Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi > Biyo-Hukuk Ve Özellikle Klonlamaya İlişkin İslâm Hukukundaki Görüşler

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi hakkinda Biyo-Hukuk Ve Özellikle Klonlamaya İlişkin İslâm Hukukundaki Görüşler ile ilgili bilgiler


[coverattach=1]Biyo-Hukuk Ve Özellikle Klonlamaya İlişkin İslâm Hukukundaki Görüşler-Biolaw and opinions in the Islamic law particularly relating to cloning Bu çalışmada hayatın başlangıcı ve ya¬şama hakkı, tıbbi müdahalenin hukuka uygunluk se¬bebi

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 24.04.10, 14:34
aşk falı - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Yaratıcı
 
Üyelik tarihi: Jul 2007
İletiler: 1.390
aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.aşk falı için ne kadar gurur duyulsa azdır.
Standart Biyo-Hukuk Ve Özellikle Klonlamaya İlişkin İslâm Hukukundaki Görüşler

[coverattach=1]Biyo-Hukuk Ve Özellikle Klonlamaya İlişkin İslâm Hukukundaki Görüşler-Biolaw and opinions in the Islamic law particularly relating to cloning
Bu çalışmada hayatın başlangıcı ve ya¬şama hakkı, tıbbi müdahalenin hukuka uygunluk se¬bebi oluşturması, organ, doku ve kök hücre nakli, klonlama ve insan klonlama, intihar, talep üzerine öldürme ve ötanazi eli ilgili İslam kaynaklarındaki bilgileri özet olarak sunacağım.

In this study, I'll summarize that the beginning of life and life right, to form suitability reason for law of medical intervene, the transferring of organ, tissue and root cell, cloning, suicide, to kill on demand and the information in the Islamic sources concerned with othanasi.

I-GİRİŞ
Tıp biliminin en önemli amacı insan sağlığını korumak ve hastalıklara çare bulmaktır. Bu amaç doğrultusunda tıp, sürekli olarak kendini yenilemektedir.
Nihai uygulama alanı insan olan bir disiplindeki gelişmelerin önü kesilemeyeceği gibi, bu konudaki çalışmalar tamamen kontrol dışı da bırakılamaz.1
Avrupa Konseyi çerçevesinde 4 Nisan 1997 tarihinde imzaya açılmış olan ***8220;Biyoloji ve Tıbbın Uygulanması Bakımından İnsan Hakları ve İnsan Haysiyetinin Korunması Sözleşmesi: İnsan Hakları ve Biyotıp Sözleşmesi***8221; Türkiye tarafından onaylanması 3.12.2003 tarih ve 5013 sayılı kanunla uygun bulunmuş, bu kanun 9.12.2003 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Bu sözleşmede bahsi geçen bazı kurumlarla ilgili İslam hukukçularının görüşlerini özet şekilde vermek için bu bildiri hazırlanmıştır.
İslâm inancına göre insan, diğer yaratıklardan üstündür.2 Çünkü o, Allah***8217;ın yeryüzündeki halifesidir (2/Bakara, 30). Allah, insana kendi ruhundan üflemiş, 1 5237 sayılı TCK m.90 gerekçesinden 2 İnsan onuru sorumluluk bilinciyle, sorumluluk ise özgür irade ile ilgilidir.
İnsan üstün onur sahibidir (17/İsra, 70). İnsanın en önemli hakkı, yaşama ve vücut bütünlüğünü koruma hakkıdır. Bir insanı öldüren bütün insanları öldürmüş, bir insanı yaşatan da bütün insanları yaşatmış gibidir (5/Maide, 32).

DOÇ.DR. MUSTAFA AVCI
Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi
Eklenmiş Resim
Dosya tipi: jpg islam hukuku.jpg (49,8 KB (Kilobyte), 12x kez indirilmiştir)
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf 11.pdf (306,4 KB (Kilobyte), 35x kez indirilmiştir)
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 02.07.13, 09:18
Çekingen
 
Üyelik tarihi: Jul 2013
İletiler: 49
Mehmet3567 doğru yolda ilerliyor.
Standart Cevap: Biyo-Hukuk Ve Özellikle Klonlamaya İlişkin İslâm Hukukundaki Görüşler

Teşekkür ederim paylaşım için
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
aura cleanmax, biyo-hukuk, görüşler, hukukundaki, ihlas temizlik robotu, klonlamaya, özellikle, ılişkin, ıslam

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 18:06 .