Nüve Forum


Java hakkinda Java - Jdbc ile ilgili bilgiler


ÖNSÖZ [coverattach=1]Server-client mimarisine sahip programların birisi de Java Programlama diline ait veri tabanı uygulamaları JDBC***8217;dir.1980 yılı ve sonrası, Internet ve ağ uygulamaların da Java ve Java uygulamaları büyük gelişme göstermiştir.JDBC

Like Tree1Likes
  • 1 Post By Unrealseptic

Cevapla

 

LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 13.08.09, 21:35
Unrealseptic - ait kullanıcı resmi (Avatar)
Ordinaryüs
 
Üyelik tarihi: Feb 2008
Nereden: kocaeli
İletiler: 14.735
Blog Başlıkları: 2
Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!Unrealseptic öyle bir şöhrete sahip ki kendinden önce namı yürüyor!
Standart Java - Jdbc

ÖNSÖZ

[coverattach=1]Server-client mimarisine sahip programların birisi de Java Programlama diline ait veri tabanı uygulamaları JDBC***8217;dir.1980 yılı ve sonrası, Internet ve ağ uygulamaların da Java ve Java uygulamaları büyük gelişme göstermiştir.JDBC veri tabanına bağlanmakta kullanılan arayüzdür.

Bu tezin hazırlanmasındaki amaç, JDBC konusunda örnek vermenin yanında, JDBC nin çalışma mantığını anlatmak ve konuyla ilgili ortaya çıkan kaynak sıkıntısı biraz osun azaltabilmektirs.

ÖZET

Java programlama dilinde veri tabanına bağlantı için JDBODBC ara yüzü kullanılır. Temel mantık ana server-client mimarisinde server üzerinde bağlantı nesnelerinin oluşturulup, veri tabanında kayıtlara ulaşılması ve istenen değişikliklerin yapılmasıdır.[coverattach=2]

JDBC, ilişkisel veri tabanlarına ara yüz olarak tanımlanabilir. Java Veri tabanı bağlantısı (JDBC) sınıfları SQL cümlelerini çalıştırarak ilişkisel veri tabanlarına erişimi ve bu veriler üzerinde işlem yapmayı sağlar.

JDBC ile veri tabanı bağlantısını sağlamak için server üzerinde bağlantı nesnesi oluşturulur, JDBC sürücüleri yüklenir, SQL cümleleri ile veri tabanı üzerinde istenen değişiklikler yapılır ve bağlantı kapatılır.

BÖLÜM 1

GİRİŞ:

Bilişim teknolojilerinin gelişim hızı son 15 yılda inanılmaz bir ivme kazanmıştır. Bu gelişimde bilişim sistemleri kuruluşlarının başarılarının büyük payı vardır. Ancak bu gelişimle birlikte bu kurumlarının istek ve ihtiyaçları da değişmiştir, artık bilişim dünyası ana bilgisayardan (Mainframe) istemci_sunucu mimarisine geçiş gibi köklü bir değişiklik yaşamaktadır. Bu gün artık ihtiyaçlar veri tabanları, işletim sistemleri, bilgisayar ağları gibi varolan teknolojilerle uyumlu çalışabilecek ve aynı zamanda yeni teknolojilerin kullanılmasına olanak verebilecek mimarilerin geliştirilmesine yol açmıştır.

[coverattach=3]Bilişim teknolojilerinde ana bilgisayar tabanlı uygulamaların sakıncalarında dolayı ilişkisel veri tabanları ve istemci/sunucu modeline geçilmiştir. Bilindiği gibi ana bilgisayar tabanlı uygulamalarda depolanan bilginin paylaştırılması büyük bir sorun olmaktaydı ve bu yöntem verimsizdi. Geliştirilen istemci/sunucu modelinde, uygulamalar istemci ve sunucu tarafında iki ayrı tek parçalı uygulama modelinin çıkmasına yol açmıştır. Ancak bu modelde, uygulamalarda değişiklik ya da geliştirmeler yapılmasını kolaylaştıran ***8220;kodun yeniden kullanılabilmesi özelliği***8221; özelliğinin uygulanması, çoğu zaman ayrı ayrı ele alınması gereken bir çok program modülünün ortaya çıkmasına sebep olarak işlemi güçleştirir.

Devamı Ektedir ....
Eklenmiş Resimin Önizlemesi
Java - Jdbc-1.jpg   Java - Jdbc-2.jpg   Java - Jdbc-a.jpg  
Eklenmiş Dosya
Dosya tipi: rar javajdbc.rar (372,2 KB (Kilobyte), 183x kez indirilmiştir)
__________________

Güzel Sanatlar Fakültesi/Lisesi Yetenek Sınavlarına Hazırlık Kursu
Resim Yağlı Boya Hobi Kursu
Hızlı ve Etkili Okuma Kursu
Çocuklar için Hızlı Okuma Kursu
Çocuklar için Resim Kursu
Diksiyon Kursu
Nefes Teknikleri Kursu
Kişisel Gelişim Kursları
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Tags
java, jdbc

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkBütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 18:15 .