Nüve Forum

Nüve Forum > kütüphane > Kültür > Turizm > Türk Lirasının Degerli Olduğu Ulkeler

Turizm hakkinda Türk Lirasının Degerli Olduğu Ulkeler ile ilgili bilgiler


Turistik gezilerinizi paramızın değerli olduğu ülkelerde yapmaya ne dersiniz. İşte size hem muhteşem bir kültür birikimi sunacak, hem gittiğiniz yerde sürekli maliyet hesaplamak zorunda kalmayacağınız dibine kadar gezip tanıma fırsatı

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 03.12.16, 08:28
Selim Hoytur - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 5.878
Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Türk Lirasının Degerli Olduğu Ulkeler

Turistik gezilerinizi paramızın değerli olduğu ülkelerde yapmaya ne dersiniz. İşte size hem muhteşem bir kültür birikimi sunacak, hem gittiğiniz yerde sürekli maliyet hesaplamak zorunda kalmayacağınız dibine kadar gezip tanıma fırsatı bulacağınız destinasyonlar....

FAS

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-jamaa-el-fna-marakes.jpg
Kuzey Afrika'nın en büyüleyici kenti olan Fas, Afrika'da bulunduğu halde Afrika Birliği'ne üye olmayan tek ülkedir. Turk vatandaşları 90 günü aşmayan ziyaretlerinde vizeden muaftır. Alış-veriş, konaklama, yemek ve ulaşım Turkiye'ye göre üçte bir oranda daha ucuzdur. Türkiye ile Fas arasında siyasi bir sorun bulunmamaktadır.

Ülkemizin, Kazablanka ile Fez kentlerinde Fahri Konsoloslukları vardır. Fas, Şubat 2009’da İstanbul’da bir Başkonsolosluk açmıştır. Fas’ın İzmir’de ise bir Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır.

MALEZYA

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-malezya.jpg
Son yıllarda turizm açısından en popüler Güneydoğu Asya ülkesidir. Hem geleneksel hem de çok kültürlü yapısı görülmeye değer. Malezya,koyları ve kıyıları dalış yapmak için muhteşem güzellikte. Ulaşım, alış-veriş, yemek ve konaklama oldukça ekonomik. Türkiye'nin yarı fiyatına diyebiliriz.

SIRBİSTAN

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-sirbistan.jpg
Sırbistan, Ortaçağ mimarisiyle, sıcakkanlı halkı, renkli gece hayatı ile nehir kenarında kurulmuş doğa harikası bir yer. Bütçenizi hem ekonomik tutan hem de zengin yemek alternetifleri ile tercih edilen bir destinasyondur. Konaklama dahil Türkiye'nin üçtebir oranında fiyatları ile cazip bir tatil geçirebilirsiniz.

KARADAĞ (Montenegro)

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-montenegro_karadag.jpg
Balkanların son yıllardaki en popüler turistik bölgesidir. Gece yaşamı ve zengin mimarisi görülmeye değer. Konaklama son derece makul fiyatlarda ayrıca ulaşım yemek son derece ucuz. Yani hem tatil hem doyumsuz bir key,f hem de bütçeni kısıtlamadan....

PERU

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-peru.jpg
Peru Güney Amerikanın en büyüleyici yeri. Amazon yağmur ormanları, İnkalardan kalma eşsiz arkeoloji mirası, muhteşem yeşil doğası ve sıcak kanlı yerli halkıyla görülesi güzellikler.... Restorantlarında Türkiye2nin üçe biri oranında hesap ödersiniz. Ulaşım son derece ucuz. Ve en önemlisi vizeden muafsınız.

KOLOMBİYA

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-kolombiya.jpg
Egzotik ve muhteşem doğa ile gökdelenlerin uyum içinde olduğu süper bir yer. Panama’nın büyüleyici doğa harikalarını ve kolonyal tarzı binalarını, Atlas ve Pasifik Okyanuslarının ortasında nadide bitki türlerinin yetiştiği ve zümrüt’ün başkenti Kolombiya’yı gezmeye doyamayacaksınız. Latin Amerika'nın en ilham veren coğrafyalarındandır. Ünlü ressam Botero'nun eserleri, yeraltı tuz katedrali, Baranguilla Karnavalı ve sokaklarıyla muhteşem bir destinasyondur.
Lüks bir restorantda yemek yeme maliyeti, ulaşım, konaklama Türkiye fiyatının üçte biri oranındadır.

NİKARAGUA

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-nikaragua.jpg
Her gün biraz daha popüler olan Orta Amerika ülkesi Nikaragua, artık insanlar tarafından 'yeni' Kosta Rika olarak adlandırılıyor. Çok da para harcamayacağınız bu ülke hala popülerken gidip görmekte fayda var. Maceraperestler için aktivitelerle dolup taşan bu ülke, özellikle de sörf tutkunlarının uğrak yeri; üstelik bir yurt yatağı da sadece 5 dolar.
Ulaşım ücreti Türkiye fiyatının yarısı kadar ve yerel içkiler üçte biri oranındadır.

HONDURAS

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-honduras.jpg
Latin Amerika'nın suç cenneti olarak kabul edilse de Honduras'ın cazibesi tartışma götürmez. Karayip ile Pasifik arasında uzanan sahil şeridi, tapınakları, doğal parkları ve koloniyal köyleri ile populer destinasyondur. Yerel içkiler ve yemek altertanifleri bütçenize uygun fiyattadır. Konaklama Türkiye'nin üçte bir fiyatına denk gelmektedir.

GUATEMALA

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-guatemala.jpg
Maya kültürünün mirasçısı Guatemala denilince ilk akla gelenler şüphesiz tapınakları ve doğal güzellikleri olacaktır. Ulaşım ve yeme içme bütçenizi zorlamayacaktır. Pacaya yanardağı hala aktif durumda ve antik dönem yapıları oldukça popülerdir.

BOLİVYA

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-bolivya.jpg
Güney Amerika kıtasının ortasında yer alan Bolivya Güney Amerika ile ciddi tatil düşünenler için alternatif olabilir. Bolivya’nın etkileyici doğal güzellikleri ve tarihi tercih edilme nedenlerinin başında geliyor. Zengin tarihi ve coğrafyası sizi etkileyecek bir unsur olmayacağına göre iyi bir kültüre sahip olan Bolivya’nın başkenti La Paz’da güzel vakit geçirebilirsiniz! Türkiye'ye yakın bir ekonomiye sahip ancak daha ucuz bir ülke. Lokantalarda çok zengin mutfaklar var ve Türkiye'ye göre üçte bir oranında daha ucuz. Ulaşım ve konaklama hemen hemen Türkiye'ye yakın bir orandadır.

SRİ LANKA

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-srilanka.jpg
Filler ülkesi Sri Lanka anlatılmaz yaşanır. Devasa kayalar, eşsiz güzellikteki doğa, Buda mağaraları, tapınakları, yağmur ormanları...Uygun fiyatlı seyahat imkanı ve yemek fiyatı Türkiye'nin yarı fiyatına, konaklama ve alış veriş seçenekleri de hayli ucuz.

FİLİPİNLER

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-filipinler.jpg
Ülkenin bulunduğu tropik konum dolayısıyla doğak hayat gayet çeşitli. Ülke deniz, dalış, yürüyüş meraklıları için tam bir cennet. Arkadaş canlısı halkı, cennet kumsalları ve leziz mutfağı ile görüesi destinasyonlardandır. Filipinler demek bütçeye uygun tatil imkanı demektir. Adanın en pahalı restoranında yemek Türkiye'nin yarı fiyatınadır. Daha önce hiç tatmadığınız tropik meyveler çok ucuza yanilebilir. Ulaşım ve konaklama Türkiye'nin üçte bir fiyatınadır. Festivallaeri ve en uzun sahili ile görülesi bir yerdir.

MOLDOVA

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-moldova.jpg
Orta Avrupanın etrafı karlarla çevirili ülkesi Moldova ulusal ve kültürel mirası kadar doğa sporlarına imkan sağlayan coğrafyasıyla da hayli ilgi çekici. Hemen her açıdan Türkiye'ye oranla çok daha uygun fiyatlı altrnatiflerin sizi beklediği bir ülke. İki kişilik yemek fiyatı Türkiye'nin beşte biri oranda, ulaşım ve konaklama çok çok ucuzdur.

ROMANYA

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-romanya.jpg
Şatoları ve müzeleriyle hayli popüler bir turistik destinasyon olan Romanya Küçük Paris olarak adlandırılan başkenti Bükreş, Dracula mirasını taşıyan Bran Kalesi ve mistik sokakları kadar uygun fiyatlı seyahat imkanıyla da oldukça iyi bir alternatiftir. Yerli şaraplarıyla meşhurdur. Yerli içki fiyatları Türkiye'nin yarı fiyatınadır. Ulaşım ücretleri de üçte biri kadardır.Restorant alternatifleri fazla ve yeme içme ve konaklama oldukça uygun fiyatlıdır.

ARNAVUTLUK

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-arnavutluk.jpg
Doğa harikası Arnavutluk komünizm döneminden kalan mimarisi kadar rengarenk sokaklarıyla da hayli ilgi çekici ve çok çok ucuza tatil geçirebileceğiniz bir ülke. Ulaşım ve konaklama Türkiye'nin yarısı kadar bir fiyatadır. Et ve süt üretiminin hayli yaygın olduğu ülkede restorantlarda hem çok leziz hem de çok uygun fiyata lezzetler tadabilirsiniz. Ayrıca Türkiye vatandaşlarına vize uygulamayan bir ülke Arnavutluk.

KIRGIZİSTAN

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-kirgizistan.jpg
Kış sporlarına elverişli iklimi ve kendine has doğasıyla Orta Asya'nın en büyüleyici topraklarından Orta Asya'nın İsviçresi, Tanrı Dağları ve dünyanın en büyük ikinci dağ gölü olan Issık Gölü ile turistler için bir cazibe merkezidir. Hayvansal gıdalar ve yeme içme çok ucuzdur.

ERMENİSTAN

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-ermenistan.jpg

Yaklaşık 3000 yıllık geçmişi ile dünya tarihinin en eski yerleşim yeridir. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapan ülke 1920 den 1991 e kadar Sovyetler Birliği'ne bağlı bir ülkeydi.Özellikle manastırlarıyla ünlü olan ülkenin başkenti Erivan tam bir kültür merkezidir. Et ve süt ürünleri oldukça uygun fiyatlarda ayrıca ılaşım ve benzin fiyatları Türkiye'nin üçte biri fiyatındadır. Yerli içkiler ise bize göre yarı fiyatınadır.

UKRAYNA

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-ukrayna.jpg
Ortodoks ve Barok mimarisiyle avrupanın ilk akla gelen ülkesidir. Eğlenceli gece hayatı ve doğal güzellikleriyle turistik açıdan görülesi ülkedir. Türkiye vatandaşlarına 60 günü geçmeyen vizesiz ziyaret mümkündür.Yeme içme, konaklama, ulaşım,market alışverişi dahil her şey Türkiye'nin yarı fiyatınadır.

BULGARİSTAN

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-bulgaristan.jpg
Başkent Sofya'da konumlanmış eşsiz tarihi zenginlikleri Vitosha Dağı'nın benzersiz manzarası Avrupa'nın en eski kenti Plovdiv ve Küçük Viyana olarak isimlendirilen Rousse kenti unutulmaz bir tatil beklentisi içinde olanlara sunduğu fırsatlardan yalnızca bir kaçı. Ulusal parkları ve kumsallarıylada cazibe merkezi olan Bulgaristan'da ulaşım çok ucuz, gecelik konaklama Türkiye'ye göre üçte bir oranındadır.Yerli biraları ile meşhur ülkenin yeme içme fiyatları Türkiye'nin yarı fiyatınadır.

GÜRCİSTAN

Türk Lirasýnýn Degerli Olduðu Ulkeler-gurcistan.jpg
Karadeniz kıyısında, Rusya'nın güneyinde uzanan Gürcistan daracık sokakları, lokal pazarları, tarihi dokusu, eşsiz doğası ve büyüleyici gün batımıyla mutlaka görülmesi gereken adreslerden biri olduğu kadar bütçenizede uygun bir alternatif. Yeme içme ve konaklama Türkiye'ye oranla oldukça ucuz ve çok zengin bir yemek kültürüne sahip. Yerli içki fiyatları ise Türkiye'nin yarı fiyatınadır. Türkiye vatandaşları vizeden muaf ve ülkeye kimlikle de girebilmektedir.
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 21.02.17, 13:08
Acemi
 
Üyelik tarihi: Feb 2017
İletiler: 2
Kaya28 doğru yolda ilerliyor.
Standart Cevap: Türk Lirasının Degerli Olduğu Ulkeler

Fas ve Sırbistan'ı kesinlikle düşünüyorum ama yalan söylemeyeyim, yukarıdaki yazıdan aklımda olmayan birkaç ülke daha uzun vadeli listeme eklendi. Sadece şunu merak ediyorum: Acaba bir defada Romanya turu yapmaya çalışmak mı daha mantıklı olur yoksa Romanya'yı ikiye ayırıp bir kısmını Moldova ile birleştirmek daha mı akıllıca olur? Kötü örnek de vermiş olmayayım ama bir de bu ülkelere gittiğinizde burada çok pahalı olan almak istediğimiz şeyleri de daha ucuza alıp üzerimizde getirebiliriz. Zira sanırım mevcut ekonomik durumda dövlet 50***8364; olan gümrüksüz alışveriş sınırını 30***8364;'a indirmiş. Gerçi Bulgaristan, Romanya, Ukrayna gibi ülkelerdeki satıcılar İngilizler gibi değil, halden anlıyorlar. "Abi, bedeli şöyle yaz da bana bir o kadar da burada vergi ödetmesinler" dediğinizde ellerinden geleni yapıyorlar. Özellikle Kiril alfabesi okuyabiliyorsanız indirim kodu sitelerinden Türkiye'de de olan birinin sayfasına girip en alta indiğinizde Ukrayna versiyonuna da ulaşabiliyorsunuz. Orada okuyan kuzenim sağ olsun, ben direkt onun adresini verip birikince gidip hem onu görüyorum hem de birikenleri almış oluyorum. Bir de bu listede neden Polonya yok onu tam anlayamadım. Eskisi kadar olmasa da hâlâ avro kullanan ülkelere göre çok daha uygun bir yer.
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 22.02.17, 10:09
Acemi
 
Üyelik tarihi: Feb 2017
İletiler: 11
Nuvederen doğru yolda ilerliyor.
Standart Cevap: Türk Lirasının Degerli Olduğu Ulkeler

Paylaşım için teşekkürler. Her ülkenin para birimi değeri farklı.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
değerli, degerli, lirası?nın, lirası’nın, lirası***8217;nın, olduğu, tatil, türk, ulkeler

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 22:42 .