Nüve Forum


Eğitim hakkinda Deniz Harp Okulu ile ilgili bilgiler


Türk donanmasına subay kadrosu yetiştiren okul. Mus*tafa III döneminde Kasımpaşa Tersanesi içinde Mühen- dishanei Bahri Hümayun adıyla kurulan (1773), Deniz Harp Okulu’nun çekirdeği sayılabilecek ilk okul, Selim 11l’ün Nizamı Cedit

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 24.08.13, 21:42
Selim Hoytur - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 5.878
Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Selim Hoytur öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Deniz Harp Okulu

Türk donanmasına subay kadrosu yetiştiren okul. Mus*tafa III döneminde Kasımpaşa Tersanesi içinde Mühen- dishanei Bahri Hümayun adıyla kurulan (1773), Deniz Harp Okulu’nun çekirdeği sayılabilecek ilk okul, Selim 11l’ün Nizamı Cedit reform hareketi içinde geliştirilip, Fransa, İngiltere ve İsveç’ten öğretmenler getirtilerek eğitimin niteliğinin yükseltilmesine çalışıldı.
1795***8242;ten sonra, 11-12 yaşında öğrencilerin lise bölümüne alın*maya başlandıkları okul, 1828***8242;de Heybeliada’da yapı*lan Deniz Kışlası’na, 1838***8242;de Kasımpaşa’da Cezayirli Haşan Paşa’nın konağının bulunduğu yerde yapılan ye*ni Mektebi Bahriyei Şahane’ye aktarıldı. İkinci Meşruti- yet’in ilan edilmesinden sonra, Yüzbaşı İbrahim Aş’ki Bey’in İngiliz denizcilik okullarındaki araştırmalarının sonuçlarına göre bir komisyon oluşturularak ders prog*ramlarında değişiklikler yapıldı. Cumhuriyetin ilanın*dan sonra Kasımpaşa’ya, 1929***8242;da Heybeliada’ya, İkin*ci Dünya Savaşı içinde Mersin’e, 1946 sonbaharında yeniden Heybeliada’ya, 1985***8242;te Tuzla’ya taşındı.
Deniz Harp Okulu-deniz_harp.jpg
__________________
NEVART AKADEMİ
www.nevart.net
Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Disleksi Eğitimi
Okuma Güçlüğü
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
deniz, harp, okulu

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 01:35 .