 ile ilgili bilgiler


Kambriyen döneminde birbirleriyle evrimsel bağ kurulamayacak kadar yapısal benzemezlikler bulunan yüzlerce canlı türü ani denebilecek süreçlerde eksiksiz yapılarıyla ortaya çıkmışlardır. KAMBRİYEN DÖNEMİ CANLILARI VE EVRİM Dünyamızda canlılık yaklaşık 3.5 milyar

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 29.01.15, 18:00
Atılgan
 
Üyelik tarihi: Jul 2010
İletiler: 542
tersinim yakında çok ünlü biri olacak!tersinim yakında çok ünlü biri olacak!
Standart Din - bilim - evrim tartışması ve cevaplarımız - 7

Kambriyen döneminde birbirleriyle evrimsel bağ kurulamayacak kadar yapısal benzemezlikler bulunan yüzlerce canlı türü ani denebilecek süreçlerde eksiksiz yapılarıyla ortaya çıkmışlardır.


KAMBRİYEN DÖNEMİ CANLILARI VE EVRİM


Dünyamızda canlılık yaklaşık 3.5 milyar yıl önce prokaryot yapılı olarak ortaya çıkmıştır.

İlk görülenler, canlılığın tüm özelliklerini eksiksiz sahiptirler. Başka türlü olması da mümkün değildir.

İlk canlıların görülmesinden iki milyar yıl sonra ökaryot yapılı canlılar ortaya çıkar.

İlk görülen iki canlı türü arasından yapı olarak en küçük bir benzerlik olmadığı gibi ökaryot canlılar mitekondri, DNA vb.. gibi değişik yaşamsal organellere eksiksiz sahiptirler.

Aradaki iki milyar yıl içinde prokaryotlardan ökaryotlara evrilişi gösterecek herhangi bir ara format canlısı yoktur.

Kimi evrimciler ökaryotların prokaryotlardan daha gelişkin olduklarını iddia ederlerse de bu doğru değildir. Her ikisi de yapı ve özellik olarak farklı canlı türleridir.

İlkel zannedilen bu canlılar ortaya çıktıkları ilk andan günümüze kadar başaryıla varlıklarını sürdürmeyi başarabilmiştir. Bu gerçekte onların ilk anlardan itibaren eksiksiz var olduklarının kanıtıdır.

Kambriyen günümüzden yaklaşık 540 – 490 milyon arasındaki elli milyon yıllık bir dönemdir.

Kambriyen döneminden önceki döneme prekambriyen denilir.

Prekambriyen döneminde nadir olarak kimi yumuşakçalardan başka canlı türü görülmez.

Evrim hipotezine göre bitkiler ve böcekler dışındaki tüm canlıların evrimsel atası kabul edilen solucanımsı canlı bu dönemde ortaya çıkmıştır.

Kambriyen döneminde aralarında geniş, derin ve büyük yapısal farklılıklar bulunan (örneğin denizanaları, deniz zambakları, süngerler, salyangozlar, trilobitler, akrepler, sülükler, solucanlar vb..) yaklaşık yüz canlı filumu ortaya çıkar.

Buna KAMBRİYEN DÖNEMİ CANLI PATLAMASI denilir.

Buna göre kambriyen döneminde:

a)-Görülen tüm canlıların ortak ataları solucanımsı canlı ve ardılları olmalıdır. Fakat ara format olarak nitelenebilecek canlı türleri yoktur.

b)-Hemen hemen tümünün ortak ataları olması gereken solucanımsı canlıyla uzaktan yakından benzerlikleri bulunmaz. Evrimin benzerlikler evrime kanıttır öngörüsünü batkına uğratır.

c)-Kambriyen döneminde görülen tüm canlı filumları kendilerine özel ve eksiksizdir. Bileşik gözler, solungaçlar vb.. gibi kompleks organlara sahiptirler.

d)-Dünyanın farklı ve uzak yerlerinde AYNI YAPILAR DA ortaya çıkarlar.

Evrimciler bu bilimsel gerçeği BİRBİRİYLE ÇELİŞEN iki varsayımla aşmaya çalışırlar.

1)-Kambriyenin başlaması ve bitişi arasındaki dönemde dünyamız çok güçlü mutasyonların etkisinde kalmış, bu da canlıların çok hızlı bir şekilde ve KISA SÜREÇLERDE evrilmelerine neden olmuştur.

Bu süreç beş milyon yıl kadardır. Buna sıçramalı evrim denilir.

2)-Mutasyonların güçlü fakat kısa süreçlerde yumuşak dokularda olması ve evrimi gerçekleştirmesi sonucu ara format canlıları yok denecek kadar azdır. Bu nedenle fosilleri bulunamamaktadır.

Bir evrimci sıçramalı evrimi gönülden inanır, bu nedenle sorgulamaz.

Fakat biz (her zaman olduğu gibi) sorgulamadan ve kanıtlarını bulmadan hiç bir öngörüyü gerçek olarak kabul etmeyiz.

Sıçramalı evrime neden olacak güçlü mutasyonlar ne olabilir?

Bu soruya verilecek en mantıklı cevap güneşten gelen güçlü radyasyonlardır.

Fakat bu tür radyasyonların dolaysıyla oluşturacakları mutasyonların zararlı olduklarını biliyoruz.

Bitkiler, böcekler dışındaki tüm canlıların atası olarak takdim edilen solucanımsı canlı (her ne kadar ilkel olarak nitelenmeye çalışılsa da yaşayıp üreyebildiğine göre) canlılığın tüm özelliklerini eksiksiz sahip olması gereklidir. Bu da onu şu yada bu şekilde düzen, sistem ve mekanizmaların bütünselliğinde yolduğunu gösterir.

Bu nedenle termodinamiğin ikinci kanununa göre tüm mutasyonlar evrllme bir yana zarar verecek ve hatta yaşayıp üremesine engel olacaktır.

Sıçramalı evrim teorisine göre canlı türlerinin KISA SÜREÇLERDE ortaya çıkması tersinimin: canlılar uygun yer ve zamanlarda yeterli sayı ve cinslerde eksiksiz var oldular varsayımına da kanıt olur.

Evrimcilerimiz bu durumdan kurtulmak için canlılar kısa süreçlerde evrimleşti öngörüsünden (sıçramalı evrimden) vazgeçiverirler.

Nitekim videodaki sevgili evrimcilerimiz bu ibretlik olayı birebir gerçekleştirmiş, kısa süreçlerde oluştu varsayımın mümkün olduğunca UZATIVERMİŞLER otuz milyon yıla kadar çıkarıvermişlerdir.

Fakat bu manevra evrimi bir başka yönden çıkmaza sokar.

Eğer kambriyen dönemi canlılarının ortalama ömrü dikkate alınırsa bu; bu süre (otuz milyon yıl) içinde milyonlarca jenerasyonun oluşması ve yaşam tarihin derinliklerine gömülmesi demektir.

Bu da kambriyen dönemi tabakalarının o döneme ait fosiller dolu olması gerektiği anlamına gelir. Fakat bir tane bile ara format fosili yoktur.

Evrimcilerimiz kambriyen dönemini uzatsalar bir türlü, kısaltsalar bir türlü..

Aşağı tükürsem bıyık yukarı tükürsem sakal hikayesi..

Devamı var.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
bilim, cevaplarımız, din, evrim, tartışması

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 00:22 .