Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Köşe Yazarları > Hüdai Çakmak > Din - bilim - evrim tartışması ve cevaplarımız - 11

Hüdai Çakmak hakkinda Din - bilim - evrim tartışması ve cevaplarımız - 11 ile ilgili bilgiler


SIÇRAMALI EVRİM MASALI Tartışmayı dikkatle ve tarafsız gözlerle izleyen bir izleyici tartışmacılarımızın (özellikle evrimcilerimizin) tutuculuğunu hemen fark ederler. Sayın Özsoy'a göre kambriyen dönemi fosilleri türlü yol ve yöntemlerle (sayın evrimciler

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 29.01.15, 17:25
Atılgan
 
Üyelik tarihi: Jul 2010
İletiler: 542
tersinim yakında çok ünlü biri olacak!tersinim yakında çok ünlü biri olacak!
Standart Din - bilim - evrim tartışması ve cevaplarımız - 11

SIÇRAMALI EVRİM MASALI

Tartışmayı dikkatle ve tarafsız gözlerle izleyen bir izleyici tartışmacılarımızın (özellikle evrimcilerimizin) tutuculuğunu hemen fark ederler.

Sayın Özsoy'a göre kambriyen dönemi fosilleri türlü yol ve yöntemlerle (sayın evrimciler bu yol ve yöntemin bilimsel olduğu görüşündeler ama buna katılmıyoruz. Nedeni ise peşinen taraf tutulmasıdır) evrimle bağdaştırmaya çabalarlar, yorumları da bu yöndedir.

Bu nedenle fosiller evrimi kanıtlıyor iddiasında bulunmaları sürpriz sayılmaz.

Evrimle bağdaştırma çalışmaya yerine olayı tarafsız gözlerle bakmaları, fosillerin işaret ettiği gerçeklere değer vermeleri gerekirdi.

Gerçekte sorulacak soru şudur.

Var olduğu iddia edilen solucanımsı canlıdan içlerinde deniz anaları, deniz zambakları, trilobitler, süngerler, akrepler, salyangozlar, sülükler…. Bulunan; birbirlerine bezeyen, benzemeyen yüzlerce CANLI TÜRÜ evrimleşmiş olabilir mi?

Kambriyen döneminde ortaya çıkan canlı türlerinin bir solucanımsı canlıdan evrildiği iddia edilirse birbirleriyle evrimsel bağlarının olması gerekeceği açıktır.

Örneğin deniz analarıyla akreplerin, süngerlerin, trilobitlerin.. nasıl ortak bir evrimsel süreçleri, müşterek ataları olabilir?

Bu konuda pozitif bilime uygun yol ve yöntemlerle gösterilmiş kanıt yada kanıtlar var mıdır?

Bu tür iddia ne kadar bilimseldir ne kadar akıl ve mantık içidir?

Evrimcilerimizin bu konuda tek yapabildikleri yaratılışçılığı bilim dışına itmeye çabalama, bu yolla evrimi tek cevap haline getirmeye çalışmadır.

Evrim bilimsel yol ve yöntemlerle kanıtlanmadığı sürece yaratılışçılığın da en az evrim kadar bilimsel olduğunu; evrim tek gerçektir, bilimin anasıdır, babasıdır, sönmez ışığıdır, tüm bulgular evrime uygun değerlendirilmelidir, yorumlanmalıdır vb.. öngörülerin pozitif bilim kıstaslarına göre geçerli olmadığını daha önce yazmıştık.

Bu tür iddiaların kanıtlara dayanmadığı sürece bilimsel değerlerinin olmayacağı bir propagandadan öteye geçmeyeceği açıktır.Kimse artık bu tür övünmeler değer vermiyor.

Kambriyen dönemi fosilleri yapı ve çeşitleriyle evrimden çok eksiksiz, tam oluşumun kanıtları olmaya daha uygun olduğunu rahatlıkla yazabiliriz.

Bu tespitin ateizm dininin temel ilkelerine ters gelmesi bizi ilgilendirmiyor.

Bize göre gerçek bilim ne diyorsa gerçek odur.

Evrimin bu konuda öne sürebilecekleri tek varsayımı sıçramalı evrimdir.

Bu varsayıma göre kambriyen öncesi ve kambriyen dönemlerinde dünyamız çok güçlü mutasyonların (bunun nedeni güneşten gelen radyasyonlar olmalıdır.) tesiri altında kaldı, canlılar beklenenden çok daha hızlı evrimleştiler.

Evrim pek fosil bırakmayan yumuşak dokularda gerçekleşti, çok az ve yetersiz fosil kaldı. Bu nedenle ara format fosillerini bulamıyoruz.

Fakat bunun evrimi kurtarmak amaçlı ortaya atıldığı, gerçek bilimin öngördüğü hiçbir kanıtla desteklenmediği; ayrıca akıl, mantık çıkarımlarına ters olduğu açıktır.

Örneğin deniz analarıyla akreplerin, süngerlerin, trilobitlerin.. nasıl ortak bir evrimsel süreçleri olabilir?

Hangi canlılar birbirine benzemez bu canlıların ve diğerlerinin ortak atalarıdır?

Ayrıca tüm mutasyonların az yada çok zararlı oluşu (bu bilimsel yol ve yöntemlerle gösterilmiş açık bir gerçektir) güçlü mutasyonların etkisi altında kalan dünyamızda değil evrimin oluşması, tüm canlıların yok olmaları gerekirdi.

Kambriyen dönemi canlılarının yüzlerce tür bir o kadarda çeşit olduğu gerçeği evrimi tümüyle ret ediyor.

Sonuç olarak şunu yazacağız

Evrim; atlasa da, zıplasa da, sıçrasa, çatlasa da solucanımsı bir canlıdan kambriyen dönemi canlı tür çeşitliliğini oluşturamaz.

Sıçramalı evrim bir evrimci masalıdır.

Devam edeceğiz.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
bilim, cevaplarımız, din, evrim, tartışması

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 05:44 .