Nüve Forum

Nüve Forum > akademik > Mühendislik Fakültesi > Maden Mühendisliği Bölümü > Temel Seramik Hammaddelerinin İş İndekslerinin Belirlenmesi

Maden Mühendisliği Bölümü hakkinda Temel Seramik Hammaddelerinin İş İndekslerinin Belirlenmesi ile ilgili bilgiler


Temel Seramik Hammaddelerinin İş İndekslerinin Belirlenmesi-Determination Of Work Indexes Of Basic Ceramic Raw Materials Bu çalışmada, temel seramik hammaddelerinin öğütülebilirlikleri Bond öğütülebilirlik testi kullanılarak incelenmiş ve elde edilen sonuçlar karşılaştırılmıştır.

Like Tree1Likes
  • 1 Post By parametre

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 03.10.10, 20:54
parametre - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Genel Yönetici
 
Üyelik tarihi: Sep 2009
Nereden: Kocaeli
İletiler: 568
parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.parametre için ne kadar gurur duyulsa azdır.
Standart Temel Seramik Hammaddelerinin İş İndekslerinin Belirlenmesi

Temel Seramik Hammaddelerinin İş İndekslerinin Belirlenmesi-Determination Of Work Indexes Of Basic Ceramic Raw Materials
Bu çalışmada, temel seramik hammaddelerinin öğütülebilirlikleri Bond öğütülebilirlik testi kullanılarak incelenmiş ve elde edilen sonuçlar karşılaştırılmıştır.
Bond öğütülebilirlik test sonuçları incelendiğinde hammaddelerin iş indekslerinin hammadde sertliğine bağlı olduğu görülmüştür.

In this study, the grindability of basic ceramic raw materials have been investigated by using Bond grindability test and the results have been compared.
Bond grindability test results show that work indexes of raw materials are dependent on their hardnesses.

I. GİRİŞ
Kırma ve öğütmeyle gerçekleştirilen boyut küçültme, maden, metalürji, kimya ve seramik endüstrilerinde kullanılan önemli bir işlemdir. Seramik endüstrisinde malzemenin ortalama parça boyutunu düşürmek, parça porozitesini azaltmak, kolloit içeriğini arttırmak, parçanın şeklini değiştirmek, etkili bir dağıtma ve karıştırma sağlamak için oldukça yoğun kullanılır. Seramik endüstrisinde boyut küçültmenin diğer bir amacı, özellikle presleme, kurutma ve pişirme esnasında, tanelerin birbirleriyle olan reaksiyonlarını hızlandırmaktır [1]. Bilindiği gibi, öğütmeye harcanan enerjinin önemli bir miktarı ısı enerjisine dönüşmekte ve öğütmede etkili bir şekilde kullanılamamaktadır. Bu yüzden öğütme verimli bir proses değildir. Bununla beraber, daha az enerji tüketen daha etkili öğütme sistemlerinin elde edilmesi mümkündür.
Bunun için de malzemelerin iş indekslerinin önceden belirlenmesi ve iş indekslerinin hangi parametrelere bağlı olduğunun bilinmesi gerekmektedir [2].
Bu çalışmanın amacı, seramik hammaddelerinin öğütülebilirliklerinin belirlenmesi ve bu değerler ile hammaddelerin sertlikleri arasında bir ilişki olup olmadığının araştırılmasıdır. Seramik hammaddelerinin öğütülebilirliklerinin belirlenmesinde Bond öğütülebilirlik test yöntemi kullanılmıştır.
1.JPG

Halil İPEK 1, Yaşar UÇBAŞ 2
1,2 Osmangazi Üniv.,Müh.Mim.Fak., Maden Müh. Böl., 26480 Batı Meşelik, ESKİŞEHİR
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: pdf 4.pdf (200,3 KB (Kilobyte), 8x kez indirilmiştir)
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Tejnikleri Kursu

NuveRadyo Linki
Flatcast Tema Yapımı
Photoshop Dersleri Linki
Corel Draw Dersleri Linki
Corel PHOTO-PAINT Dersleri
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
belirlenmesi, hammaddelerinin, seramik, temel, ındekslerinin

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 03:04 .