Nüve Forum


İslam ile İlgili Çeşitli Tartışmalar hakkinda İnsanlar başörtüsüyle okusun diye.. ile ilgili bilgiler


Alıntı: besra ´isimli üyeden alıntı Herkez istedigi gibi giyenebilmeli.Birbirimizin özgürlüklerini önyargilarimiz ile engellememeliyiz. Ama bu arada sayin diyesi arkadasima katilmadanda edemiyorum. Ben eger acik giyiniyorum diye gitmek istedigim yere gidemezsem

Like Tree18Likes

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #51  
Alt 27.08.07, 14:20
aliy - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Dec 2006
İletiler: 977
Blog Başlıkları: 1
aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Alıntı:
besra´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Herkez istedigi gibi giyenebilmeli.Birbirimizin özgürlüklerini önyargilarimiz ile engellememeliyiz. Ama bu arada sayin diyesi arkadasima katilmadanda edemiyorum. Ben eger acik giyiniyorum diye gitmek istedigim yere gidemezsem o zaman burda oturmus niye sadece basörtüsünü tartisiyoruzki. Aslinda oturup tüm konuyu tartismaliyiz.
Giyim tarzlari yüzünden insanlari bir takim haklarindan kisitlayabilirmiyiz?
kisitlayabiliyorsak insanhaklari dedigimiz sey ne peki?
Sevgili Besra, Arkadaşların bahsettiği mevzu giyimimizle gideceğimiz yere karışıyorlar mevzusu değil, mevzu Alkollü içkilere getirilen yasaklama.

Arkadaşların yazısına bakıyorum, sadece bizde bu yasaklama var diğer Ülkelerde bu yasaklama yok izlenimine kapılıyorum halbu ki durum böyle değil, belli yerlerde Avrupa ülkelerindede bu tür uygulamalar var. Amerika da 21 yaş altındakiler Alkollü içki yasağı uygulamsı olan Eyaletler mevcut.
Onların bahsettiği konuyala mini eteğin hiç alakası yok, ayrıca Boğaz çevresine yolunuz düşerse oralarda Alkollü restaurant, tevarna ve benzeri yerlerin olduğunu ve herangi bir yasaklama olmadığınıda görürsünüz.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Benim söylediğim, içki yasaklandığında, türban için gösterilen hassasiyeti gösterecek misin göstermeyecek misin? Evet veya hayır... Sorum çok basit...
Herzaman Alkol ve sigara yasağının yanındayım. Nesillerin enbüyük düşmanı olarak gördüğüm, Alkol ve Sigarayada herzaman karşı olacağım bunu bir özgürlük olarak görmüyorum, insanın İntahar etme özgürlüğü olması nasıl mantıklı değilse, insanı yavaş yavaş öldüren bu iki öğeninde özgürlük kapsamında düşünmenizi doğru bulmuyorum. ama kişi alır içer bunada diyecek bir sözüm olmaz.

Ama giyim kuşam konusu derseniz o ayrı bir durum.

Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Sevgili Besra,
Ben içki konusunu ortaya atıyorum ki, burada başörtüsüne özgürlük diye böğrünen bir takım güruhun gerçek yüzünü göresiniz.

Sorun bakalım bu zatlara, yarın mini etek yasaklandığında ne yapmayı düşünüyorlar? Emin olun cevapları çok ilkelce olacak "İnsan mini eteğe karşı olamaz mıııı?"
Gerçek yüz nedir, kendi düşünce tarzını benimsemeyen kimseler, sizin istediğiniz kalıplarda olmayan (özgürlüğe karşı dşüncesi), onların dışında olmayan kimselere hakaret etmek midir.
Nekadar Lakayıt, yakışıksız kelimeler okumak zorunda kalıyorum, sanki bir forum sayfası değilde Ali Topuzun internet sayfasında ki yazılarını okuyor gibiyim.

Siz Başörtüsüne karşı olabilirsiziniz, ama bu demek değildir ki başörtülüler mini eteklilere karşı bir tavırları olsun. siz nekadar öyle deği onlar mini eteklilere karşıda deseniz olmadığını hepimiz gayet iyi biliyoruz.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Ben de o zaman buradan soruyorum bu adamlara,

"İNSAN BAŞ ÖRTÜSÜNE KARŞI OLAMAZ MIIII?"

Bunlar insan hakkından filan anlamaz. Onlar için sadece kendileri insan. Biraz Vakit gazetesi okusanız, hele hele Hasan Karakaya denilen bir köşe yazarı var, onu bir okusanız, bu adamların bizler hakkında neler düşündüklerini görür dehşetler içinde kalırsınız...

Şöyle özetliyeyim, bazıları için bizler dinin zorla dayatılması gereken, zorla yaşatılması gereken, onların istediği gibi yaşamaya direndiğimiz takdirde ise öldürülmesi (katli vacip) yaratıklarız....

Bunu bilin...
.
Bu tür bir yazıya bir örnek gösterebilirmisiniz (katli vacip) veya hasaj karakaya demişsiniz, onun kadınlar hakkında görüşlerini içeren bu tür bir yazıyı aktarabilirmisiniz (tabi eğer varsa)


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster


Efendi burada diyemiyor "Evet içki içmek toptan yasaklanmalı".
Onun yerine bak nasıl kıvırıyor?
Yok insan dindar olmasa da içkiye karşı olamaz mıymış?
Yok cami çevresinde vs. içki içilmezmiş....
Niçin diyemeyeyim ki
Evet bana kalırsa Alkol ve yanında Sigara da hepten yasaklansın, birde bu yasaklama sorusunu Alkol yüzünden yakınını yitiren veya Alkol yüzünden gece gündüz Dayak yiyen kadınlarımıza sorsanız diyorum acaba onlar nasıl bir cevap vereceklerdir. tabi tabi onlarda özgürlük karşıtlarıdır muhakkak. zaten sizin gibi düşünmeyen herkes öyle değil mi?

Açıkça diyemiyorsunuz k,i ben aslında bunlardan tiksiniyorum ama bunu söyleyemediğim için başka bahaneler arıyorum, hatta bu bahanelerle çevremdekileride inanmaya başladılar.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster

Zaten biz bunlardan bahsetmiyoruz. Ülke genelinde yavaş yavaş içki yasaklanıyor. Efendi kıvırıyor, dansözlük yapıyor. Ama erkekçe, mertçe bir cevap veremiyor. Veremez. Büyük ihtimalle de nurcudur. Tam onların taktiği bu. Doğrudan söyleyemeyip takiyye yapmaya çalışarak etrafından dolanmak, kıvırmak...

Yazıklar olsun..
.Keşke yasaklansa, ama hiç sanmıyorum, öyle bir durum olsaydı sokağımıza daha yeni Tekel bayi açılmazdı, hemde AKP'li belediyenin 300m yakınında
Bakın gördümnüzmü demek ki cevap verebiliyorum, ama siz sizin gibi düşünmeyenlerden tiksinti duyduğunuz gerçeğini mertçe söyleyebilecekmisiniz. bakalım kıvıran Dansöz sayısı kaç olacak.

Yazıklar olsun'a cevap vermiyorum çünkü o kelimelerin muhatabı ben değilim, Özğürlüğü zarar verici şeylerle, insanlara verilen hakların elinden alması gibi olgularla karıştırarak o kelimeyle hiç muhatap olmayı düşünmedim.

İsteyen Başörtüsü taksın, isteyen minininde minisi etek giysin, yok neden yapıyorlarmış demem, o kendi özgür iradeleri ama Alkol gibi, sigara gibi kendine verdiği zarar dışında başkalarınada zara veriyorsa, işte onada dur derim. Özgürlük, başkalarının özgürlüğüne zarar veriyorsa bunun adı özgürlükten çıkar.

Evet warmgrey, Ali Topuz ağzıyla bu yazılarada cevap verebilirsin, yeniden Yazıklar olsun da diyebilirsin, ama bu yazıdan sonra kaç mesaj daha muhatap olurum onuda bilmiyorum, çünkü bozuk plak gibi aynı sözler, aynı hakaretler devam edecek farklı birşey okuyacağımı sanmıyorum. iyiki de senin gibi düşünmüyorum, iyi ki de söylediğin kişilerde, senin düşünmelerini istediğin gibide değiller.Alıntı:
diyesi´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Kimsenin giyimiyle ilgili değilim ama türbana kesinlikle karşıyım.Çünkü türban konusu özgürlükçü düşünce açısından kullanıma en açık, hassas bir konudur.Bunu savunup 'türban izni de olmalı' diyenler ya 'dinciler' ya da 'madem türbana karşı çıkıyor özgürlükçü değilsiniz' damgasını yemekten korkanlardır.TÜRBAN SİYASİ BİR SEMBOLDUR, bunu kimse dini inançlar doğrultusunda baş örtmek olarak inandırmaya çalışmasın.Türban ilerideki olacak baskılara ilk adımdır.Değil mini etek giymek başı açık olanlara bile uygulanacak baskının ilk adımıdır.Türban yasağı kalsın diyen arkadaşlarım sanırım bunu farkedemiyorlar.Özgürlükçü nidalar atan arkadaşlarıma inanmıyorum.Çünkü biliyorum ki özgürlükleri sadece kendileri için istiyorlar, çünkü biliyorum ki kendilerinden başka kimsenin haklarına saygılı değiller.Doğru bulmadıkları her hak günah, kötü.Demokrasi, laiklik ve haklar konusunda attıkları nutuklar gerçek düşünceleri değil, olmadı da.Köprüyü geçene kadardı, geçtiler.Bundan sonrasını hep beraber izleyelim.

Türban siyasi bir simge değildir, olamaz, bunu diyerek birbirimizi kandırmayalım, hem böyle bir simge dahi olsa bu okullara alımanın gerekçesi olamaz, çünkü diğer siyasi simgeler rahatlıkla Üniversitelere girebiliyorken ve bunun bir bahane olarak gösterilmesi de çok saçma duruyor..

Konu içinde Takiye laflar falan geçiyor,
Kimsenin giyimiyle ilgili değilim ama türbana kesinlikle karşıyım lafıda aynen bu gurubun içine girer. başakalrına işte bunlar özgürlüğü karşıyız derken, asıl karşı olanların kimler olduğunu ve takiyenin nasıl olduğana dair bir örnektir.

bu köprü nasıl bir köprüdür ki 13 seneden buyana git git bitmedi, sanırım bir 13 sene daha birmeyecek gibi.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Valla izleyeceğiz diyesi. Aslında biz Türbana karşı olmamalıyız. Ama hak ediyorlar. Ortamı böyle geriyorlar. Utanmazca, arlanmazca, arsızca... Sonunda darbe yaptırtacaklar. Rahatlayacaklar... Bunu istiyorlar.
.

Bir karşı olma durumu varsa bunu üstüne alınsanız iyi olur, başörülelerin, mini eteklidir, başı açıktır gibi karşıt tutumları yok.
siz karşı olma bahanesi arıyorsuznu hepsi okadar, bahanelere sığınmayı bırakın açıkça Başörtülere karşı olduğunuzu söyleyin, zaten hakaretlerinizdende bu kesin olarak görebiliyoruz. ama lütfen bunu yaparkende başka şeylerin arkasına sığınmayın veya sizin tabirinizle dönsöz gibi kıvırmayın.
Darbe olmasını ve bir rahatlama içine girmek isteyenler sanırım sizin gibi, özgürlüklere paranga vurulmasını, bunu kapatabilmek içinde alaksız gerekçelere sığınan kişiler olabilir.

Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Zannediyorlar ki bu zekası şüpheliler, Türkiyenin %46'sı şeriat istiyor.

Ama bak buraya yazıyorum, onlar da 4S kuralına göre bu rejimi içlerine sindirecekler. Ama öyle, ama böyle...

Yoksa belki farkında değiller ama bu ülkede çok kan dökülecek. Gerçekten ateşle oynuyorlar.

Bu kanın dökülmesini elbette biz istemiyoruz. Eminim ki onlar da istemiyorlar. Ama böylesine ortamı germeye devam ederlerse, sonunda gaza gelmeye müsait az gelişmiş kesim birbirine öyle bir girecek ki allah muhafaza...

Burada bunları susturacağım, herkesde görecek.

Ta ki onlar da kendileri için istedikleri özgürlüğü herkes için isteyene dek...

Sevgiler...

Siz mi öyle düşünüyorsunuz, yoksa onlar mı?


Ortamı gerenin kim olduğu açık değilmi, Voltranı (çizgi film severler çok iyi bilir) oluştumalarına rağmen, %20'yi oluşturan CHP mi, yoksa %46 oy alan AKP mi ?

kendi istedikleri özgürlüğü başkaları içinde istemek derken, acaba, kin, nefret duyguları içinde olan siz de bu özgürlüğü herkes için isteyebilecek misiniz........... hiç sanmıyorum.

Hakaretsiz, aşağılamsız, küçümmsemesiz, karşısındaki fikre saygı duymayan siz mi? ........ evet hiç sanmıyorum.

Evet, belki de bir iki mesaj sonra bende susarım ama bu daha önce herkese özgürlük istemiyorumdum da, şimdi istediğimden değil (işi aslı sizden daha çok özgürlükçü olduğum kesin), sizin saygı ölçüsünü geçen yazılarınızla muhatap olmamak ve sonrasında size uyup vereceğim cevaplarla diğer arkadaşlara saygısızlık yapma içine gireceğim düşüncesidir.


Alıntı ile Cevapla
  #52  
Alt 28.08.07, 00:29
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
İletiler: 122
warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster

Arkadaşların yazısına bakıyorum, sadece bizde bu yasaklama var diğer Ülkelerde bu yasaklama yok izlenimine kapılıyorum halbu ki durum böyle değil, belli yerlerde Avrupa ülkelerindede bu tür uygulamalar var. Amerika da 21 yaş altındakiler Alkollü içki yasağı uygulamsı olan Eyaletler mevcut.
Onların bahsettiği konuyala mini eteğin hiç alakası yok, ayrıca Boğaz çevresine yolunuz düşerse oralarda Alkollü restaurant, tevarna ve benzeri yerlerin olduğunu ve herangi bir yasaklama olmadığınıda görürsünüz.
Evet. Demokratik ülkelerde 21 yaş veya 18 yaş sınırlaması var. Bu konuda hemfikir olduğumuzu daha önce yazmıştım. Gerçi Aliy arkaraşımızın hiç işine gelmemişti ve buna rağmen saldırmaya çalışmıştı ya neyse.

Siz içkinin toptan yasaklanmasını istediğinizi söylüyorsunuz.
Bu örnek verdiğiniz ülkelerde toptan içki yasağı hangisinde mevcut?

Toptan içki yasağı dünyadaki hangi ülkelerde mevcut?

Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Herzaman Alkol ve sigara yasağının yanındayım. Nesillerin enbüyük düşmanı olarak gördüğüm, Alkol ve Sigarayada herzaman karşı olacağım bunu bir özgürlük olarak görmüyorum, insanın İntahar etme özgürlüğü olması nasıl mantıklı değilse, insanı yavaş yavaş öldüren bu iki öğeninde özgürlük kapsamında düşünmenizi doğru bulmuyorum. ama kişi alır içer bunada diyecek bir sözüm olmaz.
Sevgili Aliy, alkolün aşırı alındığında zararlı olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte doktorlar günde bir kadeh şarap, bir duble viski veya bir tek rakının insan sağlığı ve özellikle kalp sağlığı açısından faydalı olduğunu söylüyorlar.

Senin bahsettiğin konunun aşırı alkol alanlar için olduğunu her ikimizde biliyoruz.

Dolayısıyla yine konuyu çarpıtmışsın.

Dürüstçe söyler misin içkiyi toptan yasaklatma isteğin gerçekten de başkalarını düşündüğün için mi yoksa senin dini inançlarına göre haram olduğu için mi?

İçkiyi tümden yasaklatmak istiyorsun. Hadi geçtim günde bir dubleyi vs. Bu ülkede yaşayan hristiyanlar var. Ve bazı ayinlerde şaraba ekmek batırıp yerler. Bu mudur senin inançlara özgürlük anlayışın?
Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Ama giyim kuşam konusu derseniz o ayrı bir durum.

Siz Başörtüsüne karşı olabilirsiziniz, ama bu demek değildir ki başörtülüler mini eteklilere karşı bir tavırları olsun. siz nekadar öyle deği onlar mini eteklilere karşıda deseniz olmadığını hepimiz gayet iyi biliyoruz.
O yüzdenmidir ki Konyada bırakın mini eteği, başı açık olması sebebiyle bir bayan muhabire saldırı düzenlendi?

Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Bu tür bir yazıya bir örnek gösterebilirmisiniz (katli vacip) veya hasaj karakaya demişsiniz, onun kadınlar hakkında görüşlerini içeren bu tür bir yazıyı aktarabilirmisiniz (tabi eğer varsa)
Gösterebilirdim. Şayet Vakit gazetesi bu tür yazılardan dolayı başını iyice derde soktuktan sonra artık internet sitesini şifreli yapmamış olsaydı...
Ama ben okuduğumu, cemaat toplantılarında duyduğumu ve cemaatçi arkadaşlarımızdan duyduklarımı iyi bilirim...

Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Niçin diyemeyeyim ki
Evet bana kalırsa Alkol ve yanında Sigara da hepten yasaklansın, birde bu yasaklama sorusunu Alkol yüzünden yakınını yitiren veya Alkol yüzünden gece gündüz Dayak yiyen kadınlarımıza sorsanız diyorum acaba onlar nasıl bir cevap vereceklerdir. tabi tabi onlarda özgürlük karşıtlarıdır muhakkak. zaten sizin gibi düşünmeyen herkes öyle değil mi?
Aliy bey şu soruların cevaplarını mutlaka incelemiş olmalı ki bu iddialı cümleyi sarfedebiliyor.
Söyler misiniz Aliy;

Türkiyede kaç kişi alkol alıyor?
Bu alkol alanlardan kaç tanesi bir başkasının hayatına mal olacak bir hareket yapmış?
Bu alkol alanlardan kaçı gece gündüz karısını dövüyor?

Elbette ki içmeyi bilmeyen, içkiyi kaçış olarak gören insan içki içmemelidir.
Devam etmeden önce bu sorduğum sorulara yanıt bekliyorum...

Ve hayır... Benim gibi düşünmeyen herkes özgürlük karşıtı değildir. Neden öyle olması gerektiğini düşündünüz?

Birden aklıma güzel bir atasözümüz geldi... Kişi herkesi kendi gibi bilirmiş. Sanırım siz de öyle sanıyorsunuz herkesi.
Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Açıkça diyemiyorsunuz k,i ben aslında bunlardan tiksiniyorum ama bunu söyleyemediğim için başka bahaneler arıyorum, hatta bu bahanelerle çevremdekileride inanmaya başladılar.
Yoo. Gerçekten tiksinsem son derece açıklıkla söylerim. Ama siz okuduğunuzu çarpıtmak istediğinizden sürekli iftira atma çabasındasınız. Bir psikolog tavsiye ediyorum size... Benim yazdıklarımı okuyanlar, esas tiksindiğim ve yok olması gerektiğini düşündüğüm insan tipinin, görüşü her ne olursa olsun kendi doğrularını başkalarına dayatma çabasındaki insan tipi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim...
Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Keşke yasaklansa, ama hiç sanmıyorum, öyle bir durum olsaydı sokağımıza daha yeni Tekel bayi açılmazdı, hemde AKP'li belediyenin 300m yakınında
Bakın gördümnüzmü demek ki cevap verebiliyorum, ama siz sizin gibi düşünmeyenlerden tiksinti duyduğunuz gerçeğini mertçe söyleyebilecekmisiniz. bakalım kıvıran Dansöz sayısı kaç olacak.
Gerçekten samimi bir şekilde söyler misiniz sizce içki niçin toptan yasaklanmalı? Bana trafikden, zarardan bahsetmeyin. Az miktarda içkinin sağlığa faydalı olduğu ispat edilmiş. Kaç içki içen kişinin kaç tanesi insanlara zarar veriyor elinizde bir bilgi var mı?

Mesela islam dinine bağlı olduğunu söyleyen bir takım insanlar gidip insanları öldürüyor. Gidip meyhanelere bomba koyuyor. Birkaçı toplanıp insanlara saldırıp dövüyor. Sizin mantığınızla o zaman islam dininin de yasaklanması mı gerekiyor? Yoksa bu saçmalıkları yapanlardan mı ayıklanması, bu saçmalıkları yapanların doğru eğitilmesi mi gerekiyor? Hangisi daha mantıklı sizce?

Hani sizin mantığınızla yasaklanması gerekiyor da... Bence eğitilmeleri daha doğru olur... Benim mantığım, bir takım güruh denecek ne yaptığı belirsiz adam yüzünden topyekün tüm grup yargılanamaz diye işliyor. Ama maşallah siz bazı içki içenlerin yaptığı ayıpları tüm içki içenlere mal ettiniz bile... Ne dersiniz?
Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Yazıklar olsun'a cevap vermiyorum çünkü o kelimelerin muhatabı ben değilim, Özğürlüğü zarar verici şeylerle, insanlara verilen hakların elinden alması gibi olgularla karıştırarak o kelimeyle hiç muhatap olmayı düşünmedim.
Sigaranın zararı konusunda hem fikiriz.
Ama içkinin az miktarda alındığında faydalı olduğunu doktorlar söylüyor... Değil mi sevgili Aliy? Gerçekten samimiyetle, niçin karşısınız bu kadar içkiye?
Niçin bu kadar dayatmacı yaklaşıyorsunuz sevgili Aliy?

Örneğin bugün başbakan olsanız içkiyi toptan yasaklar mısınız?
Yasağınıza rağmen içki içenlere nasıl bir yaptırım uygularsınız?


Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
İsteyen Başörtüsü taksın, isteyen minininde minisi etek giysin, yok neden yapıyorlarmış demem, o kendi özgür iradeleri ama Alkol gibi, sigara gibi kendine verdiği zarar dışında başkalarınada zara veriyorsa, işte onada dur derim. Özgürlük, başkalarının özgürlüğüne zarar veriyorsa bunun adı özgürlükten çıkar.
Sigara başkalarına zarar veriyor. Peki içki? İçki içenlerin yüzde kaçı başkalarına zarar veriyor? Müslümanım diyenlerin yüzde kaçı başkalarına zarar veriyor?

Hiç bir alkol kullanan duydunuz mu gidip de 11 Eylüldeki gibi bir saldırı düzenlesin?

Hiç Viski-i Cihad diye bir terör örgütü duydunuz mu?

Demek ki her görüşten, her yaşam tarzından, her davranış biçiminden bir takım ne idüğü belirsiz insan başkalarına zarar verebiliyor. Siz niçin ısrarla içki içenlerin hepsini aynı kefeye koymakta bu kadar ısrarcısınız?

Her içki içenin kafanızdaki gibi olmadığını ben size ispatlamaya hazırım. Siz bu ispatı görmeye hazır mısınız?

Buyrun benimle bir hafta geçirin. Beraber gidelim. Ben arada alkol alayım. Hiç konuşmayalım. Siz beni izleyin. Bakın bakalım alkol aldığımda direksiyona oturuyor muyum? Alkol alınca başkalarına sataşıyor muyum? Sonra bu deneyden habersiz birisini izleyelim birlikte. Bakın bakalım çarpıttığınız gibi mi? Ben size böyle olmadığını ispatlayabilirim. Peki siz bana her içki içenin, bırakınız her içki içeni, alkol kullananların büyük çoğunluğunun sizin iddia ettiğiniz gibi olduğunu ispatlayabilir misiniz?

Hatta ben size şunu da ispata hazırım. Alkol alırken, alkollü araç kullanılmasına son derece karşı olduğunu söyleyen ve gerçekten de kullanmayan, alkollü araç kullandığı için kaza yapanlara kızan bir dolu insan da gösterebilirim.

Bırakınız alkol aldıktan sonrasını, alkol almadan dahi karısını döven insanlara alkollü iken dahi büyük tepki gösteren insanlarda gösteririm...

Ayrıca, alkollü olduğu için karısını dövdüğünü söylediğiniz insanların, içki içmediklerinde karılarını dövmediklerini mi zannediyorsunuz?

Bırakınız bu herşeyi içkiye bağlama telaşını. Kadına dayak bir eğitim ve kültür problemidir. Alkollü içki problemi değil...

Trafikte alkollü araç kullanmakda bir eğitim problemidir. Alkollü içki problemi değil. Tıpkı aşırı hız gibi, kurallara uymamak gibi. Bırakınız konuları böyle çarpıtmayı. Sorunların gerçek nedenlerini göremezseniz sorunu çözemezsini.
Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
iyiki de senin gibi düşünmüyorum, iyi ki de söylediğin kişilerde, senin düşünmelerini istediğin gibide değiller.
Aynı kanaatteyim. iyi ki benim gibi düşünmüyorsun. İyi ki herkes birbirinden farklı düşünüyor. Yoksa dünya ne kadar da sıkıcı bir yer olurdu.

Sen ne dersin Aliy? Yoksa sen herkesin senin gibi düşünmesini mi isterdin?

Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Türban siyasi bir simge değildir, olamaz, bunu diyerek birbirimizi kandırmayalım, hem böyle bir simge dahi olsa bu okullara alımanın gerekçesi olamaz, çünkü diğer siyasi simgeler rahatlıkla Üniversitelere girebiliyorken ve bunun bir bahane olarak gösterilmesi de çok saçma duruyor..
Türban malesef siyasi bir simgedir. Başörtüsü siyasi bir simge değildir.
Birbirimizi gerçekten kandırmayalım.

Okullara alınmama gerekçesi olmaması gerektiği konusunda hem fikiriz. Ama gördüğün üzere ben sana destek olabilirken, sen bana destek olamıyorsun... Bu da aramızdaki bir başka fark...

Çünkü ben kendi inandığım değerleri herkes savunmalı, savunmuyorsa da uygulamalı takıntısında değilim.

Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Konu içinde Takiye laflar falan geçiyor, Kimsenin giyimiyle ilgili değilim ama türbana kesinlikle karşıyım lafıda aynen bu gurubun içine girer. başakalrına işte bunlar özgürlüğü karşıyız derken, asıl karşı olanların kimler olduğunu ve takiyenin nasıl olduğana dair bir örnektir.
Bu söz de senin içki konusundaki söylemlerin kadar talihsiz ve ters. Bu ülkede herkes yaşayacak ve herkes birbirini hazmedecek.

Tek bir düşünce türüne karşıyım ve sonuna kadar kavgasını vereceğim :
"Kimsenin giyimine karşı değilim ama türbana kesinlikle karşıyım" gibi kendi içinde çelişen dayatmacı zihniyetlerle, "Ben içkiyi başkalarının içmesine de karşıyım. Çünkü başkalarına zarar veriyor" diyerek aslında doğru olmayan bir argümanın ardına sığınan zihniyetin... Her ikiside benim için aynı değerde. Matematiksel sıfır...
Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Bir karşı olma durumu varsa bunu üstüne alınsanız iyi olur, başörülelerin, mini eteklidir, başı açıktır gibi karşıt tutumları yok.
Karşı olduklarına birebir şahidim. Hatta mini etek giyenler için "O..pu", "Kocası başkalarına peşkeş çekiyor" gibi laflara da şahidim...

Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
siz karşı olma bahanesi arıyorsuznu hepsi okadar, bahanelere sığınmayı bırakın açıkça Başörtülere karşı olduğunuzu söyleyin, zaten hakaretlerinizdende bu kesin olarak görebiliyoruz. ama lütfen bunu yaparkende başka şeylerin arkasına sığınmayın veya sizin tabirinizle dönsöz gibi kıvırmayın.
Darbe olmasını ve bir rahatlama içine girmek isteyenler sanırım sizin gibi, özgürlüklere paranga vurulmasını, bunu kapatabilmek içinde alaksız gerekçelere sığınan kişiler olabilir.
Hayır karşı olma bahanesi aramıyorum (kendi adıma). Yukarıda defalarca söylediğimi tekrarlıyorum :

Kendi yaşam tarzını başkalarına dayatan her zihniyete karşıyım. Ama siz değilsiniz. Olamadığınız içinde böyle iftirayla yine dans ediyorsunuz.

Darbe olmasını emin olun ki hiç istemiyorum. Her darbenin bu ülkeyi en az 10 yıl geri attığını bilecek yaştayım. Ama başkalarına saygı duymayan, şeriat geceleri düzenleyen, kitap yazıp Atatürke hakaret eden bir adamı milli eğitim bakanı yapan, otobüslerde Ataya çirkin yakıştırmalarda bulunan, 23 nisan çocuk bayramında çocuk yerine oraya 21 yaşında kazıkları çıkartan adamların ortamı bu kadar germesinin sonucu bu olacak.

Gönül hiç istemiyor. Ama malesef gidişat bu...


Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Ortamı gerenin kim olduğu açık değilmi, Voltranı (çizgi film severler çok iyi bilir) oluştumalarına rağmen, %20'yi oluşturan CHP mi, yoksa %46 oy alan AKP mi ?
Valla ortamı son 1 yıldır germeseydi benim de oyum AKP olacaktı. Son gün dahi sandık başında AKP-CHP arasında gittim geldim. CHP'ye oyumu atarken de şunu diledim "CHP tutturmuş bir söylem, hiç bir program yok, ekonomik hiç bir çözüm yok. Umarım CHP tek başına iktidar vs. olmaz. Gönlümden geçen AKP-CHP koalisyonu veya AKP'nin her istediğini dayatamayacağı kadar milletvekiliyle tek başına iktidar olması...". Çünkü ben oyumu ideolojime ve kişisel mastürbasyonuma uygun vermiyorum. Ben oy verirken bu ülkeyi düşünüyorum.

Ha benim savunduğum değerleri az çok gördün Aliy. Düşün ki ben AKP ile CHP arasında gidip gelmişim. Şunu bilesin ki, benden biraz daha sağda yer alan insanlar AKP'ye oy verdi. Ama ne sen, ne de senin gibi düşünenler bunu bir türlü kavrayamıyorsunuz. Sanıyorsunuz ki %46'lık bir kesim şeriat istiyor.

Ben söyliyeyim, Abdullah Gül denilen adamın inadı Tayyip bey'i çok zor durumda bıraktı. Ama Tayyip bey kendisi benim söylediğim şeyi çok iyi biliyor. O sebeple Bülent Arınç'ı kabineye almadı. O sebeple Hüseyin Çelik MEB olamayacak tekrar. Ve sizlerin (%8 civarındasınız bilesin) hevesi kursağında kalacak. Türbana üniversite eğitiminde özgürlük gelecek evet. Ve bunu biz de savunduk ve savunuyoruz. Ama zannettiğiniz gibi Şeriat adımı atılmayacak. İçki yasaklanmayacak.

Ben neden soruyorum içki konusunu ısrarla? Aslında biz sizlerin özgürlüğünü önemsiyoruz. Biz sizlerin yaşam tarzınızı önemsiyoruz. Ve dilediğiniz gibi inancınızı yaşamanız gerektiğini düşünüyoruz. Lakin herkes görsün istiyorum aslında siz bizim için aynı şeyleri istemiyorsunuz. Siz bizleri kısıtlamaya çalışıyorsunuz.

Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
kendi istedikleri özgürlüğü başkaları içinde istemek derken, acaba, kin, nefret duyguları içinde olan siz de bu özgürlüğü herkes için isteyebilecek misiniz........... hiç sanmıyorum.
Ben sanırım yukarıdaki satırlarda bu soruya yanıt verdim. Peki siz? İçki konusunu yazdıklarımı iyice anlayarak okuduktan sonra cevaplamanızı rica ediyorum.

Alıntı:
aliy´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Evet, belki de bir iki mesaj sonra bende susarım ama bu daha önce herkese özgürlük istemiyorumdum da, şimdi istediğimden değil (işi aslı sizden daha çok özgürlükçü olduğum kesin), sizin saygı ölçüsünü geçen yazılarınızla muhatap olmamak ve sonrasında size uyup vereceğim cevaplarla diğer arkadaşlara saygısızlık yapma içine gireceğim düşüncesidir.
Benden daha çok özgürlükçü olduğunuzu görmeyi gerçekten çok isterim. Ama şu ana kadar bunu gösteremediniz.

Sevgiler ve saygılar...
Alıntı ile Cevapla
  #53  
Alt 28.08.07, 12:08
aliy - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Dec 2006
İletiler: 977
Blog Başlıkları: 1
aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!aliy öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Avustralya yerlisine içki yasağı

Alıntı:
İngilterede İçki Yasağı(İrtica)
Önce ABD
ABD'de düşük belli pantolon giymek yasaklandı. İç çamaşırını gösterenler, para ve hapis cezasına çarptırılabilecek

Şimd İngiltere

İngiltere'de kamuya açık yerlerde içki yasağı talebi
Batılı ülkeler, artan alkol tüketiminin yol açtığı sosyal problemlerle mücadele edebilmek için çare olarak kullanımını sınırlandırmayı tercih etmeye başladı.Avustralya, çocuklara cinsel tacizin arttığı bir bölgede "acil durum" ilan ederek bu yerleşim birimlerinde alkolü yasaklayacak. İngiltere Tabipler Birliği ise hükümetten alkolizmle mücadele çerçevesinde sokakta kamuya açık yerlerde içki içilmesinin yasaklanmasını istedi. 8 milyon kişinin alkol sorunu yaşadığı İngiltere'de içki satın alma yaşının pub ve otel gibi yerler haricinde 21'e çıkaralması, içkilere uygulanan vergilerin yükseltilmesi ve reklamların yasaklanması talep ediliyor.

Tabipler Birliği ayrıca yerel yasalarla alkolizmle mücadedele etmenin mümkün olmadığını, yasağın ulusal düzeyde uygulanması gerektiğini söylüyor. Avustralya, çocuklara cinsel taciz ve porno skandalıyla çalkalanıyor. Bu kıtanın yerlisi olan Aborijinlerin yaşadığı bölgelerde zirveye vuran alkol tüketimi, sapıklıkları da beraberinde getirdi. Çocuklara cinsel taciz ve pornonun had safhaya çıktığı bölgede olağanüstü hal ilan edildi. Aborijinlerin yaşadığı bölgelerde hükümet alkolü yasaklamaya hazırlanırken, buradaki tüm çocuklar da tıbbî kontrolden geçirilecek. Sorunun endişe verici boyutlara ulaştığını belirten Başbakan John Howard, alkol tüketiminin yasaklanması için çalışma başlattı. "Bu, çok üzücü ve trajik bir olay." diyen Howard, gerekli her türlü sert tedbirin alınacağını vurguladı.

8 milyon kişinin ciddi alkol sorunu yaşadığı İngiltere'de ise Tabipler Birliği, hükümetten çıkartılacak yasayla içki satın alma yaşının pub ve otel gibi yerler haricinde 21'e çıkarılması, içkilere uygulanan vergilerin yükseltilmesini de istiyor. İngiltere'de 2001'de çıkarılan ve yerel yönetimlere bu konuda yetki verilen yasayla bazı belediyeler, sokaklarda, kamuya açık yerlerde içki içilmesine izin vermiyor. Ancak Tabipler Birliği, yerel yasaklarla alkolizmle mücadelenin mümkün olmadığını, yasağın ulusal düzeyde uygulanması gerektiğini belirtiyor. Kamuya açık yerlerde içki tüketilebilmesinin, özellikle çocuklara alkolün diğer içeceklerden farksız, sıradan bir içecek olduğu yolunda yanlış izlenim verdiği vurgulanarak bunun yasaklanması talep ediliyor. Dış Haberler Servisi, Londra, aa


24 Haziran 2007
Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Yoo. Gerçekten tiksinsem son derece açıklıkla söylerim. Ama siz okuduğunuzu çarpıtmak istediğinizden sürekli iftira atma çabasındasınız. Bir psikolog tavsiye ediyorum size... Benim yazdıklarımı okuyanlar, esas tiksindiğim ve yok olması gerektiğini düşündüğüm insan tipinin, görüşü her ne olursa olsun kendi doğrularını başkalarına dayatma çabasındaki insan tipi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim...

Eğer bir insan özgürlük istiyorsa ve bunu herkes için istiyorsa, başka şeyleri öne katarak, ben istiyorum ama şöyle olduğu için istemiyorum dememeli. samimi şekilde özgürlük istiyorsanız yapmanız gereken bahane duvarlarını yıkmanız olur.

İnsanlar içiki de içebilir, sigarada bu kısmı beni hiç ilgilendirmez, ilgilendiren kısmı bunu aleni olarak, özenti teşkil edecek yerlerde açık bir şekilde olmasıdır.
Evet az alınan içkinin yararı vardır, bunu inkâr edemem, he Doktorların bu yöndeki raporundan dolayı hemde Kuranı Kerim'in Bakara süresi 219. Ayetinde


Alıntı:
Sana içkiyi ve kumarı sorarlar. De ki: ***8220;Onlarda hem büyük günah, hem de insanlar için (bazı zahiri) yararlar vardır. Ama günahları yararlarından büyüktür.
Ayette yararı olduğu ama zararının daha büyük olduğu ifade edilmektedir.
Ayrıca başka bir açıdan olaya bakarsak,Eroin, Morfin gibi uyuşturucularda yararlıdır, tıp alanında oldukça çok kullanılmakta, ama bu yarar karşısında insana verdiği zarar daha fazladır. baz alınması gereken bu olmalıdır.

Konu Öğretmenevlerinde ki İçki yasağıydı, şimdi soruyorum Öğretmenini,Öğretmenevinde içki içerken gören bir çocuğu öğretmeni Alkolün zararlarını istediği kadar anlatsın sizce inanır mı? hiç sanmıyorum.

Bireylerin evlerinde ne yaptıkları veya ne içtikleri beni alakadar etmez, isteyen gidip tekel bayinden içki alıp evinde içer, bunu karışanın olacağınıda sanmıyorum, ama konumuz aleni ve özendirmeye açık olan yerler.

Aslında yasak olduğunada inanmıyorum, boğazçevresinde gayet ço içki içilen mekanlar mevcut ve buraları herangi bir kapatma girişimide yok.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Gerçekten samimi bir şekilde söyler misiniz sizce içki niçin toptan yasaklanmalı? Bana trafikden, zarardan bahsetmeyin. Az miktarda içkinin sağlığa faydalı olduğu ispat edilmiş. Kaç içki içen kişinin kaç tanesi insanlara zarar veriyor elinizde bir bilgi var mı?

Mesela islam dinine bağlı olduğunu söyleyen bir takım insanlar gidip insanları öldürüyor. Gidip meyhanelere bomba koyuyor. Birkaçı toplanıp insanlara saldırıp dövüyor. Sizin mantığınızla o zaman islam dininin de yasaklanması mı gerekiyor? Yoksa bu saçmalıkları yapanlardan mı ayıklanması, bu saçmalıkları yapanların doğru eğitilmesi mi gerekiyor? Hangisi daha mantıklı sizce?
Dinine bağlı insanlar gidip insan öldürmez, meyhaneleri bombalamaz, kişileri dövmez, bunu yapanlar cahil ve dinini bilmeyen, ortaya İslamdan başka bir din çıkarma çabası içindeki kişilerden başka kimselerde değildir.
Bu din onların düşündükleri gibi olsaydı, günümüze kadar gelemezdi, Arabistan yarımadasından Dünyaya yayılan bir din olamazdı.


Evet eğitilmeleri gerekiyor, ama malesef başörtüsünde izlenen, kısıtlama tutum imamhatip liselerinde, kuran kurslarında da uygulama yoluna gidildiği için bu tarz cahil öğretimlerin yerlerine gün doğması sağlanıyor ve bu tür kendini bilmez cahiller çıkıyor. halbuki Devlet denetiminde olan yerler daha fazla imkan, olanak, denetim etkinliği verse böyle cahilliklerin büyük bir oranda önüne geçilebilirdi.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Hani sizin mantığınızla yasaklanması gerekiyor da... Bence eğitilmeleri daha doğru olur... Benim mantığım, bir takım güruh denecek ne yaptığı belirsiz adam yüzünden topyekün tüm grup yargılanamaz diye işliyor. Ama maşallah siz bazı içki içenlerin yaptığı ayıpları tüm içki içenlere mal ettiniz bile... Ne dersiniz?

Sigaranın zararı konusunda hem fikiriz.
Ama içkinin az miktarda alındığında faydalı olduğunu doktorlar söylüyor... Değil mi sevgili Aliy? Gerçekten samimiyetle, niçin karşısınız bu kadar içkiye?
Niçin bu kadar dayatmacı yaklaşıyorsunuz sevgili Aliy?

Örneğin bugün başbakan olsanız içkiyi toptan yasaklar mısınız?
Yasağınıza rağmen içki içenlere nasıl bir yaptırım uygularsınız?


Sigara başkalarına zarar veriyor. Peki içki? İçki içenlerin yüzde kaçı başkalarına zarar veriyor? Müslümanım diyenlerin yüzde kaçı başkalarına zarar veriyor?
Başbakan olsam, özendirici, aleni açık yerlerde içki içilmesini yasaklardım, şuanda Avrupada aynı uygulamaya girme çabasında, yukarıdaki haber örneklerinde olduğu gibi.

ama bireylerin içki içmesini yasaklamam, çünkü o benim haddim olan bir durum değil, o insanın kendi hür iradesinin verdiği, bireyin kendi tercihine dayalı bir durum, ve bunu aleni, başkalarını özendirecek içerikte olmadı sürece müdahale gibi bir davranışım kesinlikle olamaz, başkalarınında olmamsı gerekir.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster

Hiç bir alkol kullanan duydunuz mu gidip de 11 Eylüldeki gibi bir saldırı düzenlesin?

Hiç Viski-i Cihad diye bir terör örgütü duydunuz mu?

Demek ki her görüşten, her yaşam tarzından, her davranış biçiminden bir takım ne idüğü belirsiz insan başkalarına zarar verebiliyor. Siz niçin ısrarla içki içenlerin hepsini aynı kefeye koymakta bu kadar ısrarcısınız?
İçki içenleri aynı kefeye koyduğum yok, Aleni ve açık yerşlerde içiki içilmesinden yana değilim, yasaklamasının doğru olacağına inanıyorum. yukarıda da belirttiğim gibi, bireylerin, evinde işyerlerinde, aleni gözükmeyen yerlerde içmelerinde bir sakınca görmüyorum, ama özendiricilik yapan açık yerlerde yasaklanması taraftarıyım.

11 Eylül meselesine gelince Michael moore'un 9/11 belgeselini izlemenizi tavsiye ederim, herzaman kullanılan cahil müslümanların, Amerika ve Yahudiler tarafından nasıl kullanıldıklarını, 11 Eylül'ün arkasında kimlerin olduğunu daha iyi görmenizi sağlayacaktır.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Her içki içenin kafanızdaki gibi olmadığını ben size ispatlamaya hazırım. Siz bu ispatı görmeye hazır mısınız?

Buyrun benimle bir hafta geçirin. Beraber gidelim. Ben arada alkol alayım. Hiç konuşmayalım. Siz beni izleyin. Bakın bakalım alkol aldığımda direksiyona oturuyor muyum? Alkol alınca başkalarına sataşıyor muyum? Sonra bu deneyden habersiz birisini izleyelim birlikte. Bakın bakalım çarpıttığınız gibi mi? Ben size böyle olmadığını ispatlayabilirim. Peki siz bana her içki içenin, bırakınız her içki içeni, alkol kullananların büyük çoğunluğunun sizin iddia ettiğiniz gibi olduğunu ispatlayabilir misiniz?

Hatta ben size şunu da ispata hazırım. Alkol alırken, alkollü araç kullanılmasına son derece karşı olduğunu söyleyen ve gerçekten de kullanmayan, alkollü araç kullandığı için kaza yapanlara kızan bir dolu insan da gösterebilirim.

Bırakınız alkol aldıktan sonrasını, alkol almadan dahi karısını döven insanlara alkollü iken dahi büyük tepki gösteren insanlarda gösteririm...

Ayrıca, alkollü olduğu için karısını dövdüğünü söylediğiniz insanların, içki içmediklerinde karılarını dövmediklerini mi zannediyorsunuz?

Bırakınız bu herşeyi içkiye bağlama telaşını. Kadına dayak bir eğitim ve kültür problemidir. Alkollü içki problemi değil...

Trafikte alkollü araç kullanmakda bir eğitim problemidir. Alkollü içki problemi değil. Tıpkı aşırı hız gibi, kurallara uymamak gibi. Bırakınız konuları böyle çarpıtmayı. Sorunların gerçek nedenlerini göremezseniz sorunu çözemezsini.
Siz, nasıl içmesi gerektiğini bilenlerdensiniz demek ki. ama bu denmek değildir ki her içende sizin gibi olsun. ispatlamaya gelince Haberler bunun için yeterde artar bile.Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster

Aynı kanaatteyim. iyi ki benim gibi düşünmüyorsun. İyi ki herkes birbirinden farklı düşünüyor. Yoksa dünya ne kadar da sıkıcı bir yer olurdu.

Sen ne dersin Aliy? Yoksa sen herkesin senin gibi düşünmesini mi isterdin?
Ama gördüğüm kadarıyla birkaç yazıdan sonra benim gibi düşünmeye başlamışsınız bile
görüyorsunuz değilmi yazının burasına kadar geldik ve yazıda hakaret unsurları hala yok, buda güzel bir başlanğıç, yani benim gibi düşünmeye ilk adımı atmışsınız hakaret içermeden de yazı yazılabiliyor demek ki.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Türban malesef siyasi bir simgedir. Başörtüsü siyasi bir simge değildir.
Birbirimizi gerçekten kandırmayalım.

Okullara alınmama gerekçesi olmaması gerektiği konusunda hem fikiriz. Ama gördüğün üzere ben sana destek olabilirken, sen bana destek olamıyorsun... Bu da aramızdaki bir başka fark...

Çünkü ben kendi inandığım değerleri herkes savunmalı, savunmuyorsa da uygulamalı takıntısında değilim.


Bu söz de senin içki konusundaki söylemlerin kadar talihsiz ve ters. Bu ülkede herkes yaşayacak ve herkes birbirini hazmedecek.

Tek bir düşünce türüne karşıyım ve sonuna kadar kavgasını vereceğim :
"Kimsenin giyimine karşı değilim ama türbana kesinlikle karşıyım" gibi kendi içinde çelişen dayatmacı zihniyetlerle, "Ben içkiyi başkalarının içmesine de karşıyım. Çünkü başkalarına zarar veriyor" diyerek aslında doğru olmayan bir argümanın ardına sığınan zihniyetin... Her ikiside benim için aynı değerde. Matematiksel sıfır...

Siyasi bir simge olsa dahi (olmadığını savunuyorum), bunun yasaklanması saçma. Sebebine gelince zaten üniversitelerde çeşitli siyasi simge unsurlarını taşıyan öğrenciler var ve bunlar okumaya devam ediyorsa onlarda okumalı
İçkinin başkaları içip, içmemesi konusu tamemen kişilerin kendi ne kalmış, eğer hesap verileceksede kendi hesap vereceği bir konu, benim ilgilendiren ve yasaklamasını hoş göreceğim kısmı Aleni, özendirici olmasını sağlayacak yerlerde aleni içilmesi.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Karşı olduklarına birebir şahidim. Hatta mini etek giyenler için "O..pu", "Kocası başkalarına peşkeş çekiyor" gibi laflara da şahidim...

Peki o diyen kişiye sormadınız mı, nerede gördünüz, eğer böyle bir durum varsa gelin beraber Karakol gidelim şikayet edelim deseydiniz.
Bu ağızlar sokakda kulanılan genel bir ağızdır, iki dakika sonra o... dediği kadınla en içten şekilde konuştuğunu görürsenizde şaşırmayın.Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Hayır karşı olma bahanesi aramıyorum (kendi adıma). Yukarıda defalarca söylediğimi tekrarlıyorum :

Kendi yaşam tarzını başkalarına dayatan her zihniyete karşıyım. Ama siz değilsiniz. Olamadığınız içinde böyle iftirayla yine dans ediyorsunuz.
Karşı olmasan sizin yazdığınız yazıya zaten cevap vermezdim, okadar işin rasında vakit ayrıma çabasına girmezdim.
Bir özgürlüğe karşı, bir özgürlük bahanesi istenmesinde dolayı bu yazıya cevap verdim. özgürlüklerin mutlaka bir bedeli vardır, ama bu başka bir özgürlük olmamalı ve bu özgürlüğün yararından çok zararı varsa hiç olmamalı

Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Darbe olmasını emin olun ki hiç istemiyorum. Her darbenin bu ülkeyi en az 10 yıl geri attığını bilecek yaştayım. Ama başkalarına saygı duymayan, şeriat geceleri düzenleyen, kitap yazıp Atatürke hakaret eden bir adamı milli eğitim bakanı yapan, otobüslerde Ataya çirkin yakıştırmalarda bulunan, 23 nisan çocuk bayramında çocuk yerine oraya 21 yaşında kazıkları çıkartan adamların ortamı bu kadar germesinin sonucu bu olacak.

Gönül hiç istemiyor. Ama malesef gidişat bu...
Hiç birşey olmaz, Artık o darbe yılları geride kaldı.
Askerde, Hükümette nasıl davranacaklarını çok iyi biyorlar.

Atatürk'e hakaret içerikli kitap yazan Milli Eğitim bakanı mı, sanmıyorum, eğer kasdettiğniz Hüseyin Çelik'se

Birde şu var Atatürk'e hakeret eden, oradan birşeyler çıkarırım düşüncesi içinde olanlara sadece acıyorum, Atatürk kendini dindar kabul eden kişilerden daha dindar bir kişiydi, dürstüm diyenden enaz 10 kat daha düzgün bir şahsiyetti, o yüzden karalama içindeki kişilerin sadece cahil, bilgisiz, kulaktan duyma, iftiralara, karamalara inan kişiler olarak bakıyorum.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Valla ortamı son 1 yıldır germeseydi benim de oyum AKP olacaktı. Son gün dahi sandık başında AKP-CHP arasında gittim geldim. CHP'ye oyumu atarken de şunu diledim "CHP tutturmuş bir söylem, hiç bir program yok, ekonomik hiç bir çözüm yok. Umarım CHP tek başına iktidar vs. olmaz. Gönlümden geçen AKP-CHP koalisyonu veya AKP'nin her istediğini dayatamayacağı kadar milletvekiliyle tek başına iktidar olması...". Çünkü ben oyumu ideolojime ve kişisel mastürbasyonuma uygun vermiyorum. Ben oy verirken bu ülkeyi düşünüyorum.
Son bir yıldır geren CHP miydi yoksa AKP mi?
sonuçta ne oldu, Abdullah Gül (herangi bir rahatsızlığı olmazsa) bugün Cumhurbaşkanı seçiliyor, Ogün CHP bu yaygarayı koparmasaydı bu tür karışıklıklar olmayacaktı, Abdullah Gül'ün ozamandan bugüne kadar olan icratınada not verme imkanımız, bir fikir edinme durumumz ortaya çıkabilecekti.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Ha benim savunduğum değerleri az çok gördün Aliy. Düşün ki ben AKP ile CHP arasında gidip gelmişim. Şunu bilesin ki, benden biraz daha sağda yer alan insanlar AKP'ye oy verdi. Ama ne sen, ne de senin gibi düşünenler bunu bir türlü kavrayamıyorsunuz. Sanıyorsunuz ki %46'lık bir kesim şeriat istiyor.
%46 şeriat istediği falan gören yok, sadece dayatma ve özgürlüklerine baskı uygulayanlara karşı verilen cevabı görüyoruz.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Ben söyliyeyim, Abdullah Gül denilen adamın inadı Tayyip bey'i çok zor durumda bıraktı. Ama Tayyip bey kendisi benim söylediğim şeyi çok iyi biliyor. O sebeple Bülent Arınç'ı kabineye almadı. O sebeple Hüseyin Çelik MEB olamayacak tekrar. Ve sizlerin (%8 civarındasınız bilesin) hevesi kursağında kalacak. Türbana üniversite eğitiminde özgürlük gelecek evet. Ve bunu biz de savunduk ve savunuyoruz. Ama zannettiğiniz gibi Şeriat adımı atılmayacak. İçki yasaklanmayacak.

Şeriat'tan kastınız nedir?
Kendi gibi düşünmeyenlere baskı yapan, olmadı kafasına vuran.
Evine karsını kapatıp, dünya işlerinde elini eteğini kesmesine sebeb olan,
hoşgörüyü sadece bekleyen ama kimseye vermeyen, asıp kesen (daha sayarda sayarım) kişilerin oluşturduğu yasalar olarak mı görüyorsunuz.
ozaman yanıldığını söylemek zorundayım.
Şeriat kurallar demektir, her ülkenin kuralları vardır, ozaman şeriat zaten var demektir. ama kasdedilen Peygamber efendimizin zamanına ait kurallar ise zaten o şerait isteyenler dedğiniz kişilerin o kuralları isteyeceğinide pek sanmıyorum açıkçası.

Sizce hangi şeriat isteyen kişi, Karısının ona yemek yapmama özgürlüğünü, onun karısında bazı hakları olduğu gibi, karısınında onda bir takım hakları olduğunu, evlendirmek istediği kızının istese evlenmeme gibi bir hakkı olduğunu, kız çocuğununda okuma hakkı olduğunu, kadınların günlük nazazlarını camilerde de (cemaat ile birlikte) kılabileceklerini, fakirlerin sadece ramazanlarda düşünülmemsi gerektiğini, güleryüzü düşmanından bile eksiltmeme gereği olduğunu, insanları ayırmadan iyi davranılması gerektiğini, bir insana verilen zararın tüm insanlara verildiği gerçeğini, bir insanı kandırmanın çok büyük günah olduğunu (daha çok örnekler var), kabul edebilir ki, zaten gerçek şeriat'a bağlı kalsalardı Dünyada ki Müslümanların hallerinin böyle olacağını mı düşünüyorsunuz. zaten kopuklukta buaradan başlamıi, İslam şeriat'ı, nezaman kişler şeriatına (ve bunun hâlâ İslam diniyle bağdaştırıyorlar) dönüştü, işte ozaman kopuş başladı ve işte kopuşun örneklerini günümüzde rahatlıkla götrebiliyoruz.
Cami'yi (diğer dini yerleri söylemiyorum bile) bombalarlarken, bunu İslam adına yaptıklarını söyleyenlerden, beklenebilecek Şeriatta anca bukadar olur.

Türban konusunda fikrinizi değiştirmeniz çok güzel doğru olanda bu

Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Ben neden soruyorum içki konusunu ısrarla? Aslında biz sizlerin özgürlüğünü önemsiyoruz. Biz sizlerin yaşam tarzınızı önemsiyoruz. Ve dilediğiniz gibi inancınızı yaşamanız gerektiğini düşünüyoruz. Lakin herkes görsün istiyorum aslında siz bizim için aynı şeyleri istemiyorsunuz. Siz bizleri kısıtlamaya çalışıyorsunuz. .
İçkiyi evinizde içmenize karışan zaten yok, hatta sahil boylarında bu tür yasak bile yok.
Benim dediğim sadece Aleni ve özendirici olan yerlerde tamamen yasaklansın.
buda bir özgürlük kısıtlaması değil, bundan özenti duyabilecek nesilleri koruma çabasıdır.


yaşam tarzı derken, içki dışında gayet sosyal bir yaşantım var ve bunu korumanıza gerek de yok ve sizin düşündüğünüz çerçevede bir yaşam içinde de değilim.

Arkadaş çevremde içki içende var ve ben bundan hiç rahatsız olmam, ama içkinin verdiği o koku bana hiç hoş gelmez, oldum olsu sevmem, bunu iste bir bünye yapısı olarak, isterse Dini bir emrin verdiği duygular kümesi olarak görün her iki sonuçtada ben bunun doğruluğuna, yarardan çok zararı olduğuna inanıyorum.


Alıntı:
warmgrey´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Ben sanırım yukarıdaki satırlarda bu soruya yanıt verdim. Peki siz? İçki konusunu yazdıklarımı iyice anlayarak okuduktan sonra cevaplamanızı rica ediyorum.


Benden daha çok özgürlükçü olduğunuzu görmeyi gerçekten çok isterim. Ama şu ana kadar bunu gösteremediniz.

Sevgiler ve saygılar...

ve geldik bu cevabında son satırlarına.
bakının bu şekildede tartışma yapılabiliyormuş, yazının sonuna yazıklar olsun demedende, gayet güzel, medeni, forumun paylaşımına uygun bir tartışmada olabiliyormuş.
bu aşamaya gelmemiz gayet güzel, diretme, zorlama, dayatma içeriği kullanmadan.

Özgürlüğü herzaman isterim ama bu diğer özgürlüklere zara vermedikçe

saygılar
Alıntı ile Cevapla
  #54  
Alt 28.08.07, 21:35
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
İletiler: 122
warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Evet, sonunda biraz olgunlaşmanıza ve içki konusunda ılımlı bir adım atmaya karar vermeniz son derece sevindirici.

Nasıl? Dünyanın sonu değilmiş öyle değil mi?

Ha bu arada, ben türbana hiç bir zaman karşı olmadım ama nedense ısrarla sanki sizinle tartışınca türbana sıcak bakmaya başladığım gibi bir saptırmanız (saptama değil saptırma. Saptırmışsınız çünkü) söz konusu.

Böyle olmadığını tekrar belirtmek isterim...
Alıntı ile Cevapla
  #55  
Alt 02.09.07, 13:28
Acemi
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
İletiler: 0
cuneytt69 doğru yolda ilerliyor.
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

üffffffff çok derin konular ve çok uzun yorumlar! Başörtüsü hem dini bir konu hemde kişinin kendi tercihi. Buna karşı olmak ancak ya dine karşı olmaktır, ya da kişisel özgürlüklere. Dahası hiçbir müslüman parti simgesidir diyerek başörtüsü taktığına inanmıyorum. Belki bu konuda özgürlükten yana olan bir parti desteklene bilir. Zaten demokrasinin gereği de bundur. Tabi din özgürlüğünü yorumlayanlar gibi demokrasiyi de farklı yorumlayanlar da var. Soruna çözümsüzlük de buradan çıkıyor zaten. Eğer bu konu dini içerikli ise din adamları çözüm getirmeli. Fakat eğer demokrasi meselesi ise demokratlar ve bu işin uzmanları çözmeli. Şimdi bakıyoruz meseleyle kimler ilgilenmiş. 1- askerler.Ülkenin savunması ve istiklalin korunması görevinde olanlar. 2- Gazete köşe yazarları ve islam dini konusunda bildikleri bir elin beş parmağını geçmeyecek kadar ilmi olanlar. 3- "Din siyasete alet ediliyor" çığırtkanlığı yapıpta kendisi dinsizliği siyasete alet edenler.4-Atatürk'ün laiklik anlayışını işine geldiği gibi yorumlayanlar. 5- İslamiyete düşman olupta laiklik perdesi altına girip dindar müslümanlara saldıran islam düşmanları. Peki hiç mi bu konuda samimi olan yok. Evet var. Öncelikle laiklik tanımını yapıpta bu konunun demokrasi açısından doğru olmasını ortaya koyanlar. Yani laiklik dinsize karışılmadığı gibi dindara da karışmamaktır diyenler. Yasalar ölçüsünde özgürlüklere inananlar....
Alıntı ile Cevapla
  #56  
Alt 02.09.07, 16:15
lale_zar - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Deli Dolu
 
Üyelik tarihi: Jan 2007
Nereden: rize
İletiler: 263
lale_zar bir mücehver gibi özel.lale_zar bir mücehver gibi özel.lale_zar bir mücehver gibi özel.lale_zar bir mücehver gibi özel.
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Başörtusu takıp kaç kişi trafık kazası yapmısi yada ortalıgı savas alanına cevırmıs, kimse benı sarhos olup ezme özgurluğu olmadıgnı düsünuyorum,ikisi aynı şey degıl, soylemlerınıze dıkkat edın,cunku kımse Kurandakı ayetlerı kendı fıkrı doğrultusunda degıstırme özgulugu yoktur,başörtusu sızlerın deyısyle ''türban''ayetle sabıt olan bır konudur. Allahın ayetlerını kımse degıstırmeye hakkı yoktur, ayrıca Hz Ömer ra.içkinin tek damlası kızıldenıze damlamıs olsaydı,ondan tek yudum almazdım,demıs, herkes kendı özgur ıradesıyle yasar, ama topluma zarar veren seylerde yasaklanabılır, eger o özgurluk benım hayatımı tehdıt edıyorsa...
__________________
" Kişide olmayınca haya ile edep: okuyup alim olsa yine merkep yine merkep "
Alıntı ile Cevapla
  #57  
Alt 13.11.07, 22:53
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Jul 2006
İletiler: 122
warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.warmgrey ... O'nu tanımayan yok ki.
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

Alıntı:
lale_zar´isimli üyeden alıntı Mesaj***305; göster
Başörtusu takıp kaç kişi trafık kazası yapmısi yada ortalıgı savas alanına cevırmıs, kimse benı sarhos olup ezme özgurluğu olmadıgnı düsünuyorum,ikisi aynı şey degıl, soylemlerınıze dıkkat edın,cunku kımse Kurandakı ayetlerı kendı fıkrı doğrultusunda degıstırme özgulugu yoktur,başörtusu sızlerın deyısyle ''türban''ayetle sabıt olan bır konudur. Allahın ayetlerını kımse degıstırmeye hakkı yoktur, ayrıca Hz Ömer ra.içkinin tek damlası kızıldenıze damlamıs olsaydı,ondan tek yudum almazdım,demıs, herkes kendı özgur ıradesıyle yasar, ama topluma zarar veren seylerde yasaklanabılır, eger o özgurluk benım hayatımı tehdıt edıyorsa...
Bu mantıkla hareket edersek islamiyetin pek çok ülkede yasaklanması lazım. Neden mi? İnsanların hayatını tehdit ediyor. Nasıl mı? 11 Eylül saldırıları desem?

Başka insanların sağlığına tehdit oluşturan şeylerin yasaklanmasına evet. Örneğin sigara yasağı. Çok sigara içerim. Ama bu yasağın da destekçisiyim.

İçkiye gelince... Bence dinciler işlerine gelen özgürlükleri (yani kendilerine özgürlüğü) istiyor, kendi dünyevi inançlarının tersinde işler için özgürlükleri kısıtlamak istiyorlar. Yani Lalezar gibiler şeriat istiyor. Bu iş bu kadar basittir.
Alıntı ile Cevapla
  #58  
Alt 22.11.07, 14:24
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

http://www9.gazetevatan.com/haberdet...3&Categoryid=1'Türban üniversitede serbest olacak'

Yeni sivil anayasa taslağını hazırlayan Prof. Dr. Ergun Özbudun, türbanın üniversitede serbest, ancak kamu sektöründe yasak olacağını söyledi..

Sivil Anayasa Taslağı Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ergun Özbudun, hazırlanan anayasa taslağında cumhurbaşkanının yetkilerinin kısıtlandığını, ilk ve orta öğrenimde yasaklanan türbanın sadece üniversitede serbest olmasının öngörüldüğünü belirtti. Özbudun, İtalya'nın Trieste kentinde katıldığı Türkiye Avrupa'da Konferansı'nda SABAH'ın Roma Temsilcisi Yasemin Taşkın'ın sorularına yanıt verdi:

Hazırlanan anayasa taslağında sizce en önemli değişiklikler hangileri?

* Yeni anayasaya Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ile paralellik kazandırdık. Anayasa Türkiye'nin imzaladığı tüm insan hakları sözleşmeleri ile uyumlu hale getirildi. Biliyorsunuz, en önemli insan hakları ihlalleri Olağanüstü Hal'lerde yapıldı. Olağanüstü Hal kararnameleri Anayasa Mahkemesi'nin denetiminde değildi. Biz tümüyle kaldırılmasını önerdik.

Sivil bir anayasa taslağı hazırlanıyor, askerlerin yetki ve nüfuzları son şekliyle nasıl sınırlandırıldı?

* Sivil asker ilişkileri ile ilgili radikal bir çıkış yok. Mevcut şartlarda gerçekçi olmaz. Bu konuda şu aşamada fazla bir şey yapılabileceğini sanmıyorum. Askerin belli bir siyasi etkisi var. Anayasada yeni maddelerle bunu değiştiremezsiniz. Siyasi, sosyolojik ve tarihi nedenlerini ortadan kaldıramazsınız.

Cumhurbaşkanının sembolik yetkilerle bırakılması sözkonusu...

* Cumhurbaşkanının az sayıda sembolik yetkileri olacak. Örnek vermem gerekirse Erzincan İl Sağlık Müdürü bile cumhurbaşkanının imzası ile tayin ediliyordu. Bundan sonra böyle olmayacak. Yüksek Yargı Organları'na, YÖK'e, üniversiteye rektör ataması yapamayacak.

Yeni anayasa taslağında laikliğin zayıflatıldığı endişeleri var. Türban ve din dersi konuları da bu kapsama giriyor...

* Laikliği zayıflatacak en ufak bir unsur yok. Din dersinin seçimlik ders olması öngörülüyor. Türban ise bir insan hakları konusu, bunun da laiklik ile bir ilgisi yok.

Türban ilk ve orta öğretimde yasak mı?

* İlk ve orta öğretimde reşit olmayan çocukların türban kullanımı yasak. Reşit olduktan sonra kendi seçimi, dolayısıyla üniversitede serbest. Kamu sektörü devlet otoritesini kullanan insanlar demektir. Dini simge kullanması doğru değil.
Haber: SABAH
Alıntı ile Cevapla
  #59  
Alt 26.11.07, 13:41
huramiral - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Güvenilir
 
Üyelik tarihi: Nov 2006
Nereden: malesef istanbul
İletiler: 1.135
huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.huramiral artık çok görkemli biri.
Standart Cevap: İnsanlar başörtüsüyle okusun diye..

al birini vur ötekine işte. Ben yaptım oldu mantığı

Ödül için çağrıldım bunu hak etmedim
Ödülünü almak için çıktığı kürsüden indirilme gerekçesine anlam veremeyen İmam Hatip Lisesi öğrencisi Tevhide Kütük, ilçede herkesin kendisinin başörtülü olduğunu bildiğini ve programa da böyle çağrıldığını söyledi


BEHÇET GÜNGÖR ANKARA
Öğretmenler Günü kompozisyonuyla ödül almaya hak kazanan ancak başörtülü olduğu için kürsüden indirilen Kozan İmam Hatip Lisesi 11. sınıf öğrencisi Tevhide Kütük, kendisine yapılanlara çok üzüldüğünü belirterek, ***8220;Bunu hak edecek bir şey yapmadım. Kompozisyon yazdım ve ödül kazandım. Ben kötü bir şey yapmadım ki***8221; dedi.
O AN ÇOK KÖTÜ OLDUM
Başörtüsü taktığı için mağdur olan Kütük, Kaymakam ile Garnizon Komutanı'nın kendisine gösterdiği tepkilere anlam veremediğini söyledi. Sadece öğretmenlere olan sevgisini kaleme aldığını ifade eden Kütük, ***8220;Yarışmada birinci olduğumu duyunca çok sevindim. Beni ödül törenine davet ettiler. Annemle gittik. Orada öğretmenlerim ve arkadaşlarım vardı. Kürsüye çağırdılar, o sırada protokoldekilerin kendi aralarında konuştuklarını gördüm. Milli Eğitim Müdürü hocam, bana nerede okuduğumu sordu. Ben de İmam Hatip'te okuduğumu söyledim. Sonra bir dakika dediler ve protokolden biri 'onu indirin' dedi. Milli Eğitim Müdürü benim kürsüden inmemi istedi. Ben de neden inmem gerektiğini sorduğumda, 'Senin kılık-kıyafetin uygun' değil dediler. O zaman çok kötü oldum ve ağlayarak kürsüden indim***8221; dedi. Kürsüden indirildiğinde kendini çok kötü hissettiğini ifade eden Kütük, bunu hakedecek birşey yapmadığını söyledi.
KIZIMA ÇOK ÜZÜLDÜK
Kütük, önceki yıllarda ablasınında ödül kazandığını ancak başörtülü olduğu için törene bile çağrılmadığını söyledi. Baba Arif Kütük ise Kaymakam ile Komutan'ın yaptıklarının hiç hoş olmadığını ifade ederek, ***8220;Kızım hayal kırıklığı yaşadı. Çok üzüldük. Kaymakam ve Komutan'ın bu hareketleri yüzünden salondakiler de tepki göstermiş. 800 kişi salonda bulunurken, olaydan sonra salon boşaltılmış. Sadece 30 kişi kalmış. Öğretmenler Günü Kaymakam ve Komutan tarafından bu hale getirilmemeliydi***8221; dedi.

Tepkimi gösterdim salonu terk ettim
Olayın ardından salonu terkeden Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kaymakam ile Garnizon Komutanı'nın 'onu indirin' sözü karşısında 'Yapmayın şu anda bunun sırası değil, gerekirse soruşturma açarız' dediğini ancak çocuğun indirildiğini belirterek, ***8220;Bu hareket 15 yaşındaki bir çocuğun psikolojisini bozar. Çocuğumun bu duruma düşmesini istemem***8221; dedi.
26.11.2007 Yenişafak.
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
başörtüsüyle, diye.., okusun, ınsanlar

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 04:58 .