Nüve Forum


İslam ile İlgili Çeşitli Tartışmalar hakkinda İnsanlar başörtüsüyle okusun diye.. ile ilgili bilgiler


''terörle savaş stratejisini asker belirler. ve son 5 yılda bu stratejide değişen bariz herhangi bir parametre yoktur'' =>cevap: sevgili hayati, yeterince açıklayıcı bilgine teşekkürler..anlatmak istediğimi anlatamadığımı düşünüyorum. Başbakan sence medya

Like Tree18Likes

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #31  
Alt 16.06.07, 21:07
hercai - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Çekingen
 
Üyelik tarihi: Jun 2007
İletiler: 70
hercai olağanüstü bir gizeme sahip!hercai olağanüstü bir gizeme sahip!hercai olağanüstü bir gizeme sahip!
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

''terörle savaş stratejisini asker belirler.
ve son 5 yılda bu stratejide değişen bariz herhangi bir parametre yoktur''


=>cevap:
sevgili hayati, yeterince açıklayıcı bilgine teşekkürler..anlatmak istediğimi anlatamadığımı düşünüyorum.
Başbakan sence medya patronlarıyla ne görüşecek?...
pkk nın reklamını yapıcı terör haberlerini azaltın, veya uslubumuza dikkat edelim ülkeye zarar veriyor vs.vb.sözler... artık ne düşünmüş tasarlamışsa nasıl hazırlanmışla, onları söylemiycekmi?

e birde onları ikna ederse, sonucta bu kimin işine yarıyacak? tabiki partisinin..öte yandan şehitlerimizi kaybetmeye devam edeceğiz.ama Halkımızın gözleri kapatılacak kulakları tıkanacak.ne diye?örgüt reklamını yapıyo diye.bunlar maksatlı cümleler esas kendisi pkk yı kullanıp medyanın üstüne gidecek..diye düşünüyorum
__________________
''nekadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır''
mevlana
Alıntı ile Cevapla
  #32  
Alt 16.06.07, 21:31
NİDA - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Acemi
 
Üyelik tarihi: May 2007
İletiler: 21
NİDA yakında çok ünlü biri olacak!
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

düşüncelerin önümüzdeki yılarda olacak şeyler gibi görünmüyor ama yinede tek isteğim daha özgür bir türkiye emeğine sağlık
Alıntı ile Cevapla
  #33  
Alt 17.06.07, 01:26
olimpos - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Acemi
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
Nereden: ankara/yenimahalle
İletiler: 5
olimpos doğru yolda ilerliyor.
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

başörtüsüne bir diyeceğim yok;ancak günümüzde kullanılan motif siyasal islamın malzemesi olan türbandır ,''cevabı konu olarak tartışma bölümüne eklediğim çağın vebası siyasal islam içinden bulabilirsiniz
Alıntı ile Cevapla
  #34  
Alt 20.07.07, 11:07
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Alıntı:
olimpos´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
başörtüsüne bir diyeceğim yok;ancak günümüzde kullanılan motif siyasal islamın malzemesi olan türbandır ,''cevabı konu olarak tartışma bölümüne eklediğim çağın vebası siyasal islam içinden bulabilirsiniz
siyasal islam olmasın tek doğru görüş benimki mi demek istiyorsunuz.bunlarda olacaktır tabiki.
ayrıca türbanı simge yapan karşı çıkanlardır takan değil.kaldıki özkürlükleri savunacaksak insanların siyasal simgelerinede karışmamalıyız
Alıntı ile Cevapla
  #35  
Alt 02.08.07, 18:04
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..
ERKEKLER SUSTU SÖZ SIRASI KADINLARDA***8220;Onlar ne kadar giyinirse, ben o kadar çıplak kalıyorum***8221; eleştirisi türban tartışmasını alevlendirdi

02.08.2007 17:51Milliyet Gazetesi yazarı Ece Temelkuran***8217;ın ***8220;Başörtüsünün gözleri***8221; yazısı, bir süredir sadece cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili olarak cumhurbaşkanı adaylarının eşinin başı açık ya da kapalı olması çerçevesinde yapılan türban tartışmasını, başka bir platforma taşıdı. ***8220;Okur-yazar kesimin, bu muhafazakar hareketi sivil-demokrat olmak adına alkışlamasına***8221; tepkisini ifade eden Temelkuran, sokaktaki hissiyatını açıkça ifade etti: ***8220;Onlar ne kadar çok giyinirse, ben o kadar çıplak kalıyorum. Ve beni çıplak bırakmaya kimsenin hakkı yok!***8221; Temelkuran bu kadar açık ifade edince Yazar Hidayet Şefkat Tuksal, Yazar Elif Şafak, Sümerolog Muazzez İlmiye Çığ, Yazar Yıldız Ramazanoğlu, Gazeteci Nihal Bengisu Karaca, Yönetmen Gül Oğuz***8217;a ve çok sayıda başı açık-başı kapalı kadına sorduk: Siz kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Ece Temelkuran (Gazeteci):
BENİ ÇIPLAK BIRAKMAYA HAKLARI YOK
Beni bu yazıları yazmaya iten şey özellikle okur-yazar insanların ***8220;sivil olmak***8221;, ***8220;demokrat olmak***8221; adına bu muhafazakar hareketi desteklemeleri ve alkış tutmaları oldu. Bu insanların çoğu üst kesimden gelen insanlar. Özellikle kadınlar bu konuda çok üzüyor beni. Kendi kişisel hayatları bu konuda sekteye uğramadığı için çok rahat konuşuyorlar. Onlara şunu söylemek istiyorum: Bu sivil hareket Adıyaman***8217;da 16 yaşındaki bir kıza hiç yaşama alanı bırakmıyorsa ben tabii ki karşı çıkarım.

Okurlardan aldığım tepkiler şöyleydi: ***8220;Yüzde 60***8217;ı bu konuda nasıl soru sorarsınız***8221; diye e-postalar gönderdi. Bana iletilen tepkiler bu yönde olmasına rağmen diğer yüzde 40-50***8217;lik bölüm de ***8220;Evet biz de bu konuda soru sormak istiyoruz ama hiç bir şekilde buna izin yok***8221; diyor. Bana ilgilinç gelen şu: En öfkeli e-postalar erkeklerden geliyor, kadınlardan değil. Muhafazakar kesimin erkekleri tuhaf bir şekilde, namus meselesi mi yapıyorlar bilemiyorum, kadınlardan çok daha öfkeliler. Erkeklerin asabi durumunu çok ilginç buluyorum. Namus sözcüğü Yunanca ***8220;kural***8221;, ***8220;norm***8221; sözcüğünden gelir. Ve bunlar neyi savunduklarını bilmeden savunuyorlar.

Muhafazakar kesimden ***8220;Sen nasıl bizim huzurumuzu bozarsın***8221; gibi bir tepki var. Son zamanlarda böyle şeyler yazıp söyleyince,***8221;Taşkafa Kemalist***8221;, ***8220;Köy Enstitülü Kafalı***8221; ilan ediliyorsunuz. En önemli şey, ***8220;antidemokrat***8221;, ***8220;sivil değil***8221; yakıştırmaları. Böyle tepkiler, büyük cehalet. Hissiyatım şu: Kadınlar bu meseleyi kendi aralarında konuşmadıkları sürece erkekler onların adına konuşuyor ve bu sadece örtüsüz kadınlara değil, başörtülü kadınlara da haksızlık oluyor. Sanıyorum başı açık olduğum için hemen bir saldırı simülasyonu yaratıldı. Sokakta hissettiğim şeyi söyliyeyim: Onlar kapanınca ben açık kalıyorum. Onlar ne kadar çok giyinirse ben o kadar çıplak kalıyorum. Ve beni çıplak bırakmaya kimsenin hakkı yok. Ve bu öyle berbat bir kuyu ki, çıkmak imkansız.

Hidayet Şefkatli Tuksal (Yazar):
SORUMLUSU ERBAKAN***8217;IN APTAL GEVEZE EKİBİ
Bence bu tanımlardan iki kadın kesimi de olumsuz etkilenmektedir. Bu iki halin de Türkiye***8217;de, tartışılması tabu konular olmaktan çıkıp, tartışılabilmesi gereklidir.

Ece Temelkuran***8217;ın bu sorusuna öfkelenmek yerine, söz konusu ülkelerdeki kadın deneyimlerine bakabilir, birbirimizi mutsuz etmeden ama özgürce ve yan yana yaşayabileceğimiz çözümler üretebiliriz diye düşünüyorum.

Kurgusal olarak üretilen bir başörtülü heyhülası var. Bunda, Necmettin Erbakan***8217;ın, onun sorumsuz, geveze ekibinden aptal insanların, ***8220;Başörtüsü namusumuzdur***8221; gibi maksadını aşan ve başörtülüleri asla temsil etmeyen hamasi mesajlarının bu kurguda çok önemli yeri var tabii... Erbakan***8217;a karşı olan başörtülülere de karşı oldu.

Yıldız Ramazanoğlu (Yazar):
BEN DE ÇIPLAK BEDENİ GÖRMEK İSTEMİYORUM
Hiç kimsenin aşırı derecede çıplak bedenini kadın olarak görmek istemiyorum. Ne erkek, ne de çıplak kadın bedeninin bir iş yerinde, çok uzun süre kaldığım bir yerde bana dayatılmasını istemiyorum. O vücudu seyretmek istemiyorum, görüş alanım içinde olmasını istemiyorum. Sekiz saat mesai yapıyorum, bir erkeğin karşısında oturduğumu düşünün, bu beni rahatsız eder.

***8220;Esas kadın***8221; olarak, ***8220;norm***8221; olarak dünyaya başı açık bir kadının temsil edici olarak konulması, tamamen ***8216;modernitenin hurafesi***8217; diye düşünüyorum. 50 sene öncesinde bile bütün dinlere, hanif dinlere mensup kadınların hepsi örtünürlerdi. Çünkü bu onlara gelen vahiyin sonucudur. 50 sene içinde herşeyin allak bullak olup önümüze form olarak Hülya Avşar gibi kadınların, norm olarak, esas kadın olarak konulması çok yeni şeyler. Bunları kabul etmek zorunda değiliz. Ailemde başörtülü kadınların sayısı daha az. Kesinlikle başı açık kadınlar da dindar değiller, gibi bir şey de söylenemez.

Elif Şafak (Yazar):
AHLAKSIZ GÖZÜYLE BAKANDAN RAHATSIZ OLURUM
Ben örtülü-örtüsüz kadın ayrımından biraz rahatsız olan biriyim. Denize kapalı girenden rahatsız olmuyorum. Öbürü üstsüz girmek istiyorsa, buyursun girsin. Benim kıyafetime karışılırsa rahatsız olurum. Yani müdahaleden rahatsız olurum. Eğer başı açık kadına ahlaksız kadın gözüyle bakılıyorsa, -Çünkü öyle şeyler de oluyor. Başı kapalının yanında başı açık kadına ahlaksız kadın gözüyle bakanlar oluyor.- bundan rahatsız olurum.

Nihal Bengisu Karaca (Gazeteci):
DİYELİM Kİ MEVSİM YAZ
Diyelim ki mevsim yaz, kadınlardan biri sıcağa rağmen örtünmüş, diğeri örtülü değil ve dolayısıyla diğer kadın kadar rahatsız değil; bu durumda örtülü olmayan eğer dindar değilse, kendini aklından dolayı tebrik edecek ve harika hissedecektir. Nazik davranması ve kendisini sessiz sessiz tebrik etmesi tercihe şayandır. Fakat örtüsüz kadının dini duyarlılıkları varsa, kendisini dindar bir kadın olarak tanımlıyorsa, örtülü olanın örtünmekle yüklendiği bedelden dolayı manevi bir sıkıntı yaşayabilir. Bu sıkıntı derinleşebilir, büyük sorgulamalara gidebilir, hayat tarzı özeleştirisine dönebilir, bilemeyiz, bilemediğimiz gibi herhalde müdahil de olamayız. Ancak herhalukarda, az çok dinini bilen ve kendisini dindar olarak tanımlayan bir örtüsüz kadın, ahiret hayatının, Allah***8217;ın sevgisini kazanmanın, salt örtünmekle olmadığını, örtüsüz olmasının kendisini bu dairenin dışında bırakmadığını bilecek durumdadır.

İnanmayan, dindar olmayan bir örtüsüz kadın olsaydım, örtü meselesini zaten umursamaz ama insanlar benimkinden farklı referanslarla hareket ediyor diye de bu kadar kızmazdım diye düşünüyorum.

Muazzez İlmiye Çığ (Sümerolog):
BENİM DİNİME İMANIMA KARIŞMAYA HAKLARI YOK
İnanır mısınız, benim örtülü dostlarım var. Şimdi, örtünenler ***8220;namuslu, dindar***8221;, örtünmeyenler ***8220;namussuz, dinsiz***8221; demeleri, beni sinir ediyor. Yani kendilerini ***8220;namuslu, dindar, inançlı***8221; gösterip diğer başörtüsüz olanlara ***8220;imansız, dinsiz, inançsız***8221; demeleri beni çok üzüyor. Benim dinime imanıma kimsenin karışmaya hakkı yok. Benim de onlarınkine karışma hakkım yok. Ama benim inandığım şeylere bu şekilde bakmalarına çok kızıyorum. Namus insanların vicdanında. Sonra öyle bir örtü ki onların ki, yarı bellerine kadar yırtmaç oluyor, topuklarına kadar elbise, yüksek topuklar, yüzler boyalı... Çok üzülüyorum, o genç kızlardan çoğu kapanmak istemiyor.

Elif Dağdeviren: (Yapımcı)
BANA ***8216;AHLAKSIZ GÖZÜYLE Mİ BAKACAK***8217; ŞÜPHESİ DOĞUYOR
Bu son dönemlerde hayatımıza giren bir şey oldu. Bizim çocukluğumuzda babaannem örtülüydü ve kendimi hiç farklı hissetmiyordum, bu son dörece normal bir şeydi. Fakat normalden dışarı taşmasının nedeni, örtünme meselesinin çok tehlikeli bir şekilde iktidara ve güce alet edilmesi. Bu mesele özgür bir seçimden ziyade namus meselesine dönüştürüldü. İnsanlar, ***8220;Başımı bağlıyorum, benim farkım belli olsun***8221; cümlesi kuruyorlar. Bu, ağır bir cümle. Benim bireysel ve dinsel özgürlüğümle ilgili değil, ahlakımla ilgili bir mesele haline gelmiş oluyor. O zaman da kendi çevresinin dışına çıktığında insanda ***8220;Acaba bana ahlaksız kadın gözüyle mi bakacak***8221; şüphesi doğuruyor. Ahlak, bir örtüye bağlanmış olduğu için üzerimizde yavaş yavaş baskı oluşturmaya başladı. Sanırım amaç da buydu zaten.

Gül Oğuz (Yönetmen):
***8220;ÖTEKİ***8221; KAVRAMINI ÇOK TEHLİKELİ BULUYORUM
Bu tip sorular maalesef farkında olmadan ***8216;öteki***8217; üreten sorular. Bu yüzden de ne soru ne de cevabın kendi başına herhangi bir yarar üreteceğini düşünüyorum. Sizin alacağınız cevaplar da ***8220;öteki***8221; üzerine olacaktır. Konuşulması gereken şey sistemdir. Her anlamda Türkiye***8217;deki ***8220;öteki***8221; kavramının çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Sosyolojik olarak olmaması gereken bir kavram. Bıçak sırtı bir kavram. Türkiye***8217;deki siyasi durumun bizim üzerimizdeki etkilerinin bütün olarak konuşulması gerektiğini düşünüyorum.

NTVMSNBS
Alıntı ile Cevapla
  #36  
Alt 25.08.07, 09:29
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Taslakta türban rötuşu

AKP***8217;nin hazırladığı Anayasa taslağında üniversitelerdeki türban yasağının önündeki engel kaldırılıyor

Taslakta orman vasfını yitirmiş arazilerin satışı da yer alıyor

BİLKENT Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ergun Özbudun***8217;un başkanlığındaki 6 kişilik heyetin hazırladığı ve AKP***8217;li hukukçular heyeti tarafından görüşüldükten sonra açıklanacak olan Anayasa taslağında, Türkiye***8217;nin en tartışmalı konularından biri olan türban yasağının kaldırılmasına yönelik hüküm de yer alıyor. Edinilen bilgiye göre Anayasa taslağının eğitim ve öğretim ile ilgili maddesine eklenmek üzere çeşitli öneriler sunuldu. Bunlar arasında, ***8220;Kimsenin kılık kıyafeti nedeniyle eğitim hakkı elinden alınamaz***8221; şeklinde ifadenin Anayasa***8217;ya konulmasına ilişkin bir öneri de yer alıyor.

Her türlü kıyafet serbest

Buna göre, Anayasa taslağında türban konusunda ***8220;hizmet alan - hizmet veren***8221; temelinde bir ayrım yapılması hedefleniyor. Öğrencilerin ***8220;hizmet alan***8221; statüsünde olmaları nedeniyle türban takmalarında laikliğe aykırı bir yön görülmediği savunuluyor. Bu ifadenin Anayasa***8217;ya girmesi halinde sadece türban değil, her türlü kıyafetle üniversitelere giriş serbest olacak.

Anayasa Mahkemesi kararı

Anayasa Mahkemesi, üniversitelerde türbanı serbest bırakan yasayı, Anayasa***8217;nın değiştirilemeyecek hükümleri arasında yer alan ***8220;laiklik ilkesine***8221; aykırı bularak, iptal etmişti. Türban yasağı, AİHM tarafından da Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi***8217;ne aykırı bulunmamıştı.

Anayasa***8217;ya eklenecek bir hükümle türbanın serbest bırakılması, Anayasa Mahkemesi***8217;nin önceki kararı ile çelişkili bir durum ortaya çıkaracak. Anayasa Mahkemesi***8217;nin kararına göre laiklik ilkesine aykırı olan bir hüküm Anayasa maddesi haline gelmiş olacak. Ancak Anayasa Mahkemesi***8217;nin Anayasa***8217;yı esastan denetleme ve iptal etme yetkisi olmadığı için bu hüküm iptal edilemeyecek. Dolayısıyla Anayasa Mahkemesi***8217;nin kararına göre laiklik ilkesine aykırı bir hüküm Anayasal norm haline geldiği için uygulanacak ve üniversitelerde türban yasağı kalkabilecek.

Taslakla Anayasa***8217;nın eşitlik ile ilgili maddesine ***8220;pozitif ayrımcılık***8221; la ilgili olarak şu hüküm konulacak: Kadın, çocuk ve yaşlılar için pozitif ayrımcılık niteliğinde yasalar çıkartılması anayasanın eşitlik ilkesine aykırılık oluşturmaz.

Devletçilik ilkesi kalkıyor

Anayasa taslağı serbest piyasa ekonomisinin işleyişini kolaylaştırıcı bir felsefe ile yazıldı. Bu doğrultuda mevcut Anayasa***8217;nın ***8220;Devletleştirme ve Özelleştirme***8221; başlıklı 47. maddesindeki ***8220;Kamu hizmeti niteliği taşıyan özel teşebbüsler, kamu yararının zorunlu kıldığı hallerde devletleştirilebilir***8221; hükmü kaldırılıyor. Böylece liberal ekonomiden dönülmesi ve ***8220;devletleştirme***8221; yapılmasının önü kesiliyor.

Orman satışı

Orman vasfını yitirmiş arazilerin satışında Anayasal engelleri ortadan kaldırmak için 2-B olarak bilinen düzenleme Anayasa***8217;ya alınıyor. Orman Kanunu***8217;nun 2. maddesinin b bendinde düzenlenen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışının sağlanması için bundan önce çıkarılan yasalar Anayasa***8217;ya aykırı olduğu için iptal edilmişti. Şimdi yapılacak düzenleme ile bu konudaki Anayasal engel ortadan kalkmış olacak.

Diyanet korunuyor

Anasaya taslağında, özellikle Alevilerin itiraz ettiği Diyanet İşleri Başkanlığı***8217;nın mevcut yapısının korunması esas alındı.Taslağa göre Gül yargılanabilir

Anayasa taslağına, Cumhurbaşkanlığı dokunulmazlığı ile ilgili mevcut Anayasa***8217;da yer almayan hükümler konulduğu belirtildi. Buna göre Cumhurbaşkanı dokunulmazlığı da milletvekili dokunulmazlığı kapsamında olacak. Taslağın milletvekili dokunulmazlığını düzenleyen maddelerine göre ise milletvekili seçilmeye engel suçlar dokunulmazlık kapsamından çıkarılıyor. Bu durumda zimmet, irtıkap, rüşvet, sahtecilik ve terör suçları dokunulmazlık kapsamında olmayacak. Taslağın bu haliyle yürürlüğe girmesi halinde, bu iki düzenleme birlikte değerlendirilecek. Bu durumda ***8220;Kayıp Trilyon***8221; davasında sahtecilik suçu işlediği iddiasıyla fezlekesi bulunan Abdullah Gül***8217;ün Cumhurbaşkanı seçildikten sonra yargılanması gündeme gelebilecek.

Bu yüzden AKP***8217;lilerin Anayasa taslağını değerlendirirken milletvekili ve cumhurbaşkanlığı dokunulmazlığına ilişkin hükümlerde değişiklik yapıp yapmayacakları merak korusu oldu.

Haber: Kemal GÖKTAŞ
Alıntı ile Cevapla
  #37  
Alt 25.08.07, 10:53
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Bence serbest bırakılmalı,hangi devirde yaşıyoruz?Çağdaşız diyenler bu kelimeyi ağzına alırken utanmıyorlarmı anlamıyorum.Teşekkürler hayaticiğim.
Alıntı ile Cevapla
  #38  
Alt 25.08.07, 11:29
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
İletiler: 122
warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Cevap: Ynt: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Alıntı:
hayati´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster


Nuh Gönültaş


Paşa geliyor paşa, başörtülüler dışarı...

Önce şu soruyu soralım da herkes kendi algı seviyesine göre kendi kendine cevaplasın. Soru: Paşaların gittiği her yerin, ayağını bastığı her yerin "kamusal alan" kabul edildiği ülkenin yönetim şekline ne ad verilir?

Peki ben de şunu sorayım,

İnsanların baş örtüsüz giremediği otellerin bulunduğu, içki içmesinin yasak olduğu piknik alanlarının yer aldığı, herkesin tesettürle gezinmek zorunda olduğu kampların kurulduğu ülkedeki rejime ne denir?

Hocam!

Tarafsız olmak lazım... Bu tesettür otellerine nasıl ki başı açık adamı almıyorlarsa, askerde gittiği yere baş örtülüyü almaz.

Böyle oteller bu ülkede bulunduğu sürece de ben de üniversitede baş örtüsüne karşı durmaya devam edeceğim...

Ne zamanki dincilerin kendi kamusal alanlarını oluşturmalarına da karşı durulur, ben de o zaman baş örtülü girilebilir üniversiteye derim...

Ayrıca bu ülkede baş örtülülerin üniversitede okumasına yasak getirilmesinin baş müsebbibi bülent arınç efendi ile necmettin erbakan efendidir...
Alıntı ile Cevapla
  #39  
Alt 25.08.07, 11:36
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
İletiler: 122
warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Alıntı:
gizemhamurcu´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Bence serbest bırakılmalı,hangi devirde yaşıyoruz?Çağdaşız diyenler bu kelimeyi ağzına alırken utanmıyorlarmı anlamıyorum.Teşekkürler hayaticiğim.
Sevgili Gizem,
Hani bazı yerlerde içki yasaklandı, bazı otellerde tesettürsüz girmek yasak.

Bu konularda ne düşünüyorsun? Onu da bir öğrenelim. Ondan sonra cevap yazacağım...
Alıntı ile Cevapla
  #40  
Alt 25.08.07, 11:39
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
İletiler: 122
warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Bu kafa üniversiteye girmemelidir arkadaşlar...

Yabancıya içki yasağı "ayıbı"

AtatürkÜniversitesi'nin davetlisi olarak Erzurum'a gelen yerli ve yabancı bilim adamları, 'Avrasya'da Yükselen Güçler Uluslararası Sempozyumu' sonunda düzenlenen kokteylde 'içki yasağı' ile karşılaştı. 11'i Rusya'dan olmak üzere İngiltere, Çin, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan 35 bilim adamının katıldığı konferans 3 gün sürdü. Konferans sonunda Erzurum Palan Otel'de konuklar için bir kokteyl verildi. Alınan bilgiye göre, aynı otelde konaklayan Rus araştırmacı Konstantin Zhukov, içki içmek isteyince, yasak olduğunu öğrendi. Zhukov otel yöneticisine "Parasını cebimizden verelim" dedi.

BELEDİYE YASAKLAMIŞ
Durumu fark eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Yaşar Sütbeyaz, garsona neden içki vermediklerini sordu ve "Büyükşehir Belediyesi tarafından otel yönetimi ile yapılan anlaşmada içki servisi çıkartıldı" cevabını aldı. Rektör, davete ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu'na "Misafirlerimize ayıp oluyor. Talimat verin de içki servisi yapsınlar" dedi. İçki servisi Tavlaşoğlu'nun talimatı ile başladı ve belediye içki servisi için otele 1000 YTL ödedi. İçki yasağı koymakla suçlanan AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler "Yasak yok. Sadece o an içki servisi düşünülmemiş. Unutulmuş" derken, Prof. Sütbeyaz ise, "Uluslararası sempozyuma ev sahipliği yaptığımız için sevinmiştik, ama içki krizi üzdü" dedi.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
başörtüsüyle, diye.., okusun, ınsanlar

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 07:01 .