Nüve Forum


Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü hakkinda 2007 - Kılıçoğlu Çatı Pencereleri ile ilgili bilgiler


Kılıçoğlu Çatı Pencereleri Evlerde kullanılmayan eski, karanlık ve havasız çatı araları, bu mekanların havasını tümüyle değiştiren Kılıçoğlu Çatı Pencereleri ile geçmişte kalıyor. Bugüne kadar konvansiyonel sistemle yapılan güvercin pencereleri, özellikle

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 20.08.07, 20:33
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart 2007 - Kılıçoğlu Çatı Pencereleri

Kılıçoğlu Çatı Pencereleri
Evlerde kullanılmayan eski, karanlık ve havasız çatı araları, bu mekanların havasını tümüyle değiştiren Kılıçoğlu Çatı Pencereleri ile geçmişte kalıyor. Bugüne kadar konvansiyonel sistemle yapılan güvercin pencereleri, özellikle ışık istenen mekanlarda yetersiz kalıyor ve güneş ışığını da yeterli diklikte alamıyordu. Kılıçoğlu Çatı Pencereleri, çatı arası mekanlarında maksimum ışık ve güneş isteyen bütün kullanıcılara ihtiyacı doğrultusunda konforlu ve garantili çözümler sunuyor. Avrupa normlarına göre üretilen tüm ürünler Kılıçoğlu güvencesiyle sunuluyor.

Kılıçoğlu Çatı Pencereleri***8217;nin Avantajları:

Güvenlik:
Diğer çatı pencerelerinde ve klasik pencere camlarında kullanılan sertleştirilmemiş camlar herhangi bir etki (dolu vb.) altında aşınma şeklinde kırılma başlangıçları ve kırılmalar yaparak tehlikeler oluşturuyor. Kılıçoğlu Çatı Pencereleri ise kullanılan temperli camlar sayesinde dolu tanelerinin ve diğer tüm etmenlerin zararlarına karşı koyacak güçte üretiliyor.
***8226; Tüm Kılıçoğlu Çatı Pencerelerinin dış pencere camları özel olarak sertleştirilmiş camlardan imal ediliyor.
***8226; Tüm Kılıçoğlu Çatı pencerelerinin iç pencere camları LUX pencere sınıfına dahil olan sınıf 02 lamine edilmiş camdan üretiliyor.

Daha çok aydınlık:
Tüm çatı pencereleri, dikey pencerelere oranla %50 daha iyi aydınlatma imkanı sağladığı için çatı alanlarını aydınlatmak için bulunabilecek en mükemmel çözümü sunuyor. Kılıçoğlu çatı pencereleri ise kasa yapısındaki özel detay çözümü sayesinde çoğu çatı penceresine oranla %6 daha fazla aydınlanma imkanı sağlıyor.



Mikro açılma özelliği:
Kılıçoğlu Çatı Pencere açma- kapama kulpunun dizaynı üç farklı kitleme şekline sahiptir.

Pozisyon1: Pencere kilitli
Pozisyon 2 ve 3: Pencere çerçevesi ile pencere kasası arasında boşluklar oluşturarak çatı arası mekanlarının havalandırılmasını sağlıyor.


Kılıçoğlu Çatı Pencerelerinin mandal özelliği sayesinde ise istendiğinde pencere kasasındaki havalandırma ve filtre boşluğunun üst kısmı kilitlenebiliyor, bu sayede bir yandan diğer kısımlardan taze hava girişinin devam etmesi sağlanırken diğer taraftan ıslanma ve açılmaya karşı güvenirlik sağlanabiliyor.


En iyi havalandırma:
Kılıçoğlu Çatı Pencereleri kapalı olduğunda bile kasa içindeki özel kanal sistemi sayesinde sürekli ve azalmayan bir havalandırma sistemine sahip bulunuyor. Pencere kapalıyken, pencerenin boyutlarına bağlı olarak kullanıldığı ortamdan saatte kişi başı 20 - 38 m³ havayı dışarı tahliye edebiliyor. Diğer çatı pencereleri ile karşılaştırıldığında Kılıçoğlu Çatı Pencereleri***8217;nin en iyi düzeyde havalandırma sağladığı görülebiliyor. Üstelik bu özel kanal sistemi sayesinde diğer çatı pencerelerinden çok daha iyi bir akustik ve filtre etme özelliğini de bulunduruyor.

Menteşe ve kulp özelliği:
Kılıçoğlu Çatı Pencereleri***8217;nin kasası üzerindeki menteşe sistemi ile kasanın orta ekseni doğrultusunda 180 derece dönenilmesi sayesinde pencerenin dış yüzeyinin temizliği rahatlıkla yapılabiliyor ve çatı arası mekanının havalandırılması kolaylaşıyor.

Kılıçoğlu Çatı Pencereleri***8217;nin açma kapama kulpları pencere kasasının en alt noktasında yer aldığı için açma ve kapama işlemleri sandalye veya benzeri bir yükseltiye ihtiyaç duyulmadan rahatlıkla yapılabiliyor.



Güvenlik sistemleri
Kılıçoğlu çatı pencereleri içten kilitlenebilme özelliği ile de güvenlik açısından üstünlük sağlıyor.







Uzun ömür:
Yüksek kalitedeki çam malzemeden imal edilen Kılıçoğlu Çatı Pencereleri***8217;ne ince tabakalar halinde vakumla emdirilen çift kat boya uygulanıyor. Dış yüzeyde kullanılan tüm ahşapların üzeri UV ve su geçirimsiz polyester boyalı alüminyum ile kaplanıyor, tüm vidalar ve metal aksam ise paslanmaz çelikten imal ediliyor.

Kılıçoğlu Çatı Pencereleri özel üretim kapsamında, ulaşılması güç yerler için elektrikli açılma sistemleri ve ekstra nem direnci gerekli olan ortamlarda kullanılmak üzere 4 kat beyaz poliüretan vernikli pencere sistemleri de üretiyor.

Merkez eksenli pencerenin hepsi ayni kalitede üretilen, aralarında teknik niteliklerde fark bulunan 3 çeşidi bulunuyor. 4 kat lake cila uygulanmış FTP-W Pencere banyo ve mutfak gibi yüksek nem oranına sahip, buhar ve buğu oluşabilecek yerlerde kullanılıyor. Pencerenin üst kısmındaki entegre hava giriş bölmeleri odanın uygun şekilde havalandırılmasını sağlıyor, elde edilen hava akımıyla da buğulanmayı azaltıyor.

FTP-W Pencere küflenme ve çürümeye karşı ekstra dayanımı olan beyaz poliüretan ile kaplanıyor. Kılıçoğlu Çatı Pencereleri***8217;nin ortak özelliği olan ahşap birleşim yerlerindeki köşe koruyucuları bulunan FTP-W Pencere***8217;nin temizliği ise kolaylıkla yapılabiliyor.




Yüksek ısı ve ses yalıtım özelliği:
Diğer çatı pencerelerine göre en düşük ısı geçirgenlik değerine sahip camlardan üretilen Kılıçoğlu Çatı Pencereleri yüksek ısı yalıtımı sağlıyor. U= 1.0 W/m2K ısı geçirgenlik katsayısına sahip 4 mm***8217;lik iki cam yüzeyi arasındaki 16 mm***8217;lik boşluk argon gazı ile dolduruluyor ve bu sayede üst seviyede ısı ve ses yalıtımı sağlanıyor.



Kılıçoğlu Pivot Kollu Pencere ebadları:


Pencerenin dışta kalan ölçülerini belirten yukarıdaki boyutlar uzerinden çatı kirişlerine pencere için boşluk açılırken, montajın rahat yapılabilmesi için 1- 4 santimlik boşluk payı bırakılması gerekiyor.

Kılıçoğlu Pivot Kollu Pencere özellikleri


***8226; Sıkıştırılmış argon gazlı yalıtımlı cam, micro opening sistemi (cam kapalıyken de ortamın havalandırılabilmesi özelliği), 1. sınıf çamdan imal ahşap çerçeve sistemi.
***8226; Pr EN ISO 12567-2 hesaplama metoduna göre hesaplanan tüm U değerleri değerler Avrupa standartlarına uygunluk gösteriyor.

ARZ Dış Panjur Sistemleri
Pivot pencereler için tasarlanan ARZ Panjur Sistemleri polyester kaplı alüminyum elamanlardan üretiliyor. Tamamıyla kapatıldığında güneş ışığını tamamen kesiyor, ayrıca ses izolasyonu ve ekstra güvenlik sağlıyor. Çatıya çıkmadan içeriden kolayca monte edilebiliyor. Manuel kumanda edilebildiği gibi elektrikli motor yardımıyla da açılıp kapatılabiliyor.




Web: http://www.kilicoglu.com.tr
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
2007, çatı, kılıçoğlu, pencereleri

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık



Bütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 00:12 .