Nüve Forum

Nüve Forum > gazete haber ve makale yorumları > Siyaset ve gündem > Sözleşmeli askerlik, Teskere bırakma

Siyaset ve gündem hakkinda Sözleşmeli askerlik, Teskere bırakma ile ilgili bilgiler


Sözleşmeli Askerlik Başvurusu Şartları - Paralı Askerlik Şartları Sözleşmeli askerlik Başbakanlık'ta! Terörle mücadelede görev alacak 50 bin sözleşmeli er, 1500 lira maaş ve operasyon tazminatı alacak MİLLİ Savunma Bakanı Vecdi

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 29.12.10, 12:44
Administrator
 
Üyelik tarihi: Aug 2006
İletiler: 21.936
CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!CiwCiw öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Sözleşmeli askerlik, Teskere bırakma

Sözleşmeli Askerlik Başvurusu Şartları - Paralı Askerlik Şartları
Sözleşmeli askerlik Başbakanlık'ta! Terörle mücadelede görev alacak 50 bin sözleşmeli er, 1500 lira maaş ve operasyon tazminatı alacak
MİLLİ Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Sözleşmeli Er ve Erbaş Yasa Taslağı'nın Başbakanlık'ta olduğunu açıkladı. İlk etapta düşünülen sözleşmeli er sayısının 50 bin olduğunu açıklayan Gönül, 15 aylık normal askerliğini yapanlardan da isteyenlerin sözleşmeli erlik için başvurabileceğini, bu statü için ilköğretim mezunu olmanın yeterli olacağını söyledi. Diğer şartlar ise şöyle;
Sözleþmeli askerlik, Teskere býrakma-1.jpg
- Terörle mücadelede ihtiyaç duyulan her yerde görev yapacaklar.
- Maaşları 1500 TL olacak.
- Maaş, operasyon tazminatı ile yaklaşık 2 bin liraya ulaşacak.
- Maaş enflasyona göre artacak.
- Erler SGK'ya bağlı olacak
- Sağlık hizmeti alacaklar.
- Çalıştıkları süre emeklilik sürelerine sayılacak.
- 3 yıl olarak planlanan sözleşme yenilenebilecek.
- Sözleşmeli erlerin baremle ve TSK kariyeriyle ilişkileri olmayacak
- Sözleşmenin sonlanmasıyla ayrılacak olan bu erlere belli bir tazminat ödenecek.
- Er elbisesi giyecekler.
- İzinli günleri dışında evlerine gitmeyecekler.
- Bazıları onbaşı olabilecek.

İŞ KURACAK PARA
Bakan Vecdi Gönül, bu şartlarda erlerin her yıl 15 bin lira birikterceklerini tahmin ettiklerini belirterek, 'Bu tasarruf üç yılda 45 bin lira eder. Diyelim biz de ayrılırken 30 bin lira tazminat verdik. Bu durumda bu gencimiz sözleşmeli hizmeti üç yılda bitirse 75 bin lira gibi bir parayla ayrılacak. Bu parayla bir iş kurması bile mümkün' dedi.

NORMAL!
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, önceki gün Yıldız Teknik Üniversitesinin Davutpaşa Yerleşkesi'ndeki Hünkar Kasrı'nın açılışındaki olaylarla ilgili basın toplantısı düzenledi. DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi'nin de içinde bulunduğu yaklaşık 50 kişilik bir işçi grubunun olay yerine geldiğini anlatan Mutlu, yetkililerin grubu ortamın uygun olmadığı konusunda uyardığı belirterek, 'Fotoğraflardan da çok net gözüküyor. Birkaç polis memurumuzun bir müdahalesi var. Bu müdahale normal bir müdahaledir. Engellemeye dönük bir tavırdır' dedi.

gunes.com

Haber,
TSK sözleşmeli asker alımı yapacağını duyurmuştuk. Şimdi de yeni bir haber geldi. Sözleşmeli er başvuru şartları neler bir de onlara bakalım. Tsk sözleşmeli er alımı, tskparalı asker alımı başvuru formu, tsk sözleşmeli asker başvurusu, tsk paralı asker şartları, tsk paralı askerlik detayları gibi sorulara cevaplar vermeye başlayalım:

Paralı askerlik şartlari
sözleşmeli erlik şartları nelerdir
sözleşmeli askerlik şartları

BEKÂRLARDAN SEÇİLECEK
Dağda görev yapmak isteyen profesyonel askerlerde lise mezuniyeti şartı aranacak. Gönüllüler, önce yazılı, daha sonra fiziki sınava tabi tutulacak. Sözleşmeli erler ağırlıklı olarak medeni durumu bekâr olanlardan seçilecek.


TSK sözleşmeli asker alımı yapacağını duyurmuştuk. Şimdi de yeni bir haber geldi. Sözleşmeli er başvuru şartları neler bir de onlara bakalım. Tsk sözleşmeli er alımı, tskparalı asker alımı başvuru formu, tsk sözleşmeli asker başvurusu, tsk paralı asker şartları, tsk paralı askerlik detayları gibi sorulara cevaplar vermeye başlayalım:

Profesyonel ordu kapsamında sözleşmeli erler, 10 yıl kesintisiz görev yapacak. 2 bin TL maaş alacak erler bekârlardan seçilecek ve süreleri bitince cezaevlerinin korumasından sorumlu olacak.

Bekarlardan Seçilecek
Dağda görev yapmak isteyen profesyonel askerlerde lise mezuniyeti şartı aranacak. Gönüllüler, önce yazılı, daha sonra fiziki sınava tabi tutulacak. Sözleşmeli erler ağırlıklı olarak medeni durumu bekâr olanlardan seçilecek.

3 Ay Eğitim
Sözleşmeli er olmaya hak kazananlar Isparta Dağ ve Komando Okulunda 3 aylık özel eğitimden geçecek. Eğitimleri tamamlananların birliklere atamaları yapılacak.

3 ile 10 yıl arası görev
Sözleşmeli erler, dağda en az 3, en fazla 10 yıl görev yapacak. Sözleşmeli ramboların maaşları ek ödemelerle 2 bin 250 TLyi bulacak.

60 bin tl İkramiye
Sözleşmelerini tamamlayan profesyonel erlere görev sürelerine göre ikramiye ödenecek. 10 yılı tamamlayanlara en az 60 bin TL ikramiye ödenmesi planlanıyor.

Sonra özel Güvenlik
Teröristle mücadele edecek sözleşmeli erlerin tecrübelerinden cezaevi korumasında da yararlanılacak. Görevlerini tamamlayan rambolara, cezaevlerinin dış güvenliğinden çekilen jandarmanın yerine sözleşmeli özel güvenlik olması teklif edilecek. Profesyonel askerler, cezaevi korumasını üstlenecek.

10 Bin asker alınacak
İlk etapta 10 bin sözleşmeli er istihdam edilecek. Ağırlıklı olarak sınır birliklerinde görev yapacak askerlerin sayısının 30 bine kadar çıkabileceği belirtiliyor. TSKnın ihtiyacına göre her birlikte görevlendirilebilecek sözleşmeli erler öncelikle Hakkâri Dağ Komando Tugayı, Siirt 3′ncü Komando Tugayı, Tunceli 4′ncü Komando Tugayı, Hakkâri Yüksekova 21. Jandarma Sınır Tugayı, Şırnak Çakırsögüt Jandarma Komando Tugayında görev alacak.

Memuriyet hakkı yok
Sözleşmelilere, uzman erbaşlardan farklı memuriyet hakkı tanınmayacak. Yaş haddi ya da sağlık problemleri nedeniyle TSKdan ayrılan uzman erbaşlara tanınan kamu alanlarında memuriyet hakkı sözleşmeli erlere verilmeyecek.

Kadrolu olabilecekler
Sözleşmeli er kadrosundaki askerlerden üstün başarı gösterenlere TSK kadrosunda kalma şansı da tanınacak. Sicil amirleri tarafından olumlu sicil verilen sözleşmeli erlerden açılacak sınavda başarı gösterenler uzman erbaş kadrosuna geçebilecekler.

yasam.haber
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları

NuveRadyo Linki
Flatcast Tema Yapımı
Photoshop Dersleri Linki
Corel Draw Dersleri Linki
Corel PHOTO-PAINT Dersleri
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
askerlik, bırakma, sözleşmeli, teskere

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 05:07 .