Nüve Forum


Kültür ve eğlence hakkinda İstanbul daki gay klüpler ile ilgili bilgiler


Dünyada eşi benzeri olmadığına emin olduğumuz bu barı hayatta herkesin bir kere görmesi lazım deriz MARJİNAL MEKANLAR Özel haber İSTANBUL'DAKİ GAY KULÜPLER H2 ekibinden Mehmet Sarışın gitti, gördü, yazdı. O

Like Tree3Likes
  • 2 Post By nuvekolik
  • 1 Post By SELVILV

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 03.10.07, 18:57
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart İstanbul daki gay klüpler

Dünyada eşi benzeri olmadığına emin olduğumuz bu barı hayatta herkesin bir kere görmesi lazım deriz
MARJİNAL MEKANLAR
Özel haber

İSTANBUL'DAKİ GAY KULÜPLER H2 ekibinden Mehmet Sarışın gitti, gördü, yazdı. O ne curcuna, ne renk. Travestisinden, transeksüeline, kendini kiralayanından kiralık arayana, kelimeler gerçekten yetersiz. Bu şenliği görün fakat cüzdanınızı emin bir yere koyun. İşte İstanbul'un gay-club'ları...
İçine girmeyince bilinmiyor, görülmüyormuş. İstanbul'da ne çok gay ve lezbiyen club varmış, Şaştım kaldım doğrusu...
İstanbul'da bir gay-lezbiyen kültürü oluşmuş da biz farkında değilmişiz.
GİT DE GÖR!
Bu mekanlara merak edip de gitmek de cesaret işi... Bir görüldün mü içerde, yandı gülüm keten helva. Oldun mu, gay, lezbiyen... Bir de sormaya başladılar mı, ülkeyi terket yani:
- Aktif misin?
- Yoksa pasif mi?
İstanbul'daki özel gay kültürünü anlayabilmeniz için birkaç küçük tavsiyede bulunayım. Türkiye'nin en kalabalık şehri İstanbul, aynı zamanda Türkiye'deki gay hayatının da merkezi.

GAY KÜLTÜRÜ
Her ne kadar Türkiye çok hızlı bir değişim içinde olsa da bu ülkeye özgü olan şeyler kolay değişmiyor. Gay kültürü de bunlardan biri. Türkiye de tarihsel kökeni çok eski zamanlara giden geleneksel bir biseksüel kültür var. Gay ilişkiler genellikle gerçek gay'lerle(homoseksüeller) biseksüeller arasında gerçekleşir. Fakat bu kültürün içindeki insanlar, kendini ne gay ne de biseksüel olarak tanımlamazlar. Bu tarz insanlar gerçekten de normal gay tipinden çok uzak, normal heteroseksüel erkek tipindedirler. Herşeyden önce bu tarz insanı birbiri ile cinsel ilişkiye girmez. "Top" olmalarına rağmen bunu anlayamazsınız kısacası. Bu belki Avrupa ülkeleri için biraz garip herhalde ama bundan 30 yıl öncesinin latin-katolik ülkelerinde rastlanabilecek bir anlayış olabilir.
ÖNCE TEDBİR
Her ne kadar istatistiklere göre, İstanbul dünyanın en güvenli metropellerinden biriyse de tabii ki dünyadaki tüm gay kültürlerinde olduğu gibi burada da bazı riskler mevcut. Gerçi tabii bir de zengin ve fakir ülkeler arasındaki yaşam standardına göre de değişiklik gösterir bu riskler. Türkiye'de pek de öyle evham yapacak bir durum da yok esasında. Gay dünyası içinde en sık işlenilen suç basit hırsızlıklardır genelde. Bu hırsızlıklar da öyle kalabalık da gece kulüplerin de falan olmaz. Genelde ilk kez tanıştığınız kişiyle yalnız kaldığınız yerlerde meydana gelir.Bunun içinse en iyi önlem tabii ki yanınızda pahalı şeyler taşımamanızdır. Eğer oteliniz uygun değilse ilk kez tanıştığınız kişilerle bilmediğiniz sote yerlere gitmemekte başka bir önlem olabilir. Bunu niye yazıyorum, biliyor musunuz? Görüştüğüm yabancı gaylerin içinde birçok soyulan vardı da ondan. Taksim meydanında buldukları bizim yağız delikanlılarla yaptıkları aşk, onlara çok pahalıya patlamıştı. Cüzdanı bir yana bırak, kiminin de gözü patlamıştı.
YAZARIN ARA NOTU:
Gay'lere araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgiler doğrultusunda tavsiyelerim devam ediyor. Bekleyin canım, gaylerin tercih ettikleri, müdavimi oldukları mekanları bu yazının içinde bulacaksınız.
Bu sadece giriş taksimi...
Gay bilmemne efendiden...
KALPAZANLARA DİKKAT!
Bir de tabi turist kalpazanlarına karşı dikkatli olmak lazım. Genelde Taksim, Sultanahmet gibi kent merkezlerine konuşlanan bu uyanıklar, sizi bir yere içki içmeye davet eder ve bu da sonunda size 1000 Euro gibi bir rakama mal olabilir. Genelde sizi götürdükleri bardan komüsyon alarak hayatlarını idame ettirirler. Buna sizi kazıklamaya çalışan bir takım taksi şöförlerini de ekleyebiliriz. Taksimetre konusunda mutlaka uyanık olun, bir turistten normalden fazla para almak taksiciler için gayet normaldir.
GAY AKTİVİTELERİ
Son 10 yıldır İstanbul Avrupa yakası özellikle Taksim ve Beyoğlu için gay'lerin yaşam mahali diyebiliriz. Tabii bunda bunda buraların İstanbul gece hayatı merkezi olması da önemli bir faktördür. Buralarda artık pek çok gelenekselleşmiş gay-klübü bulabileceğiniz gibi hamamlar,saunalar ve gece kulüpleri de vardır. Bu civarda cinsel ilişkide size parayla arkadaşlık edebilecek pek çok genç biseksüel erkekle de tanışabilirsiniz. Ve bunların bazıları gerçekten bir film yıldızını kıskandıracak kadar yakışıklıdır. Transeksüeller,lezbiyenler, biseksüellerle İstanbul gerçekten çok renkli bir gay kültür profili çizer. Kendilerine ait ilk gay ve lezbiyen sosyal dayanışması olarak da Lambada'yı kurmuşlardır.
IRKSAL ÖZELLİKLER
Bu paragrafımız yabancı gay turistlere hitap ediyor... Her ne kadar Avrupa'da ve dünyada karikatürize edilmiş çok esmer, pis ve bıyıklı bir Türk erkeği tipi var ise de Türkler pekçok Latin ve İtalyan'dan daha açık tenli oldukça bakımlı ve iyi görünümlüdürler. Türklerin dilsel ya da ırksal olarak Araplarla hiç bir bağlantıları yoktur. Osmanlı kökeni dolayısıyla da pek tabii Bulgar, Sırp, Yahudi, Kürt ve Ermenilerle de karışmış melez bir ırktır. Belki Türk erkeklerine Avrupa, Amerika, Japonya, Arap ülkelerinin erkelerinin bayılmasının sebebi de budur. Özellikle pop kültürü ile yetişmiş genç neslin bu konuda iştah açıcı bir yanı var gibi. Bu tarz çocuklar her ne kadar fakir ailelerden gelseler de davranışları ve kılık kıyafetleri oldukça özenlidir. Kürtlerin bir kısmı Türklerle asimile olsa da bazılarını daha esmer tenlerinden rahatlıkla tanıyabilirsiniz. Latinleri andırdığı için midir bilinmez Batı Avrupalı erkekler üzerindeki etkileri büyüktür.
HUKUK VE KURALLAR
Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan bu yana homoseksüeliteye karşı bir kanun veya yaptırım yoktur. Teoride toplum arasında cinsel ilişkiye girmek yasaktır fakat bununla da ilgili olmuş herhangi bir vukuat da yok. Barlara giriş için 18 yaş sınırı bulunmaktadır. Alkol satışı 18'in üstünde olduğunuz müddetçe serbesttir. Türkiye her nekadar müslüman bir ülke olsa da çizdiğ profil Batı Avrupa'ya yakındır.
MODERN GAY BARLAR
İstanbul'daki gay barlar, Avrupa'nın heryerinde rastlanabilecek örneklerinden farksız. Genelde iyi eğitimili ve zengin kişilerce işletiliyorlar. Avrupa'ya göre biraz daha pahalı olsalar da aradaki müzik sistem kalitesi bu özrü kapatır.
VE İŞTE MEKANLAR
GAY CAFE BAR: İstiklal Caddesi, Yeşilçam Sokak No: 25... Çok hoş bir Cafe-Bar. Öğleden sonra 4'den geceyarısı 2'ye kadar hizmet sunuyor. Genelde insanların gece erken saatlerden kapanışa kadar takıldıkları bir mekan. Çok gürültülü Tekno ve Elektronik müzik yapan yerlerden ziyade sakin ortamları sevenlere tavsiye edilir.
ADDRESS: İstiklal Caddesi, Yeşilçam Sokak No: 7... Bekarların, partner arayanların popüler buluşma noktası. Gece 23'den sabaha karşı 5'e kadar müşterilerine hizmet sunan mekanda dansda edilebiliyor. Güzel manzaralı terasa sahip bu bar aynı zamanda her çarşambaya özel dragşov'ları ile de ünlü. Tabii haftasonu çıkmayı tercih edenlere her haftasonu özel dans gösterileri ve animasyon şovlar da sunuluyor.
BARBAHÇE: Sıraselviler Caddesi, Soğancı Sokak, No:7/1, Cihangir - Beyoğlu. Taksim İlk Yardım Hastanesi karşı sokağı.Cumartesi en işlek gününü yaşayan bu bara kiralık erkek değil gerçek sevgili arayanların gitmesini tavsiye ederiz.Gerek kullanılan dekor, müzik atmosferi ile batıdaki örnekleri ile yarışabilecek kalitede bir kulüp.
EXIT CLUB: İstiklal Caddesi Saka Salim Çıkmazı NO:1/1 Beyoğlu-İstanbul. Mart 2007'de açılan bu yeni gay-clup DJ performansları, dans şovları, drag-queen şovları ile Avrupai bir tat vererek, diğerlerinden sıyrılıyor. Gece 23'den sabaha karşı 4'e kadar açık.
GATE CLUB: İstiklal Caddesi, Balo Sokak No: 20 Beyoglu... Sadece Cuma ve cumartesileri açık olan bu club Çilek Gay Cafe'yle aynı binada hizmet veriyor.Temmuz 2007'de açılan teras kattaki bu club yüksek bir lezbiyen müşteri nüfusuna sahip. Haftasonları saat 23'den sabaha karşı 4'e dek açık.

PRIVE: Tarlabaşı Bulvarı, No: 28/A Taksim... İstanbul'un en eski gay-barlarından biridir Prive. İngilizce ve Türkçe pop müzik ağırlıklı bu club'da kiralık genç erkeklerle düz heteroseksülleri birarada bulmanız mümkündür. Haftaarası da çok meşgul olan bu club geceleri 01'den sonra en hareketli dakikalarını yaşıyor.
OTHERSIDE: Lamartine Caddesi 11/4 Beyoğlu. Dördüncü kattaki bu mekan geceyarısından önce bayağı kalabalık olsa da geceyarısından sonra çok aktif.
BOYCLUBS: Ucuz olarak niteleyebileceğimiz bu barda ortalıkta gezen pek çok kiralık genç erkeğe rastlamak mümkün.
DEJA-VU: İstiklal Caddesi, Sadri Alışık Sokak, No:26, Beyoglu. Oldukça kalabalık ve gürültülü bu club amatör kiralık erkeklerin uğrak yeri. Gece 23'den sabaha karşı 4'e kadar açık...
CLUB 17: İstiklal Caddesi, Zambak Sokak No:17... Fransız konsolosluğuna yakın korkunç müziğin olduğu ucuz bir bar. Queen Bar'ın hemen yanı.
EKOO BAR: Tarlabaşı Bulvarı No: 248 Beyoglu. İngiliz konsolosluğu ile EuroPlaza arasında. Girişi caddeden de görülüyor.
TEK YÖN: Meşrutiyet Cad. No:54/1 Tepebaşı, Beyoğlu... Orta sınıf diyebileceğimiz bu club'da kendine arkadaş arayan pek çok tip olduğu gibi bu kişilerin yalnızlığını giderecek de çeşit çeşit tip vardır. Kiralık oğlanlardan tutun da turistleri kandırmak için orada bulunan yakışıklı ama hırsız tipe kadar. Efemine garsonların da müşterilerini elinden geldiğince eğlendirmeye çalıştığı bu club, gece 23'den sabaha karşı 4'e kadar açık.

DEĞIRMEN PUB: Adnan Menderes BulvarI, Horhor Caddesi, Aksaray. Aksaray metro istasyonunun hemen yanıbaşında.
Ortayaşlı, bıyıklı heteroseksüel görünümlü pek çok erkeğin eş arandığı bu Club'ın oldukça klasik bir Türk tarzı vardır. Geceyarısından sonra turist avcılarının ve kapkaçcıların da bulunabilme riskini taşıyan bu bar her gece saat 2'ye ekadar açık.
PAŞAM PUB: Muratpaşa Sokak No: 9 Aksaray... Değirmen pub'la hemen aynı atmosfere sahip bu club Yusufpaşa tramvay durağının hemen yanında.
SAHRA BAR: İstiklal Cad. Sadri Alışık Sokak. NO:40 Beyoğlu... Dünyada eşi benzeri olamdığına emin olduuğumuz bu bar'ı hayatta herkesin bir kere görmesi lazım deriz. O ne curcuna, ne renk. Travestisinden, transeksüeline, kendini kiralayanından kralık arayana, kelimeler gerçekten yetersiz. Bu şenliği görün fakat cüzdanınızı emin bir yere koyun.
H2/mehmet sarışın
GAY BARLAR
HER GECE BİR BAŞKA ALEM
H2

Konu nuvekolik tarafından (16.12.07 saat 16:52 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 04.10.07, 09:34
SELVILV - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Araştırma Görevlisi
 
Üyelik tarihi: Jan 2007
Nereden: Istanbul-Paris
İletiler: 2.985
SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!SELVILV öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: İstanbul daki gay klüpler

Konuyu görünce bir arkadasin basindan gelenler aklima geldi, kisaca hatirladigimca anlatmaya çalisayim.

Efendim kendisine yerin, marjinal bir clup oldugu söylenmis ve müsterilerinin elit kesime hitap ettigi, içlerinde modaci, içmimar ve her türlü ünlü karakterin bulundugu kaliteli bir mekan olarak bahsedilmis. Neyse bizimki bu mekana arkadaşının ısrarları üzere gitmeye karar vermis, içeriye giriste 4 renkten olusan rozet dagitiyorlarmis, her renk bir anlam içeriyormus tabi mekana asina olanlar bu uygulamadan haberdar olduklari gibi renklerin anlamlarini da biliyorlarmis. Bizimki de gayri ihtiyari bir renk seçmis. Erkeklerin ! anlam veremedigi bakislari altinda içkisini yudumlarken tuvalet ihtiyaci için tuvalete gitmis, pisuvarda ihtiyacini giderirken aynanin kenarinda rozetlerdeki renklerin anlamlarini anlatan bir levha görmüs, gözü birden ona ilismis, okur okumazda faltasi gibi olmus masallah , bunun seçmis oldugu renk meger hem aktif hem de pasif olanlarin seçimiymis. Kimin aklına gelir ki böyle bir uygulama, renklerin anlamlarinda ***8220;Kalbim kapali***8221; ***8220;Aktif***8221; ***8220;Pasif***8221; ***8220;Aktif ve Pasif***8221; seçenekleride varmis . Aman Allahim nerdeyim lan ben derken üzerine çisini ede ede bardan kaçmis, sanirim bir daha da gitmem ama Allah var içeride gördügüm hatunlari baska hiçbir mekanda görmedim diye bahsetmisti.

Bunu anlattiginda çok gülmüstüm. Mekanin ismi "Love" Harbiye'de mi, Taksim'de miydi hatirlamiyorum. Yalniz isin enteresan tarafi baska bir arkadas uzun zamandir her cumartesi gecesini bu mekanda geçiriyordu, çocuk her hafta sonuna dogru bizim grubu arar, ya bakin çok güzel beraber gidelim derdi, ama biz genelde o siralar hep Nevizade veya AsmaliMescit'te fasil takildigimizdan beraber gidememistik Love'a, tabi yukarida anlatilan hikayeyi duyunca, isabet olmus dedik ama bu devamli Love'a takilan arkadas uzun süre "hangi rozetsin sen bakalim" seklindeki pis esprilerimizden kurtulamamisti.
__________________
rüzgarin bile esip söndüremedigi mum vardir ya, o benim iste
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 16.12.07, 16:53
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İstanbul daki gay klüpler

Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 16.12.07, 16:53
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İstanbul daki gay klüpler

Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 16.12.07, 16:56
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İstanbul daki gay klüpler

Yaşasın gay ve lezbiyen kulüpler


Bir kaç gündür sessizce ve sedasızca onpunto gündemindeki gay kulüpler hakkındaki yazıları okuyorum. Çok güzel yazılarda var, neyin ne olduğundan habersiz öylesine ahkam kesen ucundan bucağından bile geçemeyen yazılar da... Aslında ne anlama geldiklerini bir de eşcinsellerden dinlemeniz gerektiğini düşündüğümden suskunluğumu bozup yazmaya karar verdim.
Öncelikle bu kulüplerin asıl amacı sandığınız gibi "yaşasın cinsel özgürlüklerimiz, kulüpte kurarız, cinsel yaşantımızı da bangır bangır cümle alem'e duyururuz" değil. Ayşegül Savaşta arkadaşımın Baki Koşar'la ilgili yazısındaki alıntıdaki gibi öteki olmamızla ilgili. Bu ötekiliğin verdiği dışlanmakla, yaşadığımız zorluklarla ilgili. Ve bizim bu ötekiliğimiz sadece cinselliğimizle ilgili değil, duygusal boyutlarla da ilgili. Siz uzaktan yaşamadan, bilmeden ahkam kesenler, farkında mısınız acaba yaşadıklarımızın?
"Öteki" olduğumuzun farkına varmaya başladığımızda, kendimizi nasıl yalnız hissettiğimizin, kimselere söyleyemediğimizin, bu dünyada bir başımıza olduğumuzu düşünüp bocaladığımızın, bazen kendimizden nefret ettiğimizin ve nasıl bizim gibi birilerine ihtiyaç duyduğumuzun?
Ya bu ötekilik yüzünden aileleri tarafından şiddete maruz kalan ve sonunda dayanamayıp intihar eden bir çok arkadaşımız olduğunun?
Yine bu cinsel ve duygusal anlamda ötekilik yüzünden yaptıkları iyi işlere rağmen işlerinden atılan bir çok arkadaşımız olduğunu?
Ya eşcinsel olduğunu etrafına yalan söylememek adına özgürce ifade eden arkadaşlarımızın çoğunun bir çok kez "bu eşcinsellerle seks nasıldır acaba?" adına siz kendinizce normal olduğunu düşünen bazı insanların tecavüzüne uğradığının??
Bu örnekleri uzattıkça uzatabilirim, bu ötekilik yüzünden o kadar yaralı ruh var ki etrafınızda. Bu yaralı ruhlar kendileri gibilerini arıyor, bir olmak istiyor, bazen bazı konularda destek almak istiyor. İşte bu yüzden bu kulüpler
"The happy feet" filmini izlediniz mi bilmiyorum. Orada bütün sürüdeki penguenler şarkı söylüyordu ve içlerinden sadece biri onlar gibi olamayıp dans ediyordu. O kadar uğraşmıştı ki tüm sürü gibi olmaya, yapamadı... Ve bu farkındalık yüzünden sürüden dışlandı. Ama filmin sonunda o sürüyü de o kurtardı. Bazen kendimi o penguen gibi hissediyorum Yalnız, bir başıma bu dünyada ve hemen o kuluplerdeki benim gibi, beni anlayan arkadaşlarıma sarılıyorum dört elle. Utanması gereken biz değil de doğuştan böyle olduğumuz için bizi dışlayıp yalana, yanlızlığa itenler.. Ve diyorum ki "Yaşasın gay kulüpler".
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 16.12.07, 16:57
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İstanbul daki gay klüpler

İstanbul daki gay klüpler
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 16.12.07, 16:59
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İstanbul daki gay klüpler

eşcinsel mekanlar rehberi

Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 16.12.07, 16:59
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İstanbul daki gay klüpler

BARLAR VE KLÜPLER

EXIT CLUB Cuma Cumartesı:22:00-04:00 Adres: İstıklal Caddesı Saka Salım Cıkmazı N.1/1 Beyoglu http://www.exitclub.com

CLUB Artı 2 Hergün 23:00-04:00 Adres: İstiklal Caddesi Zambak Sokak. NO:23 Taksim.

BIGUDI 23:00 - 05:00 (Cuma-Cumartesi) Adres: Büyük Bayram Sokak No:1 Beyoğlu/İstanbul (NOT: Lezbiyenlere özel bir club)

Shake in 16:00-04:00 Adres: HüseyinAğa mh. Yeşilçam sokak NO:25 Beyoğlu http://www.shakein.com

EKObar( 22:00-04:00 ) Adres: Tarlabaşı Bulvarı No: 248 Beyoğlu.

Otherside ( 22:00-04:00) ADDRESS: Lamartine Caddesi No: 11 Kat 4 Taksim

DE JA VU 23:00-04:00 istiklal Caddesi. Sadri Alisik Sk Beyoglu. No: ? Istiklal Caddesindeki Aga Camiinin karsisina düsen sokakta sagda (Karakolun az ilerisi) Uygun fiyat ve iyi müzik. Özellikle genç, parlak ve paraci tipler ve onlardan hoslanacaklara tavsiye edilebilir.

TEKYÖN Saatler: hafta içi 22:00-04:00, hafta sonu 22:00-05:00 Adres: Meşrutiyet cad. No: 81 Galatasaray ( İngiliz konsolosluğunun sokağı ) Genel olarak Bear ve Bear sevenlerin takıldıgı bir club. Feminen tipler, Travestiler, lezbiyenler alınmıyor.

BARBAHÇE (BILSAK); 22:00 - 04:00 Siraselviler Caddesi, Soganci Sokak No:7/1, Cihangir-Beyoglu (Alman hastanesini geçtikten sonra soldan 2. sokakta sagda)

PRIVE : 23:00 - 04:00 Tarlabasi Bulvari, No: 28

LOVE BAR (23.00-04.00) Çarşamba & CUma & Cumartesi (eski g-Lab)Adres :Cumhuriyet Caddesi No:349, Harbiye (Askeri Müze Karsisi)

Club 17 (22:00-06:00) Adres: Zambak Sokak No 17. Taksim ( Rent boy ve tekno müzik sevenlere tavsiye olunabilir. Bu tür mekanlarda seçilen tiplerde dikkatli olmakta fayda var. )
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 16.12.07, 17:00
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İstanbul daki gay klüpler

Barlar
Total resources in Gay Mekanlar / Barlar: 5
Love Dance Point
Love Dance Point Gay Bar in İstanbul
www.love-dp.com | Toplam Tıklanma: 115
Otherside
Otherside
www.othersideistanbul.com | Toplam Tıklanma: 93
Barbahçe
Best Gay Bar in İstanbul
www.barbahce.com | Toplam Tıklanma: 94
Ajda Club
Süperstar'ın adını alan marjinal clup
www.ajdaclub.com/ | Toplam Tıklanma: 88
Club ARTI 2
CLUB ARTI 2 (eski Queen Bar) tümüyle yenilendi. Hizmete giren 2.katımız tam bir dinlenme ve sohbet konforu sağlıyor. Değişen işletmesiyle, daha dinamik bir eğlenceye hazır olun. Artık 18-45 yaş gurubu müşterilerimizi epeyce heyecanlandıracak müziklerimiz conversion,progressive ,trance ve Türkçe pop tarzı olacak.

Sizleri, Beyoğlu'nun çılgın gecelerinden birini yaşamak için kulübümüze davet ediyoruz. Kulübümüzde hem bir taraftan deliler gibi eğeleneceksiniz, hem de kendinizi evinizde gibi rahat hissedeceksiniz !

Club ARTI 2 sizlere diğer üst düzey gay klüplerin sağladığı servisi çok daha uygun fiyatlarla sunuyor.

Cafeler
Total resources in Gay Mekanlar / Cafeler: 2
Shake'in
Shake'in İstanbul'un eşcinsel hayatında bir reform gerçekleştirdi. Artık gece yarısından önce de gidebileceğiniz sadece size özel bir eşcinsel kafe-barımız var. Hem eğlenip hemde sıcak dostluklar kurmak, arkadaşlarınızla buluşmak için en ideal ortamı sağlamak iddiasındayız.
Shake'in ayrıca diğer bütün eşcinsel mekanlardan farklı olarak makul ses düzeyiyle eşcinsel mekanların sadece gürültülü müzikten ibaret olmadığını, arkadaşlık, sohbet ve buluşma mekanı olduğunu da kanıtladı.
Shake'in Cafe & Bar şimdilik hafta içi 16:00-24:00 arası, Cuma ve Cumartesi geceleri ise 02'ye kadar açıktır. Eğlencenin akışı ve müşterilerimizin isteği durumunda mekanımızın kapanış suresini yakında uzatmayı planlamaktayız.
Shake'in sakin ortamı ile gece hayatına ilk başlayacağınız yer olacak. Shake'in Barın amacı müşterilerini sıkmadan kaliteli bir ortam sunmaktır.
Shake'in kaliteli fakat sıcak ortamı ile çoğunlukla üst düzey ve modern eşcinsellere ve şehrimizi ziyaret eden yabancı eşcinsellere hitap etmektedir.
www.istanbulgaybar.com/ | Toplam Tıklanma: 93
Sugar Cafe
Welcome to Sugar Cafe which is a meeting point for gay people in Istanbul. It is the unique open air gay cafe of Istanbul. The cafe is open everyday from 11.00 till 01.00. It is on Sakasalim Street which is a small street on Istiklal Street (there is a Gloria Jeans Cafe at the corner of the street) Alcoholic drinks and a wide range of meals are available.
Tel: 90 212 245 00 96Address: Sakasalim Street No: 3-A, Istiklal Street, Beyoğlu Istanbul
www.sugar-cafe.com/
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 02.01.08, 03:06
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: İstanbul daki gay klüpler

***8217;Gay-hane***8217; haber oldu

Almanya***8217;nın başkenti Berlin***8217;de ayda bir düzenlenen Türk ve Arap kökenli eşcinselleri bir araya getiren "Gay-hane" partisi, Amerikan New York Times Gazetesi***8217;ne konu oldu.

Gay-hane partilerinin müdavimlerinden olan bir Türk genci, "Buraya geldiğinizde bir maske takıp, günlük hayatı dışarıda bırakıyor ve sadece eğleniyorsunuz" dedi.

MÜSLÜMAN gençlerin eşcinsel eğilimleri yüzünden toplumsal baskıyla başetmelerinin daha zor olduğuna dikkat çeken New York Times***8217;a göre, gay geceleri, Türkler***8217;in yoğun olduğu Kreuzberg semtindeki "SO36" isimli gece kulübünde düzenleniyor. "Gay-hane" gecelerinin organizatörü ise Ankara***8217;da dünyaya gelen, cinsiyet değişim ameliyatı olduktan sonra "Ali" olan adını bırakıp "Fatma Souad" adını alan bir transseksüel.

1983 yılında Berlin***8217;e giden Fatma Souad, moda tasarımı eğitimi alırken bir punk grubunda çalmaya başlayıp Ortadoğu müziğiyle haşır neşir olurken de göbek dansına merak sarmış. "Salon Oriental" isimli Berlin***8217;in ilk göbek dansının yapıldığı gece kulübünde çalışmaya başlayan Fatma Souad, 1997 yılından bu yana da gay-hane partileri düzenliyor. Gay-hane partilerinin müdavimlerinden olan 22 yaşındaki bir Türk genci, "Buraya geldiğinizde bir maske takıp, günlük hayatı dışarıda bırakıyor ve sadece eğleniyorsunuz" diyor.

EŞCİNSEL VAHASI

Arabesk melodilerin, darbuka ve elektronik ritmlerle buluştuğu gecenin önemli aktörlerinden biri de DJ İpek İpekçioğlu. Tesadüfen burada çalışmaya başladığını söyleyen 35 yaşındaki İpekçioğlu, Türk, Arap, Balkan ve Hint müzikleri çaldığını belirterek tarzını "Eklektik BerlinIstan" diye nitelendiriyor.

Fatma Souad, İslamı çağrıştıracak her şeyden kaçındıklarını belirterek "Dini unsurlardan müzikte dahi uzak durmaya dikkat ediyoruz" diyor. Berlin***8217;deki Eşcinsel Müzesi***8217;ne göre Berlin***8217;deki eşcinsel alt kültürü, 18***8217;inci yüzyılın ikinci yarısından itibaren gelişmeye başladı. Weimar döneminde Berlin, eşcinsellerin vahası olarak biliniyordu. Günümüzde Berlin***8217;in Belediye Başkanı Klaus Wowereit, eşcinsel olduğunu itiraf etmiş bir yerel yönetici.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
daki, gay, klüpler, ıstanbul

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 14:30 .