Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > Mimarlık Fakültesi > Mimarlık Bölümü > Dönüştürücü Bir Güç Olarak Expolar

Mimarlık Bölümü hakkinda Dönüştürücü Bir Güç Olarak Expolar ile ilgili bilgiler


Dönüştürücü Bir Güç Olarak Expolar İzmir'in Expo 2015 Adaylığı Yolunda Dünya Fuarlarına Bir Bakış Son dönemde izmir'in gündeminde sıklıkla yer alan konulardan biri Expo 2015... 2006 yılının Kasım ayında aday

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 21.12.10, 08:42
Güvenilir
 
Üyelik tarihi: May 2006
İletiler: 1.665
kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.kanlica için ne kadar gurur duyulsa azdır.
Standart Dönüştürücü Bir Güç Olarak Expolar

Dönüştürücü Bir Güç Olarak Expolar
İzmir'in Expo 2015 Adaylığı Yolunda Dünya Fuarlarına Bir Bakış
Son dönemde izmir'in gündeminde sıklıkla yer alan konulardan biri Expo 2015... 2006 yılının Kasım ayında aday kentlerin izmir ve Milano olmak üzere kesinleşmesiyle, yerel yönetimleri, başta ticaret ve sanayi odaları olmak üzere meslek odalarını ve hükümet görevlilerini kapsayan çok geniş bir kesimin çalışmaları hızlandı. Bu anlamda izmir'de bir Expo düzenlenmesi olasılığı üzerine düşünürken, "izmir'i bir dünya kenti yapmak" adına gözü kapalı desteklemeden önce Expolar hakkında kapsamlı bir ön bilgilenme çalışmasının gerekliliği akla geliyor. 'Expo'nun ne olduğunun iyice anlaşılması ve geçmiş dönemdeki Expolarin incelenmesi adaylık sürecindeki çalışmalara destek olacağı gibi adaylığımızın onaylanması durumunda da bir ön hazırlık teşkil edecektir.
Geçmişteki Expolarin değerlendirilmesi büyük oranda mimarlık odaklı bir inceleme olacaktır. Çünkü 18.yüzyıldan başlayan bir devrimler zincirinin, toplumun sosyal, politik, ekonomik alanlarındaki köklü değişiminin dışavurumu olan Dünya Fuarları/Expolar, düzenlendikleri 1,5 yüzyıllık süreç boyunca tarihçilerden, antropologlara, ekonomistlerden etnograflara pek çok bilim alanının ilgisini çekecek zengin bir birikim sunmakla birlikte diğer fuarlarda olmadığı şekilde kentsel planlama ve mimarlık ön plana çıktığı bu organizasyonların en önemli etkileri mimarlık tarihi üzerine olmuştur. J.Gilbert'in (1993) de dediği gibi, insanlığın geleceğe ve geçmişe yönelik bakış açılarını içeren, toplumun isteklerini, umutlarını, korkularını yansıtan ve kültürel birikimin kayıtları olan mimarlık ve kentsel tasarım hakkında, dünya fuarları kadar uygun ve zengin bir doküman olamaz.
1.JPG
T. Didem Akyol Altun,
Ar. Gör. DEÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf 6-13.pdf (2,30 MB (Megabyte), 10x kez indirilmiştir)
__________________
[CENTER][URL="http://www.nevart.net/"][IMG]http://www.nuveforum.net/galeri/data/500/2602.jpg[/img][/url]
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları[/CENTER]
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
dönüştürücü, expolar, güç, olarak

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 07:07 .