Nüve Forum


Siyaset ve gündem hakkinda akp yolsuzluk listesi ile ilgili bilgiler


AKP' NİN YOLSUZLUKLARI LİSTESİ aşağıdaki sıralanan yolsuzluklar iddia değil belgeleriyle isbat edilebilen buz denizin görünen kısmı. bunlara birde belediyelerdeki yolsuzkluk iddialrını ekleyin akp'nin gerçek yüzü o zaman daha net ortaya

Like Tree32Likes

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 09.09.08, 13:58
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Doçent
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 4.392
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart akp yolsuzluk listesi

AKP' NİN YOLSUZLUKLARI LİSTESİ
aşağıdaki sıralanan yolsuzluklar iddia değil belgeleriyle isbat edilebilen buz denizin görünen kısmı. bunlara birde belediyelerdeki yolsuzkluk iddialrını ekleyin akp'nin gerçek yüzü o zaman daha net ortaya çıkacaktır...


AKP'nin 22 ayrı yolsuzluğu şu başlıklar altında sıralandı:
1-Ayda 9 milyar lira maaşla geçinemeyen bir Başbakan.

7 yılda dolar milyarderi oları Recep Tayyip Erdoğan, ayda 9 milyar liralık Başbakanlık maaşıyla geçinemediğini söylüyor!

Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehlr Belediye Başkanlığı'na aday olduğu gün açıklanan serveti: "Kasımpaşa'da bit daire, Maltepe'de bir kooperatif hissesi. Bolluca'da (Gaziosmanpaşa) 346 metrekare arsa, Burak Gıda ve Ticaret Limited Şirketi'nde yüzde 10 hisse," (20 Şubal 1994 tarihli SABAH Gazetesi).

7 yıl sonra Rahmi Koç. "Tayyip Bey 1 milyar dolar para biriktirmiş." açıklamasını yaptı.(3 Ağustos 2001-CNN Türk)

Başbakan'ın 26 yaşındaki oğlu Ahmet Burak Erdoğan, 2,325,000 dolara bir kuru yük gemisi aldı. Başbakan'ın diğer oğlu Bilal Erdoğan. ABD'de 261.000 dolara daire sahibi oldu.

Ayrıca iki kardeş, Çamlıca Kısıklı'da "tapu kayıtlarına göre" 1 trilyon liralık villanın sahibi olular. Başbakan aynı yerde içi 450 metrekare olan villanın bir benzerini kendisi için satın aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ben ticaret yapmasam, oradan para kazanmasam, bu maaşla (Başbakanlık maaşı) geçinemem," diyor.

Peki, halk nasıl geçinsin?

2- Naylon fatura düzenlemekten sanık bir Maliye Bakanı.

Sanık Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan, hiç çalışmadan, yorulmadan, oturduğu yerde bir kalemde 366 milyar lira kazanıyor.

Peki nasıl?

17 Nisan 2003 larihinde önce mısır ithalatındaki gümrük vergisi %20'ye indiriliyor.

Ağustos 2003 tarihinde Kemal Unakıtan'ın oğlu 4000 ton mısır ithal ediyor, İthalat işlemi bittikten sonra, 8 Ağustos 2003 tarihinde mısır ithalinde gümrük vergisi yeniden %45'e çıkarılıyor.

Kimin hakkı yeniyor? Tabii ki halkın!

Abdullah Unakıtan. pastörize yumurta ithalatı işine de giriyor. Önce şirketi AB Gıda San. ve Tic. A.Ş.'ye 2,5 milyon YTL'lik teşvik belgesi veriliyor. İşe başlamadan önce pastörize yumurtada KDV oranları %18'den %8'e iniyor.

Yani Maliye Bakanı, aileye çalışıyor!

3- Bir arsa satışından bir trilyon lira kâr eden ama vergi vermeyen Maliye Bakanı.

Kemal Unakitan, kendi aldığı mülkü kendine sattı. 19 ayda 1,244,400,000.000 TL kazandı!

İzmir'in Foça ilçesinde bir taşınmaz, Kemal Unakıtan'a ait BEM Dış Ticaret A.Ş. tarafından 12 Ekim 2000 tarihinde 15.600.000.000 TL'ye satın alındı, Aynı taşınmaz. 10 Mayıs 2002 tarihinde, yani 19 ay sonra 1.260.000.000.000 TL'ye bir özel finans kurumuna satıldı.

Satan şirketin ortağı Kemal Unakitan, alan şirketin genel müdürü de Kemal Unakitan!

Bu olağanüstü kârdan kurumlar vergi ödenmedi, şirket tasfiye edildi.

4- 13 günde 219 yol ihalesi.

AKP hükümeti 18 Kasım 2002'de kuruldu. Hükümetin henüz ilk 13 gününde, 31 Aralık 2002 tarihine kadar, tam 219 adet yol ihalesi yapıldı.

Toplamı 52 trilyon lira olan ihale bedelleri, Sayıştay vizesinden kaçırılmak için 750 milyar lirayı aşmayacak şekilde ayarlandı. Böylece, yolsuzluk saptamasın diye Sayıştay devre dışı bırakıldı.

Yolsuzluk yapmadığını söyleyen bir hükümet, Sayıştay denetiminden niçin kaçar?

5- Hortumcular VIP salonunu kullanmaya devam ediyor.

Adalet Bakanı Cemil Çiçek,

"Havaalanının VIP salonunda bankasına e konulan birisini gördüm. Adamın ayakkabısının fiyatına bir ay evrak memuru çalıştırıyorum, Nasıl olur, VlP'te ne işi var diye baktım,"

diyebiliyor. Aradan 4,5 yıl geçti, bu konuda hiç birşey yapılmadı.
Aynı adamlar, bugün de VIP kapısından geçiyorlar.

6- Hortumcu helikopteriyle hortumcu köşküne giden bir Başbakan.

Halis Toprak, özel helikopterini göndererek AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Bozüyük'teki köşküne getirtti. Görüşmeye bazı hortumcu banka patronları da katıldı.

Hortumcunun helikopteriyle gezen bir Başbakan, hortumculara VIP kapısını kapatır mı?

7 İhalesiz 2 milyon dolarlık iş alan AKP'li.

TCDD İzmir Limanı, 15 yıllığına Reha Denizcilik adlı şirkete (toplam 2 milyar 100 milyon dolarlık iş) ihalesiz olarak bir sözleşmeyle verildi.

Reha Denizcilik, sözleşme tarihinden sadece bir halta önce kuruldu, Bu ballı işi ihalesiz alan şirketin büyük hisseli ortaklarından biri, AKP'nin Bakırköy İlçe Başkanlığı'nı yapmış olan Rahmi Genç.

"Yolsuzluklarla mücadele edeceğim, " diye halka söz verip, vatandaşın oyunu alan AKP, böylece yandaşlarını devletin olanaklarıyla besliyor.

8- Hortumcudan pahalıya al, yandaşına ucuza sat.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu. Ceylan Grubu'ndan, banka borcuna karşılık 52 milyon dolara Antalya'daki Deluxe Resort Otel'i aldı, Karşılığında da Ceylan Grubu'nun 52 milyon dolarlık borcu silindi.

Devletin 52 milyon dolara aldığı otel, bir süre sonra 25 milyon dolara AKP yandaşı bir şirkete satıldı.

Devletin bu ticaretten zararı tam 27 milyon dolar.

Bunun adı, hortumcunun cebine devlet kesesinden para koymaktır; halktan çalmaktır...

9- Devletin 51 milyon dolarlık fabrikası, AKP yandaşına 1.1 milyon dolara satıldı.

Gerçek değeri 51 milyon dolar olan Balıkesir SEKA Kağıt Fabrikası 1,1 milyon dolara AKP yandaşı Albayraklar A.Ş.'ye satıldı.

Selüloz-İş Sendikası, mahkemeden fabrikanın satışını iptal ettirdi,

Ancak bu arada şirkette 12,7 trilyonluk bir varlık kaybı tespit edildi (yaklaşık 10 milyon dolar). Halkın vergisiyle kurulan birçok şirket, AKP yandaşlarına bu şekilde peşkeş çekildi.

Bunun adına AKP'nin özelleştirme - hortumlama politikası deniyor.

10- Ver ihaleyi kap milletvekilini.

İkinci Beyaz Enerji Operasyonu'nda AKP'nin yolsuzluk batağına ne denli girdiği telefon kayıtlarıyla da ortaya çıktı.

Milletvekili Cemal Kaya, işadamı İbrahim Selçuk'u arayarak eşi üzerine kayıtlı Aram Şirketi'ne, EÜAŞ'dan ihale alma girişiminde bulundu.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede,

"Bu amaçla Kargamış, Özlüce ve Urfa ihaleleriyle ilgili ayrıntılı görüşmeler yaptıkları, bu görüşmelerde sanık Selçuk'un, Milletvekili Cemal Kaya'ya yapması gereken kırımları dahi söylediği, Cemal Kaya'nın teklif edilen bazı ihaleleri küçük bularak, kendisine daha büyük ihaleler vermesini istediği" ifadelerine yer veriliyor.

İddianamede ayrıca, işadamı İbrahim Selçuk'un, Teftiş Kurulu Başkanı Cevdet Malkoç'a baskı yapması için, AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahinle görüştüğü ve Malkoç'a Şahin aracılığıyla baskı yapıldığı" açıklaması da yer alıyor.

CHP'den AKP'ye geçen, yolsuzlukları ortaya çıkınca milletvekilliğinden istifa edip ayrılan ve yargılandığı dosyadan mahkum olan Cemal Kaya, 2007 seçimlerinde AKP'den Ağrı milletvekili adayıdır.

11- İçişleri Bakanı'nın işbitirici oğlu.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Bakan olduktan sonra Türkiye Jokey Kulübü hakkında inceleme - soruşturma açtırıyor.

Ancak, Türkiye Jokey Kulübü, Bakan'ın avukat oğlu Murat Aksu'yu, aylık 7,5 milyar liraya danışman olarak tutuyor.

Yani hem hakim, hem de savcı aynı aileden...

12- İhaleye fesat karıştıran Milli Eğitim Bakanı.

Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir kamu kurumu, bir bakan hakkında yolsuzluk iddiasıyla ilgili olarak soruşturma açılmasını istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 7 Haziran 2004 tarihinde,135 ilköğretim okulu inşaatı için 62 ihale açtı.

Ancak ihalede yapılan yolsuzluklar nedeniyle, Kamu İhale Kurumu. Başbakanlığa resmen başvurarak Mili Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik hakkında soruşturma açılmasını istedi.

Peki, soruşturma açıldı mı?

Hayır... Yolsuzluk yapan AKP'li olduğu için özenle korundu.

Böylece, Recep Tayyip Erdoğan, yolsuzluk yapan bir bakanı daha kanatlarının altına almış oldu.

13- Özelleştirme yağmasına örnek.

Gemlik Gübre Sanayii A.Ş., 83,1 milyon dolara özelleştirildi. Oysa bu fabrikanın sadece arsası, içindeki 154 lojmanla birlikte 120 milyon dolar ediyor.

Limanıyla birlikte fabrikayı salın alan İşadamı Ali Rıza Yıldırım'ın basına yaptığı açıklama:

"IGSAŞ gübre, 90 milyon dolara satıldı, içinde 60 milyon dolar para vardı, Eti Gümüş, 33 milyon dolara satıldı. 20 milyon dolar nakiti vardı, Gemlik Gübre bugün satılsa, iki katına satılır."

İşte, ülkemiz bu şekilde yoksullaştırılıyor...

14- Yağmaya devam, 4.5 ayda 4 misli kâr.

3 milyon 751 bin dolara özelleştirilen Sümerbank'ın arsasının sadece bir bölümü 13 milyon 750 bin dolara satıldı!

Sümerbank'ın 50 yıl önce kurduğu Pamuklu Mensucat A,Ş,, 13 Temmuz 2005'te, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca 3 milyon 751 bin dolara, 47 ortaklı Ortak Girişim Grubuna (OGG) satıldı.

OGG'nun başında AKP'li Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar bulunuyor

Şirketi alan grubun ilk icraatı, Sümerbank'ın 90 dönümlük arsasının 55 dönümlük bölümünü, alışveriş merkezi yapılmak üzere KİPATESCO şirketine 13 milyon 750 bin dolara satmak oldu.

Böylece şirket, sadece arsanın bir bölümünü satarak yatırdığı paranın 4 katını 4,5 ay sonra kazanmış oldu. Kaldı ki, daha fabrikanın 35 dönümlük arsası duruyor.

Böylece özelleştirme bir yağmaya dönüştü; bir yatıranlar daha bir yıl geçmeden 4,5 ay sonra sadece arsanın bir bölümünü satarak 4 misli kâr elde ettiler, Tabii fabrikanın satılan bir trilyonluk hurdaları bu kârın içinde değil...

OGG Yönetim Kurulu ve AKP Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, ÖİB ile yaptıkları gayriresmi anlaşmanın fabrikayı ekonomiye kazandırma amacı taşımadığını da açıkça belirtti.

Amaç, özelleştirmek değil, halkın hakkım yağmalamak...

15- Ulaştırma Bakanı'nın oğlu nasıl gemi sahibi oldu?

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım, Almanya'daki Santour GmbH firmasından aldığı 200.000 Euro ile İtalya'da bir gemi satın aldı.

Binali Yıldırım, milletvekili olmadan önce bu firmanın Genel Müdürüydü,

Peki, Binali Yıldırım'ın oğluna 200.000 Euro para veren şirkete nasıl bir kıyak yapıldı?

Türkiye Denizcilik İşletmesi'ne ait bir gemi ihalesiz olarak, Santour GmbH firmasına kiralandı!

Kimin eli kimin cebinde?

16- AKP'nin ulusal yolsuzluk markası: OFER

AKP hükümeti, yasalara aykırı olarak İsrailli işadamına 6 ayda 755 milyon dolar kazandırdı!

TÜPRAŞ'ın yüzde 14,76'lık hissesi, kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklarla, yasadışı olarak İsrailli işadamı OFER'e 446 milyon dolara satıldı.

Ancak 6 ay sonra TÜPRAŞ'ın %51'lik hissesi ihaleyle satıldığında gerçek fiyatın, bu rakamın çok üstünde olduğu anlaşıldı, 6 ay arayla yapılan, biri ihaleli, diğeri ihalesiz iki işlem karşılaştırıldığında, AKP hükümetinin OFER'lere 755 milyon dolar kazandırdığı ortaya çıktı.

Danıştay, ihalesiz satışın yasalara aykırılığını karara bağladı. Fakat yargı kararı yerine getirilmedi.

Önce OFER'i tanımadığını söyleyen Tayyip Erdoğan, daha sonra bir kez görüştüğünü açıkladı, Ancak OFER'le birden fazla görüştüğü ortaya çıktı.

Kemal Unakıtan, Kuşadası, Galataport ve Tüpraş ihaleleriyle ilgili olarak kapalı kapılar ardında OFER ailesiyle pek çok kez görüşmeler yaptı. OFER'in özel uçağıyla Hong Kong'a gitti, Limanların özelleştirilmesiyle ilgili olarak, Mehmet Kutman adlı bir işadamından ihale tekliflerini gizli yazılarla aldı.

Hükümet, Türk halkından yana değil OFER'den yana tavır alıyor. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve onun Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, OFER'i koruyor.

17- AKP'nin yerel yolsuzluk markası: ALİ DİBO.

AKP'lilerin kurdukları "ALİ DİBO" düzeni, AKP'nin yolsuzluklarının yerel markası oldu.

AKP Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin'in de adının karıştığı Hatay'daki yolsuzluklar zinciri, halk tarafından "ALİ DİBO" düzeni olarak adlandırılıyor.

Yolsuzluğu ortaya çıkaransa bir başka AKP milletvekili.

AKP Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin'in kendi el yazısıyla ihalelerin AKP'lilerce nasıl paylaşıldığı belgeleriyle ortaya kondu. Bir süre sonra AKP'nin yerel yönetimlerde nasıl bir ihale yağması yaptıkları, belgeleriyle birlikte Türkiye'nin her tarafından medyanın gündemine düştü.

Kısa sürede görüldü ki, "ALİ DİBO" düzeni sadece Hatay'da değil, Türkiye'nin pek çok ilinde kurulmuş.

Çorum, İstanbul, Samsun, Sinop, Ankara, Kırklareli, Gümüşhane, Bolu. Afyonkarahisar, Adana ve Amasya. "ALİ DİBO" düzeninin kurulduğu başlıca iller...

"ALİ DİBO" düzeninin medyada sık sık yer alması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,

" Bir AKP'li 10,20,50 milyarlık kamu ihalesine girse, o adam yandı, Elinize, dilinize dursun ya, insaf, Yani AKP'li bu memleketin evladı değil mi?"

dedi. Oysa aynı Başbakan daha önce,

"İş başka, siyaset başka; müteahhitlik yapmak isteyen başka yere gitsin,"

demişti.

Bizzat Başbakan, "ALİ DİBO" düzenini meşrulaştınyor ve "ALİ DİBO"nun, AKP'nin yolsuzluklarının yerel markası olarak Türk siyasal tarihinde yerini almasını sağlıyor.

19- Bir Başbakan dokunulmazlıkların kaldırılmasını neden istemez?

Dokunulmazlıklar kalkarsa, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, pek çok bakan yargılanacak!

2002 seçimleri öncesinde, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Uğur Dündar'ın sunduğu "seçim arenası" programında dokunulmazlıkları kaldıracaklarına dair halka söz verdiler.

Recep Tayyip Erdoğan, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda daha da ileriye giderek,

"Neden kürsüdeki konuşmaya dokunulmazlık olsun? Gönül ister ki, o da kalksın. El ele verip onu da kaldıralım,"

dedi.

Aradan 4,5 yıl geçti ama milletvekili dokunulmazlığı kalkmadı.

20- AKP neden yolsuzlukların üzerine gidemiyor?

AKP, yolsuzlukların üzerine gidemez çünkü kendisi yolsuzluk batağına batmış durumda.

Bazı bakan, il ve ilçe başkanlarının kapalı kapılar ardında nasıl ihale pazarladıkları, belgeleri ve mahkeme kararlarıyla kesinleşmiş durumda.

Yurt dışında alın teri dökerek para biriktiren vatandaşlarımızın 5 milyar doları hortumlandi; AKP kılını bile kıpırdatmadı, Bir hortumcuyla aynı safta yer alan bakanlar, gazetelerin manşetine bile çıktı.

21- AB Türkiye'deki yolsuzluklar konusunda ne diyor?

Avrupa Birliği'nin Türkiye ile ilgili olarak yayınladığı 2006 yılı ilerleme raporunda, yolsuzluklar konusunda şu gerçeğin allını çizilmektedir:

"...yolsuzluk yaygın ve yolsuzlukla mücadele eden makamlar ve politikalar zayıf olmaya devam etmektedir."

AKP iktidarının yolsuzluklarını Avrupa Komisyonu da kabul etmekte ve raporuna almakta sakınca görmemektedir.

22- AKP'nin yolsuzluklarını, AKP'li milletvekilleri nasıl itiraf ediyor?
Bir AKP milletvekili diyor ki,
albayrak çarpılacağız diyor diyor.


kaynak:

not: yeni listeleri sahip olduğumuz teknoloji yenilemekte güçlük çekiyor.
geldikçe yayınlayacağız.

oğuz gölçik yazar...
Eklenmiş Resimin Önizlemesi
akp yolsuzluk listesi-akp_sutten_cikmis_ak_kasik.jpg  
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları

Konu oguzgolcik tarafından (08.01.10 saat 16:50 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #2  
Alt 09.09.08, 16:31
wakan - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Çılgın
 
Üyelik tarihi: Aug 2007
İletiler: 912
wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!wakan çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!
Standart Cevap: akp yolsuzluk listesi.

Biz geldiğimizde yolsuzlukların üzerine gideceğiz demişti Erdoğan....gittiler hatta taa içine dibine kadar yolsuzluğun içindeler....
Alıntı ile Cevapla
  #3  
Alt 13.10.09, 10:28
Nüvekolik
Ziyaretçi
 
İletiler: n/a
Standart Cevap: akp yolsuzluk listesi.

Alıntı:
oguzgolcik´isimli üyeden alıntı Mesajı göster
AKP' NİN YOLSUZLUKLARI LİSTESİ
aşağıdaki sıralanan yolsuzluklar iddia değil belgeleriyle isbat edilebilen buz denizin görünen kısmı. bunlara birde belediyelerdeki yolsuzkluk iddialrını ekleyin akp'nin gerçek yüzü o zaman daha net ortaya çıkacaktır...


AKP'nin 22 ayrı yolsuzluğu şu başlıklar altında sıralandı:
1-Ayda 9 milyar lira maaşla geçinemeyen bir Başbakan.

7 yılda dolar milyarderi oları Recep Tayyip Erdoğan, ayda 9 milyar liralık Başbakanlık maaşıyla geçinemediğini söylüyor!

Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehlr Belediye Başkanlığı'na aday olduğu gün açıklanan serveti: "Kasımpaşa'da bit daire, Maltepe'de bir kooperatif hissesi. Bolluca'da (Gaziosmanpaşa) 346 metrekare arsa, Burak Gıda ve Ticaret Limited Şirketi'nde yüzde 10 hisse," (20 Şubal 1994 tarihli SABAH Gazetesi).

7 yıl sonra Rahmi Koç. "Tayyip Bey 1 milyar dolar para biriktirmiş." açıklamasını yaptı.(3 Ağustos 2001-CNN Türk)

Başbakan'ın 26 yaşındaki oğlu Ahmet Burak Erdoğan, 2,325,000 dolara bir kuru yük gemisi aldı. Başbakan'ın diğer oğlu Bilal Erdoğan. ABD'de 261.000 dolara daire sahibi oldu.

Ayrıca iki kardeş, Çamlıca Kısıklı'da "tapu kayıtlarına göre" 1 trilyon liralık villanın sahibi olular. Başbakan aynı yerde içi 450 metrekare olan villanın bir benzerini kendisi için satın aldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ben ticaret yapmasam, oradan para kazanmasam, bu maaşla (Başbakanlık maaşı) geçinemem," diyor.

Peki, halk nasıl geçinsin?

2- Naylon fatura düzenlemekten sanık bir Maliye Bakanı.

Sanık Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan, hiç çalışmadan, yorulmadan, oturduğu yerde bir kalemde 366 milyar lira kazanıyor.

Peki nasıl?

17 Nisan 2003 larihinde önce mısır ithalatındaki gümrük vergisi %20'ye indiriliyor.

Ağustos 2003 tarihinde Kemal Unakıtan'ın oğlu 4000 ton mısır ithal ediyor, İthalat işlemi bittikten sonra, 8 Ağustos 2003 tarihinde mısır ithalinde gümrük vergisi yeniden %45'e çıkarılıyor.

Kimin hakkı yeniyor? Tabii ki halkın!

Abdullah Unakıtan. pastörize yumurta ithalatı işine de giriyor. Önce şirketi AB Gıda San. ve Tic. A.Ş.'ye 2,5 milyon YTL'lik teşvik belgesi veriliyor. İşe başlamadan önce pastörize yumurtada KDV oranları %18'den %8'e iniyor.

Yani Maliye Bakanı, aileye çalışıyor!

3- Bir arsa satışından bir trilyon lira kâr eden ama vergi vermeyen Maliye Bakanı.

Kemal Unakitan, kendi aldığı mülkü kendine sattı. 19 ayda 1,244,400,000.000 TL kazandı!

İzmir'in Foça ilçesinde bir taşınmaz, Kemal Unakıtan'a ait BEM Dış Ticaret A.Ş. tarafından 12 Ekim 2000 tarihinde 15.600.000.000 TL'ye satın alındı, Aynı taşınmaz. 10 Mayıs 2002 tarihinde, yani 19 ay sonra 1.260.000.000.000 TL'ye bir özel finans kurumuna satıldı.

Satan şirketin ortağı Kemal Unakitan, alan şirketin genel müdürü de Kemal Unakitan!

Bu olağanüstü kârdan kurumlar vergi ödenmedi, şirket tasfiye edildi.

4- 13 günde 219 yol ihalesi.

AKP hükümeti 18 Kasım 2002'de kuruldu. Hükümetin henüz ilk 13 gününde, 31 Aralık 2002 tarihine kadar, tam 219 adet yol ihalesi yapıldı.

Toplamı 52 trilyon lira olan ihale bedelleri, Sayıştay vizesinden kaçırılmak için 750 milyar lirayı aşmayacak şekilde ayarlandı. Böylece, yolsuzluk saptamasın diye Sayıştay devre dışı bırakıldı.

Yolsuzluk yapmadığını söyleyen bir hükümet, Sayıştay denetiminden niçin kaçar?

5- Hortumcular VIP salonunu kullanmaya devam ediyor.

Adalet Bakanı Cemil Çiçek,

"Havaalanının VIP salonunda bankasına e konulan birisini gördüm. Adamın ayakkabısının fiyatına bir ay evrak memuru çalıştırıyorum, Nasıl olur, VlP'te ne işi var diye baktım,"

diyebiliyor. Aradan 4,5 yıl geçti, bu konuda hiç birşey yapılmadı.
Aynı adamlar, bugün de VIP kapısından geçiyorlar.

6- Hortumcu helikopteriyle hortumcu köşküne giden bir Başbakan.

Halis Toprak, özel helikopterini göndererek AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Bozüyük'teki köşküne getirtti. Görüşmeye bazı hortumcu banka patronları da katıldı.

Hortumcunun helikopteriyle gezen bir Başbakan, hortumculara VIP kapısını kapatır mı?

7 İhalesiz 2 milyon dolarlık iş alan AKP'li.

TCDD İzmir Limanı, 15 yıllığına Reha Denizcilik adlı şirkete (toplam 2 milyar 100 milyon dolarlık iş) ihalesiz olarak bir sözleşmeyle verildi.

Reha Denizcilik, sözleşme tarihinden sadece bir halta önce kuruldu, Bu ballı işi ihalesiz alan şirketin büyük hisseli ortaklarından biri, AKP'nin Bakırköy İlçe Başkanlığı'nı yapmış olan Rahmi Genç.

"Yolsuzluklarla mücadele edeceğim, " diye halka söz verip, vatandaşın oyunu alan AKP, böylece yandaşlarını devletin olanaklarıyla besliyor.

8- Hortumcudan pahalıya al, yandaşına ucuza sat.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu. Ceylan Grubu'ndan, banka borcuna karşılık 52 milyon dolara Antalya'daki Deluxe Resort Otel'i aldı, Karşılığında da Ceylan Grubu'nun 52 milyon dolarlık borcu silindi.

Devletin 52 milyon dolara aldığı otel, bir süre sonra 25 milyon dolara AKP yandaşı bir şirkete satıldı.

Devletin bu ticaretten zararı tam 27 milyon dolar.

Bunun adı, hortumcunun cebine devlet kesesinden para koymaktır; halktan çalmaktır...

9- Devletin 51 milyon dolarlık fabrikası, AKP yandaşına 1.1 milyon dolara satıldı.

Gerçek değeri 51 milyon dolar olan Balıkesir SEKA Kağıt Fabrikası 1,1 milyon dolara AKP yandaşı Albayraklar A.Ş.'ye satıldı.

Selüloz-İş Sendikası, mahkemeden fabrikanın satışını iptal ettirdi,

Ancak bu arada şirkette 12,7 trilyonluk bir varlık kaybı tespit edildi (yaklaşık 10 milyon dolar). Halkın vergisiyle kurulan birçok şirket, AKP yandaşlarına bu şekilde peşkeş çekildi.

Bunun adına AKP'nin özelleştirme - hortumlama politikası deniyor.

10- Ver ihaleyi kap milletvekilini.

İkinci Beyaz Enerji Operasyonu'nda AKP'nin yolsuzluk batağına ne denli girdiği telefon kayıtlarıyla da ortaya çıktı.

Milletvekili Cemal Kaya, işadamı İbrahim Selçuk'u arayarak eşi üzerine kayıtlı Aram Şirketi'ne, EÜAŞ'dan ihale alma girişiminde bulundu.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede,

"Bu amaçla Kargamış, Özlüce ve Urfa ihaleleriyle ilgili ayrıntılı görüşmeler yaptıkları, bu görüşmelerde sanık Selçuk'un, Milletvekili Cemal Kaya'ya yapması gereken kırımları dahi söylediği, Cemal Kaya'nın teklif edilen bazı ihaleleri küçük bularak, kendisine daha büyük ihaleler vermesini istediği" ifadelerine yer veriliyor.

İddianamede ayrıca, işadamı İbrahim Selçuk'un, Teftiş Kurulu Başkanı Cevdet Malkoç'a baskı yapması için, AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahinle görüştüğü ve Malkoç'a Şahin aracılığıyla baskı yapıldığı" açıklaması da yer alıyor.

CHP'den AKP'ye geçen, yolsuzlukları ortaya çıkınca milletvekilliğinden istifa edip ayrılan ve yargılandığı dosyadan mahkum olan Cemal Kaya, 2007 seçimlerinde AKP'den Ağrı milletvekili adayıdır.

11- İçişleri Bakanı'nın işbitirici oğlu.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Bakan olduktan sonra Türkiye Jokey Kulübü hakkında inceleme - soruşturma açtırıyor.

Ancak, Türkiye Jokey Kulübü, Bakan'ın avukat oğlu Murat Aksu'yu, aylık 7,5 milyar liraya danışman olarak tutuyor.

Yani hem hakim, hem de savcı aynı aileden...

12- İhaleye fesat karıştıran Milli Eğitim Bakanı.

Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir kamu kurumu, bir bakan hakkında yolsuzluk iddiasıyla ilgili olarak soruşturma açılmasını istedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 7 Haziran 2004 tarihinde,135 ilköğretim okulu inşaatı için 62 ihale açtı.

Ancak ihalede yapılan yolsuzluklar nedeniyle, Kamu İhale Kurumu. Başbakanlığa resmen başvurarak Mili Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik hakkında soruşturma açılmasını istedi.

Peki, soruşturma açıldı mı?

Hayır... Yolsuzluk yapan AKP'li olduğu için özenle korundu.

Böylece, Recep Tayyip Erdoğan, yolsuzluk yapan bir bakanı daha kanatlarının altına almış oldu.

13- Özelleştirme yağmasına örnek.

Gemlik Gübre Sanayii A.Ş., 83,1 milyon dolara özelleştirildi. Oysa bu fabrikanın sadece arsası, içindeki 154 lojmanla birlikte 120 milyon dolar ediyor.

Limanıyla birlikte fabrikayı salın alan İşadamı Ali Rıza Yıldırım'ın basına yaptığı açıklama:

"IGSAŞ gübre, 90 milyon dolara satıldı, içinde 60 milyon dolar para vardı, Eti Gümüş, 33 milyon dolara satıldı. 20 milyon dolar nakiti vardı, Gemlik Gübre bugün satılsa, iki katına satılır."

İşte, ülkemiz bu şekilde yoksullaştırılıyor...

14- Yağmaya devam, 4.5 ayda 4 misli kâr.

3 milyon 751 bin dolara özelleştirilen Sümerbank'ın arsasının sadece bir bölümü 13 milyon 750 bin dolara satıldı!

Sümerbank'ın 50 yıl önce kurduğu Pamuklu Mensucat A,Ş,, 13 Temmuz 2005'te, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nca 3 milyon 751 bin dolara, 47 ortaklı Ortak Girişim Grubuna (OGG) satıldı.

OGG'nun başında AKP'li Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar bulunuyor

Şirketi alan grubun ilk icraatı, Sümerbank'ın 90 dönümlük arsasının 55 dönümlük bölümünü, alışveriş merkezi yapılmak üzere KİPATESCO şirketine 13 milyon 750 bin dolara satmak oldu.

Böylece şirket, sadece arsanın bir bölümünü satarak yatırdığı paranın 4 katını 4,5 ay sonra kazanmış oldu. Kaldı ki, daha fabrikanın 35 dönümlük arsası duruyor.

Böylece özelleştirme bir yağmaya dönüştü; bir yatıranlar daha bir yıl geçmeden 4,5 ay sonra sadece arsanın bir bölümünü satarak 4 misli kâr elde ettiler, Tabii fabrikanın satılan bir trilyonluk hurdaları bu kârın içinde değil...

OGG Yönetim Kurulu ve AKP Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, ÖİB ile yaptıkları gayriresmi anlaşmanın fabrikayı ekonomiye kazandırma amacı taşımadığını da açıkça belirtti.

Amaç, özelleştirmek değil, halkın hakkım yağmalamak...

15- Ulaştırma Bakanı'nın oğlu nasıl gemi sahibi oldu?

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım, Almanya'daki Santour GmbH firmasından aldığı 200.000 Euro ile İtalya'da bir gemi satın aldı.

Binali Yıldırım, milletvekili olmadan önce bu firmanın Genel Müdürüydü,

Peki, Binali Yıldırım'ın oğluna 200.000 Euro para veren şirkete nasıl bir kıyak yapıldı?

Türkiye Denizcilik İşletmesi'ne ait bir gemi ihalesiz olarak, Santour GmbH firmasına kiralandı!

Kimin eli kimin cebinde?

16- AKP'nin ulusal yolsuzluk markası: OFER

AKP hükümeti, yasalara aykırı olarak İsrailli işadamına 6 ayda 755 milyon dolar kazandırdı!

TÜPRAŞ'ın yüzde 14,76'lık hissesi, kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklarla, yasadışı olarak İsrailli işadamı OFER'e 446 milyon dolara satıldı.

Ancak 6 ay sonra TÜPRAŞ'ın %51'lik hissesi ihaleyle satıldığında gerçek fiyatın, bu rakamın çok üstünde olduğu anlaşıldı, 6 ay arayla yapılan, biri ihaleli, diğeri ihalesiz iki işlem karşılaştırıldığında, AKP hükümetinin OFER'lere 755 milyon dolar kazandırdığı ortaya çıktı.

Danıştay, ihalesiz satışın yasalara aykırılığını karara bağladı. Fakat yargı kararı yerine getirilmedi.

Önce OFER'i tanımadığını söyleyen Tayyip Erdoğan, daha sonra bir kez görüştüğünü açıkladı, Ancak OFER'le birden fazla görüştüğü ortaya çıktı.

Kemal Unakıtan, Kuşadası, Galataport ve Tüpraş ihaleleriyle ilgili olarak kapalı kapılar ardında OFER ailesiyle pek çok kez görüşmeler yaptı. OFER'in özel uçağıyla Hong Kong'a gitti, Limanların özelleştirilmesiyle ilgili olarak, Mehmet Kutman adlı bir işadamından ihale tekliflerini gizli yazılarla aldı.

Hükümet, Türk halkından yana değil OFER'den yana tavır alıyor. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve onun Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, OFER'i koruyor.

17- AKP'nin yerel yolsuzluk markası: ALİ DİBO.

AKP'lilerin kurdukları "ALİ DİBO" düzeni, AKP'nin yolsuzluklarının yerel markası oldu.

AKP Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin'in de adının karıştığı Hatay'daki yolsuzluklar zinciri, halk tarafından "ALİ DİBO" düzeni olarak adlandırılıyor.

Yolsuzluğu ortaya çıkaransa bir başka AKP milletvekili.

AKP Grup Başkan Vekili Sadullah Ergin'in kendi el yazısıyla ihalelerin AKP'lilerce nasıl paylaşıldığı belgeleriyle ortaya kondu. Bir süre sonra AKP'nin yerel yönetimlerde nasıl bir ihale yağması yaptıkları, belgeleriyle birlikte Türkiye'nin her tarafından medyanın gündemine düştü.

Kısa sürede görüldü ki, "ALİ DİBO" düzeni sadece Hatay'da değil, Türkiye'nin pek çok ilinde kurulmuş.

Çorum, İstanbul, Samsun, Sinop, Ankara, Kırklareli, Gümüşhane, Bolu. Afyonkarahisar, Adana ve Amasya. "ALİ DİBO" düzeninin kurulduğu başlıca iller...

"ALİ DİBO" düzeninin medyada sık sık yer alması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,

" Bir AKP'li 10,20,50 milyarlık kamu ihalesine girse, o adam yandı, Elinize, dilinize dursun ya, insaf, Yani AKP'li bu memleketin evladı değil mi?"

dedi. Oysa aynı Başbakan daha önce,

"İş başka, siyaset başka; müteahhitlik yapmak isteyen başka yere gitsin,"

demişti.

Bizzat Başbakan, "ALİ DİBO" düzenini meşrulaştınyor ve "ALİ DİBO"nun, AKP'nin yolsuzluklarının yerel markası olarak Türk siyasal tarihinde yerini almasını sağlıyor.

19- Bir Başbakan dokunulmazlıkların kaldırılmasını neden istemez?

Dokunulmazlıklar kalkarsa, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, pek çok bakan yargılanacak!

2002 seçimleri öncesinde, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Uğur Dündar'ın sunduğu "seçim arenası" programında dokunulmazlıkları kaldıracaklarına dair halka söz verdiler.

Recep Tayyip Erdoğan, dokunulmazlıkların kaldırılması konusunda daha da ileriye giderek,

"Neden kürsüdeki konuşmaya dokunulmazlık olsun? Gönül ister ki, o da kalksın. El ele verip onu da kaldıralım,"

dedi.

Aradan 4,5 yıl geçti ama milletvekili dokunulmazlığı kalkmadı.

20- AKP neden yolsuzlukların üzerine gidemiyor?

AKP, yolsuzlukların üzerine gidemez çünkü kendisi yolsuzluk batağına batmış durumda.

Bazı bakan, il ve ilçe başkanlarının kapalı kapılar ardında nasıl ihale pazarladıkları, belgeleri ve mahkeme kararlarıyla kesinleşmiş durumda.

Yurt dışında alın teri dökerek para biriktiren vatandaşlarımızın 5 milyar doları hortumlandi; AKP kılını bile kıpırdatmadı, Bir hortumcuyla aynı safta yer alan bakanlar, gazetelerin manşetine bile çıktı.

21- AB Türkiye'deki yolsuzluklar konusunda ne diyor?

Avrupa Birliği'nin Türkiye ile ilgili olarak yayınladığı 2006 yılı ilerleme raporunda, yolsuzluklar konusunda şu gerçeğin allını çizilmektedir:

"...yolsuzluk yaygın ve yolsuzlukla mücadele eden makamlar ve politikalar zayıf olmaya devam etmektedir."

AKP iktidarının yolsuzluklarını Avrupa Komisyonu da kabul etmekte ve raporuna almakta sakınca görmemektedir.

22- AKP'nin yolsuzluklarını, AKP'li milletvekilleri nasıl itiraf ediyor?
Bir AKP milletvekili diyor ki,
albayrak çarpılacağız diyor diyor.


kaynak:

not: yeni listeleri sahip olduğumuz teknoloji yenilemekte güçlük çekiyor.
geldikçe yayınlayacağız.

oğuz gölçik yazar...
sen önceki hükümetlerden hiçhaberin yok galiba
Alıntı ile Cevapla
  #4  
Alt 06.12.09, 10:21
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Doçent
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 4.392
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: akp yolsuzluk listesi.

Alıntı:
Nüvekolik´isimli üyeden alıntı Mesajı göster
sen önceki hükümetlerden hiçhaberin yok galiba
-------------------------------------
olmamı?
ama bizim hırsızımız sizin hırsızınızdan daha iyiydi!
gibi olmuş!
iyide olmuş!
hoş olmuş kibar olmuş!
artık olan olmuş sizinkiler hırsız çıkmış!
haaa bizim hırsızları sorarsanız ellerinizden öperler.
iyiler sizleri sorarlar merak ederler.
bir gün bir araya toplanıp şööyle hırsız hırsız bir muhabbete ne dersiniz?


teşekkürler nüvekolik.
en azından bunların hırsız olduğunu inkar etmediğiniz için.


oğuz gölçik yazar...
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları
Alıntı ile Cevapla
  #5  
Alt 06.12.09, 11:18
Jeli - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Profesör
 
Üyelik tarihi: Oct 2006
İletiler: 6.999
Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Jeli öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: akp yolsuzluk listesi

bir gün bir araya toplanıp şööyle hırsız hırsız bir muhabbete ne dersiniz?

__________________
Mankind differs from the animals only by a little, and most people throw that away.

Nuve Muzemizi gezdinizmi?
sanal resim galerim
Alıntı ile Cevapla
  #6  
Alt 08.01.10, 13:02
Acemi
 
Üyelik tarihi: Jan 2010
İletiler: 1
rtaydin doğru yolda ilerliyor.
Standart Cevap: akp yolsuzluk listesi.

Alıntı:
oguzgolcik´isimli üyeden alıntı Mesajı göster
AKP' NİN YOLSUZLUKLARI LİSTESİ
aşağıdaki sıralanan yolsuzluklar iddia değil belgeleriyle isbat edilebilen

kaynak:

not: yeni listeleri sahip olduğumuz teknoloji yenilemekte güçlük çekiyor.
geldikçe yayınlayacağız.

oğuz gölçik yazar...
belgelerle kanıtlı demişsin, baktım ki sadece birilerinin söylediği mış lar ve miş lerden başka bir dayanak yok. senin belge anlayışın mış ve miş ise ben senin bu listeni 1022 ye kadar artırırım

yeni listelere sahip gibi konuşmuşsun (zaten senin uyduracağın bir liste olacak bu ) ama teknolojin yenileyemiyor diyorsun. bir de geldikçe demişsin. komiksin

Alıntı:
oguzgolcik´isimli üyeden alıntı Mesajı göster
-------------------------------------
olmamı?
ama bizim hırsızımız sizin hırsızınızdan daha iyiydi!
gibi olmuş!
iyide olmuş!
hoş olmuş kibar olmuş!
artık olan olmuş sizinkiler hırsız çıkmış!
haaa bizim hırsızları sorarsanız ellerinizden öperler.
iyiler sizleri sorarlar merak ederler.
bir gün bir araya toplanıp şööyle hırsız hırsız bir muhabbete ne dersiniz?


teşekkürler nüvekolik.
en azından bunların hırsız olduğunu inkar etmediğiniz için.


oğuz gölçik yazar...
çok güzel uydurmuşsun kabiliyetin şu ki: kiminkinden çıktığı hiç önemli değil, ağızdan çıkan her sözü delil olarak sunabiliyorsun.

mış mış da miş miş muş muş da mış mış diye bir şarkı var. tavsiyem hep aynı şarkıyı dinleme
Alıntı ile Cevapla
  #7  
Alt 08.01.10, 16:45
oguzgolcik - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Doçent
 
Üyelik tarihi: Jan 2008
Nereden: istanbul
İletiler: 4.392
oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!oguzgolcik öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: akp yolsuzluk listesi.

Alıntı:
rtaydin´isimli üyeden alıntı Mesajı göster
belgelerle kanıtlı demişsin, baktım ki sadece birilerinin söylediği mış lar ve miş lerden başka bir dayanak yok. senin belge anlayışın mış ve miş ise ben senin bu listeni 1022 ye kadar artırırım

yeni listelere sahip gibi konuşmuşsun (zaten senin uyduracağın bir liste olacak bu ) ama teknolojin yenileyemiyor diyorsun. bir de geldikçe demişsin. komiksinçok güzel uydurmuşsun kabiliyetin şu ki: kiminkinden çıktığı hiç önemli değil, ağızdan çıkan her sözü delil olarak sunabiliyorsun.

mış mış da miş miş muş muş da mış mış diye bir şarkı var. tavsiyem hep aynı şarkıyı dinleme
----------------------------merhaba------------------------

efendim öncelikle hoşgeldiniz bay! rtaydın.

polemik konusu olabilecek bir durum olmadığı için serzenişinizi nükte ile cevaplamaya çalışmıştım!
bildiğiniz üzre her iktidarın kendi içerisinde frenleyemediği yolsuzluklar yapan kadroları mevcuttur.
işte bu yolsuzluklar içerisinde AKP'de vardır.
kimi gerçektir kimi seneryodur ama mutlaka vardır.
bırakalım belgeyi bilgiyi şahitliği ve ispatı.
şimdi siz kadrolaşma olmadığınımı iddia ediyorsunuz?
ihalelerde yanlı davranılmadığınımı iddia ediyorsunuz?
kullandırılan kredilerin tamamının prosedürlere uygunluğunumu tartışmak istiyorsunuz?
radikal dincilere tavizler verilip araziler tahsis edilmediğinimi iddia ediyorsunuz?
kimi kur'an kurslarının denetimsiz ve kaçak olmadığınımı iddia ediyorsunuz?
belediyelerin kayırılmadığınımı iddia ediyorsunuz?
cumhurbaşkanlığında AKP-meclis başkanlığında AKP-başbakanlıkta AKP-kurumların başlarına atananlar AKP'li hertarafı gayri yasal yollar deneyerek ele geçirme programlarınızın yolsuzluklarla edinildiğini inkarmı ediyorsunuz.
kahve edebiyatıyla yazdığınız yorumda sizi terslemek yerine nükte ile cevap vermiştim!!!
bu hoş görüyü bile anlamaktan acizsiniz.
madem bu konuda çok bilginiz ve AKP ilgili savunma tarzınız kahve genellemesi edebiyata dayanıyor, bizi aydınlatın gerçeklerinizle bilgilenelim
bay rtaydin!!!


AKP DÖNEMİNDE YAPILAN YOLSUZLUKLARDAN BAZILARI

1-İZMİR TCDD LİMAN TAŞIMA İHALESİ

2-İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARAÇ SİGORTA İHALESİ

3-TCDD İSTASYON YENİLEME İHALELERİ

4-GEBZE AKARYAKIT KAÇAKÇILIĞI OLAYI

5-TMSF OTEL İHALESİ

6-DERİNCE ARAZİ ALIMI OLAYI

7-BALIKESİR SEKA KAĞIT FABRİKASI İHALESİ

8-HALKBANKASI’NDA 30 MİLYON $’LIK KREDİ ZARARI OLAYI

9-TEKSTİLDE 1 KATRİLYONLUK HAYALİ İHRACAAT OLAYI

10-MAVİ AKIM DOGALGAZDA EK PROTOKOL OLAYI

11-281 MILYARLIK “HUZURLU ORTAM BULMA” OLAYI

12-İZMİR HALKAPINAR KAPALI SPOR İNŞAATI İHALESİ

13-ULUSAL MARKER TEMİN İHALESİ

14-SSK’DA İLAÇ YOLSUZLUĞU OLAYI

15-AYCELL-ARIA BİRLEŞMESİ KONUSU

16-İKTİSAT GAYRİ MENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI OLAYI

17-AYCELL-SIEMENS ANLAŞMASI OLAYI

18-BAŞBAKANLIK TADİLATI İLE İLGİLİ KONU

19- EMLAK GAYRİ MENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI OLAYI

20-KAYSERİ ELEKTRİK DAĞITIM ŞIRKETİ KATKI PAYI KESİNTİSİ OLAYI

21-BİNGÖL DEPREM KONUTLARI OLAYI

22-TEKEL TOKAT SİGARA FABRİKASI MAKİNA İHALESİ

23-HUMMER CİP’Lİ 9.8 TRİLYONLUK İHALE OLAYI

24-ULAŞTIRMA BAKANI’NIN OĞLUNUN GEMİ KİRALAMA OLAYI

25-İZMİR SORU KİTAPÇIĞI İHALESİ OLAYI

26-THY 36 AİRBUS UÇAK ALIMI KONUSU

27- BOTAŞ’IN FERNAS ŞİRKETİ’NE İHALESİZ 24,5 MİLYON $’LIK İŞ VERİLMESİ OLAYI

28- MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 62 İLKÖĞRETİM OKULU İHALE OLAYI

29- 2. BEYAZ ENERJİ YOLSUZLUĞU OLAYI

30-JOKEY KULÜBÜ’NDEN SHÇEK PAYININ ALINMAMASI OLAYI

31- MALİYE BAKANI’NIN OĞLUNUN MISIR İTHALİ OLAYI

31- MALİYE BAKANI'NIN OĞLUNUN MISIR İTHALİ OLAYI

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın oğlu, Gümrük Vergisi % 70'e çıkmadan hemen önce, 4 bin ton çerezlik mısır ithal ediyor. Ve ithalden sonra, Gümrük Vergisi miktarı yükseltiliyor. Maliye Bakanı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada "oğlum o mısırları, tavuklarına yedirecek" diye ilginç bir görüş sergiliyor. İfade edildiğine göre, 4 bin mısırla bir yıl boyunca 175 bin tavuğun beslenmesi sözkonusudur. Ve bu miktarda bir tavuğun da olmadığı ileri sürülmektedir. Yine ifade edildiğine göre, mısır ithalinden 360 milyar kar elde edilmiştir. İleri sürüldüğüne göre, 17 Nisan 2003'te Mısır İthali'nde Gümrük Vergisi %20'ye indiriliyor. 15 Temmuz 2003'te 4400 ton ADB menseeli mısır ithal kontrol belgesi alıyor ve 4 Ağustos 2003'te 4000 ton mısır ithal ediliyor ve Gümrük Vergisi hemen bu ithalden sonra yükseltiliyor. 8 Ağustos 2003 tarihinde % 45'e yükseltiliyor. Daha sonra da söz konusu vergi, % 70'e yükseltilmiştir.

NOT: Maliye Bakanı'nın açıklamaları kamuoyunu tatmin edici olmamıştır.

İLAHİ BİR TESADÜF!

32- MALİYE BAKANI'NIN KAÇAK VİLLASI VE RESMİ MÜHÜRLERİN SÖKÜLMESİ OLAYI

Üsküdar Belediyesi'nin 3 kez mühürlenmesine rağmen, mührü kırarak oturduğu villanın bahçesine bir de kaçak villa inşa eden Unakıtan, depreme dayanıklı bina yaptırmak için belediyeye başvurunca, kaçak villanın hikayesi de ortaya döküldü. Kaçak villanın şikayet konusu olması üzerine, İçişleri Bakanlığı Başmüfettişi Şahin Demir, olayı incelemeye başladı. Bir gün sonra Üsküdar Belediyesi, bir gazeteye villanın yıkılması için ilan verdi. Gerekçe olarak da, evin bulunamadığı belirtildi. Yıkım için verilen ihale ilanına başvuran kimse de çıkmadı. Demir, raporunda önemli ifadelere yer verdi. Raporda, "Belediye Başkanı, bu olayda görevini kötüye kullanarak, adeta ruhsatsız inşaatın bitirilmesi için gayret göstermiştir. İnşaat, kalitesi ve mevkii açısından son derece rantı yüksek bir halde tamamlanmıştır. Bu durum da dikkate alındığında kaçak yapının tamamlanmasında ilgililer ile inşaat sahibi (Kemal Unakıtan) arasında yasal olmayan ilişkilerin olabileceğini akla getirmektedir" denildi.

NOT: Maliye Bakanı, oğlu ve kızının villalarının kaçak olduğunu; ancak Belediye'nin kendisine düşen hizmetleri yerine getirmediği için kaçak duruma düştüklerini açıkladı.

İLAHİ BİR TESADÜF!

33- TÜPRAŞ İHALE OLAYI

2004 yılında 15 milyar $ cirosu bulunan ve 500 milyon $ net kar eden TÜPRAŞ'ın, Zorlu Grubu ve Rus TAF-NEFT Konsorsiyumu'nun iptal edilen satışında, değeri 1,3 milyar $ idi. Bilahare TÜPRAŞ'ın % 14.7'si 446 milyar $'a satılıyor. Bu durumda TÜPRAŞ’ın bu fiyattan hesap edildiğinde, toplam piyasa değeri yaklaşık 3 milyar $ ediyor. Yani aynı TÜPRAŞ'ın çok kısa bir süre içerisinde, fiyatı ortalama % 50 artmış oluyor. ve halen TÜPRAŞ, AKP iktidarı tarafından satılmaya devam edilen bir kurum olarak ortada duruyor. TÜPRAŞ gibi, stratejik bir kuruluşun, yangından mal kaçırır gibi satılmaya çalışılmasının amacının ne olduğunu ve eğer mahkeme yapılan satışı iptal etmeseydi, meydana gelen yaklaşık 1,5 milyar $'lık zararın sorumluluğunun kimlere ait olacağı merak edilmektedir.

NOT: İktidardan, kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapılmamıştır.

İLAHİ BİR TESADÜF!

34- ÇORLU MOTİF TEKSTİL A.Ş.'NİN TPAO'YA BORCU KONUSU

Çorlu’daki Motif Tekstil San. Tic. A.Ş., TPAO'dan doğalgaz alıyor. Borcu 1,5 trilyonu aşıyor ve ödeme yapmıyor. Bunun üzerine TPAO, doğalgazı kesiyor ve söz konusu firmayı icraya veriyor. İddiaya göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan devreye giriyor. Verdiği talimatla gaz tekrar bağlanıyor. Ve konu resmi yazışmalara da yansıyor. Merak edilen hususlar şunlar; -TPAO'ya 1,5 trilyon borç takan ve hakkında icra işlemleri başlatılan bu firmaya, gazın bağlanması konusundaki emir, bizzat Başbakan tarafından verildi mi? Verilmişse sebebi nedir? -Firmanın sahipleri kimlerdir? Bunların Başbakan'la ve AKP ile bir siyasi yakınlığı var mıdır? Firmanın sahipleri, Başbakan'a nasıl ve kimleri aracı koyarak ulaşmışlardır? -Söz konusu firmanın borcunun daha sonra 3 trilyona yükseldiği söyleniyor. Bu doğru müdür?

Söz konusu olan firmanın, TPAO'ya olan borcunu ödemeden kapandığı ileri sürülüyor. Bu gerçek işe, Devlet burada ne kadar zarara uğramıştır? V e bunun sorumluları kimlerdir? Eğer Başbakan bir talimat vermemişse, Başbakan'ın ismini kullanıp belge düzenleyenlerle ilgili bir soruşturma açılmış mıdır?

NOT: Konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştır.

İLAHİ BİR TESADÜF!

35- TOKİ'DEN BAKAN KARDEŞİ'NİN İHALE ALMASI OLAYI

TOKİ 24 Mart 2004'te toplam bedeli 1 trilyon 580 milyar lira olan İstanbul Halkalı 3.Etap Konut Projesi'nin sosyal donatı, alt yapı ve çevre düzenlemesi işi için ihaleye çıktı. İhaleyi Ticaret Sicil Kayıtları'nda Fatih Demiryürek ve Dede Şahbudak'ın ortak gözüktüğü Demarş İnşaat Şirketi % 31,69 fiyat kırımı yaparak kazandı. 8 Ekim 2004'te teslim edilmek koşulu ile 7 Mayıs 2004'te şirket ile sözleşme imzalandı. Ancak, teslim tarihi geçmesine rağmen iş tamamlanamadı. İhaleyi kazanan Demarş İnşaat’ın kağıt üzerinde gözükmemesine rağmen, asıl sahibinin Ömer Faruk Ergezen olduğu ifade edildi. Ömer Faruk Ergezen'in, geçen hafta görevden alınan Bayındırlık Bakanı’nın Zeki Ergezen'in kardeşi'nin olduğu ve kardeş Ergezen'in TOKİ'nin yanı sıra Adalet Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı'ndan da ihaleler aldığı ileri sürülüyor. İfade edilen Bayındırlık Eski Bakanı Zeki Ergezen'in kardeşinin ihalelerde kayrıldığı şeklindedir.

Geçen hafta görevden alınan Bayındırlık Eski Bakanı Zeki Ergezen, Milliyet Gazetesi'nden Saliha Çolak'a yaptığı açıklamada; " Ya yiyen Bakan’ı görevden alırlar, ya da yedirmeyeni " demişti. Ulaştırma Eski Bakanı Yaşar Topçu, Zeki Ergezen'in Bakanlığı döneminde kendisine geldiği ve kardeşi için kendisinden ihale istediğini de açıklamıştı.

NOT: Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştır.

İLAHİ BİR TESADÜF!

36- DATA TEKNİK ŞİRKETİ'NİN İHALE ALIMLARI OLAYI

Ülker Grubu Şirketleri'nden Data-Teknik Bilgisayar'a, bazı kamu ihalelerinin usulsüz olarak verildiği ileri sürülmektedir. PTT Genel Müdürlüğü’nün otomasyonu için 3 bin, büro için de bin olmak üzere toplam 4 bin adet bilgisayar Data-Teknik Bilgisayar kazandığı, PTT'nin bu bilgisayarlar karşılığında Data-Teknik'e 4 trilyon 348 milyar ödeyeceği ve Data-Teknik’in
30 Eylül 2004'te başlamak üzere 4 yıl içinde söz konusu sözleşme süreci içinde teslim edilmesi gerektiği ifade ediliyor. Aynı şirketin Adalet Bakanlığı’nın 20,5 trilyon lira bedelli teknik donanım ihalesini kazandığı ve Türk Telekom'a ADLS kurulumu ve servis desteği ihalesini yine Data-Teknik tarafından kazanıldığı ve ayrıca Adalet Bakanlığı’nın UYA kapsamında Mahkeme Kalemleri'ne dağıtılmak üzere 10 bin masa üzeri bilgisayar, Hakim ve Savcılar'a verilmek üzere 8 bin dizüstü bilgisayar temini işini de üstlendiği ifade edilmiştir. İleri sürüldüğüne göre, Ülker mamüllerinin dağıtım ve pazarlamasını yapan şirkette Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir müddet öncesine kadar ortak olduğu, bu nedenle söz konusu ihalelerde belirtilen firmanın kayırıldığı ileri sürülmektedir.

NOT: Konu ile ilgili herhangi bir soruşturma ve açıklama bugüne kadar yapılmamıştır.

İLAHİ BİR TESADÜF!


37- EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜGÜ GİYİM İHALESİ

İçişleri Bakanlığı'nın açtığı, toplam 22,8 trilyonluk ihalenin büyük bir bölümü Albayrak Turizm İnşaat A.Ş.'nin aldığı ve 12 trilyon 680 milyar liraya 200 bin adet polis montu dikimi işini, SİYASİ NEDENLERLE söz konusu firmaya verildiği ileri sürülmektedir. Yine, Sümer Holding A.S.'ye ait TÜMOSAN ihalesini de Albayraklar Şirketleri'ne bağlı ALÇELİK Yapı İns. A.Ş.'nin aldığı ve bu ihalenin de soruşturulması gerektiği ifade edilmiştir.

NOT: Bu ihalelerle ilgili herhangi bir soruşturma ve açıklama yapılmamıştır.

İLAHİ BİR TESADÜF!

38- TOKİ'NİN 280 TRİLYONU ASYA FINANS'A YATIRMASI KONUSU

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Bütçe Yasası'ndaki "kamu kurumları, kaynaklarını kamu bankalarında tutar" ilkesini çiğneyerek, 280 trilyon lirasını özel finans kurumu (ÖFK) Asya Finans'ta tuttuğu belirlendi. Faizsiz bankacılık yapan Asya Finans ilişkisiyle ilgili belge ve dökümanların da üzerine "gizli" damgası vurularak, Erdoğan'a iletildiği öğrenildi. Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu'nun (YDK) TOKİ faaliyetleriyle ilgili raporunda, kurum yönetiminin "kamu zararına neden olduğu" sonucuna varıldı. Birçok konunun "iz bırakılarak" ifade edildiği ana raporun ekinde, İstanbul ve Ankara'da özel firmalarla ortak inşa edilen toplu konutlara "özel inceleme raporunda" yer verildi. TOKİ, hızlı toplu konut üretimi amaçlı projelerde "gelir paylaşımı modeli" ni esas aldı. İstanbul Halkalı, Ataköy, Ümraniye ve Kozyatağı'nda, Ankara Eryaman'da gerçekleştirilen 10 bine yakın konut üretilmesini amaçlayan 10 proje için açılan ihalelerde firmalar, tekliflerini "idareye bırakacakları paylar" üzerinden hazırladı. İhaleler sonuçlandığında, geçmiş yıllarda yüzde 50'nın üzerindeki "TOKİ paylarının" yüzde 25-30 civarına çekildiği ortaya çıktı. Bir firmadan gelen istek üzerine, sözleşmelerin "satış hasılatını kullanma yöntemini" düzenleyen hükmünde değişiklik yapıldı."Yüklenici, İdare'nin uygun göreceği bir bankada İdare adına TL hesabı açacaktır" şeklindeki hüküm "bir bankada veya bir özel finans kurumunda hesap açılacaktır" şeklinde değiştirildi. Böylece, satış hasılatının Asya Finans'ta tutulmasının yolu açıldı. Hukuk Müşavirliği ile İdari Mali İşler Dairesi'nin karşı çıkması sonuç vermedi. TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar işe, yaptığı açıklamada, ÖFK'lara yatırılan paranın kuruma ait olmadığını belirterek, "O para bizim paramız değil. Müteahhitlere "paranızı oraya yatırmayın" diyemeyiz" demişti. YDK, kurum parasının bir ÖFK'da tutulmasının, kamu kurumlarının bütün kaynaklarını kamu bankalarında tutulmasını (kamu haznedarlığı) öngören Bütçe Yasası'nın 10.maddesi'ne uygun olup olmadığının belirlenmesini, durumun soruşturma konusu yapılabileceğini ifade etti. Bütçedeki kamu haznedarlığı hükmü, istisnai uygulamalar için Başbakan’ın iznini şart koşuyor. TOKİ'nin işe, Asya Finans'ta hesap açmak için izin de almadığı belirlendi.

NOT: Konu ile ilgili kamuoyunu tatmin edici bir açıklama yapılmamıştır.

İLAHİ BİR TESADÜF!

39- THY'DE E-POSTA VE İHALELER KONUSU

THY'nin, çeşitli alım ve hizmetlere ilişkin yapmakta olduğu ihalelerin Kamu İhale Yasası uygulamaları dışında, ilginç metodlarla yapıldığı ifade edilmektedir. Bazı ihalelerin gerçekleşmeden önce, THY Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hamdi Topçu tarafından bazı işadamları, bazı kamu görevlileri, bazı gazeteciler, bazı milletvekillerine ihale bilgileri içeren e-postalar gönderdiği ifade ediliyor. Konu KİT Komisyonu'nda THY hesapları incelenirken gündeme getiriliyor. AKP'LI Hamza Albayrak, Hamdi Topçu'nun E-posta adresinden 40 kişiye gönderilen ve THY tarafından 19 Nisan-25 Mayıs 2004 tarihleri arasında açılan ihalelerle ilgili bilgileri içeren notları dağıttığı, buna mukabil THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin'in "Bütün ihaleler davul zurna ile ihale edilir. Bütün ihale duyurularını elimizden geldiğince eşe dosta gönderiyoruz. Böylece varsa ihale mafyasının kafasını kırıyoruz" diye açıklama yaptığı ifade edilmektedir. Cevabı aranan sorular şunlardır:

" Bu 40 özel kişi kimlerdir? Bunlar, bunların yakınları veya bunların aracılık yaptığı yakınları THY’nin açtığı ihalelere girmiş midir? Girmişlerse ihale almışlar mıdır? THY ile bağları nelerdir? Hangi ölçülere dayanarak bu 40 özel kişiye E-posta göndermişlerdir? İhale süreci İnternet sitesinde neden yer almamıştır? E-posta gönderilenlerin arasında AKP yakınlığı ile bilinen bir gazetenin Ankara Temsilcisi de var mıdır? Ve yine cevap aranılan bir diğer soru; Kit Komisyonu'nda AKP'li bir milletvekili, E-posta ile bildirilen ihalelerin araştırılması için önerge veriyor ve bu önerge diğer AKP'lilerin oyları ile reddediliyor. Neden? "

NOT: Hükümetten konu ile ilgili hiçbir açıklama yapılmamıştır.

İLAHİ BİR TESADÜF!

40- TCDD İSKENDERUN LİMAN BAKIM-ONARIM İHALESİ

İskenderun Limanı sınırları içindeki yaklaşık 11 bin 16 m2'lık kızaklama tesisinin, ilave yatırımlar ile mevcut amacına uygun işlerde ve tersane nitelikli olarak kullanılmasına yönelik 1 Nisan 2004 tarihinde yapılan ihaleyi, TESKO Endüstriyel isimli firma aldı ve tesis 30 yıllığına bu firmaya kiralandı. TCDD ile TESKO Endüstriyel arasında yapılan yap-işlet-devret sözleşmesine göre, sözleşmeyi takip eden ilk 6 aylık sürede, firmanın aylık kira bedeli olarak 4.7 milyar lira ödemesi ve bu süre zarfında Liman'a 1 trilyonluk yatırım yapması karar altına alındı. TCDD'ye ait kılavuzlama hizmeti veren deniz araçlarının bakım onarım hizmetlerini eskiden kendi personeli ile gören TCDD, bu hizmetin TESKO'ya devredilmesinin ardından ilk 6 ayda firmaya 1 trilyon 200 milyar lira ödedi. Buna karşılık firma TCDD'ye ilk 6 ayda kira bedeli olarak toplam 28.2 milyar lira ödedi. TESKO'nun en büyük ortağı Sadık Bal, Reha Denizciliğin de ortakları arasında yer alan bir isim. Reha Denizcilik, TCDD İzmir Limanı yıllık 70 milyon $'lık yükleme boşaltma işini ihalesiz olarak, 30 yıllığına alan 2 şirketten birisidir. TCDD İzmir Limanı olayında, AKP Eski Bakırköy İlçe Başkanı’nın da isminin yer almış olması dikkat çekmektedir. İskenderun'daki ihaleye sadece TESKO'nun teklif verdiği ve 6 aylık süre içinde tesislere 1 trilyon liralık yatırım yapma sözü vererek işi aldığı, ama buna mukabil söz konusu süre içerisinde bu yatırımın yapılmadığı öne sürülmektedir. Yine ifade edildiğine göre, TCDD'nin denize girişi bile sakıncalı bulunan, 30-40 yıllık ekipmanlarını kullanmaya devam eden TESKO'ya yatırım yapacağı için kirada da kolaylık sağlandı. Tesisin 23 milyar lira olarak belirlenen kira bedeli, 6 aylık süre için 4.7 milyara düşürüldü.

NOT: TCDD, konu ile ilgili yaptığı açıklamada yapılan işlemlerin usule uygun olduğunu bildirdi.

ne yani bittiğinimi sanıyorsunuz bay rtaydin?


oğuz gölçik yazar...
__________________
Oğuz Gölcik Yazıları

Konu oguzgolcik tarafından (08.01.10 saat 17:05 ) değiştirilmiştir..
Alıntı ile Cevapla
  #8  
Alt 08.01.10, 19:21
Atılgan
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
İletiler: 454
Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!Nova çok güzel bir geleceğe sahip olacak.Bu şimdiden belli oluyor!
Standart Cevap: akp yolsuzluk listesi

iyi adam dediğimiz kendimize en çok benzeyendir diye bir söz vardır.ama böyle olmamalı,başkası iktidar olur yine ihaleler kendilerine kalır...chp veya mhp' ye veya vesaire diğer partilerde aynısını yapar,yapmıştırda.sakın aklınıza yanlış bir düşünce gelmesin yani şöyle,elemanlar öyle malı götürmüş ki,diğer partilere çarpacak-çalacak birşey kalmadığından onları da pek temiz-dürüst sanmasın milletimiz.sütten çıkmış ak kaşığa dönmüyorlar,eski elemanlar yeni başka elemanların vurgunlarıyla.lütfen buna dikkat edin.her parti denenmiştir;iyi adam dediğimiz kendimize en çok benzeyendir.
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
  #9  
Alt 09.01.10, 20:54
angelx - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Ordinaryüs
 
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Mersin
İletiler: 10.573
angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!angelx öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: akp yolsuzluk listesi

22- AKP'nin yolsuzluklarını, AKP'li milletvekilleri nasıl itiraf ediyor?
Bir AKP milletvekili diyor ki,
albayrak çarpılacağız diyor diyor.

tez vakit'te inşallah
Alıntı ile Cevapla
  #10  
Alt 10.01.10, 12:03
parpali08 - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Güvenilir
 
Üyelik tarihi: Feb 2007
İletiler: 1.828
parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!parpali08 öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Cevap: akp yolsuzluk listesi

Siyaset yapmanın anlamı sizce nasıl olmalıdır?

Bence siyaset halkın isteklerine yanıt vermek için olmalıdır. Türkiye de yanlış hatırlamıyorsam 50 küsur tane parti var bunların hepsi halk için siyaset yaptıklarını söylerler, ama gerçekte bu böyle olmadığını biliriz.

Türkiye de siyasi parti kurulur ve buna göre taban oluşturulmaya çalışılır. Aslında taban varsa o istikametin doğrultusunda siyasi kurum oluşturulması gerekir. Nedense biz bunu hep atlarız.

Türkiye de siyasi parti kurulduğunda ilk tabanı kurucu üyeleridir. Bu kurucu üyeler kendine yakınlarını da siyasi oluşumun içerisine alarak siyasi oluşumunu geliştirmeye güçlendirmeye başlarlar.

Türkiye'deki siyasi parti tüzüklerine söyle bir bakarsanız, hiç bir parti birbirinden farkı olmadığını görürsünüz. Ayrılık noktaları gözle hissedilmeyecek kadar küçüktür. Marjinal bir kaç partiyi bunun dışında bırakıyorum. Burada ki soru şu şekilde olur: ''Bu nüansın olduğu yerde ben niye bu partiye oy vereceğim?''

Çağımızın modernitesi insanlara hakikati gerçeklerle değiştirmesini söyledi. Gerçeklikleri de değerlendirmeye tabi tuttu. Değerleri de, yararlılıkla yer değiştirdi. Yararlıklarıda ölçü getirdi.

Yararlılıkların olduğu yerde ise; insani bencillikler devreye girer. Benim diğer partiye gitmem kendi yararlılığımdır. Derler ki; 'bir partiyi körü körüne savunanın bir çıkarı vardır.' Çünkü o partinin çıkarı kendi çıkarı olmuştur. Komşuda pişer bize de düşer, misali...

Göz ardı edilen bu durumu görmemezlikten gele durduk, artık bunları görmeliyiz. Zaten hiç bir parti bizim görmek istemediklerimizi ulu orta söylemez, hep siyasi söylemlerini söylerler. Siyasi söylemlerde hep karşısındakini karalamaktır. Biz ne zaman Amerikancı olmaya başlamışsak bu karalama kanpanyalarıda o zamanlardan sonra bizlerin seçim sloğanları oldu. Çünkü Amerikan seçimi birbirlerini karalama üzerinedir. Bizim aslımızda karalamak yoktur, yani zan altında bulundurmak yoktur. Ancak kanı vardır; bu da delilleriyle birlikte ortaya konur ve kadıya (şimdi de mahkemeye) götürülür.

Bir de zan ile kanı alınarak sanık yapılmaz.
__________________
... mezarcılar öldüğünde kazmalarını gömmezler.

...ruhum kokuşacağına ağzım koksun

Ne verirseniz alırım,
Ben bir DİLENCİYİM
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
akp, listesi, yolsuzluk

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 08:59 .