Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi > İşletme Bölümü > Kurumsal Kaynak Planlaması (Erp) Ve İşletme Açısından Önemi

İşletme Bölümü hakkinda Kurumsal Kaynak Planlaması (Erp) Ve İşletme Açısından Önemi ile ilgili bilgiler


Kurumsal Kaynak Planlaması (Erp) Ve ***288;***289;letme Açısından Önemi-Enterprıse Resource Plannıng And The Importance For Company Bu çalışmada rekabet ve hızın hakim olduğu iş yaşamında tedarikten dağıtıma kadar işletmelerin tüm fonksiyonlarını

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 10.05.10, 09:12
world - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
İletiler: 911
world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.world artık çok görkemli biri.
Standart Kurumsal Kaynak Planlaması (Erp) Ve İşletme Açısından Önemi

Kurumsal Kaynak Planlaması (Erp) Ve ***288;***289;letme Açısından Önemi-Enterprıse Resource Plannıng And The Importance For Company
Bu çalışmada rekabet ve hızın hakim olduğu iş yaşamında tedarikten dağıtıma kadar işletmelerin tüm fonksiyonlarını bütünleşik bir bilgi/veri sistemi ile yönetmesini sağlayan Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) konu edinilmiştir. ERP sistemini kullanmayı düşünen işletmeler için yol gösterici olabilecek şekilde ERP sistemi tanıtılmış, literatür araştırmaları ile günümüze kadar olan gelişimine değinilmiştir. ERP uygulama süreci hakkında bilgi verilerek işletme açısından önemi incelenmiştir.

In this study, the topic is Enterprise Resource Planning (ERP) which enables enterprise to maintain all its functions with an integrated data system. ERP system was made known for the companies which want to use ERP, mentioned its progress up to now with the literature research. Process of implementation was informed and was analyzed the importance for company.

GİRİŞ
Bilgi ve iletişim teknolojisindeki gelişmelere paralel olarak işletmelerde, yeni yönetim ve iş yapma yaklaşımı ile bilgisayar kullanımlarının artmasının bir sonucu, Kurumsal Kaynak Planlaması (Enterprise Resource Planning-ERP) dır. Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP), işletmelerin tedarikten dağıtıma kadar tüm fonksiyonlarını bütünleşik bir bilgi yönetim sistemi desteğiyle yönetmesini sağlayan geniş kapsamlı bilgisayar yazılımıdır.
İşletmeler sahip oldukları kaynakları etkin kullanabilmek için son kırk yıldır önemli ölçüde çaba göstermektedirler. Çıktının girdiye oranı şeklindeki verimlilik tanımına göre paydanın değerinin azalması verimliliğin artacağı ile eş anlamlıdır. İşletmenin sahip olduğu pek çok kaynak paydaya etki eden unsurlar arasındadır. Depoda kimsenin dikkatini çekmeyen ve zamanında büyük miktarda ödeme yapılarak satın alınmış atıl halde duran malzemeler buna örnek olarak gösterilebilir. "Kurumsal Kaynak Planlama" yazılımları tüm bu girdilerin etkin olarak kullanımına yardımcı olur (İnal,2004;24).
1.JPG

Yrd. Doç. Dr. Gülnur KEÇEK-Ar***290;. Grv. Esra YILDIRIM
Dumlupınar Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü, Sayısal Yöntemler ABD
Dumlupınar Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü, Üretim Yönetimi ve Pazarlama ABD
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf 29240-258.pdf (401,4 KB (Kilobyte), 139x kez indirilmiştir)
__________________
[CENTER][URL="http://www.nevart.net/"][IMG]http://www.nuveforum.net/galeri/data/500/2602.jpg[/img][/url]
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları[/CENTER]
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
(erp), açısından, kaynak, kurumsal, önemi, planlaması, ışletme

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 16:41 .