Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > Mühendislik Fakültesi > Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü > Orbital Dövme Teknolojisinde Son Gelişme-Recent development in orbital forging technology

Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü hakkinda Orbital Dövme Teknolojisinde Son Gelişme-Recent development in orbital forging technology ile ilgili bilgiler


Bu çalışmanın ana subjecl klasik orbital dövme teknolojinin uzantısı olasılığını araştırılması daha maliyet dövme işlemi etkili elde etmektir. Orbital dövme işlemi şekilli parçaların artan dövme yöntemi uygulayarak dövme için kullanılır.Orbital

Like Tree1Likes
  • 1 Post By CiwCiw

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 13.12.09, 10:18
Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 21.463
Blog Başlıkları: 13
CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Orbital Dövme Teknolojisinde Son Gelişme-Recent development in orbital forging technology

Bu çalışmanın ana subjecl klasik orbital dövme teknolojinin uzantısı olasılığını araştırılması daha maliyet dövme işlemi etkili elde etmektir. Orbital dövme işlemi şekilli parçaların artan dövme yöntemi uygulayarak dövme için kullanılır.Orbital dövme sonucu geleneksel dövme işlemi ile elde edilen bu çalışmasında karşılaştırılır ve simülasyon sonuçları. 3D sonlu eleman (FE) simülasyonları orbital dövme sürecinin yetenekleri ve uygun kalıp tasarımı değerlendirmek için mevcut proje ve kullanılan dövme yükleri tahmin. Simülasyonları Seçilen sonuçları kağıt sunulmaktadır. Bu sonuçlar daha da karşılaştırma ve konvansiyonel orbital dövme yaklaşımın olası değişiklikler hakkında tartışma için temelidir.

The main subjecl of the present work is investigation of possibility of extension of classical orbital forging technology to obtain more cost effective forging process. Orbital forging is the process used for forging of shaped parts by applying the incremental forging method. Results of simulation of orbital forging are compared in the present work with the result obtained from a conventional forging process. 3D finite element (FE) simulations are used in the present project to evaluate the capabilities of the orbital forging process and proper die design, and to predict the forging loads the. Selected results of simulations are presented in the paper. These results are the basis for the further comparison and discussion about possible modifications of conventional orbital forging approach.

1 GİRİŞ
Artan toplu şekillendirme Avantajları iyi literatürde [1-5 bilinen]. Bu teknoloji yaygın endüstriyel koşullarda ve yükleri azaltmak için geleneksel monotonie süreci ile karşılaştırıldığında dövme sırasında işlenebilme artırmak için uygulanır. Başka bir avantaj ve neredeyse formable malzemeleri kurma yüksek deformasyon derece elde etmek imkanı vardır. Öte yandan, birçok adımlar bu süreçte ürünün son şeklini almak gereklidir, ne zaman üretim uzanır. Şekillendirme artan çapraz ve profil haddeleme, açık süreçlerinin Tipik örnekler dövme, döner dövülme veya orbital (Şekil 1) [6 dövme die]. Analiz avantajları ve orbital dövme ve bu teknolojinin olası iyileştirme incelenmesi sınırlamalarını Bu eserin tabidir.
Orbital, Şekil 2'de, şekilli parçaların artan yöntemi uygulayarak dövme için kullanılan dövme sundu. Bir örnek bir orbitaldeki üst kalıp arasına yerleştirilir Bu teknolojide. Bu örnek doğru olmayan bir hamle-dönen alt ölmektedir. Alt kalıp düzgün ve şekilli bir final bölümünün şekli aktarmak için kullanılır. Bu teknolojinin ilk değişiklik alt taşımak için eksenel üst kalıp doğru, bu durumda eksenel sabit ama hala kendi ekseni yörünge hareketleri yapar die.
Bu iki teknoloji geleneksel dövme göre benzer avantajlara sahip. Ana avantajı yükü azaltma ve malzeme olanağı başarısızlık tehlikesi olmadan çok büyük defomiations elde etmektir.
1.JPG
These two technologies have similar advantages in comparison to conventional forging. The main advantage is load reduction and possibility to obtain very large defomiations without the danger of material failure.

1 INTRODUCTION
Advantages of incremental bulk forming are well known in the literature [1-5]. This technology is commonly applied in industrial conditions, to reduce loads and to increase workability during forging in comparison with the conventional monotonie process. Another advantage is the possibility to forge hardly formable materials and to obtain high deformation degrees. On the other hand, many steps are necessary in this process to obtain final shape of the product, what extends the manufacturing time. Typical examples of processes of incremental forming are cross and profile rolling, open die forging, rotary swaging or orbital forging (Figure 1) [6]. Analysis of advantages and limitations of orbital forging and investigation of possible improvement in this technology are the subject of this work.
Orbital forging, presented in Figure 2, is used for forging of shaped parts by applying the incremental method. In this technology a sample is placed between an orbiting upper die. that moves towards the sample, and a non-rotating lower die. The lower die is properly shaped and is used to transfer the shape of the final part. The first modification of this technology is to move the lower die axially toward the upper die, that in this case is fixed axially but still its axis makes orbital motions.

J. Nowak1. L. Madej1, S. Ziolkiewicz", A. Plewinski2, F. Grosman3, M. Pietrzyk1
1Akademia Gromniczo-Hutnicza, al. Mickiewicza 30, 30-0159 Krakow, Poland.
2 Instytut Obrohki Plastycznej, id. Jana Paw/a II14, 61-139 Poznan, Poland.
3 Polilechnika Slaska, ul. Krasinskiego 8, 40-019 Katowice, Poland.
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf p_No_168.pdf (462,2 KB (Kilobyte), 52x kez indirilmiştir)
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
development, dövme, forging, gelişme-recent, orbital, son, technology, teknolojisinde

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 08:56 .