Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Toplum ve Yaşam > Eğitim > Seviye Belirleme Sınavı başvuru koşullarını öğrenmek için tıklayın..

Eğitim hakkinda Seviye Belirleme Sınavı başvuru koşullarını öğrenmek için tıklayın.. ile ilgili bilgiler


Seviye Belirleme Sınavı başvuru koşullarını öğrenmek için tıklayın.. 07.02.2008 11:28 İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin gireceği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (DPY-B) başvurular

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 07.02.08, 17:12
nuvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Seviye Belirleme Sınavı başvuru koşullarını öğrenmek için tıklayın..

Seviye Belirleme Sınavı başvuru koşullarını öğrenmek için tıklayın..

07.02.2008 11:28

İlköğretim 6. ve 7. sınıf öğrencilerinin gireceği Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (DPY-B) başvurular 11 Şubat Pazartesi günü başlıyor.
SBS'ye ve DPY-B'ye ilköğretim kurumlarının 6. ve 7. sınıfında öğrenim gören öğrenciler girebilecek. Her iki sınava da başvurular 11 Şubat Pazartesi günü başlayacak.
Sınavlara başvuracak öğrencilerin velileri öğrencinin T.C kimlik numarasıyla 10 YTL sınav ücretini 11-22 Şubat 2008 tarihleri arasında ''T.C. Ziraat Bankası A.Ş, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O veya Türkiye Halk Bankası A.Ş.'' şubelerinden birine ''Kurumsal Tahsilat Programı'' aracılığıyla yatıracak. İki sınav için ayrı ayrı ücret yatırılmayacak. Öğrenci, sınav ücreti yatırdığı dekontu saklayacak.
SBS sınav ücretini yatıran öğrencinin başvurusu otomatik yapılmış olacak. Ancak sınav ücretini başvuru tarihinde belirtilen bankalardan birine yatırmayan öğrencilerin başvurusu yapılamayacak.
2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu kapsamına giren öğrencilerden ise sınav ücreti alınmayacak. Bu öğrencilerin başvuru işlemleri okul müdürlüğü tarafından e-okul sistemi üzerinden yapılacak.
DPY-B'ye başvurular ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) ''http://www.meb.gov.tr'' veya ''http://oges.meb.gov.tr'' adreslerinden yapılacak. Bu öğrencilerin başvuru bilgileri ve DPY-B ile ilgili belgeleri kontrol edildikten sonra okul müdürlüğü tarafından elektronik onaylama yapılacak.
YURT DIŞINDA BULUNAN ÖĞRENCİLERİN BAŞVURUSU
KKTC vatandaşı olan öğrenciler ile Türkiye'de öğrenim gören T.C. vatandaşı olmayan öğrenciler, e-okul sisteminde kayıtlı olan geçici numaralarıyla bankaya sınav ücretini yatırabilecek. Yurt dışından sınava başvuracak öğrencilerin 10 YTL sınav ücretini ''T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Beşevler Şubesi 5495221-5001 nolu hesabına'' yatırması gerekiyor.
Yurt dışında MEB'e bağlı olmayan okullarda eğitim gören (e-okul sisteminde yer almayan) 6. veya 7. sınıf öğrencileri ise '' T.C. Milli Eğitim Bakanlığı '' ile '' :: M.E.B. Ortaöğretime Geçiş Sitemi :: '' adreslerinde yayımlanan ''2008 SBS-Yurt Dışı Başvuru Talep Formunu'' dolduracak.
Form, çıktısı alınıp, imzalanarak ve ilgili makama onaylatılarak başvuru süresi içinde ''MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı- 06500 Teknikokullar/Ankara'' adresine gönderilecek. Faksla veya e -posta hizmeti yoluyla gelen formlar kabul edilmeyecek.
SBS sınav giriş belgesi 10 Haziran 2008 tarihinden sonra '' T.C. Milli Eğitim Bakanlığı '' veya '' :: M.E.B. Ortaöğretime Geçiş Sitemi :: '' adreslerinden okul müdürlükleri tarafından renkli alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.
SBS ve DPY-B, ilköğretim 6. sınıflar için 21 Haziran 2008, 7. sınıflar için 22 Haziran 2008 tarihlerinde birlikte yapılacak.
(AA)
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
başvuru, belirleme, koşullarını, öğrenmek, seviye, sınavı, tıklayın..

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 12:11 .