Nüve Forum

Nüve Forum (http://www.nuveforum.net/)
-   Gelenekler (http://www.nuveforum.net/1358-gelenekler/)
-   -   Eşi benzeri yok dünyada (http://www.nuveforum.net/1358-gelenekler/56836-esi-benzeri-yok-dunyada/)

oguzgolcik 07.09.08 21:44

Eşi benzeri yok dünyada
 

Eşi benzeri yok dünyada


http://www.mansethaber.com/resimler/haber/olp.JPG
Özel bir yeteneği yok. Zaten 2 yaşında. Ama o, ileride imparator olacak tek çocuk bu dünyada.

Pek çok insan için "doğuştan yetenekli", "doğuştan cesur" gibi şeyler söylenir. Ama o dünyada tek... Çünkü o "doğuştan imparator"...

İşte Japon imparatorluk ailesinin 41 yıldan beri özlemle beklediği veliaht. İki yıl önce dünyaya gelen ve imparatorluk ailesini rahatlatan küçün Hisahito bugün ikinci yaş gününü kutluyor. Geleneksel kimonosu ve bu yaştaki çocuklarda rastlanmayacak türden sakin hareketleriyle dikkat çeken küçük Hisahito, Japon İmparatoru Hirohito'nun oğlu Prens Akishino'dan sonra imparator olacak.

1986'da Prenses Kiko ile evlenen Prens Akishino'nun bu evlilikten iki kızı oldu. Ancak imparatorluk geleneğine göre tahta ancak bir erkek evlat çıkabiliyor. 20 yıllık evliliklerine rağmen bir türlü erkek evlat sahibi olamayan Prens Akihino ve eşi, sonunda 2 yıl önce bu özlemlerini giderdiler.

Küçük Prens Hisahito dünyaya gelmeden önce Japon imparatorluk ailesi büyük bir sorunla karşı karşıya kalmış, bir erkek veliaht doğmadığı için yasaları değiştirerek bir kız çocuğun da tahta çıkmasının yolunu açmayı planlamıştı.

» Nüve Forum » gazete haber ve makale yorumları » Kültür ve Sanat » Gelenekler »

kaynak:

CiwCiw 07.09.08 22:36

Cevap: Eşi benzeri yok dünyada
 
PRENSES DEPRESYONDA
39 yaşındaki Prenses Kiko***8217;nun gelecek hafta sezaryenle doğum yapması bekleniyor. Tüm Japonya, aylardır nefesini tutarak yeni bebeğin erkek olacağı umuduyla bekliyordu. Saray, bebeğin çok sağlıklı olduğunu söylüyor ama cinsiyetini bir sır gibi saklıyordu. Dergideki bu haber Japonları heyecanlandırdı. Eğer erkek doğarsa, Prens Akishino***8217;nun doğduğu 1965 yılından bu yana hanedanın dünyaya getirdiği ilk erkek olacak.
Diğer Prenses Masako, erkek çocuk dünyaya getirebilmek için yıllar boyu uğraştıktan sonra bunalıma girdi. Masako stres atmak için gittiği ilk yurtdışı gezisi olan Hollanda***8217;dan dün ülkeye döndü.
-------------------------------
daha öncede bu başlıkla haberi okumuştum, japonların gözü aydın diyelim artık bir veliahtları var:fisheye:


Bütün zaman ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu anki saat: 17:34 .

vBulletin® Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO
Nüve Forum® 2006 - 2015