Nüve Forum


Müslümanlık hakkinda Firavun ! ile ilgili bilgiler


Firavun, eski Mısır hükümdarlarına verilen isimdir. Mısır***8217;a hakim olan 26 firavun sülalesi vardı. Her sülalede çeşitli firavunlar asırlarca hükümdarlık etti. Musa aleyhisselam zamanındaki firavun, tanrılık iddiasında bulundu. Kendisine secde etmeyenlere

Müslümanlık Din hakkında düşüncelerinizi, merak ettiklerinizi, fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

 

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 23.01.07, 18:44
Çekingen
 
Üyelik tarihi: Jan 2007
İletiler: 45
sahin doğru yolda ilerliyor.
Standart Firavun !

Firavun, eski Mısır hükümdarlarına verilen isimdir. Mısır***8217;a hakim olan 26 firavun sülalesi vardı. Her sülalede çeşitli firavunlar asırlarca hükümdarlık etti. Musa aleyhisselam zamanındaki firavun, tanrılık iddiasında bulundu. Kendisine secde etmeyenlere ve Musa aleyhisselama inananlara işkence ve zulümler yaptı. Bu firavun dört yüz sene yaşamış, bir defa baş ağrısı görmemişti. Eğer bir defa başı ağrısaydı, bu saygısızlık hatırına gelmezdi.

Musa aleyhisselam, Mısır***8217;a gelip Firavunu dine davet etti. Firavun kabul etmedi. Yanındaki veziri Hâmân***8217;a sordu. O da; ***8220;Musa, büyük sihirbazdır. Bizi aldatıp, memleketimizi elimizden almak istiyor.***8221; dedi. Böylece Firavunun imana gelmesine mani oldu ve iman eden hanımı Âsiye***8217;nin de şehid olmasına sebep oldu.

Musa aleyhisselamın mucizelerine Firavun inanmadı, kâfirlerin suları kan oldu, kurbağa yağdı, cilt hastalıkları oldu. Üç günlük karanlık devam etti. Firavun bu mucizeleri görünce korktu. Musa aleyhisselam ile inananların Mısır***8217;dan gitmesine izin verdi. Sonra Firavun bu iznine pişman oldu. Askerlerle arkasına düştü. Kızıldeniz***8217;in Süveyş kısmında askerleri ile birlikte boğuldu.

Firavunun, Musa aleyhisselama ve ona inanan kimselere karşı yaptığı işler hakkında Bekara, Kasas, Tâhâ, Şuarâ, Tahrim, Gâfir (Mü***8217;min), A***8217;râf, Yunus, Zuhruf, Duhan, İsrâ, Sâffât, Ankebut surelerinde bilgi verilmektedir. Yunus suresi 92. âyet-i kerimesinde mealen; ***8220;(Ey Firavun!) Senden sonra geleceklere ibret olman için, bugün senin bedenini (cansız olarak) kurtaracağız. İşte insanlardan bir çoğu, hakikaten âyetlerimizden gafildirler***8221; buyurulmaktadır.

Üç bin seneden fazla bir zaman önce ölen bu Firavunun cesedi, mumyalanmış olarak değil, ibret-i âlem için mumyasız olarak korunmuştur, tam bir ibret vesikası olarak vücudu hiç bozulmamış, etleri çürümemiş ve tüyleri dahi dökülmemiş şekilde ve secde eder vaziyette bulunmuştur. Firavunun bozulmamış bu cesedi şimdi Londra***8217;daki British Museum***8217;da teşhir edilmektedir.

www.dinimizislam.com
__________________
Terk edilen namazlar:<br /><br />1) SABAH: namazini kilmayanin yüzünde nur kalmaz<br />2) ÖYLE: rizkindan bereketi kaldirilir<br />3) IKINDI: vucudunda kuvvet olmaz<br />4) AKSAM: evladinin hayrini göremez<br />5) YATSI: uykusunda rahat edemez
 

Tags
firavun

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 14:29 .