Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > Fen Edebiyat Fakültesi > Tarih Bölümü > Psi Koloji K Savaş Kıskacında Türkî Ye (Genocide, Tehcir, Meds Yeghern)

Tarih Bölümü hakkinda Psi Koloji K Savaş Kıskacında Türkî Ye (Genocide, Tehcir, Meds Yeghern) ile ilgili bilgiler


Psi Koloji K Savaş Kıskacında Türkî Ye (Genocide, Tehcir, Meds Yeghern)-Turkey in the Princers of Psychological War (Genocide, Tehcir, Meds Yeghern) Ermeniler, bugün uluslararası arenada çeşitli tezler ileri sürmekte ve

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 10.05.10, 08:34
Profesör
 
Üyelik tarihi: May 2008
İletiler: 5.648
İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.İlhan Hoca karanlıkta yolumuzu bulmamızı sağlayan bir ışık.
Standart Psi Koloji K Savaş Kıskacında Türkî Ye (Genocide, Tehcir, Meds Yeghern)

Psi Koloji K Savaş Kıskacında Türkî Ye (Genocide, Tehcir, Meds Yeghern)-Turkey in the Princers of Psychological War (Genocide, Tehcir, Meds Yeghern)
Ermeniler, bugün uluslararası arenada çeşitli tezler ileri sürmekte ve bu sayede Türkiye Cumhuriyeti***8217;ni bir oldu ve bitti ile karşı karşıya bırakmaya çalışmaktadırlar. Bunu yaparken de özellikle kelimeler kullanılmakta ve görsel medya bu hususla ilgili olarak yönlendirilmektedir. Medya vasıtasıyla kelimelere ucu açık anlamlar yüklemek Ermeni diasporasının uluslararası propaganda yaparken kullandığı en önemli malzemedir.
Kelimelerin ucu açık ve vurgulu olması ve bu kelimelerin Avrupa ülkeleri ve ABD gibi güç merkezleri tarafından kullanılması, Türkleri anti tez oluşturma hususunda sıkıntıya sokmaktadır. Genocide, Tehcir, ve son olarak ABD Başkanı Barak Hüseyn Obama tarafından kullanılan Meds Yeghern kelimeleri, bu oyunda yer alan önemli vasıtalardır.
images.jpeg
Armenians put forward a number of thesis in international arena of today and thus try to put Turkey in a fait accompli position. Words are used in such an action and visual media is directed in this direction. To give obscure meanings to the words through media is an important material used by Armenian diaspora.
Obscure use and stress of words and their use by powers such as European countries and USA claims difficulties in anti-thesis creation by Turkish party. Genocide, deportation and Meds Yeghern recently used by Barak Huseyn Obama, President of the United States of America are important means used in the abovementioned game.

Giriş
Ermeni diasporası ve Ermenistan, 1915 yılında Ermeniler tarafından Türklere uygulanmış planlı yok etme/katliam gerçeğini saptırarak, Ermenilerin Türkler tarafından katledildiği şeklinde, bir takım asılsız iddialarda bulunarak pek çok Avrupa ve Asya ülkesini meşgul etmeyi başarmışlardır. Asala Örgütünün bertaraf edilmesinden sonra Ermeni diasporası uluslararası arenada sürdürdüğü etkin propaganda ile asılsız soykırım iddialarını taslaklar haline getirerek, bir taraftan Avrupa parlamentolarında diğer taraftan da ABD'de kabul ettirmeye çalışmaya başlamıştır. Bunda da bir hayli başarı kazandıkları inkar edilemez . Tanımı dahi tam olarak yapılamayan bu iddialar üzerinden yeni bir stratejiye de başvurdukları görülmektedir. Bu stratejinin ana malzemesi olarak da kelimeler/kavramlar kullanılmakta ve kullanılmaya devam edilmektedir. Buradaki maksat Türkiye Cumhuriyetini uluslararası kamuoyu karşısında yalnızlaştırmak ve uluslar arası kamuoyu etkisiz kılmaktır. Türkiye Cumhuriyetini tehdit eden birçok faktörün etkisizleştirilmesi için Türk insanı tarafından atılan adımlar, söz konusu Ermeni iddialarının uluslararası parlamentolarda kabul edilmemesi yönünde sürdürülen çalışmalar bir dereceye kadar başarı sağlamışken, bu "yeni stratejiye"/"kavramlar üzerinden sürdürülen kavgaya" karşı henüz bir çalışma olmaması, Türkiye'nin elini kolunu bağlamaktadır.
Bu makalenin amacı, Türkiye Cumhuriyeti ni uluslar arası camiada sıkıntıya düşüren bu kavramları ve bu kavramların kullanılmasıyla kitleler üzerinde meydana getirilen psikolojik baskının nasıl oluşturulduğunu ortaya koymaktır.

Dr. Haydar ÇORUH
Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğrt. Üyesi.
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf 2505.pdf (297,7 KB (Kilobyte), 4x kez indirilmiştir)
__________________
[CENTER][URL="http://www.nevart.net/"][IMG]http://www.nuveforum.net/galeri/data/500/2602.jpg[/img][/url]
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları[/CENTER]
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
(genocide, koloji, kıskacında, meds, psi, savaş, tehcir, türki, yeghern)

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 22:25 .